• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку здійснення розрахунків вартості надання освітніх послуг і середніх витрат на підвищення кваліфікації одного слухача за державним замовленням НАДС у Вищій школі публічного управління

Національне агентство України з питань державної служби | Наказ, Порядок від 23.12.2022 № 137-22
Реквізити
  • Видавник: Національне агентство України з питань державної служби
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 23.12.2022
  • Номер: 137-22
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національне агентство України з питань державної служби
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 23.12.2022
  • Номер: 137-22
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
23.12.2022 № 137-22
Про затвердження Порядку здійснення розрахунків вартості надання освітніх послуг і середніх витрат на підвищення кваліфікації одного слухача за державним замовленням НАДС у Вищій школі публічного управління
Відповідно до пункту 7 частини п'ятої статті 22 Бюджетного кодексу України , підпунктів 3 - 5 пункту 5 та пункту 9 Положення про Національне агентство України з питань державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 500, з метою підвищення ефективності планування бюджетних коштів на підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників за державним замовленням НАДС за бюджетною програмою КПКВК 6121020 "Професійне навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування" у Вищій школі публічного управління НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення розрахунків вартості надання освітніх послуг і середніх витрат на підвищення кваліфікації одного слухача за державним замовленням НАДС у Вищій школі публічного управління, що додається.
2. Вищій школі публічного управління здійснювати розрахунки вартості надання освітніх послуг і середніх витрат на підвищення кваліфікації одного слухача за державним замовленням НАДС відповідно до Порядку, затвердженого цим наказом.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Національного агентства України з питань державної служби відповідно до розподілу обов'язків та повноважень.

В. о. Голови

А. Заболотний
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства України з питань
державної служби
23 грудня 2022 року № 137-22
ПОРЯДОК
здійснення розрахунків вартості надання освітніх послуг і середніх витрат на підвищення кваліфікації одного слухача за державним замовленням НАДС у Вищій школі публічного управління
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено з метою розрахунку вартості надання освітніх послуг і середніх витрат на підвищення кваліфікації одного слухача за державним замовленням НАДС за бюджетною програмою КПКВК 6121020 "Професійне навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування" у Вищій школі публічного управління (далі - Вища школа) з урахуванням напряму, терміну, форми навчання та виду навчальної програми.
2. У цьому Порядку під слухачем слід розуміти державного службовця, посадову особу місцевого самоврядування, голову місцевої державної адміністрації, його першого заступника та заступників, які підвищують кваліфікацію за державним замовленням НАДС у Вищій школі.
3. Вища школа щороку в місячний строк після затвердження кошторису за бюджетною програмою КПКВК 6121020 "Професійне навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування" в межах затверджених видатків подає НАДС проєкти державних контрактів та додаткових угод до укладених державних контрактів з відповідними розрахунками за кодами економічної класифікації видатків бюджету (далі - КЕКВ).
Всі видатки розраховуються виключно на штатних науково-педагогічних, педагогічних працівників та викладачів за погодинною оплатою праці (цивільно-правовими договорами), які безпосередньо беруть участь у навчальному процесі, та інших працівників, які забезпечують навчальний процес.
У разі невиконання Вищою школою державного замовлення за бюджетною програмою КПКВК 6121020 "Професійне навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування" сума невикористаних коштів повертається до Державного бюджету України.
Відхилення між запланованими та фактичними показниками у натуральному та вартісному виразі мають бути скориговані додатковими угодами до державних контрактів на кінець бюджетного періоду.
II. Розрахунок вартості надання освітніх послуг
1. Обсяг витрат (усього витрат) за державним замовленням НАДС визначається з урахуванням терміну навчання, з обов'язковим обґрунтуванням видатків та детальними розрахунками за КЕКВ, відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12 березня 2012 року № 333, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 березня 2012 року за № 456/20769, за формулою:
УВ = КЕКВ 2110 + КЕКВ 2120 + КЕКВ 2270 + КЕКВ 2210 + КЕКВ 2240 + КЕКВ 2250,
де УВ - усього витрат за КЕКВ, а саме: КЕКВ 2110 - видатки на оплату праці працівників, які забезпечують навчання; КЕКВ 2120 - видатки нарахування на оплату праці; КЕКВ 2270 - видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв; КЕКВ 2210 - видатки на предмети, матеріали, обладнання та інвентар; КЕКВ 2220 - видатки на медикаменти та перев'язувальні матеріали; КЕКВ 2230 - видатки на продукти харчування; КЕКВ 2240 - видатки на оплату послуг (крім комунальних); КЕКВ 2250 - видатки на відрядження.
2. Видатки за кожним КЕКВ розраховуються:
КЕКВ 2110 - видатки на оплату праці штатних науково-педагогічних, педагогічних працівників та викладачів за погодинною оплатою праці (цивільно-правовими договорами), які безпосередньо беруть участь у навчальному процесі, відповідно до навчальних планів і обсягу навантаження на одну ставку науково-педагогічного, педагогічного працівника та інших працівників, які забезпечують навчальний процес (далі - працівники), з урахуванням обов'язкових та стимулюючих виплат відповідно до законодавства України. Відповідно до частини другої статті 56 Закону України "Про вищу освіту" максимальне навчальне навантаження на одну ставку науково-педагогічного працівника не може перевищувати 600 годин на навчальний рік.
КЕКВ 2120 - видатки нарахування на оплату праці (єдиний соціальний внесок) встановлюється у розмірі 22 відсотки відповідно до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування";
КЕКВ 2270 - видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у межах встановлених норм споживання і тарифів з урахуванням людино-днів та обсягів споживання працівниками та з урахуванням планової кількості слухачів, у разі їх навчання за очною формою. При наявності декількох укладених державних контрактів норми споживання і тарифи на комунальні послуги мають не відрізнятися між собою у межах одного календарного року;
КЕКВ 2210, КЕКВ 2240, КЕКВ 2250 - інші видатки (на предмети, матеріали, обладнання та інвентар; на оплату послуг (крім комунальних); на відрядження), пов'язані з витратами на документ про підвищення кваліфікації та інші роздаткові матеріали, з урахуванням планової кількості слухачів у разі їх навчання за очною формою, а також витрати для забезпечення діяльності працівників.
III. Розрахунок середньорічних показників (кількість слухачів та вартість навчання), середніх витрат на одного слухача та вартості навчання за програмами
1. Середньорічна кількість слухачів розраховується з урахуванням терміну навчання в календарному році за формулою:
Кср = К * Д / 365,
де Кср - середньорічна кількість слухачів, К - кількість слухачів, Д - кількість днів навчання за навчальною програмою у календарному році, 365 - кількість днів в календарному році.
Згідно з Порядком організації підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженим наказом Національного агентства України з питань державної служби від 26 листопада 2019 року № 211-19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 січня 2020 року за № 5/34288, тривалість одного навчального дня не має перевищувати 10 академічних годин. Тривалість аудиторної роботи на день - 8 академічних годин, а самостійної роботи - 2 академічні години.
2. Середньорічна вартість навчання одного слухача розраховується за формулою:
Вср = УВ / Кср,
де Вср - середньорічна вартість навчання одного слухача, УВ - усього витрат, Кср - середньорічна кількість слухачів.
3. Середні витрати на одного слухача розраховуються з урахуванням видів навчальних програм: загальні/спеціальні професійні (сертифікатні) програми; загальні/спеціальні короткострокові програми.
Середні витрати на одного слухача розраховуються за формулою:
Вс = УВ / К,
де Вс - середні витрати на одного слухача, УВ - усього витрат, К - кількість слухачів.
4. Вартість навчання за загальною/спеціальною професійною (сертифікатною) програмою розраховується:
Впп = Всд * Д * Кпп,
де Впп - вартість навчання за загальною/спеціальною професійною (сертифікатною) програмою, Всд - середні витрати на одного слухача на один день, Д - кількість днів навчання за загальною/спеціальною професійною (сертифікатною) програмою у календарному році, Кпп - кількість слухачів за загальною/спеціальною професійною (сертифікатною) програмою.
5. Вартість навчання за загальною/спеціальною короткостроковою програмою розраховується за формулою:
Вкп = Всд * Д * Ккп,
де Вкп - вартість навчання за загальною/спеціальною короткостроковою програмою, Всд - середні витрати на одного слухача на один день, Д - кількість днів навчання за загальною/спеціальною короткостроковою програмою у календарному році, Ккп - кількість слухачів за загальною/спеціальною короткостроковою програмою.

В.о. начальника
Управління розміщення
та виконання державного
замовлення на професійне
навчання





Н. Зінченко
( Текст взято з сайту Національного агентства України з питань державної служби http://www.nads.gov.ua )