• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Програма, Витяг від 09.02.2009 № 86
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Програма, Витяг
  • Дата: 09.02.2009
  • Номер: 86
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Програма, Витяг
  • Дата: 09.02.2009
  • Номер: 86
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.02.2009 N 86
Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська
На виконання Державної програми "Вчитель", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2002 року N 379, та з метою становлення конкурентоспроможного фахівця шляхом формування свідомого ставлення до власного здоров'я вихователя дошкільного навчального закладу
НАКАЗУЮ:
1. Схвалити ініціативу педагогічного колективу дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська (завідувачка Шаповалова Г.Д.) та затвердити Заявку на проведення дослідно-експериментальної роботи за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця" (додаток 1).
2. Підтримати клопотання Головного управління освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації (лист від 14.11.08 р. N 2/1-3680.2), рішення Комісії з інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (додаток 2) та надати статус експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня дошкільному навчальному закладу N 349 м. Дніпропетровська.
3. Затвердити Програму дослідно-експериментальної роботи за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця" на базі дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська на 2009-2014 роки (додаток 3) та Програму І (підготовчого, концептуально-діагностичного) етапу на січень - серпень 2009 року (додаток 4).
4. Призначити науковим керівником експерименту Завалевського Ю.І., в.о. директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, кандидата педагогічних наук, доцента; науковими консультантами: Беха І.Д., директора Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України, дійсного члена Академії педагогічних наук України, доктора психологічних наук (за згодою), Кириленко С.В., начальника відділу моніторингу освітньої діяльності та педагогічних інновацій Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, кандидата педагогічних наук.
5. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Завалевський Ю.І.):
5.1. Надавати науково-методичну допомогу педагогічному колективу дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська.
5.2. Заслухати звіт про виконання планових завдань І (підготовчого, концептуально-діагностичного) етапу дослідно-експериментальної роботи у вересні 2009 року.
5.3. Розмістити даний наказ на сайті Міністерства освіти і науки України www.mon.gov.ua.
6. Головному управлінню освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації (Сиченко В.В.) надавати допомогу педагогічному колективу дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська щодо забезпечення необхідних умов для організації та проведення дослідно-експериментальної роботи.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра Полянського П.Б.
Міністр І.О.Вакарчук
Додаток 1
до наказу МОН України
09.02.2009 N 86
ЗАЯВКА
на проведення дослідно-експериментальної роботи за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця" на базі дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська
Актуальність дослідження
Конкурентоспроможним фахівцем можна визначити такого вихователя, який спрямовує свою діяльність на зміну свідомості, світогляду, психології, ціннісних орієнтацій, знань і способів діяльності особистості, що сприяють її якісному зростанню та вдосконаленню.
У наш час проблеми здоров'я набули особливої актуальності через стійку тенденцію його погіршення. У Національній доктрині розвитку освіти визначено, що пріоритетним завданням системи освіти є навчання людини відповідальному ставленню до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищих індивідуальних і суспільних цінностей. Ці завдання знайшли відображення у Законі України "Про дошкільну освіту" та Базовому компоненті дошкільної освіти.
Здорову дитину можуть виховати тільки ті дорослі, які свідомо ставляться до власного здоров'я. Виходячи з актуальності, науково-практичної значущості здоров'я колективом дошкільного навчального закладу N 349 Красногвардійського району міста Дніпропетровська визначено тему дослідження: "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця", оскільки саме дорослі власним прикладом мають показати, що здоровий спосіб життя, свідоме ставлення до власного здоров'я - це не просто сума засвоєних знань, а стиль життя, адекватна поведінка в різноманітних життєвих ситуаціях. Тому педагогічний колектив дошкільного навчального закладу вважає за доцільне спрямувати свою діяльність на:
- поліпшення працездатності;
- охорону і зміцнення здоров'я вихователя;
- підвищення опірності й захисних сил організму у сучасних умовах;
- підтримку інтересу до рухової активності;
- здоровий спосіб життя та виконання правил техніки безпеки.
Мета дослідження: Визначення шляхів формування свідомого ставлення до власного здоров'я вихователя дошкільного навчального закладу як конкурентоспроможного фахівця.
Об'єкт дослідження: Процес самовдосконалення особистісної компетентності фахівців щодо свідомого ставлення до власного здоров'я, яке забезпечує активну діяльність в освітньому просторі дошкільного навчального закладу.
Предмет дослідження: Особистісна компетентність вихователя дошкільного навчального закладу в свідомому ставленні до власного здоров'я як показника рівня конкурентноспроможного фахівця.
Завдання дослідно-експериментальної роботи:
- визначити пріоритетні напрями розвитку та організаційно-педагогічні умови здорового середовища педагогічного колективу, які забезпечують формування конкурентоспроможного фахівця;
- розробити і обґрунтувати структурно-змістовну модель формування свідомого ставлення вихователя до власного здоров'я;
- модернізувати систему науково-методичної підготовки з формування свідомого ставлення до власного здоров'я;
- удосконалити партнерські стосунки зі службами та різними закладами, інституціями району, міста з проблем здоров'язбереження вихователів;
- розробити та апробувати моніторинг свідомого ставлення вихователя до власного здоров'я.
Методи дослідження:
- аналіз філософської, педагогічної, медичної, соціологічної, психологічної літератури для уточнення змісту поняття "свідомого ставлення до власного здоров'я";
- синтез та узагальнення отриманої інформації;
- теоретичне та практичне моделювання.
Теоретично - методологічна основа експерименту:
- нормативно-правові документи з проблеми дослідження: Конституція України; Міжгалузева комплексна програма "Здоров'я нації" на 2002-2011 pp., затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 р. N 14;
- закономірності формування особистості та її всебічний розвиток;
- досягнення психолого-педагогічної, соціальної, медичної наук і практики про здоровий спосіб життя, соціальну сутність здоров'я та його культуру;
- праці педагогів, психологів, соціологів, медичних працівників, фізіологів з питань формування здорового способу життя, компетентного ставлення до власного здоров'я (М. Амосова, Ш.Амоношвілі, І.Д.Беха, С.В.Кириленко, В.В.Морозової, В.О.Музирова, В.О. Сухомлинського, В.А. Шаповалової, Л.Г.Шевцова).
Науково-педагогічні принципи дослідно-експериментальної роботи:
- науковість: уся дослідно-експериментальна робота базується тільки на науковій основі;
- системність, послідовність: достовірність результатів експерименту можлива лише за умови системного вивчення проблеми та освітнього моніторингу;
- принцип пріоритету діяльнісного підходу: створення таких технологій, навчальних програм, що активізують духовний пошук особистості дбайливо і бережно ставитися до власного здоров'я, вести здоровий спосіб життя;
- принцип гуманізації: орієнтування системи знань на формування позитивних мотивацій збереження та зміцнення здоров'я кожної людини як складової частини природи і соціуму;
- принцип демократизації: співробітництво, співтворчість педагогів, батьків, місцевої громади;
- принцип екологізації: формування уявлення людини про її місце в природі як невід'ємної її частини та необхідності дбайливого ставлення до навколишнього світу.
Достовірність результатів експерименту забезпечуватиметься науково-теоретичним обґрунтуванням та експериментальною перевіркою методик, методів, інноваційних технологій; критичним аналізом і врахуванням проблем.
Наукова новизна дослідження: пропонується апробована якісно - нова структурно-змістовна модель формування свідомого ставлення конкурентоспроможного фахівця до власного здоров'я як універсальне навчально-методичне забезпечення підвищення професійної компетентності вихователя.
Організаційно-кадрове забезпечення дослідно-експериментальної роботи:
Науковий керівник:
Завалевський Ю.І., кандидат педагогічних наук, в.о. директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
Наукові консультанти:
Бех І.Д., кандидат психологічних наук, академік, дійсний член Академії педагогічних наук України, директор Інституту проблем виховання Академії педагогічних наук України;
Кириленко С.В., кандидат педагогічних наук, начальник відділу моніторингу освітньої діяльності та педагогічних інновацій Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
Консультанти:
Купрієнко В.І., завідувачка кабінету дошкільної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Василенко Н.І., заступник директора НВО N 136 м. Дніпропетровська, керівник Всеукраїнського методичного центру Європейської мережі шкіл сприяння здоров'ю.
Творча група:
Дмитрова Л.П. - директор ЗОШ N 46 м. Дніпропетровська
Борисова О.В. - заступник директора ЗОШ N 46 м. Дніпропетровська
Шаповалова Г.Д. - завідувачка ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська
Козак Н.Г. - вихователь - методист ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська
Жуховицька К.Ф. - психолог ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська
Щербина З.М. - вихователь ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська
Попова І.А. - вихователь ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська
Тищенко Н.А. - інструктор з фізичної культури ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська
Етапи проведення експерименту
Підготовчий та концептуально-діагностичний етапи (січень - серпень 2009 р.)
- Визначення рівня підготовленості вихователів до участі в дослідно-експериментальній роботі через моніторингові дослідження.
- Діагностика стану фізичного, духовного і психологічного здоров'я педагогів.
- Розробка концепції формування конкурентоспроможного фахівця шляхом свідомого ставлення до власного здоров'я вихователя дошкільного навчального закладу.
- Активізація співпраці із службами та оздоровчими закладами району, міста (обласний центр здоров'я, спеціалізована медична частина N 6, поліклініка N 7) у напрямі залучення всіх педагогів дошкільного навчального закладу.
- Опрацювання тренінгових програм та практичного досвіду щодо формування валеологічної та психологічної культури вихователів.
Організаційно-прогнозуючий (2009 - 2010 н.p.)
- Розробка структурно-змістовної моделі становлення конкурентоспроможного фахівця шляхом свідомого ставлення до власного здоров'я вихователя дошкільного навчального закладу.
- Розробка критеріїв визначення стану відповідального ставлення до власного здоров'я педагогів дошкільного навчального закладу.
- Розробка алгоритму навчально-методичної діяльності педагогічного колективу у межах теми дослідно-експериментальної роботи.
- Проміжне та підсумкове діагностування свідомого ставлення учасників експерименту до власного здоров'я.
- Прогнозування рівня сформованості відповідального ставлення вихователів до власного здоров'я.
Формувальний етап (вересень 2010 р. - серпень 2012 р.)
- Системне проведення тренінгових занять з педагогами дошкільного навчального закладу у межах дослідно-експериментальної роботи.
- Реалізація експериментальних програм розвитку конкурентоспроможної особистості вихователя.
- Апробація та коректування структурно-змістовної моделі становлення конкурентоспроможного фахівця шляхом свідомого ставлення до власного здоров'я вихователя дошкільного навчального закладу.
- Складання індивідуальних планів професійної компетентності вихователів.
- Відпрацювання алгоритму особистісно орієнтованого підходу до культури здоров'я вихователів.
- Впровадження комплексу методів з підвищення обізнаності вихователів з проблеми дослідно-експериментальної роботи.
- Формування психологічної та фізичної культури вихователів шляхом проведення циклу психолого-педагогічних семінарів. Відкриття консультативного пункту.
Узагальнювальний етап (2012 - 2013 н. р.)
- Проведення комплексного моніторингового дослідження ефективності визначених шляхів формування свідомого ставлення вихователя до власного здоров'я.
- Кількісний і якісний аналізи результатів експерименту на основі вироблених критеріїв та впровадження методів і методик з підвищення обізнаності вихователів з проблеми дослідно-експериментальної роботи.
- Зіставлення результатів експерименту з його прогнозами.
- Підготовка наукового звіту про результати дослідно-експериментальної роботи.
- Проведення підсумкової всеукраїнської науково-практичної конференції за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця".
Коригувальний (2013 - 2014 н. p.)
- Внесення коректив до розроблених під час експерименту матеріалів: схем, моделей, методичних рекомендацій.
- Корегування програми партнерської взаємодії зі структурними підрозділами та опорним навчальним закладом освітнього округу.
Очікувані результати:
- концепція формування конкурентоспроможного фахівця шляхом свідомого ставлення до власного здоров'я вихователя дошкільного навчального закладу;
- структурно-змістовна модель становлення конкурентоспроможного фахівця шляхом свідомого ставлення до власного здоров'я вихователя дошкільного навчального закладу;
- система науково-методичної підготовки вихователів з формування свідомого ставлення до власного здоров'я;
- програма становлення та розвитку партнерської взаємодії з різними службами та інституціями щодо програми експерименту;
- моніторинг свідомого ставлення до власного здоров'я конкурентоспроможного фахівця.
Науковий керівник Ю.І.ЗавалевськийЗавідувачка ДНЗ N 349м. Дніпропетровська Г.Д.Шаповалова
Додаток 2
до наказу МОН України
09.02.2009 N 86
ВИТЯГ
з протоколу N 1 засідання Комісії з інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України від 24 вересня 2008 року
Слухали: Заявку на проведення дослідно-експериментальної роботи за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця" на базі ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська.
Ухвалили: Підтримати ініціативу педагогічного колективу ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська (завідувачка Шаповалова Г.Д.; науковий керівник Завалевський Ю.І., в.о. директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, кандидат педагогічних наук, доцент) щодо проведення дослідно-експериментальної роботи за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця".
Доручити відділу моніторингу освітньої діяльності та педагогічних інновацій Інституту інноваційних технологій і змісту освіти підготувати проект наказу МОН України про затвердження експерименту та надання статусу експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня ДНЗ N 349 м. Дніпропетровська (відповідно до наказу МОН України від 20.02.02 р. N 114 "Про затвердження Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад").
Секретар комісії С.В.Кириленко
Додаток 3
до наказу МОН України
09.02.2009 N 86
ПРОГРАМА
дослідно-експериментальної роботи за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця" на базі дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська на 2009-2014 роки
NЗміст роботиТермін
виконанні
Очікувані результати
I. Підготовчий та концептуально-діагностичний етапи
(січень-серпень 2009 р.)
1.Провести вхідний
моніторинг щодо
освіченості педагогічного
колективу дошкільного
навчального закладу з
питання мотивації на
здоровий спосіб життя
дітей, вчителів, батьків,
громади мікрорайону та
проаналізувати його
результати.
Січень -
травень
2009 р.
Аналітична довідка.
2.Сформувати творчу групу за
темою
дослідно-експериментальної
роботи.
Січень
2009 р.
Програма діяльності.
3.Опрацювати та
проаналізувати наукову і
методичну літературу з
проблеми формування
здорового способу життя.
Лютий
2009 р.
Банк даних.
4.Теоретично обґрунтувати
концептуальні засади
формування
конкурентоспроможного
фахівця шляхом свідомого
ставлення до власного
здоров'я вихователя
дошкільного навчального
закладу.
Лютий
2009 р.
Концепція формування
конкурентоспроможного
фахівця шляхом
свідомого ставлення
до власного здоров'я
вихователя
дошкільного
навчального закладу.
5.Розробити вхідний
моніторинг стану здоров'я
учасників експерименту.
Квітень
2009 р.
Діагностичний
інструментарій
6.Провести діагностику стану
фізичного, духовного та
психічного здоров'я
педагогів та
проаналізувати її
результати.
Червень
2009 р.
Результати
діагностики та їх
аналіз.
7.Проаналізувати рівень
сформованості
відповідального ставлення
вихователів до власного
здоров'я.
Травень
2009 р.
Критерії оцінювання.
II. Організаційно-прогнозуючий етап (2009 - 2010 н. р.)
1.Відпрацювати змістовне
наповнення проміжного та
підсумкового
діагностування свідомого
ставлення вихователів до
власного здоров'я.
Вересень -
листопад
2009 р.
Моніторингове
досліждення.
2.Розробити
структурно-змістовну
модель становлення
конкурентоспроможного
фахівця шляхом свідомого
ставлення до власного
здоров'я вихователя
дошкільного навчального
закладу .
Жовтень
2009 р.
Структурно-змістовна
модель.
3.Розробити критерії
визначення стану
відповідального ставлення
до власного здоров'я
педагогів дошкільного
навчального закладу.
Листопад
2009 р.
Критерії.
4.Модернізувати роботу
творчих груп ДНЗ за
напрямвми:
- природні умови здоров'я;
- філософія і теорія
сучасної валеології;
- самовдосконалення
особистісної
компетентності фахівців;
- співпраця з нромадою та
різними установами.
Вересень
2009 р. -
травень
2010 р.
Плани роботи.
Матеріали діяльності.
Презентація наробок.
Педагогічна рада,
практикуми.
Тренінгові програми.
5.Розробити основні критерії
психологічного комфорту
людини в трудовому
колективі.
Грудень
2009 р. -
лютий
2010 р.
Критерії
психологічного
комфорту.
6.Розробити індивідуальну
програму з формування
відповідального ставлення
до власного здоров'я
вихователя дошкільного
навчального закладу.
Березень
2009 р.
Програма.
III. Формувальний етап (вересень 2010 р. - серпень 2012 р.)
1.Внести корективи та
доповнення у розроблену
модель становлення
конкурентоспроможного
фахівця шляхом свідомого
ставлення до власного
здоров'я вихователя
дошкильного навчального
закладу.
Вересень -
листопад
2010 р.
Відкоригована
структурно-змістовна
модель.
2.Розробити експериментальну
програму розвитку
конкурентноспроможної
особистості вихователя
дошкільного навчального
закладу.
Листопад
2010 р. -
січень
2011 р.
Експериментальна
програма розвитку
конкурентноспроможної
особистості.
3.Скласти індивідуальні
плани підвищення
професійної компетентності
вихователів.
Лютий
2011 р.
Індивідуальні плани.
4.Скласти план циклу
психолого-педагогічних
семінарів з проблеми:
"Формування психологічної
та фізичної культури
вихователів".
Лютий -
березень
2011 р.
План циклу семінарів.
5.Організувати та провести
семінар за темою:
"Формування культури
здоров'я та позитивного
ставлення вихователів
до здорового способу
життя".
Квітень
2011 р.
Підвищення
професійної
майстерності
вихователів.
6.Відкрити консультативний
пункт для батьків та
молодих спеціалістів -
випускників
Дніпропетровського
педагогічного училища.
Травень
2011 р.
Відповідний пакет
документів щодо
діяльності
консультативного
центру.
7.Розробити та провадити
комплекс методів з
підвищення обізнаності
вихователів з проблеми
експериментального
дослідження.
Вересень -
грудень
2011 р.
Комплекс методів
та методичні
рекомендації
8.Відпрацювати алгоритм
особистісно орієнтованого
підходу до формування
культури здоров'я
вихователів.
Січень -
березень
2012 р.
Алгоритм
самовдосконалення
вихователів.
9.Провести семінар-практикум
на тему: "Творимо здоров'я
душі й тіла".
Квітень
2012 р.
Підвищення
професійної
майстерності
вихователів.
IV. Узагальнювальний етап (2012-2013 н.р.)
1.Проаналізувати результати
експерименту на основі
вироблених критеріїв
та впровадження методів
підвищення обізнаності
вихователів з проблеми
дослідно-експериментальної
роботи.
Вересень
2012 р.
Аналіз результатів
експерименту.
2.Зіставити результати
експерименту з прогнозами.
Жовтень
2012 р.
Графічні та
аналітичні звіти.
3.Оформити й описати хід
експерименту.
Листопад
2012 р.
Звіт про ефективність
впливу структурно-
змістовної моделі
конкурентоспроможного
вихователя.
4.Підготувати науковий звіт
про результати
дослідно-експериментальної
роботи.
Грудень
2012 р.
Науковий звіт про
результати дослідно-
експериментальної
роботи.
5.Провести підсумкову
всеукраїнську
науково-практичну
конференцію за темою
"Ставлення вихователя до
власного здоров'я як
шлях формування
конкурентоспроможного
фахівця".
Лютий
2013 р.
Матеріали конференції
6.Провести семінар за темою:
"Сучасні педагогічні
технології".
Березень
2013 р.
Розповсюдження
досвіду ДНЗ N 349
серед навчальних
закладів міста.
V. Коригувальний етап (2013-2014 н.р.)
1.Внести корективи до:
- концепціі формування
конкурентоспроможного
фахівця шляхом свідомого
ставлення до власного
здоров'я вихователя
дошкільного навчального
закладу;
- структурно-змістовної
моделі становлення
конкурентоспроможного
фахівця шляхом свідомого
ставлення до власного
здоров'я вихователя
дошкільного навчального
закладу.
Вересень -
листопад
2013 р.
Відкориговані
концепція та модель.
2.Внести корективи до
розроблених схем, моделей,
методичні рекомендації.
Квітень
2014 р.
Відкориговані схеми,
моделі, методичні
рекомендації.
3.Скоригувати взаємодію із
структурними підрозділами
та опорним навчальним
закладом освітнього округу
Травень
2014 р.
План взаємодії.
Науковий керівник Ю.І.ЗавалевськийЗавідувачка ДНЗ N 349м. Дніпропетровська Г.Д.Шаповалова
Додаток 4
до наказу МОН України
09.02.2009 N 86
ПРОГРАМА
Підготовчого та концептуально-діагностичного етапів дослідно-експериментальної роботи за темою "Ставлення вихователя до власного здоров'я як шлях формування конкурентоспроможного фахівця" на базі дошкільного навчального закладу N 349 м. Дніпропетровська на січень - серпень 2009 року
N
п/п
Зміст роботиТермін
виконання
Кінцевий
результат
Відповідальні
1.Сформувати творчу групу за
темою
дослідно-експериментальної
роботи.
Січень
2009 р.
Програма
діяльності.
Шаповалова Г.Д.,
методина рада
ДНЗ N 349
2.Провести вхідний
моніторинг щодо
освіченості педагогічного
колективу дошкільного
навчального закладу з
питання мотивації на
здоровий спосіб життя
дітей, вчителів, батьків,
громади мікрорайону та
проаналізувати його
результати.
Січень -
травень
2009 р.
Аналітична
довідка.
Василенко Н.І.,
Таран Н.М.,
Козак Н.Г.,
Жуховицька К.Ф.
3.Провести засідання
круглого столу "Твоє
ставлення до власного
здоров'я".
Лютий
2009 р.
Розробка
методичних
рекомендацій.
Таран Н.М.,
Жуховицька К.Ф.
4.Опрацювати наукову і
методичну літературу з
проблеми здорового способу
життя. Зробити аналіз і
синтез інформаційних
матеріалів.
Лютий
2009 р.
Банк даних.Педагогічний
колектив.
5.Теоретично обґрунтувати
концептуальні засади
формування
конкурентоспроможного
фахівця шляхом свідомого
ставлення до власного
здоров'я вихователя
дошкільного навчального
закладу.
Лютий
2009 р.
Концепція.Творча група.
6.Розробити вхідний
моніторинг стану здоров'я
учасників експерименту.
Квітень
2009 р.
Діагностичний
інструментарій
Жуховицька К.Ф.
7.Спрямувати вихователів до
фізичної рухливості через
запровадження елементів
"Горизонтального
пластичного балету".
Постійно.Позитивне
ставлення
вихователів до
групових
занять.
Позитивні зміни
у самопочутті
вихователів.
Тищенко Н.А.
8.Запровадити постійно
діючий семінар за темою:
"Формування культури
здоров'я та позитивного
ставлення вихователів до
здорового способу життя".
Лютий -
березень
2009 р.
Програма
постійно
діючого
семінару.
Шаповалова Г.Д.,
Козак Н.Г.,
творча група
9.Розробити та провести
діагностику стану
фізичного, духовного та
психічного здоров'я
педагогів.
Квітень -
травень
2009 р.
Діагностичний
інструментарій.
Аналіз
результатів
діагностики.
Гайчук С.Б.,
Жуховицька К.Ф.,
Козак Н.Г.
10.Проаналізувати рівень
сформованості
відповідального ставлення
вихователів до власного
здоров'я.
Травень
2009 р.
Критерії
оцінювання.
Творча група,
наукові
консультанти.
11.Спрогнозувати партнерську
взаємодію з різними
службами та інституціями
району, міста.
Травень
2009 р.
План взаємодії.Козак Н.Г.,
творча група.
12.Підготувати звіт за
підсумками І етапу
дослідно-експериментальної
роботи.
Червень
2009 р.
Звіт, додатки.Козак Н.Г.,
творча
група.
Науковий керівник Ю.І.ЗавалевськийЗавідувачка ДНЗ N 349м. Дніпропетровська Г.Д.Шаповалова