АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
В И Т Я Г
з протоколу засідання
N 96 від 30.11.2000 м.Київ |
( Документ втратив чинність на підставі Рішення Аудиторської палати N 135/8 від 27.05.2004 )
Аудиторська палата України на засіданні 30 листопада 2000 року розглянула питання порядку денного і прийняла такі рішення:
По першому питанню. Про проект Положення про контрольно-реєстраційну комісію Аудиторської палати України.
ВИРІШИЛИ: Затвердити Положення про контрольно-реєстраційну комісію Аудиторської палати України.
По другому питанню. Про зміни складу Комісій АПУ.
ВИРІШИЛИ: Затвердити склад та назви Комісій АПУ:
1. Комісія з сертифікації та підготовки аудиторів (кваліфікаційна комісія): Жук О.П. (голова), Пилипенко І.І., Сопко В.В., Єфіменко В.І., Полєтаєва О.С.
2. Комісія з стандартів та практики аудиту: Балченко С.О. (голова), Головач В.В., Величко О.Г., Лукасевич Б.В.
3. Контрольно-реєстраційна: Редько О.Ю. (голова), Столярова С.О., Гаєвська Н.І., Копачовець Н.І.
4. Дисциплінарна комісія: Сопко В. В. (голова), Копачовець Н.І., Бєлоусова І.А., Головач В.В., Решетка О.М.
5. Координаційна та у зв'язках з громадськістю: Гаєвська Н.І. (голова), Пархоменко В.М., Савченко А.І., Герасимчук А.І.
По третьому питанню. Про розробку Науково-практичного коментаря до ННА та Кодексу професійної етики аудиторів України.
ВИРІШИЛИ: Доручити Комісії з стандартів та практики аудиту організувати розробку Науково-практичного коментаря до нормативів N 4, 7, 8, 14, 26, 29. Встановити строк розробки коментаря до 1 січня 2001 року. Виділити на розробку коментаря шість тисяч гривень.
По четвертому питанню. Про якість аудиту комерційних банків.
ВИРІШИЛИ: Доручити комісії, створеній рішенням Спостережної Ради АПУ спільно з фахівцями НБУ, узагальнити недоліки, які допускаються при проведенні аудиту банків, і розглянути на засіданні Аудиторської палати України.
По п'ятому питанню. Про Концепцію сертифікації та підвищення кваліфікації практикуючих аудиторів.
ВИРІШИЛИ: Доручити Комісії з сертифікації та підготовки аудиторів до наступного засідання АПУ підготувати Концепцію сертифікації аудиторів та структуру предметів для підготовки до сертифікації аудиторів та для безперервного підвищення кваліфікації аудиторів.
По сьомому питанню. Розгляд звернення Львівського територіального відділення САУ про дисциплінарне провадження відносно директора АФ "Клим" Гайкової Н.Г.
В Аудиторську палату України надійшло звернення Львівського територіального відділення Спілки аудиторів України про дисциплінарне провадження відносно директора АФ "Клим" Гайкової Н.Г. Вивченням наданих матеріалів встановлено, що у Львівське територіальне відділення САУ були подані незаповнені бланки балансу і фінансового звіту, але уже підписані директором аудиторської фірми "Клим" Гайковою Н.Г. і засвідчені печаткою названої фірми. За повідомленням голови Львівського територіального відділення САУ Синявського Є.Д. клієнт, який передав ці бланки, побажав залишитись невідомим. Гайкова Н.Г. не змогла назвати, кому були передані підписані нею і завірені печаткою аудиторської фірми "Клим" незаповнені бланки балансу і фінансового звіту.
ВИРІШИЛИ: За допущені порушення - засвідчення незаповнених бланків балансу та фінансового звіту підписом директора аудиторської фірми "Клим" Гайкової Н.Г. та відтиском печатки аудиторської фірми "Клим", тимчасово призупинити дію сертифіката аудитора Гайкової Н.Г. на шість місяців і не вносити протягом цього періоду аудиторську фірму "Клим" до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності в Україні.
Рішення АПУ опублікувати в газеті "Вісник Аудиторської палати України" та інших засобах масової інформації.
По восьмому питанню. Різне.
ВИРІШИЛИ: У міру надходження документів для включення в Реєстр суб'єктів аудиторської діяльності оприлюднювати список аудиторських фірм, які мають в своєму штаті аудиторів з сертифікатом серій "Б" чи "АБ".
Зав. Секретаріату Аудиторської палати України | П.Г.Довгорук |
Затверджено
рішенням Аудиторської
палати України
від 30 листопада 2000 р.
протокол N 96
Положення про Контрольно-реєстраційну комісію Аудиторської палати України
Вступ
Цим Положенням визначаються повноваження та умови їх здійснення Контрольно-реєстраційною комісією Аудиторської палати України (надалі - Комісія); склад, права та обов'язки членів Комісії, її взаємодія з іншими Комісіями АПУ.
Комісія створюється з метою підвищення якості аудиту в Україні та контролю за дотриманням практикуючими суб'єктами аудиту в Україні вимог чинного законодавства, Закону України "Про аудиторську діяльність", вимог та положень Національних нормативів аудиту та Кодексу професійної етики, рішень Аудиторської палати України.
Контрольно-реєстраційна комісія утворюється на базі Ліцензійної комісії АПУ, яка перейменовується у Контрольно-реєстраційну та отримає повноваження та права за даним Положенням.
1. Повноваження Комісії
Комісія має наступні повноваження:
1.1. Здійснювати поточний контроль документів, поданих суб'єктами аудиторської діяльності в Україні до Секретаріату АПУ для їх включення до Реєстру таких суб'єктів.
1.2. Здійснювати поточний аналіз звітності суб'єктів аудиторської діяльності в Україні та оприлюднювати узагальнені результати цього аналізу в засобах масової інформації.
1.3. Розробляти методичні вказівки та рекомендації:
по здійсненню поточного та ретроспективного контролю за дотриманням суб'єктами аудиторської діяльності вимог чинного законодавства та Національних нормативів та Кодексу професійної етики аудитора України;
з кадрового та фінансового забезпечення системи контролю за веденням Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності та контролю за дотриманням вимог Національних нормативів аудиту та Кодексу професійної етики аудитора України.
1.4. Перевіряти будь-яких суб'єктів аудиторської діяльності в Україні на предмет дотримання ними в ході аудиторської діяльності вимог Національних нормативів та Кодексу професійної етики аудитора України, виконання рішень Аудиторської палати України.
1.5. Розповсюджувати в засобах інформації матеріали, роз'яснення, рекомендації з питань, наданих Комісії повноважень та результатів її роботи.
2. Права Комісії
Комісія має право:
2.1. Рекомендувати Аудиторській палаті України вносити або не вносити (виключати) до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності відповідних юридичних чи фізичних осіб.
2.2. Вимагати від суб'єкта аудиторської діяльності в Україні додаткові (не включені у річну звітність) дані, робочі документи, установчі та інші документи, пояснення посадових осіб або керівників суб'єкта аудиторської діяльності, які необхідні Комісії для здійснення своїх повноважень; викликати посадових (відповідальних) осіб суб'єктів аудиторської діяльності в Україні або працюючих з ними аудиторів на співбесіду з питань, що визначаються повноваженнями Комісії.
2.3. Безпосередньо перевіряти: суб'єктів аудиторської діяльності в Україні на предмет дотримання ними вимог чинного законодавства про аудиторську діяльність, вимог Національних нормативів аудиту та Кодексу професійної етики аудитора України; виконання рішень Аудиторської палати України; роботу регіональних відділень АПУ.
2.4. Доручати перевірку дотримання суб'єктами аудиторської діяльності вимог Національних нормативів та Кодексу профетики аудитора України регіональним відділенням АПУ; залучати до роботи Комісії в якості експертів або консультантів третіх осіб;
самостійно вибирати об'єкт перевірки; відміняти рішення про перевірку або призупиняти перевірку суб'єкта аудиторської діяльності в Україні.
3. Обов'язки Комісії
Комісія зобов'язана:
3.1. Здійснювати свої повноваження та права неупереджено до об'єкта перевірки, маючи за мету перевірку підвищення якості аудиту та його пропаганду серед потенційних замовників.
3.2. Розробляти методичні документи з регламентації та порядку здійснення своїх повноважень.
3.3. Під час перевірок керуватися вимогами чинного законодавства України та цього Положення.
3.4. Оперативно інформувати Спостережну Раду АПУ (Голову Спостережної Ради, Голову АПУ) про виявлені суттєві порушення вимог чинного законодавства, Національних нормативів аудиту та Кодексу професійної етики аудитора України.
3.5. Аналізувати отримані статистичні дані звітності суб'єктів аудиторської діяльності, узагальнювати, готувати та оприлюднювати результати аналізу; інформувати аудиторську спільноту про типові порушення чинного законодавства України суб'єктами аудиторської діяльності та розробляти рекомендації щодо їх усунення; контролювати виконання рішень АПУ на місцях.
3.6. Передавати на розгляд Дисциплінарній комісії матеріали перевірок, де виявлено суттєві порушення.
4. Склад Комісії
До складу Комісії входить п'ять осіб - членів Аудиторської палати України: три особи - від САУ, одна - від Мін'юсту України, одна - з інших осіб, делегованих до АПУ державними установами. Голова Комісії обирається з членів АПУ шляхом прямого відкритого голосування за простою більшістю поданих голосів.
Ротація складу Комісії здійснюється за рішенням АПУ.
5. Порядок роботи Комісії
5.1. Комісія планує свою роботу на поточний рік.
5.2. Комісія збирається на своє засідання щомісячно за тиждень до засідання Аудиторської палати України або, в разі необхідності, в інші обумовлені строки.
5.3. Окремі члени Комісії, в разі неможливості брати безпосередню участь в її роботі, можуть делегувати свій голос іншому членові Комісії (письмово), але не частіше трьох разів на рік.
5.4. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше трьох її членів.
5.5. Усі рішення Комісії оформлюються протоколом, а результати перевірки - Актом, підписаним членами Комісії, перевіряючими. Акт обов'язково візується об'єктом перевірки.
5.6. Висновки Комісії стосовно перевірки суб'єктів аудиторської діяльності передаються відповідній профільній Комісії АПУ або, в разі необхідності, виносяться на загальне обговорення АПУ.
5.7. Висновки Комісії за документами наданих для включення в Реєстр суб'єктів аудиторської діяльності передаються для затвердження Наглядовій раді (Голові АПУ).
"Цінні папери України", N 92 - 93, 18.12.2000