• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Примірного положення про центр з профілактики та боротьби зі СНІДом

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення від 01.03.2005 № 99
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.03.2005
  • Номер: 99
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.03.2005
  • Номер: 99
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
01.03.2005 N 99
Про затвердження Примірного положення про центр з профілактики та боротьби зі СНІДом
На виконання п. 8.1 рішення колегії МОЗ України від 19.03.04 N 3 "Про підсумки роботи в галузі охорони здоров'я України у 2003 році та завдання щодо подальшого виконання Програми діяльності Кабінету Міністру Україні", з метою підвищення ефективності діяльності центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне положення про центр з профілактики та боротьби зі СНІДом, що додається.
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій на підставі цього Примірного положення забезпечити розробку та затвердження статутів підпорядкованих центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Загороднього В.В.
Міністр М.Є.Поліщук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
01.03.2005 N 99
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Центр з профілактики та боротьби зі СНІДом
1. Загальні положення
1.1. Центр з профілактики та боротьби зі СНІДом (далі - Центр) є спеціалізованим лікарняним лікувально-профілактичним закладом охорони здоров'я, який може створюватися в республіці, області, місті.
1.2. Центр є закладом, що здійснює реалізацію державної політики в сфері профілактики та боротьби зі СНІДом.
1.3. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, відповідними актами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, наказами МОЗ України, місцевих органів охорони здоров'я, статутом Центру.
1.4. Центр підпорядковується відповідно Міністерству охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінням охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської та Головному управлінню охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій, а з організаційно-методичних питань - Українському центру профілактики та боротьби зі СНІДом Міністерства охорони здоров'я України.
1.5. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку, штамп, бланки зі своєю назвою.
1.6. Утворення, реорганізація чи ліквідація центру здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.
2. Основні завдання і функції Центру
2.1. Організація заходів з профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу.
2.2. Епідеміологічний моніторинг та епіднагляд за ВІЛ-інфекцією/СНІДом.
2.3. Забезпечення організаційно-методичного керівництва діяльністю закладів охорони здоров'я з питань надання консультативної, діагностичної, лікувальної та профілактичної допомоги населенню щодо ВІЛ-інфекції.
2.4. Організація та надання необхідних видів медичної, медико-психологічної та соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.
2.5. Здійснення клініко-лабораторної діагностики ВІЛ-інфекції, опортуністичних інфекцій. Методичне керівництво й контроль за якістю роботи лабораторій діагностики ВІЛ-інфекції незалежно від їх підпорядкування.
2.6. Організація і надання позалікарняної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.
2.7. Диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД. Епідеміологічне розслідування вперше виявлених випадків ВІЛ-інфекції/СНІДу при взятті на диспансерний облік.
2.8. Облік, профілактичне лікування і диспансеризація медичних працівників, що мали ризик інфікуватися при виконанні професійних обов'язків.
2.9. Організація медичного огляду населення регіону на наявність ВІЛ-інфекції на засадах добровільного тестування з перед- та післятестовим консультуванням.
2.10. Проведення навчання медичних кадрів закладів охорони здоров'я з профілактики ВІЛ-інфекції.
2.11. Подання до Міністерства охорони здоров'я України та Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України офіційної звітної та оперативної інформації щодо сероепідеміологічного моніторингу за ВІЛ-інфекцією/СНІДом.
2.12. Здійснення міжвідомчої координації та забезпечення взаємодії з іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади у сфері боротьби із захворюванням на ВІЛ-інфекцію/СНІД.
2.13. Участь у підготовці матеріалів і проведенні засідань Урядової комісії з питань боротьби з ВІЛ/СНІДом, регіональних координаційних рад з питань запобігання захворюванню на СНІД, колегій МОЗ України, МОЗ АР Крим, управлінь охорони здоров'я.
2.14. Забезпечення розробки та виконання заходів державної, регіональних і місцевих програм профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, здійснення моніторингу та оцінки ефективності їх реалізації.
2.15. Участь в складанні та наданні заявок щодо централізованої закупівлі за рахунок коштів Державного бюджету України, бюджетів Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та обладнання, дезінфекційних засобів, які необхідні для здійснення діагностики і лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД; забезпечення прозорості у питаннях закупівлі, розподілу та контролю за ефективним та раціональним використанням лікарських засобів та обладнання; надання інформації про наявність та обсяг препаратів для лікування у відповідь на офіційні запити ВІЛ-сервісних організацій.
2.16. Впровадження інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на зменшення ризику інфікування ВІЛ серед різних верств населення, зосереджуючи увагу на уразливих групах.
2.17. Співпраця з засобами масової інформації з висвітлення питань, пов'язаних з проблемами ВІЛ-інфекції/СНІДу. Здійснення інформаційно-просвітницьких заходів щодо подолання дискримінації ВІЛ-інфікованих осіб.
2.18. Співпраця з іншими державними, громадськими та міжнародними організаціями з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу. Залучення представників неурядових ВІЛ-сервісних організацій, Товариства Червоного Хреста, Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, соціальних служб і груп взаємодопомоги для догляду, підтримки та надання психологічної, соціальної, юридичної допомоги ВІЛ-інфікованим та членам їх родин. Ведення бази даних наявних послуг для ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД, включно з послугами, що їх надають неурядові організації, та надання інформації про відповідні послуги пацієнтам.
Перелік та обсяги завдань Центру можуть бути розширені відповідно до епідситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших чинників.
3. Права Центру
Центр має право:
3.1. Залучати у встановленому порядку до вирішення питань, що належать до компетенції Центру, науково-дослідні установи, вищі навчальні заклади, інші установи, а також провідних вчених і висококваліфікованих спеціалістів, скликати наради, конференції, симпозіуми з питань, що належать до їх компетенції.
3.2. Брати участь в апробації і впровадженні нових методів у сфері профілактики і боротьби зі СНІДом, в експертній діяльності, а також у ліцензуванні медико-педагогічних, просвітницьких та пропагандистських матеріалів з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.
3.3. Видавати матеріали інформаційно-просвітницького характеру для медичної громадськості та різних груп населення.
3.4. Отримувати у встановленому порядку від органів державної влади, неурядових організацій довідково-інформаційні матеріали, що потрібні Центру для виконання покладених на нього завдань.
3.5. Укладати угоди з іншими організаціями, включаючи неурядові, щодо виконання проектів з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу.
3.6. Здійснювати консультативну та іншу діяльність, пов'язану з виконанням завдань Центру.
3.7. Проводити у встановленому порядку міжнародний обмін у рамках медичних та освітніх у галузі медицини програм, брати участь у міжнародних заходах.
3.8. Брати участь у розробці міжнародних угод України з питань боротьби із захворюванням на ВІЛ-інфекцію/СНІД та реалізації міжнародних проектів в сфері боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІДом.
3.9. Укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами та закладами охорони здоров'я, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн у встановленому законодавством порядку.
4. Управління Центром
4.1. Керівником Центру є головний лікар, який призначається та звільняється з посади власником майна у відповідності з чинним законодавством України.
4.2. Головний лікар Центру підпорядкований Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій.
4.3. Структура та штатний розпис Центру визначається відповідно до обсягу та характеру робіт та затверджуються Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннями охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій.
4.4. Головний лікар, весь медичний та обслуговуючий персонал Центру несуть відповідальність, в межах своїх обов'язків, за збереження життя та здоров'я пацієнтів.
4.5. Головний лікар Центру зобов'язаний:
- відповідати за підготовку та виконання плану роботи Центру;
- координувати заходи із забезпечення підрозділів матеріально-технічними ресурсами;
- здійснювати заходи щодо поліпшення умов праці, дотримання правил техніки безпеки, вимог санітарних норм та правил і протипожежної безпеки;
- організовувати роботу, спрямовану на підвищення професійного рівня працівників Центру;
- відповідати за організацію бухгалтерського обліку Центру.
4.6. Головний лікар Центру має право:
- укладати договори та видавати доручення від імені Центру;
- представляти Центр у міжнародних організаціях, відповідних органах виконавчої влади, міністерствах, відомствах та у суді;
- видавати накази по Центру, складати штатний розклад і вносити у нього відповідні зміни;
- застосовувати державні тарифні ставки, посадові оклади у відповідності з діючим законодавством;
- у відповідності з трудовим законодавством приймати та звільняти працівників, застосовувати заходи заохочення та накладати на них стягнення;
- затверджувати посадові інструкції працівників Центру;
- виконувати інші функції, передбачені чинним законодавством України.
5. Фінансово-господарська діяльність Центру
5.1. Фінансування Центру здійснюється за рахунок бюджетних асигнувань та інших джерел, передбачених законодавством України.
5.2. Центр має право:
- планувати свою виробничо-господарську діяльність;
- укладати договори, угоди, виступати позивачем та відповідачем у суді.
- залучати до роботи фахівців за договорами;
- проводити редакційно-видавничу діяльність, реалізувати продукцію, здійснювати послуги та роботи за договірними цінами в межах діючого законодавства;
- співпрацювати з науково-дослідними інститутами та закладами освіти;
- одержувати спонсорську допомогу згідно діючого законодавства;
- одержувати гуманітарну допомогу в т.ч. від іноземних держав та використовувати її для розвитку і покращання матеріально-технічної бази Центру.
5.3. Центр здійснює облік результатів своєї діяльності, веде бухгалтерську та статистичну звітність у встановленому порядку і несе відповідальність за її достовірність.
Начальник відділу
профілактики інфекційних
соціально небезпечних хвороб


Т.А.Александріна