• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоровя"

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ від 15.01.2020 № 69
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.01.2020
  • Номер: 69
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.01.2020
  • Номер: 69
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.01.2020 № 69
Про затвердження змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я"
Відповідно до частини третьої статті 74 Основ законодавства України про охорону здоров'я , підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 , з метою вдосконалення системи офтальмологічної допомоги населенню України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я", затвердженого та впровадженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 березня 2002 року № 117 (із змінами), що додаються.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Семиволоса А.В.
МіністрЗ. Скалецька
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
15 січня 2020 року № 69
ЗМІНИ
до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я"
1. Пункт 19 "ОПТОМЕТРИСТ" розділу "ФАХІВЦІ" викласти у такій редакції:
"19. ОПТОМЕТРИСТ
Завдання та обов'язки. Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я, нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів охорони здоров'я та організацію системи офтальмологічної допомоги населенню.
Проводить загальне та клінічне офтальмологічне та оптометричне обстеження, здійснює підбір сучасних засобів корекції зору. Визначає зорові функції. Здійснює первинний скринінговий огляд дорослих і дітей та при виявленні офтальмологічної патології органу зору направляє пацієнта до лікаря-офтальмолога, лікаря-офтальмолога дитячого для подальших діагностики та лікування. Супроводжує пацієнтів з рефракційною патологією. Надає оптометричну допомогу. Готує до роботи відповідну апаратуру та інструментарій. Працює з лікувальними та фізіотерапевтичними пристроями, діагностичним, оптометричним та офтальмологічним обладнанням. Працює із обладнанням кабінетів ортоптики та плеоптики. Проводить санітарно-просвітницьку роботу для населення щодо здорового способу життя, правил безпечного зорового навантаження та гігієни органу зору, збереження зору та профілактики офтальмологічних захворювань. Веде медичну документацію. Дотримується принципів медичної деонтології. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
Повинен знати: чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров'я; основи права в медицині; права, обов'язки та відповідальність оптометриста; основи загальної фізики та математики, геометричної та фізичної оптики; основи біологічної фізики; анатомію, гістологію та фізіологію органа зору; основи офтальмології, офтальмофармакології; правила медичної етики та деонтології; правові аспекти роботи оптометрії; основи рефракціонування; матеріалознавство в оптометрії; основи дитячої оптометрії та рефрактогенезу; технічні характеристики сучасних приладів в оптометрії; клінічну оптометрію; окулярну оптику; основні захворювання ока у дітей та дорослих; основи та методики рефракційної хірургії; основи бінокулярності; клінічну оптометрію; окулярну оптику; ортоптику та плеоптику, методи ортоптичного лікування та фізіотерапевтичного лікування; офтальмоергономіку; основи медичної статистики та документоведення; принципи санітарно-протиепідемічного і лікувально-охоронного режимів; сучасну медичну та оптометричну апаратуру консультативно-діагностичного кабінету оптометриста, офтальмолога дорослого та дитячого, кабінету офтальмологічної функціональної діагностики, кабінету ортоптичного та плеоптичного лікування; правила безпеки під час користування медичною апаратурою, медичними приладами, медичним інструментарієм і обладнанням; правила оформлення медичної документації; сучасну літературу за фахом.
Кваліфікаційні вимоги
Оптометрист вищої кваліфікаційної категорії: вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медсестринство" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія" або вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медицина" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 10 років.
Оптометрист I кваліфікаційної категорії: вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медсестринство" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія" або вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медицина" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) I кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 7 років.
Оптометрист II кваліфікаційної категорії: вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медсестринство" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія" або вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медицина" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Наявність посвідчення про присвоєння (підтвердження) II кваліфікаційної категорії з цієї спеціальності. Стаж роботи за фахом понад 5 років.
Оптометрист: вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медсестринство" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія" або вища освіта початкового чи першого (бакалаврського) рівня у галузі знань 22 "Охорона здоров'я" за спеціальністю "Медицина" з подальшою спеціалізацією за фахом "Медична оптика (Оптометрія)"/"Медична оптика. Оптометрія". Без вимог до стажу роботи."
В.о. генерального директора
Директорату освіти, науки
та кадрів


Н.О. Мартинова
( Текст взято з сайту МОЗ України http://www.moz.gov.ua )