• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок розподілу керівних посад в окружних виборчих комісіях з виборів народних депутатів України між суб’єктами подання кандидатур до складу цих комісій

Центральна виборча комісія | Постанова, Порядок від 18.04.2013 № 79
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.04.2013
  • Номер: 79
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.04.2013
  • Номер: 79
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 18 квітня 2013 року № 79
Про Порядок розподілу керівних посад в окружних виборчих комісіях з виборів народних депутатів України між суб’єктами подання кандидатур до складу цих комісій
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 813 від 27.08.2014 )
Відповідно до частин другої, дев’ятої, десятої статті 27, частини третьої статті 104, частини другої статті 106, частини другої статті 107 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 2 статті 17, пунктом 17 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 813 від 27.08.2014 )
1. Затвердити Порядок розподілу керівних посад в окружних виборчих комісіях з виборів народних депутатів України між суб’єктами подання кандидатур до складу цих комісій (додається).
2. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії

В.ШАПОВАЛ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 18 квітня 2013 року № 79
ПОРЯДОК
розподілу керівних посад в окружних виборчих комісіях з виборів народних депутатів України між суб’єктами подання кандидатур до складу цих комісій
Цей Порядок відповідно до частин дев’ятої, десятої статті 27 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) визначає процедуру розподілу керівних посад в окружних виборчих комісіях з виборів народних депутатів України (далі - окружна виборча комісія) між суб’єктами внесення подань кандидатур до складу цих комісій.
1. Суб’єктами подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій є:
на чергових виборах народних депутатів України:
1) політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання;
2) політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, кандидати у народні депутати України (далі - кандидати у депутати) від яких зареєстровані у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі;
на повторних, проміжних та позачергових виборах народних депутатів України:
1) політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання;
2) політичні партії - суб’єкти виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на останніх чергових (позачергових) виборах народних депутатів України.
Кожний суб’єкт подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад у складі окружних виборчих комісій – голів, заступників голів та секретарів комісій.
( Пункт 1 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 813 від 27.08.2014 )
2. Частка кожної категорії керівних посад для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій визначається відповідно до кількості кандидатур, включених від цього суб’єкта до складу окружних виборчих комісій, у відношенні до загальної кількості осіб, включених до складу окружних виборчих комісій.
3. Пропорційна частка кожної категорії керівних посад в окружних виборчих комісіях для суб’єктів подання, від яких до складу відповідних комісій включені кандидатури, визначається у такій послідовності:
1) обчислюється кількість кандидатур, включених до складу окружних виборчих комісій окремо від кожного суб’єкта подання (позначається літерою "B"), та загальна кількість кандидатур, включених до складу окружних виборчих комісій від усіх суб’єктів подання, що дорівнює сумі всіх "В" (позначається літерою "C");
2) визначається кількість кожної категорії керівних посад у складі окружних виборчих комісій, що підлягають розподілу між суб’єктами подання (позначається літерою "D"), як різниця між загальною кількістю окружних виборчих комісій та кількістю окружних виборчих комісій, до складу яких кандидатури від суб’єктів подання не включено;
3) пропорційна частка (позначається літерою "А") кожної категорії керівних посад (голів, заступників голів та секретарів) від кожного суб’єкта подання в окружних виборчих комісіях обчислюється за формулою:
A = (B : C) х D.
Відповідно до визначеної за вказаною формулою пропорційної частки для кожного суб’єкта подання встановлюється кількість посад голів, заступників голів та секретарів, що виділяються суб’єкту подання у складі окружних виборчих комісій. З отриманого числа визначаються ціла та дробова його частини.
Ціла частина числа визначає кількість керівних посад відповідної категорії, що виділяються для суб’єкта подання у складі окружних виборчих комісій, а сума таких чисел, визначена для кожного суб’єкта подання, дорівнює кількості посад у складі окружних виборчих комісій, які вважаються розподіленими між суб’єктами подання.
Кількість керівних посад, що залишаються нерозподіленими, визначена як різниця кількості кожної категорії керівних посад у комісіях, що підлягають розподілу ("D"), та загальної кількості розподілених посад цієї категорії, почергово по одній посаді розподіляється між суб’єктами подання відповідно до максимальних дробових частин чисел, отриманих за результатами обчислення для суб’єктів подання пропорційної частки керівних посад. У разі рівних дробових частин чисел, обчислених для декількох суб’єктів подання, черговість розподілу посад між ними встановлюється за датою та часом надходження їх подань до Центральної виборчої комісії.
Розподіл відповідних керівних посад припиняється у разі, якщо сума кількостей виділених для кожного із суб’єктів подання посад голови, заступника голови та секретаря окружних виборчих комісій дорівнюватиме кількості керівних посад, що підлягали розподілу між суб’єктами подання у цих комісіях.
4. Визначення пропорційних часток керівних посад в окружних виборчих комісіях для кожного суб’єкта подання кандидатур здійснюється за допомогою інформаційно-аналітичної системи "Вибори народних депутатів України" Єдиної інформаційно-аналітичної системи "Вибори".
5. Рішення про призначення на керівні посади в кожній окружній виборчій комісії приймається Центральною виборчою комісією під час утворення окружних виборчих комісій та оформляється однією постановою Центральної виборчої комісії.
При цьому голова, заступник голови та секретар окружної виборчої комісії повинні бути представниками різних суб’єктів подання.
Під час призначення на керівні посади суб’єктам подання забезпечується приблизна рівномірність територіального розподілу посад, отриманих представниками кожного суб’єкта подання.
6. У разі ненадходження у достатній кількості подань щодо призначення відповідних осіб на посаду голови, заступника голови та секретаря окружної виборчої комісії і неможливості формування керівного складу такої комісії за поданням суб’єктів подання відповідно до вимог Закону на керівну посаду в окружній виборчій комісії може бути призначено особу, включену до складу комісії за поданням Голови Центральної виборчої комісії.
7. У разі якщо сумарна кількість керівних посад у складі комісії (комісій), які підлягають розподілу, є меншою, ніж кількість політичних партій - суб’єктів формування складу комісії (комісій), що унеможливлює проведення пропорційного розподілу керівних посад серед цих суб’єктів, на посаду голови, заступника голови чи секретаря комісії (комісій) призначаються особи за рішенням Центральної виборчої комісії.
При цьому голова, заступник голови та секретар комісії повинні бути представниками різних суб’єктів подання.
Секретар
Центральної виборчої комісії

Т.ЛУКАШ