ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА
ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про порядок укладання угод та меморандумів про співпрацю Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
З метою запровадження єдиного порядку та неухильного дотримання законодавства при укладанні угод та меморандумів про співпрацю Держенергоефективності України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок укладання угод та меморандумів про співпрацю Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (далі - Положення), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Держенергоефективності України забезпечити виконання вимог цього Положення.
3. Відділу кадрів та діловодного забезпечення (Шевченко О.О.) довести цей наказ до відома керівників структурних підрозділів Держенергоефективності України.
4. Керівникам структурних підрозділів у місячний термін забезпечити передачу укладених угод та меморандумів про співпрацю до Управління нормативно-правового забезпечення.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держенергоефективності
України
19.08.2013 № 91
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок укладання угод та меморандумів про співпрацю Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.2. Цим Положенням визначені загальні засади організації робіт з укладення та виконання угод та контролю за їх виконанням, реєстрації та зберігання.
1.3. Угоди та документи, що є додатками до цих угод, укладаються у письмовій формі державною мовою.
II. ПОРЯДОК УКЛАДАННЯ УГОД
2.1. Проект угоди розробляється та подається іншій стороні ініціатором угоди. Якщо з ініціативою про укладання угоди виступає Держенергоефективності, проект угоди готується структурним підрозділом Агентства, до компетенції якого належать питання, що становлять його предмет.
2.2. Відповідальність за підготовку, візування та виконання угод несуть відповідні структурні підрозділи за напрямками:
- розвитку регіонів у сфері енергоефективності та енергозбереження - Департамент державного регулювання;
- розвитку відновлюваної енергетики - Департамент розвитку відновлюваної енергетики;
- міжнародно-інвестиційної діяльності - Управління міжнародно-інвестиційної політики;
- популяризації у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики - Управління популяризації та зв'язків з громадськістю.
2.3. Проект угоди має бути завізований керівниками структурних підрозділів, до компетенції яких відноситься питання, керівником юридичної служби та заступниками Голови.
2.4. Зміна змісту або розірвання угоди допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено угодою або законодавством, та вчиняється в такій самій формі, що й угода.
2.5. Угода має укладатися в кількості примірників по одному для кожної сторони та повинна містити наступні пункти:
- преамбула (дані про сторони, що укладають угоду);
- предмет угоди;
- основні напрями та організація співпраці;
- права та обов'язки сторін;
- термін угоди, порядок її розірвання;
- розв'язання суперечок;
- інші умови;
- прикінцеві положення;
- підписи та реквізити сторін.
2.6. Розбіжності, що виникають між сторонами під час укладання угоди, розглядаються структурним підрозділом, який супроводжує угоду, із залученням, у разі необхідності, відповідних структурних підрозділів Держенергоефективності.
2.7. У випадку наявності заперечень щодо змісту проекту угоди, сторона, яка одержала його, складає та підписує протокол розбіжностей та не пізніше 15-денного строку з дати отримання угоди надсилає іншій стороні два примірники протоколу розбіжностей. Сторона, яка одержала протокол розбіжностей, зобов'язана розглянути його, вжити вичерпних заходів до врегулювання розбіжностей з іншою стороною у 15-денний строк з дати отримання протоколу розбіжностей.
2.8. Укладена угода в одноденний термін подається відповідальним структурним підрозділом, що супроводжує угоду, для реєстрації в окремому журналі реєстрації угод та меморандумів Держенергоефективності до Управління нормативно-правового забезпечення.
2.9. Додаткові угоди укладаються в тому ж порядку, що і самі угоди.
2.10. Угода має бути підписана лише тією уповноваженою особою, прізвище якої зазначено в преамбулі та реквізитах угоди. Підписання угоди іншими особами не допускається.
III. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ УГОД
3.1. Контроль за своєчасністю підготовки, візування й станом виконання угод покладається на структурний підрозділ, що супроводжує угоду.
3.2. Зберігання оригінальних примірників угод та меморандумів забезпечує Управління нормативно-правового забезпечення.
Начальник Управління нормативно-правового забезпечення | О. Казловцева |