Документ підготовлено в системі iplex
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України | Наказ, Статут від 30.04.2002 № 130
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 130 від 30.04.2002
м. Київ
Про затвердження Статуту Кримського торгово-виробничого підприємства "Кримодяг"
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 р. N 310 "Питання Міністерства економіки"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут Кримського торгово-виробничого підприємства "Кримодяг", що додається.
2. Кримському торгово-виробничому підприємству "Кримодяг" забезпечити реєстрацію цього Статуту відповідно до законодавства.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 24.01.2000 N 27 "Про затвердження Статуту Кримського торгово-виробничого підприємства "Кримодяг."
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В.О.
Виконуючий обов'язки Міністра В.Першин ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАТВЕРДЖЕНО Виконком Сімферопольської Наказ Міністерства економіки міської ради та з питань європейської N ____ від 29.05.2002 р. інтеграції України Реєстр N 04055630Ю0010392 від 30.04.2002 N 130 Перший заступник міського Виконуючий обов'язки голови з питань діяльності Міністра виконавчих органів ради ______________ В.О.Рибалко ___________________ В.ПершинСТАТУТ
Кримського торгово-виробничого підприємства "КРИМОДЯГ"
Сімферополь, 2002 рік
1. Найменування, засновники та місцезнаходження підприємства
1.1. Найменування підприємства повне:
- українською мовою - Кримське торгово-виробниче підприємство "Кримодяг";
- російською мовою - Крымское торгово-производственное предприятие "Крымодежда";
- скорочена назва - Кримське ТВП "Кримодяг."
1.2. Кримське торгово-виробниче підприємство "Кримодяг" (далі - "Підприємство") засноване на державній власності та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 р. N 310, підпорядковане Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України.
1.3. Місцезнаходження Підприємства: Україна, Автономна Республіка Крим, 95001, м.Сімферополь, вул. Кримська, буд. 4А.
2. Організаційно-правова форма:
2.1. Підприємство створене шляхом перетворення торгово-виробничого підприємства "Кримодяг", зареєстрованого розпорядженням Сімферопольського міського голови від 28 лютого 2000 року N 179-р.
2.2. Підприємство є правонаступником прав та обов'язків торгово-виробничого підприємства "Кримодяг".
2.3. Підприємство здійснює свою діяльність згідно з законами Україні "Про підприємство", "Про власність", іншими законами та нормативне правовими актами, а також цим Статутом.
2.4. Підприємство є юридичною особою. Прав і обов'язків юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
2.5. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об'єднаннях здійснюється на добровільних засадах, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству та іншим нормативним актам України.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавством.
2.6. Підприємство веде самостійний баланс, має розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, печатку та штампи зі своїм найменуванням. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства.
2.7. Підприємство має право укладати угоди, набувати майнових особистих немайнових прав, нести зобов'язання, бути позивачем і відповідачем у суді або господарському суді.
2.8. Підприємство несе повну відповідальність за додержанням кредитних договорів і розрахункової дисципліни згідно з чинним законодавством.
Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями держави і Міністерства економіки та європейської інтеграції України.
3. Мета і предмет діяльності
3.1. Підприємство створено з метою:
розвитку ринкової економіки в Україні і Автономній Республіці Крим;
ефективного використання державного майна, переданого у володіння і розпорядження та користування Підприємству;
раціонального використання матеріальних та фінансових ресурсів;
отримання грошового прибутку та задоволення соціально-економічної зацікавленості трудового колективу, громадян України та засновника.
3.2. Предметом діяльності Підприємства є:
торгово-посередницька та комерційна діяльність;
оптова, роздрібна та комісійна торгівля;
виробництво товарів народного споживання, їх реалізація;
виробництво тари з усіх видів матеріалів;
пошив спецодягу, одягу;
ремонтно-будівельні, столярні роботи та послуги;
відкриття та експлуатація митних складів;
здавання в оренду складських приміщень, будівель, споруд, автотранспортних засобів згідно з чинним законодавством;
надання послуг зі збереження товарно-матеріальних цінностей на складських площах, переданих в оренду;
уведення в дію додаткових спеціалізованих торговельних точок для реалізації продукції як власного виробництва, так і придбаних згідно з укладеними угодами;
вивчення кон'юнктури і попиту ринку на промислові товари (одяг, спецодяг тощо);
організація автостоянок;
організація і проведення виставок, участь у оптових ярмарках із закупівлі товарів у промислових підприємств;
надання транспортних послуг населенню.
3.3. Проведення іншої діяльності, яка не суперечить чинному законодавству.
3.4. Діяльність, яка підлягає ліцензуванню, здійснюється лише у разі отримання відповідних ліцензій.
4. Майно Підприємства
4.1. Майно Підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.
4.2. Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на правах повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання. Підприємство володіє, користується і розпоряджається цим майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству і цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
майно, передане йому органами державного управління;
доходи, одержані від реалізації продукції, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
придбання майна іншого підприємства, організації;
інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством.
4.4. Відчуження засобів виробництва, які є державною власністю і закріплені за Підприємством, здійснюється за погодженням з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України згідно з чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.
4.5. Підприємство має право здавати в оренду згідно з чинним законодавством (крім цілісних майнових комплексів) підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, що йому належать, а також списувати їх з балансу.
4.6. Підприємство здійснює володіння та користування землею й іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.
4.7. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству за рішенням суду або господарського суду.
5. Права та обов'язки підприємства
5.1. Підприємство має право:
самостійно планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрями свого розвитку відповідно до вимог ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації;
реалізувати продукцію та послуги за цінами, що формуються згідно з умовами економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за фіксованими державними цінами;
придбавати цінні папери юридичних осіб України та інших держав, випускати, реалізувати та купувати цінні папери згідно з чинним законодавством України;
створювати філії, представництва, відділення та інші відособлені підрозділи з правом відкриття поточних і розрахункових рахунків та затверджувати положення про них.
5.2. Обов'язки Підприємства:
враховує при визначенні стратегії господарської діяльності державні контракти, державні замовлення та інші договірні зобов'язання. Доведені у встановленому порядку державні контракти і державні замовлення є обов'язковими для виконання.
забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;
здійснює будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів, забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;
здійснює оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення і виробництва;
придбаває необхідні матеріальні ресурси у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також фізичних осіб;
відповідно до державного контракту та державного замовлення, укладених договорів забезпечує виробництво і доставку продукції та товарів;
створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує виконання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, технікою безпеки, соціального страхування;
здійснює заходи щодо вдосконалення організації заробітної плати працівників з метою посилення їхньої матеріальної зацікавленості як в результатах особистої праці, так і у загальних підсумках роботи Підприємства, забезпечує економне і раціональне використання фонду заробітної плати і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства;
забезпечує виконання норм і вимог щодо охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, виконання правил пожежної безпеки.
У разі порушення Підприємством законодавства про охорону навколишнього природного середовища його діяльність може бути обмежено, тимчасово заборонено або припинено згідно з чинним законодавством.
5.3. Підприємство здійснює бухгалтерський, оперативний облік і веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством.
Директор Підприємства і головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за дотримання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.
6. Управління підприємством і самоврядування трудового колективу
6.1. Управління Підприємством здійснюється директором Підприємства.
6.2. Наймання директора здійснюється Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України шляхом укладення з ним контракту. Підприємство самостійно визначає структуру управління і встановлює штат.
6.3. Директор Підприємства самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені цим Статутом до компетенції Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Директор Підприємства:
несе відповідальність за стан та діяльність Підприємства;
діє без доручення від імені Підприємства, представляє його в усіх установах та організаціях, розпоряджається коштами і майном згідно з чинним законодавством;
укладає договори, видає доручення, відкриває розрахунковий та інші рахунки в установах банків;
несе відповідальність за формування та виконання фінансових планів;
права, обов'язки, умови оплати праці та матеріальне забезпечення директора визначаються контрактом;
директор керує цивільною обороною свого об'єкта і відповідає за стан мобілізаційної готовності;
несе відповідальність за стан обліку військовозобов'язаних призовників, які працюють на Підприємстві.
Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України не має права втручатися в оперативну і господарську діяльність Підприємства.
6.4. Заступники директора Підприємства, керівники і спеціалісті підрозділів апарату управління і структурних підрозділів (цехів, дільниць), а також старші майстри та майстри призначаються на посаду і звільняються з посади директором Підприємства.
6.5. Повноваження трудового колективу Підприємства реалізуються загальними зборами через їхні виборчі органи. Для представлення інтересів трудового колективу на загальних зборах колектив може обирати органи колективного самоврядування, до складу яких не може обиратися директор Підприємства. Вибори здійснюються таємним голосуванням строком на 2-3 роки. Члени виборчого органу не можуть звільнятися з роботи або переводитися на інші посади з ініціативи адміністрації Підприємства без згоди відповідного органу цього колективу.
6.6. Рішення, що стосуються соціально-економічних питань діяльності Підприємства, приймаються його органами управління за участю трудового колективу і уповноважених ним органів і відображаються у колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини колективу з адміністрацією Підприємства.
6.7. Право укладення колективного договору від імені власника надається директору Підприємства, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу.
7. Господарська та соціальна діяльність підприємства
7.1. Основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності підприємства є дохід (прибуток).
7.2. Чистий прибуток Підприємства, який залишається після покриття матеріальних та прирівнених до них витрат, витрат на оплату праці, оплат відсотків за кредитами банків, внеску передбачених законодавством України податків та інших платежів до бюджету, відрахувань у галузеві та інвестиційні фонди, залишається у повному його розпорядженні.
7.3. Підприємство створює цільові фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних зі своєю діяльністю:
фонд розвитку виробництва;
фонд оплати праці;
резервний фонд;
інші фонди
7.3.1. Фонд розвитку виробництва створюється за рахунок коштів з відрахувань від чистого прибутку у порядку, передбаченому чинним законодавством. Кошти фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази Підприємства. Напрями витрат фонду визначаються кошторисом.
7.3.2. Фонд оплати праці створюється у розмірах, які визначаються згідно з чинним законодавством. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності.
Директор Підприємства обирає форми і системи оплати праці, установлює працівникам конкретні розміри тарифних ставок, відрядних розцінок, посадових окладів, премій, винагород, надбавок і доплат на умовах, передбачених колективним договором.
Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою за встановлений законодавством України мінімальний розмір заробітної плати.
7.4. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства прибуток, амортизаційні відрахування, кошти, одержані від продажу цінних паперів, безоплатні або благодійні внески членів трудового колективу підприємств, організацій, громадян та інші надходження, уключаючи централізовані капітальні вкладення та кредити.
7.5. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах виробничої діяльності здійснюються на основі договорів.
7.6. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з чинним законодавством України.
7.7. Питання соціального розвитку, уключаючи поліпшення умов праці, життя та здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу та їхніх сімей, вирішуються трудовим колективом за участю директора Підприємства, якщо інше не передбачено законодавством.
7.8. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно з чинним законодавством України.
8. Ліквідація і реорганізація підприємства
8.1. Ліквідація та реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення перетворення) Підприємства здійснюється за рішенням Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та за участю трудового колективу або арбітражного суду згідно з чинним законодавством.
8.2. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України.
До складу ліквідаційної комісії входять представники Міністерства та Підприємства в особі його органу управління. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заявлення претензій кредиторами визначаються Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України.
У разі банкрутства Підприємства його ліквідація проводиться згідно з чинним законодавством.
8.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс Підприємства і подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Кредитори та інші юридичні особи, які перебувають у договірних відносинах з Підприємством, що ліквідується, повідомляються про його ліквідацію письмово.
8.4. При реорганізації та ліквідації Підприємства працівникам, які звільняються, гарантується додержання їхніх прав та інтересів згідно з трудовим законодавством України.
8.5. Ліквідація вважається завершеною, а Підприємство перестає існувати з моменту внесення відповідного запису до Державного реєстру.
Директор КримськогоТВП "Кримодяг" Н.В.Жулев