• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо подання страхувальниками відомості розподілу чисельності працівників

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності | Лист від 28.10.2015 № 128
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.10.2015
  • Номер: 128
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Лист
  • Дата: 28.10.2015
  • Номер: 128
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
ЛИСТ
28.10.2015 N 128
Щодо подання страхувальниками відомості розподілу чисельності працівників
Згідно зі статтею 9 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон про соціальне страхування) одним із основних завдань Фонду та його робочих органів є віднесення страхувальника до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду його економічної діяльності.
Відповідно до статті 52 Закону про соціальне страхування визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності здійснюється Фондом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 2 Порядку визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2012 р. N 237, клас професійного ризику виробництва - рівень виробничого травматизму і професійних захворювань за видами економічної діяльності, що визначає ступінь вірогідності втрати професійної працездатності або смерті працівника під час виконання трудових обов'язків, з урахуванням результатів аналізу показників виробничого травматизму і професійних захворювань, а також обсягів видатків Фонду, пов'язаних із забезпеченням загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Одним із основних принципів страхування від нещасного випадку відповідно до статті 3 Закону про соціальне страхування є диференціювання страхового тарифу з урахуванням умов і стану безпеки праці, виробничого травматизму та професійної захворюваності на кожному підприємстві.
Використання у обов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасних випадків диференціації страхового внеску за класами професійного ризику виробництва є не що інше як метод оцінки і управління виробничими ризиками.
Відповідно до статті 15 Закону про соціальне страхування та пункту 3.10 Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний), затвердженого постановою правління Фонду від 30.11.2010 р. N 30, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 24.12.2010 р. за N 1337/18632 (далі - Порядок), страхувальники один раз на рік до 25 січня року, наступного за звітним, подають до робочих органів виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням (місцем проживання) відомість розподілу за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.
Згідно з розділом II Порядку страхувальниками є роботодавці, а саме:
• підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю;
• філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами;
• фізичні особи - підприємці і фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю;
• дипломатичні представництва і консульські установи України, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), утворені відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами;
• дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, філії, представництва та інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств, установ та організацій (утому числі міжнародні), розташовані на території України.
Враховуючи вищезазначене, особливих умов подання відомості розподілу для окремих категорій страхувальників чинним законодавством не передбачено.
Разом з тим повідомляємо, що в умовах реформування системи соціального страхування будуть переглядатись нормативно-правові акти, зокрема, щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві, і ваші пропозиції будуть взяті до уваги при їх обговоренні із соціальними партнерами.
Начальник відділу
по роботі зі страхувальниками
управління обліку страхувальників
та доходів
В. Зеленьов