• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію рішень Колегії ДСНС України від 24.02.2017 № 1-4

Державна служба України з надзвичайних ситуацій | Наказ від 02.03.2017 № 130
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 02.03.2017
  • Номер: 130
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 02.03.2017
  • Номер: 130
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
02.03.2017 № 130
(з основної діяльності)
Про реалізацію рішень Колегії ДСНС України від 24.02.2017 № 1-4
З метою реалізації рішень Колегії ДСНС України від 24.02.2017 № 1-4
НАКАЗУЮ:
1. Оголосити для виконання рішення Колегії ДСНС України від 24.02.2017 № 1 "Про результати роботи ДСНС у 2016 році та завдання на перший квартал 2017 року", № 2 "Про результати фінансово-економічної діяльності підрозділів ДСНС у 2016 році", № 3 "Про стан виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС" та № 4 "Про стан виконавської дисципліни та дотримання вимог Законів України "Про звернення громадян" і "Про доступ до публічної інформації", що додаються.
2. Першому заступнику Голови, заступнику Голови, керівникам департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату, територіальних органів, навчальних і науково-дослідних закладів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС під персональну відповідальність організувати роботу з реалізації рішень Колегії в повному обсязі та у визначені терміни.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ГоловаМ. Чечоткін
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
24 лютого 2017 № 1
Про результати роботи ДСНС у 2016 році та завдання на перший квартал 2017 року
Заслухавши доповіді про результати роботи ДСНС у 2016 році та завдання на перший квартал 2017 року, Колегія відмічає виконання у цілому завдань, визначених ДСНС актами та дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України.
Органами та підрозділами ДСНС забезпечено оперативне реагування на 149 класифікованих надзвичайних ситуацій та 74 тис. 221 пожежу, під час яких врятовано життя 3 тис. 605 особам і матеріальних цінностей на суму понад 3 млрд. 639 млн. гривень.
Забезпечено реалізацію Плану протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2016/2017 року.
Піротехнічними підрозділами виявлено та знешкоджено 80 тис. 11 вибухонебезпечних предметів, очищено територію загальною площею понад 8 тис. 153 гектари.
Під час виконання завдань з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей обстежено понад 6 тис. 183 гектари території та знешкоджено 47 тис. 374 вибухонебезпечні предмети.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 р. № 588-р у цілодобовому режимі продовжують роботу Міжвідомчий координаційний та регіональні штаби з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
ДСНС впроваджено та здійснено заходи щодо закупівлі товарів, робіт і послуг в електронній системі закупівель системі "Prozorro" на електронних майданчиках. Зокрема проведено тендери на закупівлю автомобілів для пожежогасіння і проведення рятувальних робіт на загальну суму 450 млн. 8 тис. гривень, укладено договір на постачання 111 пожежно-рятувальних автомобілів (пожежних автоцистерн). Проведення тендерних процедур через електронну систему закупівель "Prozorro" дозволило зекономити понад 32 млн. гривень бюджетних коштів.
Впродовж 2016 року для покращення оснащення підрозділів ДСНС отримано гуманітарну допомогу на суму понад 283 млн. грн., а саме від командування Збройних Сил Сполучених Штатів Америки в Європі, Датської Ради з питань біженців в Україні, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Агентства зменшення Загроз Міністерства оборони США та інших.
16 грудня 2016 року за участю Надзвичайного та Повноважного Посла КНР в Україні та Міністра внутрішніх справ на території 1 Спеціального центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС України відбулася церемонія передачі спеціального аварійно-рятувального обладнання для ДСНС від Уряду Китайської Народної Республіки.
Розроблено та 25 січня 2017 року Кабінетом Міністрів України схвалено Стратегію реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
З метою приведення нормативно-правової бази у відповідність з вимогами Кодексу цивільного захисту України забезпечено розробку та прийняття 7 актів Кабінету Міністрів України. Триває робота щодо адаптації нормативно-правової бази до сучасних вимог європейських стандартів.
Продовжується робота щодо приєднання України до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу з метою впровадження сучасних європейських підходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, забезпечення пожежної та техногенної безпеки, здійснення державного нагляду (контролю) у цих сферах.
Установами та організаціями гідрометеорологічної служби забезпечено споживачів прогностичною інформацією і попередженнями про небезпечні та стихійні явища.
З метою забезпечення подальшого виконання завдань, визначених чинним законодавством, Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про результати роботи ДСНС у 2016 році та завдання на перший квартал 2017 року взяти до відома.
2. Вважати пріоритетними завданнями:
реалізацію Стратегії реформування Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
забезпечення постійної готовності сил ДСНС до реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду 2016/2017 року;
подальшу співпрацю з міжнародними організаціями стосовно надання міжнародної технічної допомоги;
зміцнення матеріально-технічного забезпечення підрозділів ДСНС;
продовження роботи щодо приведення нормативно-правової бази ДСНС у відповідність із сучасними вимогами європейських стандартів.
3. Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В.В.) забезпечити:
контроль за виконанням територіальними органами ДСНС Плану протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації осінньо-зимового періоду;
Строк – впродовж І кварталу 2017 року
уточнення Плану протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації під час сходження криги і пропуску повені;
Строк – до 10 березня 2017 року
уточнення Плану протидії загрозам та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами в природних екосистемах;
Строк – до 14 квітня 2017 року
подальший контроль за виконанням завдань аварійно-рятувальними формуваннями ДСНС, які залучені до гуманітарного розмінування, проведення аварійно-рятувальних та інших робіт на звільнених від терористичних угруповань територіях Донецької і Луганської областей, надання їм методичної допомоги;
Строк – постійно
контроль за організацією внутрішньої, гарнізонної та караульної служби в органах управління і формуваннях Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, усуненням недоліків, виявлених під час перевірок співробітниками ДСНС.
Строк – постійно
4. Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям (Щербаченко О.М.), Департаменту реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В.В.) та територіальним органам ДСНС здійснити комплексні перевірки службової діяльності аварійно-рятувальних служб сфери управління ДСНС.
Строк – березень - травень 2017 року
5. Департаменту персоналу (Доценко О.В.), керівникам департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС, територіальних органів, навчальних закладів та науково-дослідних установ та підрозділів центрального підпорядкування ДСНС забезпечити контроль за поданням державними службовцями та особами начальницького складу служби цивільного захисту декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, декларації за 2016 рік шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Строк – до 27 березня 2017 року
6. Управлінню гідрометеорології (Гроховецька І.Л.) у рамках реалізації Директиви 2004/107/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 15 грудня 2004 р. про миш’як, кадмій, ртуть, нікель і поліциклічні ароматичні вуглеводні в атмосферному повітрі підготувати проект наказу МВС "Про затвердження Керівного документа щодо застосування цільових значень та вимог до оцінки концентрації миш’яку, кадмію, нікелю та бенз(а)пірену в атмосферному повітрі".
Строк – до 30 березня 2017 року
7. Територіальним органам ДСНС у Київській області (Слободяник В.Д.) та м. Києві (Ватолін А.Г.) забезпечити готовність підрозділів реагування на можливі надзвичайні ситуації та події під час проведення в Україні пісенного конкурсу "Євробачення 2017".
Строк – до 1 червня 2017 року
8. Територіальним органам ДСНС у Донецькій (Ільченко М.В.) та Луганській (Савельєв І.В.) областях забезпечити виконання польових робіт з гуманітарного розмінування ділянок місцевості силами підпорядкованих регіональних частин з гуманітарного розмінування. Про виконання інформувати через Департамент реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В.В.).
Строк – впродовж I кварталу 2017 року
9. Територіальним органам ДСНС у Донецькій (Ільченко М.В.), Запорізькій (Лепський О.М), Луганській (Савельєв І.В.), Миколаївській (Грицаєнко М.Г.), Одеській (Федорчак В.В.), Харківській (Волобуєв О.В.), Херсонській (Чорний С.М.), Хмельницькій (Братко Е.П.), Чернігівській (Гордовий Р.М.) областях, 1 Спеціальному центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС України (Качкан В.Л.), Міжрегіональному центру швидкого реагування ДСНС України (Біляєв С.В.):
забезпечити приведення структур підрозділів підводного розмінування у відповідність з вимогами наказу ДСНС від 31.05.2013 № 369 "Про затвердження типових структур відділень піротехнічних підрозділів ДСНС України", провести роботу щодо укомплектування вакантних посад кваліфікованим персоналом та забезпечення підрозділів оснащенням згідно з вимогами керівних документів до рівня, що дозволить виконувати завдання за призначенням із дотриманням заходів безпеки;
провести організаційні заходи щодо отримання водолазним складом підрозділів кваліфікації "водолаз-підривник";
про виконання вищезазначених заходів інформувати через Департамент реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В.В.).
Строк – до 31 березня 2017 року
10. 1 Спеціальному центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС України (Качкан В.Л.) та Міжрегіональному центру швидкого реагування ДСНС України (Біляєв С.В.) опрацювати питання щодо можливості підготовки водолазів із додатковою кваліфікацією "водолаз-підривник" на базі підрозділу. Пропозиції надати через Департамент реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В.В.).
Строк – до 30 березня 2017 року
11. Територіальним органам ДСНС:
11.1. За напрямком організації заходів цивільного захисту:
11.1.1. На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 15.02.2107 № 4929/1/1-17 та відповідно до вимог Інструкції щодо утримання захисних споруд цивільної оборони у мирний час, затвердженої наказом МНС від 09.10.2006 № 653, зареєстрованого в Мін’юсті за № 1180/13054 (із змінами) у взаємодії з органами влади та суб’єктами господарювання-власниками (балансоутримувачами) захисних споруд цивільного захисту організувати оцінку стану готовності вищезазначених споруд та завершення проведення їх технічної інвентаризації як об’єктів нерухомого майна.
Строк – щокварталу до 5 числа місяця,
наступного за звітним періодом впродовж 2017 року
11.1.2. Надати допомогу новоствореним територіальним громадам у визначенні потреб фонду захисних споруд цивільного захисту, плануванні укриття населення у фонді таких споруд, організації їх обліку, обстеженні підвальних, цокольних та інших заглиблених споруд і приміщень з метою взяття їх на облік, як найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення, визначення можливості їх дообладнання до рівня захисних споруд цивільного захисту.
Строк – впродовж 2017 року
11.1.3. Забезпечити координацію коригування місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування планів евакуації населення (у тому числі осіб з інвалідністю, матеріальних і культурних цінностей) у разі виникнення збройних конфліктів.
Строк – до 1 грудня 2017 року
11.1.4. Про виконання вищезазначених заходів доповісти в установлені терміни через Департамент організації заходів цивільного захисту (Маюров М.О.).
11.2. За напрямком запобігання надзвичайним ситуаціям:
11.2.1. Ініціювати розгляд на засіданнях обласних (міських) комісій з питань ТЕБ та НС питань:
формування резервного фонду відповідних місцевих бюджетів на здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій та запобіганням їх виникнення;
готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків.
Строк – до 10 березня 2017 року
11.2.2. Здійснити перевірки місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо стану готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків.
Строк – до 30 березня 2017 року
11.2.3. Організувати та провести на базі Консультаційних центрів спільні наради, засідання за "круглі столи" та консультації з обговорення проблемних питань з дерегуляції підприємницької діяльності.
Строк – до 28 березня 2017 року
11.2.4. Про виконання вищезазначених заходів доповісти в установлені терміни через Департамент запобігання надзвичайним ситуаціям (Щербаченко О.М.).
12. Територіальним органам, підрозділам центрального підпорядкування ДСНС забезпечити:
виконання заходів Плану протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації зимового періоду у взаємодії із органами місцевої влади та територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади;
Строк – впродовж І кварталу 2017 року
здійснення моніторингу гідрологічної обстановки на водних об’єктах, за результатами якого постійно уточнювати карти-схеми зон можливого підтоплення з визначенням об’єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики, зв’язку та інших об’єктів господарювання;
Строк – постійно
виконання планів-графіків проведення нетехнічної розвідки та планів організації завдань з розвідки і розмінування місцевості на 2017 рік у межах зон відповідальності;
Строк – впродовж І кварталу 2017 року
систематичний контроль за станом організації внутрішньої, гарнізонної та караульної служби у підпорядкованих підрозділах і усуненням недоліків, виявлених під час перевірок робочими групами ДСНС;
Строк – постійно
про виконання вищезазначених заходів доповісти в установлені терміни через Департамент реагування на надзвичайні ситуації (Демчук В.В.).
13. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника та заступника Голови відповідно до розподілу функціональних обов’язків і повноважень.
Голова КолегіїМ. Чечоткін
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
24 лютого 2017 № 2
Про результати фінансово-економічної діяльності підрозділів ДСНС у 2016 році
Розглянувши інформацію про результати фінансово-економічної діяльності підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС у 2016 році, Колегією відмічено деякі позитивні досягнення, а також недоліки в роботі. Законом України від 25 грудня 2015 р. № 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік" ДСНС визначено відповідальним виконавцем бюджетних програм у системі головного розпорядника бюджетних коштів – Міністерства внутрішніх справ.
Для забезпечення діяльності ДСНС Державним бюджетом України на 2016 рік передбачено видатки:
за загальним фондом у сумі 4 914,6 млн. грн.;
за резервним фондом – 300,743 млн. грн.;
та спеціальним фондом - у сумі 720 млн. гривень.
Колегія відмічає, що впродовж 2016 року направлено відкриті асигнування в обсязі 100 % відповідно до помісячного плану асигнувань, використано 99,98 % бюджетних призначень.
По завершенню бюджетного періоду списано до державного бюджету 914,6 тис. гривень.
Водночас необхідно відмітити керівників ГУ (У) ДСНС у Волинській, Житомирській, Харківській, Хмельницькій, Херсонській, та Чернівецькій областях, які забезпечили оплату взятих зобов'язань, не допустили списання коштів до бюджету та відповідно утворення кредиторської заборгованості за загальним фондом бюджету.
Необхідно зазначити, що з метою повного використання установами ДСНС коштів постійно здійснювалися перерозподіли видатків між підрозділами. Так, протягом 2016 року було здійснено більше 122 внутрішніх перерозподілів та направлено до МВС та Мінфіну тридцять звернень щодо перерозподілу видатків. Тобто, ДСНС здійснювала всі можливі заходи щодо допомоги підрозділам у фінансово-економічній діяльності.
Протягом 2016 року не допущено заборгованості з виплати грошового забезпечення і заробітної плати особовому складу і працівникам та зниження їх рівня порівняно з 2015 роком.
Впродовж 2016 року фактичні надходження до спеціального фонду підрозділів територіальних органів становили 657,1 млн. грн., що на 99,8 млн. грн. більше ніж становив аналогічний показник у 2015 році, з них надходження від основної діяльності – 483,3 млн. грн., що на 80,3 млн. грн. більше ніж у 2015 році.
Так, за бюджетною програмою 1006280 "Забезпечення діяльності сил цивільного захисту" найвищі показники надходжень до спеціального фонду державного бюджету забезпечили ГУ (У) ДСНС у Дніпропетровській (73 млн. грн.), Полтавській (59,3 млн. грн.), Запорізькій (49,9 млн. грн.), Донецькій (45,7 млн. грн.), Івано-Франківській (38,7 млн. грн.), м. Києві (35,3 млн. грн.), Миколаївській (34,8 млн. грн.), Луганській (32 млн. грн.) та Рівненській (31,1 млн. грн.) областях.
Необхідно зазначити, що 69,9 % (337,9 млн. грн.) надходжень до спеціального фонду державного бюджету аварійно-рятувальних підрозділів забезпечуються наданням послуг з охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об’єктів на підставі договорів, обов’язкового обслуговування об’єктів і територій, 16,2 % (78,3 млн. грн.) – за аварійно-рятувальне обслуговування на договірній основі об’єктів підвищеної небезпеки та окремих територій.
Надходження до спеціального фонду державного бюджету за надання платних послуг становлять 13,9 % (53,4 млн. грн.). Вищі показники із зазначених надходжень забезпечили ГУ (У) ДСНС у м. Києві (5,9 млн. грн.), Хмельницькій та Донецькій (по 5,7 млн. грн.), Львівській та Одеській (по 4,2 млн. грн.), Полтавській (4 млн. грн.) областях. Нижчі показники надходжень за надання платних послуг забезпечили ГУ (У) ДСНС у Житомирській (0,4 млн. грн.), Луганській та Чернівецькій (по 0,6 млн. грн.), Чернігівській та Сумській (по 0,7 млн. грн.) областях.
Необхідно зазначити, що значна матеріальна підтримка територіальних органів ДСНС у 2016 році здійснювалася за рахунок гуманітарної та благодійної допомоги, коштів та майна для виконання цільових заходів (80 млн. грн.).
Понад 15 млн. грн. надійшло до аварійно-рятувальних підрозділів Дніпропетровської області як благодійна допомога, понад 5 млн. грн. – до підрозділів Кіровоградської та Миколаївської областей, понад 3 млн. грн. – Донецької, Львівської, Одеської, Полтавської, Харківської та Хмельницької областей.
Також потрібно відмітити роботу з місцевими органами виконавчої влади щодо надання субвенцій (80,1 млн. грн.). Найбільше субвенцій отримали ГУ (У) ДСНС у Донецькій (13,7 млн. грн.), Дніпропетровській (6,7 млн. грн.), Кіровоградській (6,2 млн. грн.), Вінницькій (5,8 млн. грн.), Полтавській (4,9 млн. грн.), Черкаській та Миколаївській (по 4,7 млн. грн.) областях.
Не виділялися кошти з місцевих бюджетів у Луганській, Чернігівській областях та м. Києві.
Проведеним аналізом із застосування розрахунку на 100 тис. населення регіону встановлено найкращі показники надходжень до спеціального фонду в територіальних органах:
за надання платних послуг – у Хмельницькій (443,6 тис. грн.), Кіровоградській (391,4 тис. грн.), Волинській (312,5 тис. грн.), Миколаївській (294,6 тис. грн.), Полтавській (282,2 тис. грн.) та Рівненській (230,2 тис. грн.) областях;
за отриману гуманітарну та благодійну допомоги, кошти та майно для виконання цільових заходів – у Кіровоградській (859,6 тис. грн.), Дніпропетровській (552,5 тис. грн.), Миколаївській (467,3 тис. грн.), Хмельницькій (360,8 тис. грн.), Тернопільській (242 тис. грн.) та Полтавській (238,2 тис. грн.) областях;
за надходження субвенцій з місцевого бюджету – у Кіровоградській (643,4 тис. грн.), Миколаївській (408,7 тис. грн.), Черкаській (384 тис. грн.), Вінницькій (364,9 тис. грн.), Полтавській (347,9 тис. грн.) та Донецькій (321,8 тис. грн.) областях.
Гірше спрацювали територіальні органи ДСНС:
за надання платних послуг – у Луганській (27,9 тис. грн.), Житомирській (28,4 тис. грн.), Чернівецькій (58,3 тис. грн.) областях;
за отриману гуманітарну та благодійну допомоги, кошти та майно для виконання цільових заходів – у Сумській (22,9 тис. грн.), Вінницькій (42,1 тис. грн.), Волинській (58,1 тис. грн.) областях.
Як свідчить аналіз надходжень до спеціального фонду на фактичну чисельність особового складу територіальних органів, показники практично не змінилися.
В умовах недостатнього фінансування саме цільове та ефективне використання коштів державного бюджету є одним із вирішальних у матеріально-технічному забезпеченні підрозділів, на що Колегія звертає увагу. Законом України від 21 грудня 2016 р. № 1801-VIII "Про Державний бюджет України на 2017 рік" за загальним фондом для ДСНС передбачено видатки у сумі 7 млрд. 178,4 млн. грн., що більше ніж у 2016 році на 2 млрд. 263,9 млн. гривень., що дає можливість забезпечити у 2017 році збільшення грошового забезпечення з 3,6 до 5,9 тис. грн., поетапне підвищення заробітної плати з 1 травня та з 1 грудня 2017 року, придбання пожежної та іншої спеціальної техніки вітчизняного виробництва на 600 млн. гривень.
З метою забезпечення подальшого виконання завдань, визначених Державним бюджетом України на 2017 рік, актами та дорученнями Президента України і Кабінету Міністрів України, Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію взяти до відома.
2. Керівникам територіальних органів, підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС забезпечити:
ефективне та повне використання бюджетних коштів за цільовим призначенням;
підвищення заробітної плати та грошового забезпечення особовому складу та працівникам;
своєчасну виплату заробітної плати та грошового забезпечення;
виконання заходів з енергозбереження, забезпечуючи зменшення витрат на комунальні послуги та енергоносії, у тому числі шляхом реалізації інвестиційних проектів;
вжиття заходів з погашення кредиторської заборгованості за рахунок коштів загального і спеціального фондів державного бюджету та зменшення дебіторської заборгованості;
збільшення надходжень до спеціального фонду державного бюджету.
Строк – впродовж року
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Голови Білошицького Р.М.
Голова КолегіїМ. Чечоткін
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
24 лютого 2017 № 3
Про стан виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС
Розглянувши стан виплати заробітної плати працівникам державних підприємств, установ та організацій сфери управління ДСНС, Колегія відзначає у цілому задовільний стан роботи із зазначеного питання.
Питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам державних підприємств, установ та організацій та сплати ними єдиного і страхових внесків до Пенсійного фонду перебуває на постійному контролі ДСНС. Виплата заробітної плати здійснюється в першочерговому порядку.
Впродовж 2016 року, враховуючи соціальну значимість питання стану оплати праці, ДСНС вживалися заходи щодо недопущення зниження або виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам та грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу.
Відповідно до прийнятих Урядом постанов від 6 квітня 2016 р. № 288 та від 23 листопада 2016 р. № 840 забезпечено підвищення з 1 травня 2016 року та з 1 грудня 2016 року розмірів посадових окладів працівників бюджетної сфери і від 6 квітня 2016 р. № 292 - розмірів посадових окладів державних службовців, що дало змогу підвищити розмір їх заробітної плати.
Стосовно грошового забезпечення, то у 2016 році забезпечено виплату одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби осіб рядового і начальницького складу, винагороди за участь в АТО, підйомної допомоги.
Крім того, керівництвом ДСНС проводилась відповідна робота щодо збільшення на 2017 рік видатків на грошове забезпечення.
Так, на узгоджувальних нарадах в Кабінеті Міністрів України, РНБО України, Міністерстві фінансів України та комітетах Верховної Ради України щодо показників до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" неодноразово зверталася увага на низький рівень грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту серед силових структур і військових формувань і подавалися пропозиції щодо збільшення відповідних видатків.
У результаті проведеної роботи та за підтримки керівництва держави для ДСНС у Державному бюджеті України на 2017 рік збільшено видатки, які забезпечать підвищення мінімального місячного грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту 3 тис. грн. до 5 тис. грн. та підвищення грошового забезпечення не менш ніж 2 тис. грн. на 1 особу.
Разом з тим, за оперативними даними, станом на 01.01.2017 на економічно активних державних підприємствах заборгованості із виплати заробітної плати немає. Однак існує вона на економічно неактивних державних підприємствах і становить 317 тис. грн., у тому числі на ДП "Управління капітального будівництва" (Івасько А.М.) – 202 тис. грн., ДП "Миронівське будівельно-монтажне управління" (Поліщук С.А.) – 115 тис. грн., які на цей час знаходяться в стадії ліквідації.
Слід зазначити, що на попередньому рівні залишилася заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на економічно неактивних державних підприємствах "Миронівське будівельно-монтажне управління" (266,1 тис. грн.), "Управління капітального будівництва" (115,5 тис. грн.).
У зв`язку із вищезазначеним та пріоритетністю питань своєчасної виплати заробітної плати і сплати внесків до Пенсійного фонду України Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про стан виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій взяти до відома.
2. Керівникам територіальних органів, підрозділів центрального підпорядкування, навчальних закладів, науково-дослідних установ та підприємств вважати оплату праці і нарахування пріоритетними видами видатків, які здійснюються першочергово. Тримати на постійному контролі та не допускати виникнення заборгованості із виплати заробітної плати.
Строк – до 5 числа щомісяця (статистична),
щоп’ятниці (щотижнева)
3. По ДП "Миронівське будівельно-монтажне управління":
3.1. Департаменту ресурсного забезпечення (Нетреба О.В.):
провести роботу з уточнення кредиторської заборгованості державного підприємства для формування реєстру кредиторів;
продовжити претензійно-позовну роботу щодо захисту інтересів та відкриття провадження про банкрутство підприємства.
Строк – протягом I кварталу 2017 року
3.2. Департаменту економіки і фінансів (Олійник О.І.) спільно з Департаментом ресурсного забезпечення (Нетреба О.В.) розглянути можливість щодо залучення коштів для сплати судового збору та забезпечення роботи арбітражного керуючого відповідно до вимог чинного законодавства.
Строк – протягом I кварталу 2017 року
4. По ДП "Управління капітального будівництва":
Департаменту ресурсного забезпечення (Нетреба О.В.) спільно з Юридичним управлінням (Кулеба О.М.) та Департаментом економіки і фінансів (Олійник О.І.) підготувати пропозиції щодо подальшої діяльності ДП "Управління капітального будівництва" або його припинення, як економічно неефективного підприємства.
Строк – протягом I кварталу 2017 року
5. Про результати проведеної роботи щомісяця інформувати через Департамент економіки і фінансів (Олійник О.І.) для доповіді Голові ДСНС України та подальшого інформування Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України та Пенсійного фонду України.
Строк – щомісяця до 5 числа,
наступного за звітним місяцем
6. Департаменту економіки і фінансів (Олійник О.І.) забезпечити постійний моніторинг:
стану виплати заробітної плати на підприємствах, в установах і організаціях сфери управління ДСНС України та сплати єдиного і страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесків до Пенсійного фонду України та обов’язкових платежів до державного та місцевого бюджетів;
заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються із державного бюджету та місцевих бюджетів усіх рівнів.
Строк – постійно
7. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Голова КолегіїМ. Чечоткін
РІШЕННЯ КОЛЕГІЇ
24 лютого 2017 № 4
Про стан виконавської дисципліни та дотримання вимог Законів України "Про звернення громадян" і "Про доступ до публічної інформації"
Розглянувши інформацію про стан виконавської дисципліни та дотримання вимог Законів України "Про звернення громадян" і "Про доступ до публічної інформації", Колегія відмічає, що вжитими комплексними заходами впродовж 2016 року в апараті ДСНС забезпечено виконання у встановлені строки 15 тис. 660 (у 2015 році – 20 тис. 751) актів та доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, МВС, наказів ДСНС, належний рівень виконавської дисципліни в цілому.
Впродовж 2016 року розроблено та забезпечено прийняття Урядом 19 нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України.
Водночас за звітний період поверталися на доопрацювання відповідно до встановлених вимог проекти 17 нормативно-правових актів та направлено 30 подань до Міністерства внутрішніх справ і Кабінету Міністрів України про перенесення строків виконання завдань, визначених для ДСНС.
За результатами аналізу найбільш типовим порушенням регламентних норм залишаються неповнота узгодження проектів нормативно-правових актів та невжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей із заінтересованими органами виконавчої влади.
Впродовж 2016 року в апараті ДСНС опрацьовано 20 тис. 751 одиницю вхідної (у 2015 році – 30 тис. 440, зменшення на 31%) та 20 тис. 66 одиниць вихідної кореспонденції (відповідно 20 тис. 182, зменшення на 0,5%).
Загальна кількість звернень громадян до ДСНС зменшилася на 14% (з 1 тис. 400 до 1 тис. 208). Всі звернення розглянуто в установлені законодавством терміни. Найчисельнішими за кількістю продовжують залишатися звернення з питань запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного характеру та пожеж – 449 або – 37% (у 2015 році – 412, збільшення на 9%).
Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" розглянуто в установленому порядку 276 інформаційних запитів (у 2015 році – 250, збільшення на 10%).
Проведено згідно з графіком шість цільових перевірок з питань планування та організації роботи, виконавської дисципліни, ведення діловодства та архівної справи, розгляду звернень громадян та дотримання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" у структурних підрозділах апарату ДСНС.
Відповідно до вимог Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. № 1242, та Інструкції з організації контролю за виконанням документів у системі ДСНС, затвердженої наказом МВС від 19.05.2016 № 387, зареєстрованим у Мін’юсті 15 червня 2016 р. за № 865/28995, та наказу ДСНС від 29.11.2016 № 615 "Про проведення оцінки ефективності" було проведено вивчення ефективності здійснення в 2016 році виконання контрольних документів у системі ДСНС. Проведено аналіз звітних матеріалів 74 органів та підрозділів ДСНС про стан виконання контрольних документів.
За результатами проведеного аналізу питань здійснення контролю за виконанням контрольних документів зазначену роботу у структурних підрозділах апарату ДСНС визнано як ефективну.
За фактами порушень виконавської дисципліни та недоліків в організаційній роботі щодо виконання документів за звітний період у ДСНС видано 5 наказів, 6 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
З метою усунення вищезазначених недоліків у роботі підрозділів ДСНС та посилення персональної відповідальності їх керівників за своєчасність, повноту і якість підготовки документів, а також подальшого зміцнення виконавської дисципліни Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію про стан виконавської дисципліни та дотримання вимог Законів України "Про звернення громадян" і "Про доступ до публічної інформації" взяти до відома.
2. Керівникам департаментів та інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС:
2.1. Підготовку обґрунтованих пропозицій щодо зняття з контролю або перенесення термінів виконання контрольних завдань здійснювати відповідно до Інструкції з організації контролю за виконанням документів у системі ДСНС, затвердженої наказом МВС від 19.05.2016 № 387, зареєстрованим у Мін’юсті 15 червня 2016 р. за № 865/28995.
2.2. Надавати принципову оцінку фактам бездіяльності посадових осіб та вживати до них заходів відповідного впливу.
2.3. Запровадити дієвий контроль за своєчасним виконанням власних рішень.
2.4. Враховувати під час розгляду питань щодо заохочення працівників якість і своєчасність підготовки проектів документів та виконання вимог контрольних завдань.
3. Керівникам територіальних органів ДСНС особисто проаналізувати стан виконання у 2016 році завдань, визначених наказами та окремими дорученнями ДСНС. Вжити невідкладних заходів щодо їх остаточного виконання та забезпечити виконання наказу ДСНС від 29.11.2016 № 615 "Про проведення оцінки ефективності" у повному обсязі.
Про проведену роботу поінформувати через Адміністративний департамент (Гончаров В.В.).
Строк – до 1 листопада 2017 року
4. Адміністративному департаменту (Гончаров В.В.):
вжити додаткових заходів щодо покращення виконавської дисципліни та посилення персональної відповідальності керівників усіх рівнів за забезпечення своєчасного та якісного виконання контрольних завдань, у разі несвоєчасного їх виконання надавати пропозиції про притягнення відповідальних осіб до відповідальності;
розробити графіки проведення цільових перевірок з питань планування та організації роботи, ведення діловодства та архівної справи, розгляду звернень громадян та дотримання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" та з питань виконання наказу ДСНС від 29.11.2016 № 615 "Про проведення оцінки ефективності" у системі ДСНС;
Строк – до 10 березня 2017 року
продовжити практику проведення практичних занять з питань виконавської дисципліни з керівниками структурних підрозділів та працівниками, відповідальними за контроль і діловодство в системі ДСНС.
Строк – щомісяця
5. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.
Голова КолегіїМ. Чечоткін
Джерело інформаціі: http://www.dsns.gov.ua