ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
25.03.2009 N 147 |
Про внесення змін до наказу ДПА України від 12.08.2008 N 534
З метою поліпшення якості оформлення посадовими особами органів державної податкової служби матеріалів планових і позапланових перевірок дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), норм з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій та керуючись статтею 8 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, затверджених наказом ДПА України від 12.08.2008 N 534 (далі - Методичні рекомендації) (додаються).
2. Головам державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі забезпечити контроль за дотриманням положень Методичних рекомендацій, з урахуванням змін, внесених цим наказом.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Рубан Н.І.
Голова | С.В.Буряк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДПА України
25.03.2009 N 147
ЗМІНИ
до Методичних рекомендацій щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, затверджених наказом ДПА України від 12.08.2008 N 534 ( v0534225-08 ) (далі - Методичні рекомендації)
1. Після розділу 4 "Рекомендації щодо розділу 2 "Описова частина" доповнити розділом 5 у такій редакції:
"5. Рекомендації щодо оформлення додатка до акта перевірки з порядку визначення повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей)
Фактичні залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей), визначені при обстеженні приміщень суб'єкта господарювання, під час перевірки відображаються у відомості про результати контролю за повнотою оприбуткування, реалізації та фактичні залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей) (далі - Відомість), форму якої наведено у додатку 3 до Методичних рекомендацій.
У Відомості зазначаються назва та код суб'єкта господарювання, адреса, назва й адреса господарського об'єкта, інформація про підставу проведення перевірки, дата та час початку і завершення перевірки, інформація про результати перевірки.
Перед проведенням перевірки у матеріально відповідальної особи береться розписка щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей), включення у товарні звіти всіх видаткових і прибуткових документів на цінності. Розписка є невід'ємною частиною Відомості.
У Відомості зазначаються найменування окремих груп (видів) запасів (товарно-матеріальних цінностей), відібраних для проведення перевірки (графа 2). У графі 3 вказуються одиниці виміру.
Залишки окремо обраних для перевірки запасів (товарно-матеріальних цінностей) за даними бухгалтерського обліку (товарного звіту, акта передачі зміни тощо) на початок перевірки зазначаються у графах 4-5. При цьому у графі 4 вказується кількість у натуральному виразі, у графі 5 - сума у грошовому виразі на підставі даних бухгалтерського обліку, товарних звітів, акта передачі зміни тощо. При застосуванні суб'єктами господарювання автоматизованих систем обліку товарів можуть бути залучені до перевірки дані оборотів по рахунку 282, інших рахунках.
Надходження запасів (товарно-матеріальних цінностей) за визначений період (з дати подання податкової звітності (або конкретно визначеної дати) до дати початку перевірки) відображається у графах 6-11.
У графах 6 та 7 зазначаються код і назва постачальника, від якого отримано відібрані найменування запасів (товарно-матеріальних цінностей). У графах 8-9 - дата та номер документа, відповідно до якого отримано запаси (товарно-матеріальні цінності). У графах 10-11 - надходження таких запасів (товарно-матеріальних цінностей) у натуральному та грошовому виразі відповідно.
Дані про надходження запасів (товарно-матеріальних цінностей) у відповідних графах зазначаються на підставі первинних прибуткових документів, зведених відомостей про надходження від постачальника, внутрішнє переміщення тощо. У разі значного обсягу документів записи можуть групуватися у додаткових таблицях.
Вибуття запасів (товарно-матеріальних цінностей) вказується у графах 12-17. У графі 12 зазначається дата вибуття запасів (товарно-матеріальних цінностей). У графах 13-14 - назва та номер документа. Вибуття запасів (товарно-матеріальних цінностей) визначається на підставі первинних документів на вибуття цінностей (видаткових накладних, контрольних стрічок, фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій, актів списання тощо). У графі 15 зазначається вид розрахунку, проведеного при реалізації запасів (готівковий, безготівковий). У графах 16 та 17 вказується вибуття запасів (товарно-матеріальних цінностей) у натуральному та грошовому виразі.
Дані щодо вибуття запасів (товарно-матеріальних цінностей), а також надходження запасів (товарно-матеріальних цінностей) за визначений період, можуть розшифровуватися додатковими аналітичними таблицями із зазначенням форм проведених суб'єктом господарювання розрахунків, а саме: готівкових, безготівкових, кредиту, отримання без оплати, повернення постачальнику, списання зіпсованих цінностей тощо (показники можуть визначатися на підставі інших узагальнюючих інформацію документів, реєстрів чи відомостей про реалізацію).
Залишок запасів (товарно-матеріальних цінностей) на визначену дату за даними обліку зазначається у графах 18-19. Дата, на яку розраховуються залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей), має співпадати з датою початку перевірки.
У графах 18-19 зазначаються залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей) у натуральному та грошовому виразі на підставі розрахунків, які визначаються як сума відповідних показників залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) за даними бухгалтерського обліку (інших документів) на визначену дату та надходження за відповідний період і різниця вибуття за такий період, а саме: графа 18 = графа 4 + графа 10 - графа 16; графа 19 = графа 5 + графа 11 - графа 17.
Фактичні залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей), виявлені під час проведення перевірки, зазначаються у графах 20-22. Дата, на яку встановлено фактичні залишки запасів (товарно-матеріальних цінностей), має співпадати з датою перевірки. У графі 20 вказуються фактичні залишки на дату перевірки у натуральному виразі. У графі 21 визначається ціна за одиницю окремих груп (видів) запасів (товарно-матеріальних цінностей), встановлена суб'єктом господарювання (господарським об'єктом) на дату початку перевірки. У графі 22 вказується загальна сума виявлених фактичних залишків (визначається як добуток кількості та ціни за одиницю виміру, або у разі відсутності фактичних залишків розраховується сума виходячи з розрахунку залишків на початок перевірки, надходження, вибуття та залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) за даними обліку, тобто розрахунковим методом).
Результати перевірки зазначаються у натуральному та грошовому виразі у графах 23-26. При цьому надлишок запасів (товарно-матеріальних цінностей) зазначається у натуральному та грошовому виразі у графах 23 та 24, а нестача - у графах 25 та 26. Дані результатів перевірки розраховуються як різниця між залишками запасів (товарно-матеріальних цінностей), визначених на підставі документів бухгалтерського обліку, та фактичними залишками запасів (товарно-матеріальних цінностей), виявленими під час перевірки.
Тобто, у разі позитивного значення (надлишок у кількісному виразі) різниці кількості запасів (товарно-матеріальних цінностей), визначених у графах 20 і 18, заповнюється графа 23.
У разі позитивного значення (надлишок у сумарному виразі) різниці суми запасів (товарно-матеріальних цінностей), визначених у графах 22 і 19, заповнюється графа 24.
Аналогічно розраховуються графи 25 та 26.
У разі від'ємного значення (нестача у кількісному виразі) різниці кількості запасів (товарно-матеріальних цінностей), визначених у графах 20 і 18, заповнюється графа 25.
У разі від'ємного значення (нестача у сумарному виразі) різниці кількості запасів (товарно-матеріальних цінностей), визначених у графах 22 і 19, заповнюється графа 26.
У примітці зазначається інформація, яка розшифровує або уточнює показники окремих граф.
За результатами проведення перевірки виявляються та досліджуються факти:
неведення або ведення з порушенням встановленого порядку обліку запасів (товарно-матеріальних цінностей) за місцем реалізації та зберігання;
реалізації запасів (товарно-матеріальних цінностей) без документального оприбуткування;
реалізації запасів (товарно-матеріальних цінностей) без застосування реєстраторів розрахункових операцій;
заниження обсягів валового доходу;
завищення суми валових витрат;
заниження суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість;
завищення суми податкового кредиту з податку на додану вартість;
інші порушення.".
2. Розділи 5, 6 та 7 Методичних рекомендацій вважати відповідно розділами 6, 7 та 8.
Директор Департаменту податкового контролю юридичних осіб | І.В.Заглада |
Додаток 3
до Методичних рекомендацій
щодо оформлення матеріалів
перевірок за дотриманням
суб'єктами господарювання
порядку проведення
розрахунків за товари
(послуги), вимог
з регулювання обігу
готівки, наявності
торгових патентів
і ліцензій, затверджених
наказом ДПА України
12.08.2008 N 534
( v0534225-08 )
ВІДОМІСТЬ
про результати перевірки щодо повноти оприбуткування,
реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних
цінностей) станом на "___" ___________ 20__ р. (дата початку
перевірки) при перевірці господарської одиниці
________________________________________________, розташованої за
адресою _________________________________________________________,
суб'єкта господарювання _________________________________, код за
ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер фізичної особи за ДРФО)
_________________________________________________________________,
юридична адреса _________________________________________________,
тел. ___________________ зареєстрованого в органі ДПС
_________________________________________________________________.
Відповідно до направлень на проведення перевірки
N _____________ від "___" ___________ 200_ р. проведено зняття
фактичних залишків товарів станом на "___" ___________ 200_ р.
Перевірка розпочата "___" ___________ 200_ р. в ______ год. _____
хв., закінчена "___" ___________ 200_ р. в _____ год. ________ хв.
При проведенні перевірки повноти оприбуткування, реалізації
та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей)
виявлено таке:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Найме- | од. |Залишки запасів | Надходження запасів (товарно- | Вибуття запасів (товарно-матеріальних | Залишки |Фактичні залишки | Результати перевірки |Примітка|
|з/п | нування |виміру | (товарно- | матеріальних цінностей) за визначений | цінностей) за визначений період(*) | запасів |запасів (товарно-| | |
| | окремих | | матеріальних | період(*) | | (товарно- | матеріальних | | |
| | груп | | цінностей) за | | |матеріальних| цінностей), | | |
| | (видів) | | даними | | | цінностей) |виявлені під час | | |
| | запасів | |бухгалтерського | | | на "___" | проведення | | |
| | (товарно- | | обліку на | | |___________ |перевірки, станом| | |
| | мате- | |початок звітної | | | 20__ р. за | на "___" | | |
| | ріальних | | дати | | | даними |________ 20__ р. | | |
| |цінностей) | | | | | обліку | | | |
| | | |----------------+----------------------------------------+------------------------------------------+------------+-----------------+-----------------------| |
| | | | Кіль- | Сума, | Код | Назва |Дата | N |Кіль- |Сума,|Дата | Назва | N | Вид |Кіль- |Сума,|Кіль- |Сума,|Кіль-|Ціна,|Сума,| Надлишок | Нестача | |
| | | | кість | грн. |поста-|поста- | |доку- |кість |грн. | | доку- |доку- |розра- |кість |грн. |кість |грн. |кість|грн. |грн. |-----------+-----------| |
| | | | | (**) |чаль- | чаль- | |мента | |(**) | | мента |мента | хунку | |(**) | |(**) | | | |Кіль-|Сума,|Кіль-|Сума,| |
| | | | | | ника | ника | | | | | | (нак- | |(готів-| | | | | | | |кість|грн. |кість|грн. | |
| | | | | | | або | | | | | | ладна, | | ковий | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | |складу | | | | | | конт- | |безго- | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | рольна | | тів- | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | |стрічка,| |ковий, | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | акт на | | тощо) | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | |списання| | | | | | | | | | | | | | |
| | | | | | | | | | | | | тощо) | | | | | | | | | | | | | | |
|----+-----------+-------+--------+-------+------+-------+-----+------+------+-----+-----+--------+------+-------+------+-----+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
|----+-----------+-------+--------+-------+------+-------+-----+------+------+-----+-----+--------+------+-------+------+-----+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------|
| 1 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|----+-----------+-------+--------+-------+------+-------+-----+------+------+-----+-----+--------+------+-------+------+-----+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------|
| 2 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|----+-----------+-------+--------+-------+------+-------+-----+------+------+-----+-----+--------+------+-------+------+-----+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------|
| 3 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|----+-----------+-------+--------+-------+------+-------+-----+------+------+-----+-----+--------+------+-------+------+-----+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------|
| 4 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
|----+-----------+-------+--------+-------+------+-------+-----+------+------+-----+-----+--------+------+-------+------+-----+------+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+-----+--------|
| 5 | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
_______________
(*) у разі необхідності зазначаються посилання на додаткові розшифровки даних за цими рядками
(**) сума зазначається у разі наявності такої інформації
Від органу державної податкової Від суб'єкта господарювання:
служби:
_______________________________ ____________________________
(П.І.Б. посадової особи, (П.І.Б. особи, посада,
посада, дата, підпис) дата, підпис)
_______________________________ ____________________________
(П.І.Б. посадової особи, (П.І.Б. особи, посада,
посада, дата, підпис) дата, підпис)
------------------------------------------------------------------
| РОЗПИСКА |
| До початку проведення перевірки повноти оприбуткування, |
| реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних |
| цінностей) всі видаткові і прибуткові документи на цінності |
|включені у товарні звіти, здані в бухгалтерію. Всі цінності, які|
| надійшли на мою (нашу) відповідальність, оприбутковано, а ті, |
| які вибули, списано на видаток. Залишки на момент проведення |
| перевірки за даними мого (нашого) звіту становлять (сума |
| прописом) |
|----------------------------------------------------------------|
|Матеріально відповідальна(і) особа(и): |
| |
| ________________________________________|
| посада П.І.Б. підпис |
| |
| ________________________________________|
| посада П.І.Б. підпис |
| |
| ________________________________________|
| посада П.І.Б. підпис |
------------------------------------------------------------------