• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо перебування на спрощеній системі оподаткування

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 21.01.2022 № 75/ІПК/99-00-04-03-03-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 21.01.2022
  • Номер: 75/ІПК/99-00-04-03-03-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 21.01.2022
  • Номер: 75/ІПК/99-00-04-03-03-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
21.01.2022 № 75/ІПК/99-00-04-03-03-06
Щодо перебування на спрощеній системі оподаткування
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення фізичної особи - підприємця щодо перебування на спрощеній системі оподаткування та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається згідно з нормами законодавства, які діяли у 2021 році.
Платник податків у своєму зверненні повідомив, що є фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку третьої групи та займається виробництвом кіно та відеофільмів, телевізійних програм, компонуванням кіно-та відеофільмів, телевізійних програм та індивідуальною мистецькою діяльністю.
Платник податків планує додатково займатися мистецькою діяльністю, а саме в професійній діяльності самостійних артистів, що здійснюється акторами кіно- та серіалів. При цьому будь-яка концертна або гастрольна діяльність здійснюватись не буде.
Для здійснення зазначеної діяльності планує добавити КВЕД 90.01 "Театральна та концертна діяльність".
Таким чином, платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання щодо можливості додатково займатись видом діяльності за КВЕД 90.01 на спрощеній системі оподаткування.
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Кодексу.
Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Кодексу реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема, відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 Кодексу).
Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.
Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення гастрольних заходів (пп. 10 пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Кодексу).
Статтею 1 Закону України від 10 липня 2003 року №1115-IV "Про гастрольні заходи в Україні" (далі - Закон №1115) визначено, що гастрольні заходи - це видовищні заходи (фестивалі, концерти, вистави, лекційно-концертні, розважальні програми, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу "Луна-парк" тощо), закладів, підприємств, організацій культури, творчих колективів, у тому числі тимчасових, окремих виконавців за межами їх стаціонарних сценічних майданчиків. Гастрольні заходи, за винятком благодійних гастрольних заходів, проводяться з метою отримання доходів.
Учасник гастрольного заходу - це фізична особа, яка бере участь у публічному виступі перед глядачами під час гастрольного заходу або бере чи брала участь у його створенні як автор аудіовізуальних творів, сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер тощо.
Слід зазначити, що порядок організації і проведення гастрольних заходів визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 2 Закону №1115).
Згідно з пп. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Абзацом восьмим п. 1 КВЕД ДК 009:2010 визначено, що КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте не завжди адаптована до цього повною мірою. Отже, Класифікація не завжди відповідає всім потребам користувачів за межами статистичної системи, у зв'язку з чим можуть виникнути суперечності стосовно юридичного використання коду КВЕД. Слід мати на увазі, що код виду діяльності не створює прав чи обов'язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків. Код виду діяльності не обов'язково достатній критерій для виконання умов, передбачених нормативними актами. У застосуванні нормативних актів чи контрактів код виду діяльності - це припущення, а не доказ.
Враховуючи вищезазначене, фізична особа - підприємець - платник єдиного податку може обрати спрощену систему оподаткування за умови дотримання вимог, визначених п. 291.4 - 291.5 ст. 291 Кодексу. Не може бути платником єдиного податку фізична особа - підприємець, яка здійснює організацію, проведення гастрольних заходів.
При цьому фізична особа - підприємець - платник єдиного податку третьої групи у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає код обраного виду діяльності за КВЕД ДК 009:2010, а у переліку видів діяльності, які віднесено до відповідного коду, зазначає вид господарської діяльності, за виключенням тих, на які встановлено заборону.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.