• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про координацію заходів щодо виконання зобовязань України за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату

Міністерство вугільної промисловості України | Наказ, Порядок від 10.04.2007 № 119
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.04.2007
  • Номер: 119
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство вугільної промисловості України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.04.2007
  • Номер: 119
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.04.2007 N 119
Про координацію заходів щодо виконання зобов'язань України за Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства вугільної промисловості N 180 від 03.06.2010 - зміни до Наказу див. в Наказі Міністерства енергетики та вугільної промисловості N 294 від 30.05.2013 )
Відповідно до Закону України "Про ратифікацію Кіотського протоколу до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату", пункту 2 Національного плану заходів з реалізації положень Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2005 року N 346-р,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Галузевий порядок координації заходів щодо виконання зобов'язань України у вугільній промисловості за Рамковою конвенцією Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату та Кіотським протоколом до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату, що додається.
2. Генеральним директорам державних підприємств, директорам самостійних шахт, що належать до сфери управління Мінвуглепрому та до яких Міністерство здійснює корпоративне управління, наказами по підприємствах визначити відповідальних осіб за реалізацію Галузевої програми проведення робіт з видобутку і утилізації газу метану та впровадження положень Кіотського протоколу на вугледобувних підприємствах Міністерства вугільної промисловості України на 2007-2009 роки, згідно заходів щодо виконання зобов'язань України за Рамковою конвенцією Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату та Кіотським протоколом. Інформацію про виконання вищезазначених заходів та обсяги виконаних робіт щокварталу надавати до Департаменту охорони праці та надзвичайних ситуацій і Державному підприємству "Центр альтернативних видів палива".
3. Визначити ДП "ЦАВП" координатором заходів щодо виконання зобов'язань України у вугільній промисловості за Рамковою конвенцією Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату та Кіотським протоколом до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату, а також визначити його юридичною та уповноваженою особою від Міністерства вугільної промисловості України з реалізації проектів щодо виконання положень Кіотського протоколу.
( Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства вугільної промисловості N 180 від 03.06.2010 )
4. Департаменту охорони праці та надзвичайних ситуацій (Ященко І.О.) із залученням галузевих науково-дослідних інститутів, Державного підприємства "Центр альтернативних видів палива" та інших зацікавлених організацій підготувати План реалізації заходів щодо виконання зобов'язань України у вугільній промисловості за Рамковою конвенцією Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату та Кіотським протоколом до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату та надати його на затвердження. Термін 15 квітня 2007 року.
5. Заступнику Міністра Фічову В.В. розглянути можливість фінансування у 2007 році Галузевої програми видобутку та утилізації газу метану вугільних родовищ за рахунок коштів Державного бюджету, коштів, отриманих від реалізації вугільної продукції та інвестицій.
6. Загальне керівництво за виконанням проведення робіт щодо виконання зобов'язань України у вугільній промисловості за Рамковою конвенцією Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату cc та Кіотського протоколу до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату покласти на першого заступника Міністра вугільної промисловості України Зюкова Ю.Є.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра вугільної промисловості Зюкова Ю.Є.
Міністр С.Тулуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінвуглепрому України
10.04.2007 N 119
ГАЛУЗЕВИЙ ПОРЯДОК
координації заходів щодо виконання зобов'язань України у вугільній промисловості за Рамковою конвенцією Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату ( 995_044 ) та Кіотським протоколом до Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату ( 995_801 )
1. Цей Порядок визначає єдину систему організаційних, нормативно-правових та процедурних механізмів для забезпечення оцінки антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами всіх парникових газів, що не регулюються Монреальським протоколом у Міністерстві вугільної промисловості України.
2. Дія Порядку поширюється на всі суб'єкти господарювання Міністерства вугільної промисловості України.
3. Функціонування галузевої системи оцінки антропогенних викидів з джерел та абсорбції поглиначами парникових газів (далі галузева система) здійснюється з метою:
- оцінки даних про антропогенні викиди та абсорбцію парникових газів;
- звітування про викиди, відповідно до статті 7.1 та пов'язаних рішень Конференцій Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату;
- виконання зобов'язань відповідно до статей 3 та 7 Кіотського протоколу;
- забезпечення огляду та рецензування інформації, наданої відповідно до статті 7, як потребує стаття 8 Кіотського протоколу;
- забезпечення та покращення якості національних інвентаризацій викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів (далі - інвентаризація).
4. Галузева система включає елементи:
- планування проведення інвентаризації викидів парникових газів (далі - інвентаризація);
- збір та обробка вихідних даних інвентаризації;
- контроль якості та забезпечення якості інвентаризації;
- управління процесом інвентаризації та її архівація.
5. Загальне керівництво та координацію діяльності в рамках галузевої системи оцінки антропогенних викидів з джерел та абсорбції поглиначами парникових газів здійснює Мінвуглепром.
6. Планування, інвентаризація, підготовка повного звіту з інвентаризації за звітний рік згідно з міжнародними вимогами та подання його до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату проводиться щорічно Мінвуглепромом України із залученням підприємств, установ, організацій та висококваліфікованих фахівців з наукових та інших установ.
7. Мінвуглепром України розробляє щорічно:
- до 1 липня відповідні форми-запити щодо необхідних статистичних та інших вихідних даних і надсилає їх до підпорядкованих підприємств та організацій;
- до 1 жовтня план контролю якості та забезпечення якості інвентаризації, який повинен включати особливі процедури контролю якості інвентаризації, які мають бути впроваджені під час підготовки інвентаризації, сприяти найповнішому проведенню загальних процедур забезпечення та встановлення цілей щодо якості інвентаризації.
8. Підприємства, що належать до сфери управління Мінвуглепрому України, щорічно до 1 вересня безкоштовно надають Мінвуглепрому статистичні та інші необхідні вихідні дані, підготовлені відповідно до форм-запитів, а також результати досліджень, спрямованих на покращання якості оцінки викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів.
9. У разі необхідності Мінвуглепром:
- проводить перерахунки інвентаризацій за попередні роки;
- проводить уточнення коефіцієнтів викидів із залученням фахівців заінтересованих підприємств, установ, організацій, наукових та інших установ.
10. Мінвуглепром щорічно до 15 січня готує попередню редакцію звіту з інвентаризації за звітний рік та надає Мінприроди.
11. Мінвуглепром щорічно до 20 січня розміщує попередню редакцію звіту з інвентаризації за звітний рік на веб-сайті Міністерства для обговорення.
12. Мінвуглепром щорічно до 15 березня готує, з урахуванням зауважень та рекомендацій, повний звіт з інвентаризації за звітний рік.
13. Мінвуглепром здійснює архівацію звіту з інвентаризації за кожний рік, включаючи 1990 базовий рік, відповідно до методичних рекомендацій із звітності щодо національних інвентаризацій або будь-яких подальших змін у цих керівних документах, прийнятих Конференціями Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, надає та здійснює його супровід у Секретаріаті Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.