ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
27.01.1999 N 41 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 236 від 20.03.2000 Наказу Київської регіональної митниці N 950 від 10.06.2011 ) )
Про затвердження "Тимчасової технології митного оформлення за листами-узгодженнями між ТВВ-2 та іншими підрозділами Київської регіональної митниці"
З метою посилення контролю проведення митного оформлення вантажів, які надходять залізницею на адресу підприємств, які акредитовані в Київської регіональної митниці, та проводять оформлення за листами-узгодженнями в ТВВ-2,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 01 лютого 1999 року "Тимчасову технологію митного оформлення за листами - узгодженнями між ТВВ-2 та іншими підрозділами Київської регіональної митниці".
2. Начальникам оперативних підрозділів:
2.1. ознайомити інспекторський склад з вищевказаною технологічною схемою під розпис.
2.2. забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про вимоги даного наказу.
3. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на начальників оперативних підрозділів.
4. Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник Київської регіональної митниці | О.І.Симонов |
ТИМЧАСОВА
технологія митного оформлення за листами-узгодженнями між ТВВ-2 та іншими підрозділами київської регіональної митниці
1. Загальні положення
Технологія впроваджується для підвищення контролю за проведенням митного оформлення вантажів, які надходять залізничним транспортом на адресу підприємств, що акредитовані в інших підрозділах Київської регіональної митниці. Дана технологія розроблена на підставі листів ДМКУ від N 11/3-69 від 11.01.94 р., N 11/3-1713 від 18.04.95 р., N 11/6-124 від 10.01.97 р.,
Строк дії листа-узгодження, один місяць з дати отримання. У кожному оперативному підрозділі на листах узгодженнях повинен проставлятись порядковий номер, згідно порядкового номеру у Журналі реєстрації листів-узгоджень, який знаходиться у підрозділі.
Листи-узгодження, видані суб'єктам ЗЕД, за якими не було проведено митне оформлення вантажів, підлягають обов'язковому анулюванню.
Лист-узгодження видається на кожну конкретну партію товару. (На кожний конкретний випадок декларування).
При отриманні листа-узгодження на контракт в цілому або на об'єм більш ніж партія товару, потребує обов'язкового узгодження з начальником митниці.
2. Порядок оформлення листів-узгоджень
1-й етап (Оперативний відділ за місцем акредитації)
Декларанти (брокери), які акредитовані в інших ніж ТВВ-2 оперативних підрозділах Київської регіональної митниці, та мають намір провести митне оформлення за об'єктивними обставинами в ТВВ-2, звертаються в підрозділ за місцем акредитації з заповненим в трьох примірниках листом-узгодженням за формою згідно додатку N 1 (не наводиться), та з повним пакетом документів на вантаж, вказаних у листі-узгодженні.
Черговий інспектор оперативного відділу за місцем акредитації підприємства перевіряє наявність боргів по недоставленню вантажів, можливе введення режиму індивідуального ліцензування та тимчасового зупинення ЗЕД підприємства, заборгованість по тимчасовому ввезенню/вивезенню майна, ордерним поставкам та ін. При відсутності зауважень черговий інспектор на всіх аркушах листа-узгодження робить надпис "Боргів та претензій немає", вказує дату та своє прізвище.
Уповноважений інспектор оперативного відділу перевіряє надані документи, та відповідність даних, вказаних в листі-узгодженні з даними вказаними в поданих на розгляд документах. При умові, якщо товар підлягає ліцензуванню, до документів прикладається копія ліцензії, з вказанням квоти, яка завіряється ОНП уповноваженого інспектора.
При відсутності зауважень у графі "виконавець" уповноважений інспектор оперативного відділу проставляє відбиток ОНП та своє прізвище.
Після візування начальником або його заступником відповідного оперативного відділу листа-узгодження, третій аркуш листа-узгодження залишається на контролі у справах відділу, де він реєструється в окремому журналі.
2-й етап (Транзитно-вантажний відділ N 2)
Декларант (митний брокер) звертається до інспектора відповідної оперативної групи ТВВ-2 за місцем знаходження вантажу на відповідній залізничній станції, з заповненою ВМД. Інспектор оперативної групи перевіряє наявність боргів по недоставленню вантажів, можливе введення режиму індивідуального ліцензування та тимчасового зупинення ЗЕД підприємства, заборгованість по тимчасовому ввезенню-вивезенню майна, ордерним поставкам та ін.
При відсутності боргів та зауважень, інспектор ТВВ-2 робить надпис на ВМД "Боргів та претензій немає", присвоює цій ВМД номер та проставляє штамп "Під митним контролем".
Після проходження групи митних платежів за місцем акредитації підприємства декларант (митний брокер) звертається до відповідального інспектора ТВВ-2 (вул. Короленківська, 4) уповноваженого контролювати листи-узгодження. Інспектор реєструє наданий йому лист-узгодження та робить на двох примірниках цього листа-узгодження запис: "Облік у ТВВ-2", проставляє порядковий реєстраційний номер та вказує свій П.І.Б., після чого декларант (митний брокер) звертається до групи відділу митної статистики на ТВВ-2 (вул. Короленківська, 4).
Інспектор оперативної групи ТВВ-2 проводить митне оформлення вантажу на яке надано лист-узгодження. Перший примірник листа-узгодження знаходиться разом з ВМД, другий примірник, разом з 5-м листом ВМД, передається співробітником оперативної групи інспектору ТВВ-2, уповноваженому контролювати оформлення за листами-узгодженнями.
3. Контроль проведення митного оформлення за листом-узгодженням
Інспектор оперативної групи ТВВ-2, відповідальний за звітність по проведенню митного оформлення, один раз за тиждень, інформує інспектора, уповноваженого видавати та контролювати листи-узгодження в ТВВ-2, про проведення митного оформлення вантажу, з зазначенням реєстраційного номеру ТВВ-2, номеру ВМД та дати проведення митного оформлення.
Інспектор ТВВ-2 уповноважений видавати та контролювати листи-узгодження, узагальнює дані про митне оформлення за цими листами-узгодженнями та реєструє у окремому журналі (ПЕОМ). Щотижня, рапортом на ім'я начальника відповідного ТВВ, яки надав лист-узгодження, передає інформацію про проведення митного оформлення вантажів в ТВВ-2. Рапорт підписується начальником ТВВ-2 та передається через загальний відділ КРМ до відповідного відділу.
Загальний відділ реєструє рапорти та розсилає до відповідних ТВВ КРМ, які видавали листи-узгодження, з метою зняття цих листів-узгоджень з контролю.
4. Порядок анулювання листів-узгоджень.
Декларант (митний брокер) звертається в оперативний підрозділ КРМ за місцем акредитації з письмовим проханням про анулювання невикористаного листа-узгодження. Пред'являє оригінал листа-узгодження, або копію листа-узгодження з вказаним залишком, який підлягає анулюванню, завіреного ОНП та вказанням П.І.Б. відповідного інспектора і аргументоване письмове пояснення.
Інспектор оперативного підрозділу відповідальний за реєстрацію та контроль листів-узгоджень, знаходить у справах відділу відповідний лист-узгодження та анулює всі примірники цього листа наступним чином:
- перекреслює листи по діагоналі та пише "Анульовано";
- проставляє дату, повне прізвище та особистий підпис;
- завіряє анульовані листи особистою номерною печаткою;
- вносить відповідний запис у журнал реєстрації листів-узгоджень.
Анульовані екземпляри листа-узгодження залишаються у справах відділу.
У випадках, коли в інспектора оперативного підрозділу виникають сумніви щодо факту не проведення митного оформлення за листом-узгодженням, декларант (митний брокер) повинен звернутись у письмовій формі до начальника ТВВ-2. Лист-звернення, після перевірки на відсутність митного оформлення, візується у інспектора ТВВ-2 відповідального за реєстрацію та контроль листів-узгоджень та підписується у начальника ТВВ-2. При позитивній відповіді ТВВ-2, у відділі за місцем акредитації проводиться анулювання листа-узгодження.
Начальник ТВВ-2 | Ю.О.Колєйніков |
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua