МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
20.02.2007 N 105 |
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства аграрної політики N 175 від 06.04.2010 )
Про затвердження Положення про Центральну лабораторію виноробної промисловості Міністерства аграрної політики України
Відповідно до законів України "Про виноград та виноградне вино", "Про безпечність та якість харчових продуктів", з метою посилення державного нагляду в питаннях боротьби з фальсифікацією виноробної продукції, підвищення її якості та конкурентоспроможності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Центральну лабораторію виноробної промисловості Міністерства аграрної політики України (далі - Положення), що додається.
2. Департаменту ринків рослинництва, садівництва, виноградарства та виноробства (Демидов О.А.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ліквідаційній комісії Державного департаменту продовольства провести в місячний термін роботу із скасування Положення про Центральну лабораторію виноробної промисловості Державного департаменту продовольства, затвердженого головою Державного департаменту продовольства від 24.11.2000 року.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
Міністр | Ю.Ф.Мельник |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України
20.02.2007 N 105
ПОЛОЖЕННЯ
про Центральну лабораторію виноробної промисловості Міністерства аграрної політики України
1. Загальні положення
1.1. Центральна лабораторія виноробної промисловості Міністерства аграрної політики України, (далі - Центральна лабораторія), є бюджетною організацією, яка входить до складу Міністерства аграрної політики України, (далі - Орган управління майном).
1.2. Найменування Центральної лабораторії.
Повне: Центральна лабораторія виноробної промисловості Міністерства аграрної політики України
Скорочене - Центральна лабораторія.
1.3. Місцезнаходження Центральної лабораторії - Україна, 01033 м. Київ, вул. Саксаганського, 1.
1.4. Центральна лабораторія є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Центральна лабораторія набуває з дня її державної реєстрації.
1.5. Центральна лабораторія здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та даного Положення, яке затверджується Органом управління майном.
1.6. Центральна лабораторія має самостійний баланс, печатку встановленого зразка зі своїм найменуванням та штамп, має відкритий реєстраційний рахунок у відділенні державного казначейства.
2. Мета і предмет діяльності Центральної лабораторії
2.1. Центральна лабораторія створена для надання методичної допомоги підприємствам у випуску доброякісної продукції, координації роботи лабораторій обласних об'єднань та підприємств виноробної промисловості.
2.2. Основними напрямками діяльності Центральної лабораторії є:
2.2.1. Постановка первинного обліку продукції;
2.2.2. Хіміко-технологічний контроль переробки сировини та виробництва виноробної продукції;
2.2.3. Проведення арбітражних заходів щодо якості та відповідності нормативній документації;
2.2.4. Проведення органолептичних, фізико-хімічних та мікробіологічних досліджень з видачею сертифікатів VI-1 на виноробну продукцію, що експортується за межі України;
2.2.5. Організація та проведення дегустацій продукції, яка випускається, та її нових видів;
2.2.6. Проведення експертизи нормативної документації на нові види продукції;
2.2.7. Участь в розробці галузевих стандартів і матеріалів щодо підвищення якості;
2.2.8. Зайняття іншими видами діяльності, які не заборонені чинним законодавством України.
3. Майно Центральної лабораторії
3.1. Майно Центральної лабораторії є державною власністю і закріплюється за нею на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Центральна лабораторія володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Положенню.
3.2. Вартість майна відображається у самостійному балансі Центральної лабораторії.
3.3. Джерелами формування майна Центральної лабораторії є:
майно, передане їй Органом управління майном; бюджетні асигнування;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством України.
3.4. Центральна лабораторія не має права безоплатно передавати належне її майно іншим юридичним особам чи громадянам. Здавати в оренду цілісні майнові комплекси структурних одиниць та підрозділів Центральна лабораторія має право лише за попередньою згодою Органу управління майном.
3.5. Списання з балансу не повністю амортизованих основних фондів, а також прискорена амортизація основних фондів Центральної лабораторії, можуть проводитися лише за згодою Органу управління майном.
3.6. Центральна лабораторія несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного майна згідно з чинним законодавством. Центральна лабораторія не несе відповідальності за зобов'язаннями держави та Органу управління майном, а Орган управління майном та держава не несуть відповідальності за зобов'язаннями Центральної лабораторії.
3.7. Збитки, завдані Центральній лабораторії внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які було визнано судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.
3.8. Збитки, завдані Центральній лабораторії внаслідок порушення громадянами чи юридичними особами, органами державної влади чи органами місцевого самоврядування його майнових прав, відшкодовуються підприємцю відповідно до Господарського Кодексу України та інших законів.
4. Права та обов'язки Центральної лабораторії
4.1. Права Центральної лабораторії:
4.1.1. Центральна лабораторія самостійно планує свою діяльність і в межах своїх повноважень вирішує питання самостійно або спільно з іншими відповідними підрозділами Мінагрополітики:
- перевіряє дотримання діючих технологічних інструкцій та стандартів, санітарно-гігієнічних правил та ведення первинного обліку виноробної продукції;
- відбирає зразки сировини, напівфабрикатів, готової продукції і допоміжних матеріалів для контрольних аналізів та дегустацій:
- отримує від підприємств та організацій інформацію щодо якості виноробної продукції, сировини та матеріалів, наявності браку та інші, пов'язані з діяльністю лабораторії та покладені на неї завдання.
4.1.2. Центральна лабораторія вносить пропозиції Органу управління майном щодо випуску та заборони реалізації продукції у випадку невідповідності діючим стандартам та вимогам нормативної документації в установленому порядку.
4.1.3. Центральна лабораторія дає роз'яснення з питань, які передбачені цим Положенням.
4.2. Обов'язки Центральної лабораторії:
- виконувати свої функції згідно з основними напрямками діяльності та цим Положенням;
- своєчасно сплачувати обов'язкові платежі та інші відрахування згідно з чинним законодавством;
- створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати дотримання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
- забезпечувати економічне і раціональне використання фонду заробітної плати і своєчасні розрахунки з працівниками Центральної лабораторії;
- здійснювати оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення.
4.3. Центральна лабораторія здійснює бухгалтерський оперативний облік та веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством.
5. Орган управління Центральної лабораторії і самоврядування трудового колективу
5.1. Управління Центральною лабораторією здійснює її директор. Директор та головний бухгалтер Центральної лабораторії несуть персональну відповідальність за дотримання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.
5.2. Наймання директора здійснюється Органом управління майном шляхом укладання з ним контракту.
Центральна лабораторія утримується за рахунок бюджетних асигнувань. Штатний розпис Центральної лабораторії затверджується в установленому порядку.
5.3. Директор Центральної лабораторії керується в роботі цим Положенням і несе повну відповідальність за стан справ та діяльність Центральної лабораторії, представляє її в усіх установах та організаціях, розпоряджається коштами та майном відповідно до чинного законодавства, укладає договори, видає довіреності, відкриває в установах банків розрахункові та інші рахунки та несе відповідальність за формування та виконання фінансових зобов'язань.
5.4. Заступник директора Центральної лабораторії, завідуючі відділів та спеціалісти призначаються на посади директором Центральної лабораторії.
5.5. Повноваження трудового колективу Центральної лабораторії реалізуються загальними зборами через їх виборний орган. Для представництва інтересів трудового колективу на загальних зборах трудовий колектив обирає орган колективного самоврядування - групу професійної спілки (далі профгрупу). До складу профгрупи не може обиратися директор Центральної лабораторії. Вибори здійснюються таємним голосуванням, строком на 3 роки та не менш як 2/3 голосів присутніх на загальних зборах. Члени профгрупи не можуть звільнятися з роботи або переводитися на інші посади з ініціативи адміністрації Центральної лабораторії без згоди колективу.
5.6. Рішення соціально-економічних питань, що стосуються діяльності Центральної лабораторії, приймаються профгрупою за участю трудового колективу. Органом колективного самоврядування також регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією Центральної лабораторії.
5.7. Право укладання колективного договору від імені трудового колективу надається уповноваженому ним органу - профгрупі.
6. Ліквідація і реорганізація Центральної лабораторії
6.1. Ліквідація, реорганізація (злиття, приєднання, поділ, відділення, перетворення) Центральної лабораторії здійснюється ліквідаційною комісією за рішенням Органу управління майном або суду згідно з чинним законодавством. До складу ліквідаційної комісії входять представники Органу управління майном та Центральної лабораторії. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк дії заяви претензій кредитором визначаються чинним законодавством.
6.2. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Центральною лабораторією. Ліквідаційна комісія складає проміжний і ліквідаційний баланс Центральної лабораторії та подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію.
6.3. При реорганізації і ліквідації Центральної лабораторії працівникам, які звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства України.
6.4. Центральна лабораторія є ліквідованою з дня внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення її діяльності.