• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення спеціалізованих протиепідемічних бригад (СПЕБ)

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення від 15.09.1992 № 135
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 15.09.1992
  • Номер: 135
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 15.09.1992
  • Номер: 135
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 135 від 15.09.92
м. Київ
Про створення спеціалізованих протиепідемічних бригад (СПЕБ)
Досвід боротьби зі спалахами інфекційних хвороб показуємо в проведенні протиепідемічних заходів у вогнищах цих захворювань виникає необхідність залучення до роботи в них як спеціалістів місцевих закладів охорони здоров'я, так і закладів республіканського підпорядкування, а також з інших областей.
З метою надання своєчасної та кваліфікованої допомоги місцевим органам охорони здоров'я в організації та проведенні протиепідемічних заходів по локалізації та ліквідації епідускладнень виникає необхідність створення на базі санепідустанов республіканського підпорядкування спеціалізованих протиепідемічних бригад (СПЕБ).
У зв'язку з зазначеним ЗАТВЕРДЖУЮ:
1. Положення про спеціалізовану протиепідемічну бригаду (СПЕБ), згідно з додатком 1.
2. Штатно-організаційну структуру СПЕБ (додаток 2)*.
3. Табель оснащення СПЕБ (додаток 3)*.
НАКАЗУЮ:
1. Створити на базі Одеської та Кримської протичумних станцій спеціалізовані протиепідемічні бригади (СПЕБ).
2. Начальникам протичумних станцій МОЗ України: Одеської - Бощенку Ю.А., Кримської - Євстратову Ю.В.:
2.1. Укомплектувати СПЕБ:
2.1.1. Спеціалістами згідно з штатно-організаційною структурою до 30 жовтня 1992 року.
2.1.2. Устаткуванням та майном згідно з табелем оснащення - протягом 1992 року.
2.1.3. Організувати систематичні заняття по підвищенню кваліфікації спеціалістів СПЕБ, щорічно перевіряти готовність СПЕБ до проведення термінових протиепідемічних заходів шляхом тренувальних занять.
2.1.4. Тримати СПЕБ в стані постійної готовності до проведення термінових протиепідемічних заходів.
2.2. До 30 жовтня ц.р. подати заявки на придбання необхідного устаткування, майна, автотранспорту для укомплектування СПЕБ у відповідні установи.
3. В.о. директора Київського НДІ епідеміології та інфекційних хвороб Шабловській Е.О., головному лікарю Центральної санепідстанцїї МОЗ України Шестакову В.І., начальникам протичумних станцій МОЗ України: Одеської - Бощенку Ю.А., Кримської - Євстратову Ю.В.:
до 30 жовтня ц.р. створити бригаду постійної готовності для термінового виїзду у вогнища інфекційних хвороб у складі 2-х лікарів-епідеміологів, 2-х лікарів-бактеріологів, лікаря-вірусолога, лікаря-інфекціоніста, 2-х лаборантів та водія.
4. Начальнику Головного економічного управління Кірик Л.М.:
вирішити питання про виділення необхідних асигнувань для утримання СПЕБ та придбання устаткування, майна, діагностичних препаратів, дезинфекційних засобів, автотранспорту згідно з затвердженим табелем оснащення СПЕБ.
5. Заступнику Генерального директора НВО "Укрфармація" Круценку І.П., Генеральному директору Державного українського об'єднання "Політехмед" Девку В.Ф., директору Укрмедпостачу Калиннику Л.Н.:
передбачити та виділити протягом 1992 року Київському НДІЕІХ, Центральній СЕС МОЗ України, Одеській та Кримській протичумним станціям медичне обладнання, майно, діагностичні та лікувальні препарати, деззасоби та автотранспорт згідно з поданими заявками.
Контроль за виконанням наказу покладаю на начальника Головного санепідуправління МОЗ України Моісеєву А.В.
Міністр Ю.П.Спіженко
_______________________________
* Додаток не наводиться.
Додаток 1
до наказу МОЗ України
15.09.92 N 135
ПОЛОЖЕННЯ
Про спеціалізовану протиепідемічну бригаду
I. Загальні положення
1.1. Спеціалізована протиепідемічна бригада (СПЕБ) є пересувним формуванням протичумної станції, призначеним для протиепідемічного забезпечення населення України. СПЕБ використовується для надання практичної допомоги органам охорони здоров'я областей і міст України в ліквідації масових спалахів інфекційних захворювань бактеріальної, вірусної та рикетсійної етіології, які можуть виникнути внаслідок завезення, погіршення санітарно-гігієнічного стану, різноманітних екстремальних ситуацій, спричинених стихійним лихом.
Залежно від конкретних епідемічних та санітарно-гігієнічних обставин, а також завдань, покладених на СПЕБ, вона може вирушати як в повному (підсиленому), так і в обмеженому складі.
1.2. Штатно-організаційна структура затверджується Міністерством охорони здоров'я України. Основними підрозділами СПЕБ є:
епідеміологічне відділення з зоологічною групою;
бактеріологічне відділення з вірусологічною групою.
1.3. Комплектування СПЕБ особовим складом проводиться з числа персоналу, що працює на ПЧС. За вказівкою Міністерства охорони здоров'я України при необхідності до складу СПЕБ можуть бути введені фахівці інших медичних закладів.
1.4. СПЕБ оснащується майном, потрібним для виконання покладених на неї завдань, по фондах Міністерства охорони здоров'я України згідно з затвердженим ним табелем. Кількість табельного майна розраховано на автономну роботу бригади протягом двох тижнів. У міру витрачання поживних середовищ, діагностичних препаратів, дезінфектантів та інших видаткових матеріалів їх поповнення забезпечується органами та установами охорони здоров'я за місцем роботи СПЕБ.
1.5. Необхідну для оперативної роботи бригади додаткову до табеля кількість транспортних засобів з обслуговуючим їх персоналом в залежності від покладених на СПЕБ завдань, в кожному конкретному випадку виділяють органи і заклади охорони здоров'я за місцем робота СПЕБ. Комунально-технічне та енергетичне забезпечення функціонування СПЕБ на місці прибуття здійснюється місцевими органами охорони здоров'я. Транспортування СПЕБ до місця призначення проводиться табельним транспортом або за рахунок коштів, виділених Міністерством охорони здоров'я України на оренду транспорту.
1.6. Відповідальність за організацію, якість спеціальної підготовки особового складу СПЕБ та забезпечення постійної її готовності покладається на начальника ПЧС.
1.7. Підготовка особового складу СПЕБ проводиться за спеціальним планом. Щорічний план підготовки фахівців СПЕБ складається начальником СПЕБ та затверджується начальником ПЧС.
II. Завдання СПЕБ
2.1. Забезпечення постійної готовності до роботи в умовах спалахів інфекційних захворювань, що виникають в різноманітних ситуаціях, в тому числі екстремальних.
2.2. Участь у заходах ліквідації спалахів інфекційних захворювань, а також в навчанні, що проводиться органами охорони здоров'я та штабами цивільної оборони по протиепідемічному захисту населення.
2.3. Удосконалення теоретичних знань та практичних навиків особового складу шляхом проведення планової спеціальної підготовки, спрямованої на практичне освоєння сучасних методів специфічної та екстреної профілактики інфекційних захворювань, їх лабораторної діагностики, виключно методом експресного аналізу, а також лікування, дезинфекції та тактики епідеміологічного нагляду при різноманітних інфекційних захворюваннях.
2.4. Удосконалення оснащення СПЕБ, проведення щорічних тренувальних занять і один раз в три роки - тактико-спеціальних навчань СПЕБ по відпрацюванню організації і методів профілактичних та протиепідемічних заходів в умовах мирного часу, в тому числі при екстремальних ситуаціях, викликаних стихійним лихом, а також у вогнищах інфекційного зараження.
III. Організація роботи СПЕБ
3.1. В разі небезпеки загрози епідускладнень за вказівкою керівництва Міністерства охорони здоров'я України СПЕБ приводиться в повну готовність до передислокації і роботи.
3.2. У вогнища зараження СПЕБ вирушає за наказом керівництва Міністерства охорони здоров'я України.
3.3. Після прибуття на місце СПЕБ переходить в розпорядження начальника вогнища, за завданням якого:
проводить своїми силами і засобами епідеміологічні обстеження та лабораторну діагностику захворювань з метою аналізу причин виникнення інфекційного вогнища;
здійснює практичну допомогу місцевим органам охорони здоров'я в організації і проведенні протиепідемічних заходів, в розгортанні стаціонарів для інфекційних хворих і визначенні методів їх етіотропного лікування, організації роботи бактеріологічних лабораторій, проведенні специфічної та екстреної профілактики, дезинфекційних заходів.
3.4. Вказівки про виведення СПЕБ з вогнища для виконання іншого завдання або повернення до місця постійної дислокації у зв'язку з завершенням завдання можуть надходити тільки від керівництва Міністерства охорони здоров'я України.
IV. Завдання підрозділів та функціональні обов'язки особового складу СПЕБ
4.1. Функціональні обов'язки начальника СПЕБ.
4.1.1. Керує діяльністю СПЕБ та забезпечує її постійну готовність.
4.1.2. Здійснює керівництво теоретичною та практичною підготовкою особового складу СПЕБ.
4.1.3. Розробляє спільно з керівництвом ПЧС плани проведення тренувальних навчань СПЕБ та керує їх проведенням.
4.1.4. Подає керівництву ПЧС пропозиції про комплектування СПЕБ особовим складом.
4.1.5. Складає та відпрацьовує схему повідомлення і збору особового складу СПЕБ у неробочий час.
4.1.6. Організує комплектування СПЕБ табельним майном і контролює правильність його зберігання, своєчасність списання та заміну витраченого після закінчення строків зберігання майна.
4.1.7. Керує передислокацією СПЕБ для виконання завдань протиепідемічного захисту населення.
4.1.8. По прибутті в область (місто), де виникли спалахи інфекційних захворювань, керує розгортанням СПЕБ, уточнює у начальника вогнища завдання, згідно з яким здійснює керівництво роботою підрозділів СПЕБ.
4.1.9. Забезпечує надання практичної допомоги місцевим органам і закладам охорони здоров'я в плануванні і проведенні заходів ліквідації наслідків розповсюдження патогенних мікроорганізмів.
4.1.10. Здійснює постійний контроль за додержанням встановленого для бригади розпорядку денного та вимог протиепідемічного режиму.
4.2. Функціональні обов'язки помічника начальника СПЕБ.
4.2.1. Веде діловодство СПЕБ.
4.2.2. Бере участь в комплектуванні майна СПЕБ.
4.2.3. При виїзді СПЕБ здійснює її госпзабезпечення.
4.2.4. За завданням начальника СПЕБ оформляє донесення про її роботу.
V. Епідеміологічне відділення з зоологічною групою
5.1. Комплектує і тримає в постійній готовності майно відділення згідно з табелем оснащення.
5.2. Шляхом проведення теоретичних і практичних занять, участі в тренувальних заняттях знаходиться в постійній готовності до виконання комплексу протиепідемічних і профілактичних заходів під час спалахів інфекційних захворювань різноманітної етіології.
5.3. Бере участь у вивченні причин виникнення епідемічного спалаху, виявленні провідних факторів та шляхів передачі інфекції, епідемічному обстеженні вогнища.
5.4. Бере участь у розробці комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів під час спалахів інфекційних захворювань.
5.5. Здійснює практичну допомогу місцевим санітарно-епідеміологічній та лікувально-профілактичній службам в організації і проведенні протиепідемічних та профілактичних заходів.
5.6. Здійснює зоолого-паразитологічне обстеження та вивчення епізоотійних обставин при виникненні спалахів природно-вогнищевих захворювань.
5.7. Здійснює контроль за додержанням вимог протиепідемічного режиму в медичних закладах при виникненні спалахів висококонтагіозних інфекційних захворювань.
5.8. Бере участь в організації та проведенні масової екстреної профілактики.
VI. Бактеріологічне відділення
6.1. Забезпечує постійну готовність здійснювати індикацію та ідентифікацію виділених культур патогенних мікроорганізмів.
6.2. Надає практичну допомогу в організації і роботі лабораторної служби при виникненні епідемічних спалахів інфекційних захворювань у вогнищі бактеріального зараження.
6.3. Здійснює лабораторну діагностику інфекційних захворювань, проводить бактеріологічні і серологічні дослідження на виявлення патогенної мікрофлори диких та свійських тварин, членистоногих, води та інших об'єктів навколишнього середовища та харчових продуктів.
6.4. Комплектує майно відділення (за принципом оснащення конкретних робочих місць) згідно з табелем оснащення і тримає його в постійній готовності до роботи.
6.5. Освоює в міру розробки сучасні методи лабораторної діагностики інфекційних захворювань, специфічної індикації БЗ та лабораторного контролю за зараженістю продовольства та води.
6.6. Практично відпрацьовує варіанти організаційних форм роботи відділення в залежності від особливостей епідемічної обстановки, етіології епідемічних спалахів, обсягу роботи та конкретних завдань, поставлених СПЕБ.
6.7. У зоні діяльності СПЕБ надає практичну допомогу бактеріологічним лабораторіям СЕС та інфекційним стаціонарам за методами бактеріологічних та серологічних досліджень, ідентифікації виділених культур патогенних мікроорганізмів, здійснює контроль за якістю поживних середовищ та діагностичних препаратів, додержанням вимог протиепідемічного, режиму.
6.8. Вірусологічна група.
6.8.1. Є складовою частиною бактеріологічного відділення і знаходиться в постійній готовності до лабораторної діагностики інфекційних захворювань вірусної та рикетсійної етіології, специфічної індикації вірусів і рикетсій.
6.8.2. Подає консультативно-методичну допомогу лікувально-профілактичним і санітарно-епідеміологічним установам з методики, організації збору та доставки матеріалу для вірусологічних і рикетсійних досліджень.
6.8.3. Комплектує по укладках майно групи згідно з табелем оснащення і підтримуй його в постійній готовності до роботи.
6.8.4. Відпрацьовує на тренувальних заняттях та навчаннях розгортання групи (оснащення робочих місць, розстановку персоналу, забезпечення протиепідемічного режиму) з використанням вірусологічних рикетсійних методів дослідження в різноманітних пристосованих (в тому числі польових) умовах.
6.8.5. Здійснює лабораторну діагностику інфекційних захворювань вірусної і рикетсійної етіології, специфічну індикація БЗ (на наявність вірусів та рикетсій), а також санітарно-вірусологічні дослідження річних об'єктів навколишнього середовища.
Начальник Головногосанітарно-епідеміологічногоуправління МОЗ України А.В.Моісеєва