• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію роботи з моніторингу превентивної освіти дітей та молоді

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Положення від 27.01.2006 № 55
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.01.2006
  • Номер: 55
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 27.01.2006
  • Номер: 55
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.01.2006 N 55
Про організацію роботи з моніторингу превентивної освіти дітей та молоді
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2004 року N 890-р "Про моніторинг і оцінку ефективності заходів, що забезпечують контроль стану епідемії ВІЛ/СНІД за національними показниками" та з метою забезпечення збору, обробки й аналізу інформації щодо системи превентивної освіти дітей та молоді
НАКАЗУЮ:
1. Створити Інформаційний центр моніторингу превентивної освіти дітей та молоді Науково-методичного центру середньої освіти.
2. Затвердити Положення про Інформаційний центр моніторингу превентивної освіти дітей та молоді Науково-методичного центру середньої освіти.
3. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій:
3.1. сприяти проведенню моніторингових досліджень якості превентивної освіти дітей та молоді;
3.2. визначити в регіональних центрах моніторингу інститутів післядипломної педагогічної освіти відповідальних осіб за збір інформації за національними показниками та моніторинг превентивної освіти;
3.3. до 15 жовтня поточного року забезпечити звітування за національними показниками Інформаційному центру моніторингу превентивної освіти дітей та молоді.
4. Інформаційному центру моніторингу превентивної освіти дітей та молоді Науково-методичного центру середньої освіти:
4.1. до 1 грудня поточного року забезпечити узагальнення інформації за національними показниками;
4.2. розробити індикатори якості превентивної освіти дітей та молоді для проведення моніторингових досліджень.
5. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра В.О.Огнев'юк
ПОЛОЖЕННЯ
про інформаційний центр моніторингу і оцінки превентивної освіти дітей і молоді
1. Загальні положення
1.1. Інформаційний центр моніторингу і оцінки превентивної освіти дітей та молоді (далі - Центр) є структурним підрозділом Науково-методичного центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України.
1.2. Центр здійснює свою діяльність на підставі Закону України "Про освіту", Національної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекцій, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки, Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України" від 4.07.05 N 1013/2005, Закону України N 1972-XII від 12.12.1991 "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення", наказу МОН України від 11.04.2005 р. N 213 "Про реалізацію міжнародних проектів з профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні" та інших законодавчих і правових актів та документів.
1.3. Створення і припинення діяльності Центру здійснюється наказом Міністерства освіти і науки України.
1.4. Дане положення визначає завдання та організаційні засади діяльності Центру.
2. Мета та основні напрямки діяльності Центру
2.1. Діяльність Центру спрямована на удосконалення системи формування здорового способу життя дітей та молоді в системі освіти, удосконалення педагогічної технології превентивної освіти.
Метою діяльності Центру є забезпечення збору, збереження, передачі та обробки інформації щодо системи превентивної освіти та на основі аналізу прогнозувати її розвиток, спрямований на формування навичок здорового способу життя.
Соціальний зміст моніторингових досліджень в галузі превентивної освіти передбачає об'єднання зусиль суб'єктів превентивної діяльності на міжгалузевому рівні, які спрямовані на узгоджену і своєчасну реалізацію попереджувальних заходів, нейтралізацію і поступове усунення детермінант, що викликають негативні прояви.
2.2. Основними напрямками роботи Центру є:
- забезпечення на основі статистики та аналізу інформаційно-роз'яснювальної роботи серед учнівської молоді та педагогічних працівників з метою запобігання поширенню негативних проявів та звичок серед дітей та молоді в тому числі й запобіганню ВІЛ/СНІД;
- одержання об'єктивної і достовірної інформації щодо стану діяльності закладів освіти з питань профілактики ВІЛ/СНІД серед дітей й молоді та інших заходів спрямованих на виховання позитивного ставлення до здорового способу життя;
- інформаційне забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників освітніх закладів з питань оцінки навчальних програм і моніторингу, використання сучасних педагогічних та інформаційних технологій щодо моніторингових досліджень з питань превентивної освіти;
- участь у всеукраїнських акціях та міжнародних гуманітарних проектах з питань превентивної освіти в Україні.
3. Основні функції Центру
Основними функціями Центру є:
3.1. Моніторинг умов щодо формування позитивних якостей особистості в процесі різноманітних видів навчальної діяльності, що сприяє гармонійному розвитку особистості, виробленню стійкості до негативних впливів.
3.2. Аналіз навчальних програм, засобів навчання та виховання, що мотивують молодь до ведення здорового способу життя і позитивної соціальної орієнтації, сприяють валеологізації навчально-виховного процесу, навчанню з раннього віку навичкам охорони власного життя і здоров'я.
3.3. Моніторинг якості заходів, спрямованих на забезпечення соціальної реабілітації дітей та молоді, які вчинили протиправні дії або вживають психоактивні речовини.
3.4. Дослідження щодо вироблення інтегрованих міждисциплінарних підходів до формування здорового способу життя, впровадження освіти на основі життєвих навичок.
3.5. Забезпечення інформатизації освітньої галузі та громадянського суспільства в цілому про ситуацію щодо життєдіяльності дітей та молоді які складають групи ризику.
Суб'єкти - об'єкти моніторингу превентивної освіти:
- діти дошкільного віку, учні загальноосвітніх закладів, ПТУ, студенти;
- неповнолітні, соціалізація яких відбувається під впливом негативних явищ ("групи ризику");
- неповнолітні, які перебувають у закладах соціальної реабілітації системи освіти;
- неповнолітні, які не мають умов сімейного виховання й опіки (сироти; неповнолітні з алко- та наркозалежних родин; діти, батьки яких перебувають у місцях позбавлення волі);
- молоді сім'ї, які потребують консультативної допомоги з догляду за дітьми;
- сім'ї, які мають дітей з хибними проявами у поведінці, з наркозалежністю чи протиправними вчинками;
- педагогічні колективи навчально-виховних, позашкільних культурно-освітніх й інших закладів.
4. Керівництво роботою Центру
4.1. Центр очолює завідуючий, який призначається на посаду та середньої освіти Міністерства освіти і науки України.
Особа, яка призначається на посаду завідуючого, повинна мати вищу педагогічну освіту зі стажем роботи не менше 5 років, володіти державною мовою.
4.2. Функції завідуючого:
- Здійснює керівництво діяльністю Центру.
- Забезпечує виконання покладених на Центр функцій.
- Визначає посадові обов'язки і ступінь відповідальності працівників Центру.
- Планує роботу Центру та аналізує стан її виконання.
5. Кадрове забезпечення Центру
5.1. До роботи в Центрі залучаються як основні працівники, фінансування яких здійснюється в межах чисельності штатних одиниць Центру, так і інші спеціалісти - фахівці на засадах сумісництва або розширення зони обслуговування, які призначаються наказом Науково-методичного центру середньої освіти.
5.2. Кадрове забезпечення Центру визначає керівництво Науково-методичного центру середньої освіти, виходячи зі своєї структури та штатного розкладу.
5.3. Призначення та звільнення з посад здійснює директор Науково-методичного центру середньої освіти за поданням завідуючого Центром.
Директор Науково-методичного
центру середньої освіти

Ю.І.Завалевський