• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 70. Звязок. Розділи: "Електрозвязок", "Поштовий звязок"

Державний комітет звязку та інформатизації України  | Довідник від 04.10.2000 № 144
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Довідник
  • Дата: 04.10.2000
  • Номер: 144
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Довідник
  • Дата: 04.10.2000
  • Номер: 144
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
зв'язку та інформатизації
України
04.10.2000 N 144
ПОГОДЖЕНО
Міністерство праці
та соціальної
політики України
ДОВІДНИК
кваліфікаційних характеристик професій працівників
ВИПУСК 70
Зв'язок
Розділи: "Електрозв'язок", "Поштовий зв'язок"
ВСТУП
Випуск 70 "Зв'язок" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) розроблено відповідно до Методичних рекомендацій щодо розроблення ДКХП.
До цього випуску ввійшли кваліфікаційні характеристики посад керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців і робітників, які є специфічними для даної галузі.
Довідник є основою для розроблення посадових інструкцій виконавцям, що закріплюють їх обов'язки, права та відповідальність, для розроблення положень про підрозділи підприємства, що визначають їх роль і місце в системі управління підприємством, для добору і розміщення персоналу та здійснення контролю за правильним його використанням відповідно до фаху та кваліфікації. Посадові обов'язки керівників визначаються положеннями про підприємство або відповідний підрозділ.
Крім того, кваліфікаційні характеристики застосовуються під час проведення атестації керівників, професіоналів та фахівців.
У зв'язку з тим, що кваліфікаційні характеристики, які ввійшли до Довідника, поширюються на працівників підприємств усіх підгалузей зв'язку, у них наведено найхарактерніші роботи для даної посади чи професії. Тому під час розроблення посадових (робочих) інструкцій допускається уточнення переліку робіт, які властиві відповідній посаді (професії) в конкретних організаційно-технічних умовах.
Відповідність фактично виконуваних обов'язків і кваліфікації працівників до вимог кваліфікаційних характеристик визначають атестаційні комісії згідно із чинним положенням про порядок проведення атестації працівників.
Працівники, які не мають відповідної професійної освіти або стажу роботи, що встановлені кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід і якісно та в повному обсязі виконують посадові обов'язки (доручені роботи), покладені на них згідно з рекомендацією атестаційних комісій, у виняткових випадках можуть бути призначені на відповідні роботи (посади).
Кваліфікаційні характеристики професій працівників розроблено з урахуванням змін і доповнень до змісту робіт, які виникли під впливом упровадження досягнень науки і техніки, що потребує нових вимог до якості робіт, їх кваліфікації, знань та спеціальної підготовки.
Внесено відповідні зміни та доповнення до змісту окремих кваліфікаційних характеристик робітників.
Професії Електромонтер приймально-передавальної станції супутникового зв'язку, Електромонтер станційного радіоустаткування, Електромонтер станційного устаткування радіорелейних ліній зв'язку та Електромонтер станційного телевізійного устаткування агреговані в професію Електромонтер станційного радіотелевізійного устаткування.
Випуск доповнено новою професією Електромонтер з обслуговування холодильного устаткування електрозв'язку.
Розширено діапазон кваліфікаційних розрядів (з 3-6 на 3-7 розряди) професій: Антенник-щогловик; Електромонтер з обслуговування електроустановок; Електромонтер лінійних споруд електрозв'язку та проводового мовлення; Електромонтер станційного устаткування проводового мовлення; Електромонтер станційного устаткування телеграфного зв'язку; Електромонтер станційного устаткування телефонного зв'язку; Кабельник-спаювальник, а професії Електромонтер підземних споруд і комунікацій електрозв'язку з 2-5 на 3-5 розряди.
Робітники, крім завдань, обов'язків та знань, які передбачено відповідними кваліфікаційними характеристиками, повинні знати, виконувати та додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, відповідні підготовчі й завершальні роботи на початку і в кінці робочого дня.
Порядок застосування кваліфікаційних характеристик, установлення і підвищення розрядів, внесення змін і доповнень викладено в Загальних положеннях Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які подано у Випуску 1 ДКХП.
ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗОК
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
КЕРІВНИКИ
1. ГОЛОВНИЙ ФАХІВЕЦЬ З ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
Завдання та обов'язки. Розробляє концепцію розвитку й модернізації мереж електрозв'язку відповідно до Комплексної програми створення Єдиної національної системи зв'язку України. Організовує роботу Науково-технічної ради. Розробляє пропозиції щодо вдосконалення роботи діючих мереж електрозв'язку, апаратури та обладнання. Готує нормативні документи з технічної та загальної експлуатації первинної, вторинних та місцевих телефонних мереж. Розробляє методики оцінки якості роботи трактів, каналів, апаратури. Контролює дотримання філіалами правил і стандартів з технічної і загальної експлуатації засобів електрозв'язку. Організовує роботу та здійснює комплекс заходів, спрямованих на забезпечення засобами зв'язку відповідальних державних, політичних та інших заходів. Контролює виконання перспективних та річних планів розвитку і реконструкції діючих міжміських телефонних станцій та будівництва нових із перспективним обладнанням. Бере участь в організації нарад та семінарів з технічної та загальної експлуатації засобів електрозв'язку. Організовує та координує роботу центрів обслуговування споживачів з метою координації роботи з надання всіх видів послуг електрозв'язку. Розробляє пропозиції щодо технології та автоматизації розрахунків за послуги електрозв'язку. Розробляє програму маркетингових досліджень з метою впровадження нових послуг електрозв'язку. Аналізує причини виникнення скарг щодо якості надання послуг електрозв'язку і розробляє заходи, спрямовані на підвищення якості послуг. Здійснює контроль за дотриманням філіалами чинного законодавства при наданні послуг та за організацією технологічних процесів надання послуг електрозв'язку. Вивчає та розповсюджує передові методи обслуговування споживачів. Організовує практичну допомогу підрозділам в удосконаленні загальної експлуатації та методів обслуговування. Аналізує показники виробничої діяльності та вносить пропозиції щодо їх поліпшення.
Повинен знати: накази, постанови, директиви, інструкції та інші нормативні документи органів управління; перспективи розвитку галузі; Комплексну програму створення Єдиної національної системи зв'язку України; досягнення науки й техніки в Україні і за кордоном у галузі електрозв'язку; основи менеджменту і маркетингу; Закон України "Про зв'язок"; основи економіки, організації виробництва, праці та управління.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня відповідного професійного спрямування: для магістра - не менше 2 років, спеціаліста - не менше 3 років.
2. ДИРЕКТОР ФІЛІАЛУ
Завдання та обов'язки. Організовує діяльність філіалу від імені підприємства в межах повноважень, наданих йому підприємством. Діє на підставі чинного законодавства України, Положення про філіал, нормативно-правових актів органів управління та Статуту підприємства. Упроваджує у філіалі єдину економічну, структурну, технічну та технологічну політику підприємства. Укладає від імені підприємства господарські договори, угоди із споживачами тощо в межах наданих йому повноважень. Забезпечує виконання встановлених завдань, планової, фінансової та договірної дисципліни. Забезпечує якість виконуваних робіт та дотримання в разі потреби режиму секретності і комерційної таємниці. Організовує складання плану доходів та кошторису витрат філіалу. Забезпечує своєчасне та якісне ведення бухгалтерського обліку, складання та подання бухгалтерської, статистичної та іншої звітності, сплату податків та обов'язкових платежів і відрахувань. Видає в межах своєї компетенції накази, розпорядження, підписує грошові, звітні та інші документи. Відповідає за дотримання порядку ведення і достовірності обліку та статистичної звітності. Організовує роботу й ефективну взаємодію виробничих підрозділів для своєчасного, якісного та повного задоволення потреб споживачів у послугах електрозв'язку на території, закріпленій за філіалом. Забезпечує в підпорядкованих підрозділах філіалу високоефективну систему управління засобами зв'язку на основі єдиного технологічного процесу, спрямовує їх діяльність на вдосконалення виробництва та поліпшення якості послуг завдяки впровадженню нової техніки й прогресивної технології, наукової організації праці, виробництва та управління. Забезпечує надання послуг електрозв'язку на принципах рівного доступу споживачів до цих послуг. Забезпечує експлуатацію і технічне обслуговування засобів електрозв'язку, закріплених за філіалом. Забезпечує готовність технічних засобів до роботи в особливих та надзвичайних умовах. Забезпечує збереження споруд електрозв'язку, проведення капітального та поточного ремонту будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів філіалу. Організовує роботу з розроблення та впровадження планів розвитку мереж зв'язку на території, закріпленій за філіалом. Залучає згідно із чинним законодавством кошти підприємств, організацій та громадян для розвитку мереж зв'язку. Організовує роботу з проектування і будівництва мереж зв'язку відповідно до планів розвитку філіалу. Забезпечує досягнення фінансово-економічних показників, передбачених бізнес-планом філіалу. Забезпечує дотримання затверджених правил, стандартів, наказів, інструкцій, нормативів та інших керівних документів, які діють у галузі. Забезпечує раціональне використання основних фондів, трудових, матеріальних та фінансових ресурсів, розвиток нових видів послуг на базі нової техніки та технології. Вирішує всі питання в межах наданих йому прав, доручає виконання окремих організаційно-господарських функцій іншим посадовим особам. Установлює працівникам філіалу конкретні розміри тарифних ставок і посадових окладів відповідно до галузевої угоди, схеми посадових окладів та тарифних ставок, затверджених підприємством, Положення про оплату праці працівників підприємства, колективного договору підприємства й філіалу та в межах доведеного підприємством фонду оплати праці філіалу. Здійснює в межах фонду оплати праці філіалу преміювання, виплату винагород, надбавок і доплат відповідно до законодавства про працю на підставі положень про оплату праці філіалу та відповідних підрозділів. Забезпечує раціональне використання працівників філіалу. Організовує проведення атестації робочих місць. Приймає на роботу і звільняє з роботи працівників філіалу, вживає заходів щодо їх заохочення та накладає стягнення. Забезпечує підготовку резерву кадрів на керівні посади. Забезпечує укладання та виконання колективного договору. Створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує дотримання законодавства про працю. Забезпечує дотримання вимог нормативних документів з охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та дотримання вимог законодавства з охорони навколишнього середовища.
Повинен знати: перспективи розвитку галузі електрозв'язку в Україні, в області, районі; постанови, розпорядження, накази та інші керівні й нормативні документи, які стосуються діяльності філіалу; особливості структури філіалу, його виробничі потужності, технологію виробництва, порядок розроблення і затвердження планів виробничо-господарської діяльності, методи господарювання та управління філіалом; досягнення науки й техніки в Україні і за кордоном в галузі електрозв'язку, досвід передових підприємств, економіку, організацію виробництва, праці та управління, основи менеджменту і маркетингу, комерційної діяльності та податкової справи; порядок укладання господарських договорів; Закон України "Про зв'язок", Статут підприємства, Положення про філіал; Закон України "Про податок на додану вартість"; роботу із цінними паперами; Закон України "Про захист прав споживачів"; Закон України "Про звернення громадян"; Статут про дисципліну працівників зв'язку; нормативні документи про оплату праці, трудове законодавство, Закон України "Про охорону праці".
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня - не менше 5 років.
3. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
Завдання та обов'язки. Організовує відповідно до існуючих правил та інструкцій технічну експлуатацію, технічне обслуговування та ремонт засобів електрозв'язку (місцевого, міжміського, телеграфного, проводового мовлення). Забезпечує надійну та якісну роботу засобів електрозв'язку та виконання встановлених планових завдань. Здійснює контроль за правильною організацією експлуатації засобів електрозв'язку. Бере участь у перевірках експлуатаційної діяльності підрозділів. Бере участь у розробленні і реалізації планів розвитку та модернізації мереж електрозв'язку відповідно до Комплексної програми створення Єдиної національної системи зв'язку України. Бере участь у розробленні завдань з проектування нових мереж електрозв'язку та з розширення та реконструкції існуючих. Очолює розроблення заходів, спрямованих на підвищення надійності роботи технічних засобів електрозв'язку, на поліпшення якості послуг електрозв'язку. Розслідує причини аварій та тривалих пошкоджень засобів електрозв'язку, розробляє заходи із запобігання їм. Організовує практичну допомогу підрозділам у проведенні складних робіт з технічного обслуговування та ремонту засобів електрозв'язку, в освоєнні нової апаратури та іншого обладнання електрозв'язку, в удосконаленні методів їх обслуговування. Аналізує показники виробничої діяльності відділу та вносить пропозиції для їх поліпшення. Забезпечує своєчасний та якісний розгляд скарг та заяв з питань роботи засобів електрозв'язку. Організовує роботи з удосконалення технічної експлуатації засобів електрозв'язку та автоматизації виробничих процесів. Забезпечує впровадження нової техніки та технології. Вносить пропозиції щодо наукових досліджень, пов'язаних з практичною діяльністю філіалу. Організовує роботу з проведення експлуатаційних випробувань обладнання нових зразків, готує висновки для їх застосування. Бере участь у розробленні генеральних та перспективних схем розвитку засобів електрозв'язку. Керує розробленням перспективних, річних та місячних планів технічної експлуатації засобів електрозв'язку та проводового мовлення. Організовує розроблення планів капітального та поточного ремонту технічних засобів електрозв'язку та проводового мовлення, контролює виконання цих планів. Бере участь в організації будівництва та реконструкції об'єктів електрозв'язку, у впровадженні їх в експлуатацію. Здійснює технічну експертизу проектів і пропозицій підприємств щодо застосування їх на мережах електрозв'язку. Бере участь у підготовці контрактів з підприємствами та організаціями. Розглядає раціоналізаторські пропозиції та винаходи, які стосуються організації експлуатації технічних засобів електрозв'язку, вносить пропозиції і робить висновки. Організовує та контролює облік технічних засобів. Організовує облік показників якості роботи технічних засобів, забезпечує підрозділи необхідною технічною документацією, вимірювальними приладами, запасними частинами, експлуатаційними матеріалами, інструкціями, посібниками, довідковими матеріалами. Бере участь у розробленні заходів з наукової організації праці. Організовує і бере участь у проведенні технічного навчання. Керує працівниками відділу, координує діяльність підрозділів з відповідних питань експлуатації засобів зв'язку. Взаємодіє з іншими підрозділами філіалу. Вносить пропозиції керівництву щодо призначення, звільнення та переміщення працівників відділу й встановлення посадових окладів, доплат і надбавок та накладання стягнень відповідно до чинного законодавства.
Повинен знати: постанови, розпорядження та накази органів управління; методичні, нормативні та інші керівні документи, які стосуються відділу електрозв'язку; перспективи розвитку галузі та філіалу; правила проектування, будівництва, експлуатації та ремонту технічних засобів; організацію технічної експлуатації засобів електрозв'язку; схеми організації зв'язку; основні технічні характеристики, функціональні схеми технічних засобів, апаратури та іншого обладнання; порядок приймання до експлуатації нових споруд електрозв'язку та споруд електрозв'язку після капітального ремонту; досвід роботи передових вітчизняних та закордонних підприємств електрозв'язку; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 2 років.
4. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ МАРКЕТИНГУ
Завдання та обов'язки. Розробляє виробничу стратегію і тактику, що задовольняє вимоги існуючого і перспективного ринку послуг електрозв'язку. Забезпечує проведення маркетингових досліджень, аналізу та оцінки існуючого й прогнозованого попиту на традиційні та нові послуги електрозв'язку. На основі досліджень вносить пропозиції щодо плану розвитку філіалу. Розробляє заходи, спрямовані на поліпшення якості послуг електрозв'язку на основі вивчення вітчизняного та світового досвіду й впливу науково-технічного прогресу. Вносить пропозиції щодо запровадження нових послуг електрозв'язку на базі нової техніки і технології. Визначає необхідні виробничі можливості та джерела їх фінансування для забезпечення існуючого й прогнозованого попиту на послуги електрозв'язку. Організовує рекламну діяльність і мережу реалізації послуг на основі встановлення комерційних зв'язків, широкої реклами з надання послуг і гарантій виробника щодо забезпечення їх якості та засобів захисту інтересів споживачів. Організовує та оперативно поповнює інформаційний банк даних із питань маркетингової діяльності. Готує інформацію про необхідні зміни технічних і якісних параметрів послуг електрозв'язку. Організовує роботу із цінними паперами, координує і контролює роботу підрозділів щодо обігу цінних паперів. Розробляє заходи, спрямовані на підтримку курсової вартості та інвестиційної привабливості цінних паперів філіалу. Забезпечує організацію розрахунків за надані послуги за єдиною технологією. Координує роботу з надання послуг та прийому оплати за надані послуги з операторами електрозв'язку різних форм власності. Організовує проведення постійного аналізу обсягів наданих послуг та надходження коштів за надані послуги до підрозділів філіалу. Здійснює постійний контроль за станом дебіторської заборгованості за надані послуги споживачам. Розробляє пропозиції та впроваджує заходи щодо її зменшення. Організовує і контролює претензійну роботу. Здійснює контроль за укладанням договорів із споживачами на надання послуг. Організовує вивчення пропозицій споживачів щодо якості надання послуг, розглядає заяви та скарги і розробляє заходи для усунення недоліків. Здійснює постійний контроль за дотриманням чинного законодавства при розрахунках за надані послуги. Провадить дослідження платоспроможності споживачів і на основі аналізу прогнозує обсяги послуг, які будуть надані різним категоріям споживачів. Створює банк даних тарифів і видів послуг електрозв'язку, що надаються філіалом. Контролює забезпечення підрозділів філіалу з обслуговування споживачів рекламними та інформаційними матеріалами. Організовує довідково-інформаційне забезпечення споживачів. Забезпечує взаємодію підрозділів філіалу. Взаємодіє з операторами електрозв'язку різних форм власності щодо надання послуг електрозв'язку. Контролює збір статистичних даних, відповідає за їх достовірність та забезпечує своєчасне передавання їх за призначенням. Провадить навчання працівників підрозділів роботі із споживачами, надає їм методичну допомогу. Забезпечує виконання відповідних правил, стандартів, наказів, інструкцій, нормативів, що діють в галузі зв'язку. Запобігає розголошенню та витоку інформації з обмеженим доступом у процесі роботи.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів управління; методичні, нормативні та інші документи, які відносяться до його діяльності; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; перспективний план розвитку філіалу; правила взаємодії місцевих мереж загального користування з місцевими телефонними мережами інших власників;
Правила користування місцевим телефонним зв'язком; Правилакористування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком; Правила користування телеграфним зв'язком; Правила користування проводовим мовленням; Статут підприємства, основи трудового законодавства; Закон України "Про захист прав споживачів"; Закон України "Про звернення громадян"; Закон України "Про рекламу"; нормативні та законодавчі акти з регулювання обігу цінних паперів в Україні.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за фахом - не менше 2 років.
5. НАЧАЛЬНИК ДИСПЕТЧЕРСЬКОЇ СЛУЖБИ
Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання комплексу організаційно-технічних заходів, спрямованих на здійснення оперативного контролю та управління виробничими процесами у філіалі підприємства. Організовує оперативний контроль за роботою засобів електрозв'язку та проводового мовлення. Вживає заходів щодо запобігання пошкодженню обладнання. Забезпечує збір, оброблення та передавання за призначенням інформації про надзвичайні ситуації та на особливий період на обслуговуваній дільниці. Застосовує оперативні заходи в разі пошкодження засобів електрозв'язку, виникненні надзвичайних ситуацій та на особливий період. Веде облік зруйнованих засобів електрозв'язку. Забезпечує своєчасне отримання необхідних даних для здійснення оперативного контролю за виробничим процесом. Аналізує роботу підрозділів, бере участь у розробленні заходів щодо вдосконалення організації та експлуатації засобів електрозв'язку та роботи аварійної служби. Складає плани й звіти щодо роботи диспетчерської служби. Керує роботою диспетчерів і працівників групи оперативного управління і контролю. Організовує та провадить періодичні перевірки експлуатаційно-технічної діяльності підрозділів філіалу. Про наслідки перевірок повідомляє керівників філіалу та підрозділів для прийняття відповідних заходів. У своїй роботі керується правилами технічної експлуатації засобів електрозв'язку та проводового мовлення та чинним законодавством. Організовує та коригує роботу з формування і резервування первинної, вторинних мереж електрозв'язку та проводового мовлення. Організовує збір і облік інформації щодо якості роботи засобів електрозв'язку і проводового мовлення. Впроваджує заходи з підвищення якості експлуатації засобів електрозв'язку і проводового мовлення. Здійснює оперативне керівництво із забезпечення якості роботи засобів електрозв'язку та проводового мовлення на обслуговуваній дільниці. Забезпечує технічне обслуговування селекторних нарад та спецзаходів. Здійснює контроль за дотриманням працівниками служби обов'язків з охорони праці, виробничої і трудової дисципліни та правил внутрішнього розпорядку.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів управління; методичні, нормативні та інші документи з питань організації та експлуатації засобів електрозв'язку; перспективи розвитку філіалу; організацію виробничих і технологічних процесів; адміністративно-територіальний поділ і будову мережі електрозв'язку; схеми напрямків електрозв'язку; траси основних і обхідних напрямків електрозв'язку; виробничі зв'язки підрозділів; порядок оформлення і ведення виробничої документації; передовий вітчизняний та світовий досвід в галузі оперативного управління виробництвом; основи економіки; організацію виробництва, праці та управління; Статут підприємства; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професійним спрямуванням в галузі оперативного управління виробництвом - не менше 3 років, у тому числі на даному підприємстві - не менше 1 року.
6. НАЧАЛЬНИК ЗМІНИ
Завдання та обов'язки. Забезпечує виконання змінних виробничих завдань. Забезпечує нормальний режим роботи засобів електрозв'язку, закріплених за зміною. Здійснює контроль за виконанням технологічного процесу та якістю роботи засобів електрозв'язку. Аналізує роботу засобів електрозв'язку, з'ясовує причини аварій та пошкоджень, здійснює заходи щодо усунення аварій та пошкоджень. Оперативно забезпечує організацію обходів та замін. Здійснює контроль за виконанням ремонтно-відновлювальних робіт під час ліквідації аварій та пошкоджень засобів зв'язку, доповідає керівництву. Веде оперативно-технічну документацію. Своєчасно складає всі види звітності про роботу засобів електрозв'язку. Забезпечує підвищення технічних знань персоналом зміни. Упроваджує передові методи праці. Робить аналіз результатів виробничої діяльності зміни, виявляє причини аварій і пошкоджень обладнання та зниження якості роботи засобів електрозв'язку. Бере участь у розробленні та впровадженні заходів, які запобігають пошкодженням. Сприяє розвитку раціоналізації та винахідництва. Здійснює контроль за додержанням працівниками виробничої та трудової дисципліни, правил охорони праці, протипожежної безпеки та охорони навколишнього середовища.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів управління, методичні, нормативні та інші матеріали, які стосуються його діяльності; правила та інструкції, які стосуються експлуатації засобів електрозв'язку; порядок та методи проведення ремонтних робіт у разі пошкоджень; технічну документацію на апаратуру та обладнання; схему мережі електрозв'язку; основні та обхідні напрямки зв'язку; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи трудового законодавства, Закон України "Про зв'язок", Статут про дисципліну працівників зв'язку, Закон України "Про охорону праці".
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 2 років.
7. НАЧАЛЬНИК ЦЕНТРУ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничою діяльністю центру. Діє на підставі чинного законодавства України та Положення про центр. Організовує технічне обслуговування ліній передачі, апаратури та обладнання, трактів і каналів, споруд кабельних та радіорелейних ліній, засобів проводового мовлення відповідно до правил технічної експлуатації та інших нормативних документів. Забезпечує ефективне функціонування місцевої мережі електрозв'язку та взаємодію з іншими центрами електрозв'язку. Забезпечує утримання електричних параметрів ліній, апаратури, обладнання, каналів і трактів у межах існуючих норм. Бере участь у розробленні перспективних планів розвитку засобів електрозв'язку та проводового мовлення. Упроваджує нову техніку відповідно до Комплексної програми створення Єдиної національної системи зв'язку України. Забезпечує проведення планових ремонтів засобів електрозв'язку й проводового мовлення, проведення профілактичних робіт та контрольних вимірювань. Забезпечує готовність засобів електрозв'язку до роботи в особливих та надзвичайних умовах. Вживає оперативних заходів у разі пошкодження засобів електрозв'язку та виникнення надзвичайних ситуацій. Організовує своєчасне забезпечення виробничих підрозділів експлуатаційними матеріалами, запасними частинами, засобами малої механізації та іншим. Забезпечує створення інформаційної бази даних для автоматизованого розв'язання завдань оперативно-технічного управління. Забезпечує своєчасне освоєння нових потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання. Здійснює контроль за технічним станом і роботою телефонних мереж інших операторів, які мають вихід на мережу зв'язку загального користування згідно із чинними правилами. Забезпечує дотримання затверджених правил, стандартів, наказів, інструкцій, нормативів та інших документів, що діють у галузі зв'язку. Розробляє і впроваджує заходи для вдосконалення організації і технології виробничого процесу, поліпшення якості роботи засобів електрозв'язку, для економії всіх видів ресурсів. Бере участь в експертизах проектів на будівництво та реконструкцію кабельних і радіорелейних ліній, трактів, станцій і вузлів. Організовує залучення коштів для розвитку мереж місцевого телефонного зв'язку згідно із чинним законодавством. Здійснює керівництво розробленням планів профілактичних робіт. Узгоджує позапланові ремонтні роботи. Організовує метрологічне забезпечення центру. Організовує роботу центру та взаємодію його підрозділів для якісного, своєчасного й повного задоволення потреб споживачів у послугах електрозв'язку на підпорядкованій центру території. Організовує роботу з проведення розрахунків із споживачами та іншими операторами за послуги електрозв'язку. Забезпечує систематичний контроль за правильністю тарифікації послуг, за надходженням і оприбуткуванням доходів та за станом дебіторської заборгованості. Керує роботами з проведення маркетингових досліджень, аналізу та оцінки існуючого та прогнозованого попиту на нові послуги електрозв'язку. Забезпечує проведення за дорученням філіалу рекламно-інформаційних заходів популяризації всіх видів послуг електрозв'язку. Організовує роботу із цінними паперами, координує і контролює роботу щодо обігу цінних паперів. Організовує роботу сервісної служби центру на основі комплексної автоматизації процесу збору, обліку та обробки інформації. Упроваджує заходи для збільшення доходів. Розробляє бізнес-план центру. Забезпечує на основі кошторисного фінансування виконання плану доходів і витрат. Організовує ведення бухгалтерського обліку коштів, матеріальних та інших цінностей, облік основних засобів виробництва і капіталовкладень. Забезпечує надання встановлених форм статистичної, бухгалтерської та іншої звітності. Несе відповідальність за надані дані. Координує роботу підрозділів центру. Видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження. Затверджує плани та звіти підпорядкованих підрозділів. Своєчасно розглядає скарги на незадовільну роботу центру, упроваджує заходи, спрямовані на усунення причин виникнення скарг. Упроваджує заходи щодо організації і тарифікації робочих місць. Встановлює працівникам центру розміри тарифних ставок, посадових окладів, доплат, надбавок і премій відповідно до чинних нормативних документів, затверджених підприємством, і в межах доведеного кошторису. Забезпечує потреби центру в кадрах відповідних професій. Приймає на роботу і звільняє з роботи працівників центру. Забезпечує належні умови для високопродуктивної праці.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів управління; нормативні, методичні та інші документи, що стосуються виробничої діяльності центру; правила експлуатації та ремонту технічних засобів, які обслуговує центр, технічну документацію; інструкції про порядок дій при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій; основи економіки, організації виробництва, праці та управління, основи трудового законодавства; Правила користування місцевим телефонним зв'язком; Правила користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком; Правила користування телеграфним зв'язком; Правила користування проводовим мовленням; Правила взаємодії місцевих телефонних мереж загального користування з місцевими телефонними мережами відомств та інших власників; нормативні та законодавчі акти з обігу цінних паперів; Закон "Про захист прав споживачів"; Закон України "Про звернення громадян"; порядок укладання господарських договорів; основи менеджменту і маркетингу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 2 років.
8. НАЧАЛЬНИК ЦЕНТРУ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу з упровадження комп'ютерних технологій з метою вдосконалення існуючих виробничих процесів у філіалі. Організовує роботи з проведення автоматизації виробничих процесів і обслуговування обчислювальної техніки. Забезпечує розвиток і експлуатацію інформаційних систем. Організовує роботи з розроблення, упровадження та супроводження прикладного програмного забезпечення. Організовує роботи з розвитку та експлуатації мереж передачі даних та адміністрування загальносистемного програмного забезпечення. Забезпечує ремонт та модернізацію обчислювальної техніки і виконання робіт з метрологічного контролю та нагляду. Забезпечує ремонт, калібрування, перевірку та метрологічну атестацію засобів вимірювальної техніки. Організовує роботи з надання допомоги експлуатаційним підрозділам у вирішенні складних технічних питань, що виникають у процесі експлуатації мереж передачі даних. Упроваджує провідні розробки вітчизняної та зарубіжної техніки зв'язку. Забезпечує дотримання працівниками центру існуючих правил, стандартів, наказів, інструкцій, нормативів та інших документів, що діють у галузі зв'язку. Забезпечує на основі кошторисного фінансування виконання плану витрат. Організовує ведення бухгалтерського обліку коштів, матеріальних, умовних та інших цінностей та облік основних засобів виробництва і капіталовкладень. Забезпечує надання встановлених форм статистичної, бухгалтерської та іншої звітності, несе відповідальність за наведені дані. Забезпечує працівників центру необхідними технічними засобами й матеріалами для виконання виробничої діяльності. Розробляє і впроваджує заходи, спрямовані на зменшення експлуатаційних витрат і підвищення продуктивності праці. Видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження. Укладає від імені підприємства договори й угоди в межах наданих йому повноважень. Упроваджує заходи щодо організації і тарифікації робочих місць. Встановлює працівникам центру розміри тарифних ставок, посадових окладів, доплат, надбавок і премій відповідно до чинних нормативних документів, затверджених підприємством, і в межах доведеного кошторису. Керує працівниками центру, координує діяльність підрозділів центру, надає допомогу у вирішенні складних технічних питань. Забезпечує належні умови для високопродуктивної праці. Упроваджує заходи щодо забезпечення вимог охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та дотримання вимог законодавства з охорони навколишнього середовища.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні документи, що стосуються виробничої діяльності центру; сучасні методи прикладного програмного забезпечення та операційні системи для побудови інформаційних мереж; принципи будови інформаційних систем та аспекти їх застосування для рішення різних завдань у виробничій діяльності; сучасний ступінь розвитку вітчизняних та зарубіжних інформаційних систем; сучасні технологічні засоби оброблення та впровадження інформації; перспективи розвитку та впровадження інформаційних систем у галузі зв'язку; правила експлуатації та ремонту технічних засобів, обслуговуваних центром; технічну документацію; перспективи розвитку центру та філіалу; Правила користування місцевим телефонним зв'язком; Правила користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком; Правила користування телеграфним зв'язком; Правила користування проводовим мовленням; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 2 років.
9. НАЧАЛЬНИК ЦЕНТРУ ОБСЛУГОВУВАННЯ СПОЖИВАЧІВ І ПРОДАЖУ ПОСЛУГ
Завдання та обов'язки. Організовує роботу з надання споживачам усіх видів послуг електрозв'язку й виконання розрахунків із споживачами за надані послуги. Забезпечує на основі кошторисного фінансування виконання плану доходів і витрат. Забезпечує виконання технологічних функцій у підрозділах центру із дотриманням єдиного технологічного процесу і встановленого рівня якості послуг. Розробляє і впроваджує заходи з удосконалення існуючих виробничих процесів. Забезпечує взаємодію із центром інформаційних технологій та технічного забезпечення й іншими центрами. Забезпечує виконання планово-економічних показників і завдань центру, організацію проведення комплексного економічного аналізу та оцінки результатів виробничо-господарської діяльності центру. Організовує вивчення попиту й пропозицій споживачів з надання послуг електрозв'язку. Організовує роботу із цінними паперами, контролює і координує обіг цінних паперів. Забезпечує постійний контроль за застосуванням тарифів на послуги електрозв'язку та своєчасним надходженням коштів. Організовує і вдосконалює роботу для зниження рівня дебіторської заборгованості за надані послуги електрозв'язку. Забезпечує проведення за дорученням підприємства рекламно-інформаційних заходів популяризації всіх видів послуг електрозв'язку. Забезпечує надання оперативної інформації населенню про рівень тарифів на послуги електрозв'язку та порядок надання послуг. Забезпечує дотримання працівниками центру існуючих правил, стандартів, наказів, інструкцій, нормативів та інших керівних документів, що є чинними в галузі зв'язку. Організовує ведення бухгалтерського обліку коштів, матеріальних, умовних та інших цінностей та облік основних засобів виробництва і капіталовкладень. Забезпечує надання встановлених форм статистичної, бухгалтерської та іншої звітності, несе відповідальність за надані дані. Організовує проведення ремонтів обладнання, будівель та придбання необхідних матеріалів для забезпечення виробничої діяльності центру в межах кошторису. Розглядає скарги на незадовільну роботу засобів електрозв'язку або на надання послуг незадовільної якості та розробляє заходи, спрямовані на усунення причин виникнення скарг. Створює працівникам належні умови для високопродуктивної праці, впроваджує заходи щодо організації і тарифікації робочих місць. Видає в межах своєї компетенції накази і розпорядження. Укладає від імені підприємства договори та угоди в межах своїх повноважень. Встановлює працівникам центру розміри тарифних ставок, посадових окладів, доплат, надбавок і премій відповідно до чинних нормативних документів, затверджених підприємством, і в межах доведеного кошторису. Організовує атестацію робочих місць. Керує працівниками центру, координує діяльність підрозділів центру і надає їм методичну допомогу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні документи, що стосуються виробничої діяльності центру; теорію й практику маркетингу; методи досліджень та аналізу у галузі маркетингу (виробнича, торгова, рекламна, цінова та інша діяльність); методи прогнозування та моделювання попиту; способи й методи рекламування продукції; правила експлуатації та ремонту технічних засобів, обслуговуваних центром, технічну документацію; Правила користування місцевим телефонним зв'язком; Правила користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком; Правила користування телеграфним зв'язком; Правила користування проводовим мовленням; нормативні і законодавчі акти з обігу цінних паперів; Правила взаємодії місцевих телефонних мереж загального користування з місцевими телефонними мережами відомств та інших власників; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; основи трудового законодавства; Закон України "Про захист прав споживачів"; Закон України "Про звернення громадян"; порядок укладання договорів.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 2 років.
10. НАЧАЛЬНИК ЦЕХУ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
Завдання та обов'язки. Керує виробничо-господарською діяльністю цеху. Забезпечує виконання планово-економічних показників і завдань цеху. Забезпечує безперебійну та якісну роботу апаратури, трактів, каналів, лінійних споруд електрозв'язку і проводового мовлення цеху відповідно до існуючих норм і правил. Бере участь у розробленні планових завдань та відповідає за їх виконання. Організовує роботу з підготовки пропозицій до планів перспективного і поточного розвитку мереж електрозв'язку і проводового мовлення. Упроваджує спільно з іншими підрозділами нове обладнання. Забезпечує виконання завдань оперативно-технічного управління відповідно до вимог системи оперативно-технічного управління (СОТУ). Відповідає за складання технічних паспортів та за своєчасне внесення до них відповідних змін. Контролює технічний стан засобів електрозв'язку та проводового мовлення, керуючись правилами технічної експлуатації. Забезпечує виконання планів поточного та капітального ремонтів засобів електрозв'язку та проводового мовлення відповідно до вимог правил технічної експлуатації, охорони праці, протипожежної безпеки. Упроваджує необхідні заходи, спрямовані на запобігання аваріям та пошкодженням засобів електрозв'язку та проводового мовлення, у разі виникнення аварій та пошкоджень вживає заходів, спрямованих на їх усунення в контрольні строки. Забезпечує готовність технічних засобів до роботи в особливих та надзвичайних умовах праці, вживає оперативних заходів в разі пошкодження засобів електрозв'язку та виникнення надзвичайних ситуацій. Відповідає за організацію взаємодії з відомчими підприємствами електрозв'язку згідно із чинними документами. Організовує проведення технічного нагляду за будівництвом об'єктів. Здійснює своєчасне замовлення інструменту, матеріалів, комплектуючих, необхідних для виконання планових робіт. Виконує роботи з удосконалення організації і технології виробничої діяльності цеху, впроваджує заходи, спрямовані на поліпшення якості праці, економії всіх видів ресурсів, збільшення ефективності використання обладнання. Організовує облік, складання та своєчасне подання звітності про виробничу діяльність цеху. Вивчає і впроваджує передові методи технічної експлуатації засобів електрозв'язку. Сприяє розвитку раціоналізації та винахідництва. Організовує технічне навчання персоналу цеху. Забезпечує підвищення технічної кваліфікації персоналу та атестацію робочих місць. Координує роботу підрозділів цеху та організовує взаємодію між підрозділами з технічної експлуатації і підрозділами з обслуговування споживачів і продажу послуг та з іншими підрозділами центру. Забезпечує повне та якісне задоволення потреб споживачів у традиційних видах послуг електрозв'язку і у впровадженні нових послуг електрозв'язку на базі нової техніки та технології. Забезпечує організацію технологічного процесу з надання послуг електрозв'язку. Забезпечує контроль за зведенням або зміною тарифів на послуги електрозв'язку. Забезпечує організацію і своєчасне проведення розрахунків за надані послуги електрозв'язку. Організовує розроблення і впровадження заходів для своєчасного надходження коштів за надані послуги електрозв'язку. Взаємодіє з операторами зв'язку різних форм власності у питаннях надання послуг електрозв'язку. Організовує роботи з проведення економічного аналізу та оцінки результатів виробничо-господарської діяльності цеху. Забезпечує розгляд скарг на незадовільну роботу засобів електрозв'язку та проводового мовлення, упроваджує заходи з метою усунення причин виникнення скарг. Керує працівниками цеху. Здійснює добір кадрів та їх раціональне використання. Подає керівництву матеріали на підвищення посадових окладів, заохочення кращих працівників цеху та накладання стягнень на порушників. Забезпечує виконання наказів і вказівок керівництва. Забезпечує належні умови для високопродуктивної праці. Упроваджує заходи щодо забезпечення вимог охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту та дотримання вимог законодавства з охорони навколишнього середовища. Особисто бере участь у ліквідації виробничої ситуації, при якій виникає загроза травматизму і життю працівників та яка наносить шкоду довкіллю.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів управління; методичні, нормативні та інші документи, які стосуються діяльності цеху; положення та інструкції з технічної експлуатації засобів електрозв'язку та проводового мовлення; перспективи розвитку цеху та філіалу; технічну документацію на апаратуру та обладнання, порядок приймання до експлуатації нового і після капітального ремонту обладнання електрозв'язку; інструкції про порядок дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій; основи економіки, організації виробництва, праці та управління, чинні положення про оплату праці, основи трудового законодавства; основи менеджменту й маркетингу, комерційної діяльності та податкової справи; Закон України "Про зв'язок"; Положення про філіал; Статут про дисципліну працівників зв'язку; Закон України "Про захист прав споживачів"; Закон України "Про звернення громадян"; Закон України "Про охорону праці".
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професійним спрямуванням - не менше 2 років.
ПРОФЕСІОНАЛИ
1. ІНЖЕНЕР АНТЕННО-ЩОГЛОВИХ СПОРУД
Завдання та обов'язки. Забезпечує надійну роботу антенно-щоглових і фідерних споруд. Здійснює обслуговування та ремонт антенно-щоглових споруд, фідерних споруд, у тому числі антенно-хвильових трактів і підйомно-транспортного обладнання згідно з правилами та інструкціями з технічної експлуатації та іншими нормативними документами. Вимірює і контролює всі характеристики антен. Забезпечує виконання робіт з юстирування антен. Керує роботами з підйому та встановлення антенно-щоглових споруд. Забезпечує надійну роботу систем освітлення щогл (веж). Розробляє перспективні та річні плани оглядів, перевірок і профілактичних ремонтів антенно-щоглових споруд, фідерних споруд (антенно-хвильових трактів та інше) та підйомно-транспортного обладнання. Доводить до виконавців планові завдання та контролює їх виконання. Контролює роботу вимірювальних приладів. Аналізує показники якості роботи закріпленого обладнання. Веде облік пошкоджень на антенно-щоглових спорудах та впроваджує заходи для усунення причин виникнення пошкоджень. Керує роботами з усунення аварій на антенно-щоглових спорудах. Бере участь у роботах, пов'язаних з виявленням та усуненням найбільш складних пошкоджень на антенно-щоглових спорудах. Контролює якість проведення ремонтних робіт. Керує роботами, пов'язаними з підготовкою підйомних механізмів та інших об'єктів державного технагляду до запланованих перевірок інспекцією Держтехнагляду. Здійснює контроль за своєчасним і правильним складанням технічних паспортів на антенно-щоглові споруди та внесенням змін у ці паспорти. Провадить інструктаж та навчання підпорядкованих йому працівників, упроваджує передові методи праці. Бере участь у розгляді раціоналізаторських пропозицій і робить висновки про доцільність їх використання. Бере участь у розробленні технічних завдань на реконструкцію діючих та проектування нових антенно-щоглових споруд. Здійснює контроль за веденням технічної документації. Бере участь у розробленні та перегляді технічних нормативних документів на закріплене обладнання. Складає замовлення на матеріали, інструменти, прилади, які необхідні для роботи, та контролює їх використання. Систематично інформує керівництво про стан антенно-щоглових споруд, фідерних споруд, у тому числі антенно-хвильових трактів та підйомно-транспортного обладнання. Бере участь у роботах із впровадження механізації та автоматизації важких та трудомістких робіт. Керує підлеглими працівниками. Бере участь у розслідуванні причин аварій та впроваджує заходи для створення безпеки праці під час ремонту та експлуатації антенно-щоглових споруд, антенно-хвильових трактів та підйомно-транспортного обладнання.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази органів управління; методичні, нормативні та інші керівні документи з питань технічного обслуговування та ремонту антенно-щоглових споруд; організацію технічного обслуговування; порядок і методи проведення ремонтних робіт на антенно-щоглових спорудах; основні технічні показники закріпленого обладнання, приладів і пристроїв, необхідних для експлуатації і ремонту антенно-щоглових споруд; правила складання і монтажу антенно-щоглових і фідерних споруд; правила освітлення висотних споруд; основи розрахунків і конструювання щогл, веж та фундаменту під них; способи визначення зусиль напруги у сталевих канатах відтяжки щогл і порядок обстеження антенно-щоглових споруд; методи визначення прихованих дефектів у металевих конструкціях; правила бракування сталевих канатів, щогл та підйомних механізмів; правила приймання до експлуатації нових та після капітального ремонту антенно-щоглових споруд; правила ведення технічної документації та правила складання технічних паспортів на антенно-щоглові споруди; принципи будови електроустановок; Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів; передовий світовий та вітчизняний досвід з технічної експлуатації антенно-щоглових споруд; основи економіки; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер антенно-щоглових споруд: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера антенно-щоглових споруд I категорії - не менше 2 років.
Інженер антенно-щоглових споруд I категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст): для магістра - без вимог до стажу роботи, спеціаліста - стаж роботи за професією інженера антенно-щоглових споруд II категорії - не менше 2 років.
Інженер антенно-щоглових споруд II категорії: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст). Стаж роботи за професією інженера антенно-щоглових споруд - не менше 1 року.
Інженер антенно-щоглових споруд: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
2. ІНЖЕНЕР ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
Завдання та обов'язки. Забезпечує надійну та якісну роботу технічних засобів електрозв'язку. Здійснює технічне обслуговування та ремонт апаратури, комутаційного та каналоутворюючого обладнання електрозв'язку, кінцевого телеграфного обладнання тощо відповідно до правил та інструкцій з технічної експлуатації та інших нормативних документів. Розробляє перспективні та річні плани й графіки технічного обслуговування та ремонту закріплених за ним технічних засобів. Бере участь у складанні графіків обходів і замін для пошкоджених лінійних і групових трактів. Забезпечує доведення до виконавців планових завдань і контролює їх виконання. Здійснює технічний огляд та виконує необхідні вимірювання електричних параметрів апаратури та обладнання. Забезпечує відповідність технічних параметрів апаратури, обладнання та каналів до установлених норм. Розглядає скарги та претензії на роботу закріплених за ним технічних засобів, впроваджує заходи для усунення виявлених недоліків та причин виникнення скарг. Веде облік та аналіз показників якості роботи апаратури та обладнання. Веде облік пошкоджень напрямків зв'язку та аналізує причини виникнення пошкоджень. Усуває пошкодження та аварії на обладнанні, розслідує причини їх виникнення, розробляє та впроваджує заходи щодо їх запобігання. Здійснює контроль за виконанням правил технічної експлуатації апаратури та обладнання телеграфного, міжміського, місцевого телефонного зв'язку та проводового мовлення. Контролює якість проведення ремонтних робіт та правильність заповнення технічних паспортів на апаратуру, обладнання та споруди електрозв'язку. Бере участь у прийманні дослідних зразків нової техніки, здійснює її випробування, готує висновки щодо результатів випробувань та розробляє рекомендації щодо її експлуатації. Контролює роботу вимірювальної техніки. Бере участь у прийманні до експлуатації нової та після капітального ремонту апаратури та обладнання телеграфного, міжміського, місцевого телефонного зв'язку та проводового мовлення. Освоює нову техніку, упроваджує передові методи праці. Аналізує якість роботи каналів та технічних засобів електрозв'язку, вивчає на місці причини пошкоджень та простоїв обладнання, бере участь у розробленні заходів з їх усунення. Здійснює необхідні розрахунки, складає схеми, креслення та іншу документацію. Бере участь у роботах з виявлення та усунення найбільш складних пошкоджень в апаратурі, обладнанні та спорудах, відновлює роботу напрямків зв'язку. Настроює та доводить до встановлених норм роботу апаратури та обладнання. Розробляє пропозиції щодо вдосконалення виробничих та технологічних процесів і методів технічної експлуатації. Бере участь у розгляді раціоналізаторських пропозицій і робить висновки щодо доцільності їх упровадження. Надає раціоналізаторам практичну допомогу та організовує впровадження ухвалених пропозицій. Бере участь у розгляді технічних проектів. Розробляє технічні завдання на проектування нових та реконструкцію діючих споруд електрозв'язку. Здійснює контроль за веденням виробничої документації, забезпечує своєчасність та достовірність первинного обліку та звітних даних. Стежить за станом аварійного запасу запасних частин та матеріалів, забезпечує його своєчасне поповнення. Здійснює облік кількості, тривалості та причин пошкоджень окремих видів обладнання електрозв'язку та тривалості простоїв зв'язку. Організовує обхідні шляхи напрямків зв'язку в разі пошкоджень. Складає замовлення на апаратуру, обладнання, вимірювальні прилади, запасні частини, інструмент, експлуатаційно-технічні матеріали тощо. Здійснює контроль за витратами матеріалів. Організовує збирання та здавання на склад лому цінних металів. Провадить планові інструктажі та технічні навчання персоналу. Керує підлеглими працівниками. Організовує взаємодію з іншими підрозділами філіалу та суміжними підприємствами електрозв'язку в межах виконуваної роботи.