• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про хід підготовки підприємств транспортно-дорожнього комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2002/2003 р.

Міністерство транспорту України  | Рішення від 30.09.2002 № 41
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 30.09.2002
  • Номер: 41
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 30.09.2002
  • Номер: 41
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
N 41 від 30.09.2002
Про хід підготовки підприємств транспортно-дорожнього комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2002/2003 р.
Розглянувши хід підготовки підприємств, установ і організацій транспортно-дорожнього комплексу до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2002-2003 років, колегія відмічає, що стан справ викликає певну стурбованість.
Повторюється негативна тенденція минулих років, коли значний обсяг робіт виконується в останній місяць перед початком осінньо-зимового періоду.
За оперативною інформацією, отриманою від підгалузей транспорту, станом на 26 вересня в цілому по Мінтрансу виконано біля 90 відсотків підготовчих робіт. В розрізі галузей транспорту стан виконання заходів такий.
По Укравтотрансу та Укрзалізниці виконано - 90 відсотків, по Укравіатрансу - 86 відсотків, по Укрморрічфлоту - 78 відсотків, по Укравтодору - 71 відсоток, по Укрзалізреммашу - 94 відсотки, по Укрпромзалізтрансу - 93 відсотки від необхідного обсягу робіт.
Традиційно важливим залишається створення незменшувальних 10-денних запасів паливно-мастильних матеріалів, які в подальшому обумовлюють стабільну роботу транспорту. Станом 26.09.02 ця робота не завершена в жодній з підгалузей транспорту, крім Укравіації. В Укравтотрансі зазначені запаси створені лише в обсязі 75%.
Залишається не вирішеною проблема доукомплектування запасів теплого спецодягу і спецвзуття для робітників. Станом на 26.09.2002 найгірший стан справ з зазначеного питання на підприємствах авіаційного, автомобільного, морського та річкового транспорту, де заготовлено лише 70-80% від запланованої кількості.
Недостатніми темпами ведуться роботи в підгалузях по підготовці рухомого складу. Укравтотрансом взагалі не контролювався стан підготовки автотранспортних засобів. В оперативних звітах Укравіації відсутня інформація про стан підготовки парку повітряних суден.
Підприємствами не виконані в повному обсязі заходи по підготовці технологічного, енергетичного та електротехнічного обладнання і устаткування, котелень та тепломереж, снігоочисної та снігозбиральної техніки. Не повністю підготовлені до зими відомчі об'єкти житлово-комунального господарства та соціальної сфери.
З метою забезпечення своєчасної підготовки підприємств і організацій до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2002/2003 рр. Колегія В И Р І Ш И Л А:
1. Визнати організаційну роботу з підготовки підвідомчих підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2002/2003 років Державних департаментів авіаційного, автомобільного морського та річкового транспорту, Державної адміністрації залізничного транспорту, Укрпромзалізтрансу, Укрзалізреммашу - недостатньою.
2. Державним департаментам авіаційного (Максимов В.О.), автомобільного (Докіль Л.П.), морського і річкового транспорту (Скворцов Г.П.), Державній адміністрації залізничного транспорту (Федюшин Ю.М.), Укрзалізреммашу (Івашутін В.М.), Укрпромзалізтрансу (Захарченко В.Я.):
2.1. Оголосити до 15.10.02 на підвідомчих підприємствах надзвичайний режим з метою своєчасного завершення з підготовки до осінньо-зимового періоду.
2.2. В термін до 15.10.02 провести підсумкову колегію (раду), на якій дати принципову оцінку виконання робіт з підготовки підприємств транспортно-дорожнього комплексу до роботи в осінньо-зимовий період.
Копії рішення колегії (ради) надати Мінтрансу до 19.10.02.
2.3. В термін до 25.10.02 затвердити плани залучення сил і засобів на випадок несприятливих погодних умов, порядок і регламент зв'язку, інформування та оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Укласти угоди з відповідними підприємствами і організаціям, незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності, на виділення сил і засобів для проведення невідкладних робіт при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.
Копії планів надати Мінтрансу в термін до 01.11.02.
2.4. Забезпечити проведення в двотижневий строк повторного інструктажу працівників з охорони праці. Особливу увагу звернути на надання практичної допомоги першозимникам з питань, щодо специфічного характеру роботи в умовах осінньо-зимового періоду.
2.5. Завершити підготовку до осінньо-зимового періоду об'єктів житлово-комунального господарства, транспортних засобів, виробничих, адміністративних та побутових будівель, котельних установок, котлоагрегатів, дизельних електростанцій та інших джерел живлення, забезпечивши їх до початку опалювального сезону необхідними обсягами резервного палива.
2.6. Вишукати фінансові ресурси для прискорення робіт по створенню 10-денних незменшувальних запасів паливно-мастильних матеріалів.
2.7. В двотижневий строк вжити дієвих заходів щодо забезпечення в повному обсязі працівників теплим спецодягом та спецвзуттям.
2.8. Встановити постійний контроль за проведенням своєчасних розрахунків та погашенням кредиторської заборгованості за спожиті електричну, теплову енергію і природний газ.
2.9. Вжити невідкладних заходів щодо закупівлі енергоносіїв бюджетними установами та організаціями, державними підприємствами та підприємствами, у статутному фонді яких є державна частка майна.
2.10. Переглянути, а в разі їх відсутності розробити до 01.03.03. Інструкції про підготовку підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період з урахуванням особливостей кожної підгалузі транспортно-дорожнього комплексу.
3. Керівникам Укрзалізниці, Укрморрічфлоту передбачити заходи, спрямовані на запобігання руйнувань передмостових та інших гідротехнічних споруд в період можливої весняної повені 2003 року.
4. Державній адміністрації залізничного транспорту (Федюшин Ю.М.):
4.1. Усунути недоліки в облаштуванні та утриманні залізничних переїздів, які були виявлені при весняному комісійному обстеженні, та в термін до 01.11.02 забезпечити охоронювані залізничні переїзди необхідною кількістю протиожеледних сумішей та інструменту.
4.2. Забезпечити постійний контроль за виконанням завдань з подачі вагонів для перевезення вугілля та топкового мазуту на теплові електростанції Мінпаливенерго.
5. Голові Державного департаменту авіаційного транспорту (Максимов В.О.):
5.1. Забезпечити підготовку до роботи в зимових умовах авіаційної техніки та наземних служб у повній відповідності до вимог діючих інструкцій, звернувши особливу увагу на виконання заходів, від яких залежить безпека польотів.
5.2. В термін до 01.11.02 забезпечити утворення необхідних запасів хімічних реагентів для боротьби з обмерзанням поверхні повітряних суден.
5.3. Вжити заходів щодо своєчасного приведення у готовність до роботи в зимових умовах спецмашин, аеродромних механізмів та льодозбиральної техніки.
6. Голові Державного департаменту морського і річкового транспорту (Скворцов Г.П.):
6.1. Зобов'язати керівників підприємств в термін до 20.10.02 розробити і узгодити з обласними енергогенеруючими компаніями граничні рівні споживання електроенергії та потужності для недопущення відключень в зимовий період портів, судноремонтних заводів та інших важливих об'єктів.
6.2. В термін до 01.11.02 забезпечити готовність криголамних суден до роботи в умовах льодової компанії.
6.3. Передбачити при підготовці до наступного осінньо-зимового періоду необхідність оновлення криголамних суден.
6.4. Організувати роботу льодового координаційного центру та його взаємодію з координаторами в регіонах для забезпечення льодових проведень суден в умовах зимової навігації 2002/2003 років.
6.5. Забезпечити своєчасне інформування судновласників, що виконують рейси по р. Дніпро, про час припинення в зимовий період роботи шлюзів Дніпровського каскаду гідроспоруд.
7. Голові Державного департаменту автомобільного транспорту (Докіль Л.П.)
7.1. Протягом жовтня забезпечити проведення спільних з представниками Державтоінспекції перевірок автотранспортних засобів, звернувши особливу увагу на їх готовність до роботи в зимових умовах. Копії матеріалів перевірок до 05.11.02 надати Мінтрансу.
7.2. В тижневий строк здійснити всі заплановані перевірки автоуправлінь до роботи в осінньо-зимовий період. Копії матеріалів в термін до 15.10.02 надати Мінтрансу.
8. Рекомендувати Голові Державної служби автомобільних доріг України (Демішкан В.Ф.):
8.1. До 1 листопада завершити підготовку дорожньої техніки, задіяної на зимовому утриманні автодоріг, та снігозатримуючих щитів.
8.2. Протягом жовтня разом з Державтоінспекцією провести комісійне обстеження автомобільних шляхів щодо забезпечення безпеки руху в зимових умовах, приділивши особливу увагу гірським районам Криму та Карпат. На перевальних ділянках доріг Криму та Карпат створити чергові бригади, оснащені високоефективною технікою з резервом пально-мастильних матеріалів та запасними екіпажами.
8.3. Прискорити завершення робіт з місцевими державними адміністраціями щодо укладання договорів по залученню техніки інших міністерств та відомств для ліквідації снігових заметів та ожеледиці.
8.4. В термін до 15.10.02 забезпечити заготівлю протиожеледних матеріалів в обсягах не менше 60% від потреби на осінньо-зимовий період.
9. Управлінню безпеки транспорту (Гержод Ю.В.) забезпечити контроль за своєчасним завершенням робіт по підготовці підприємств і організацій транспортно-дорожнього комплексу до роботи в осінньо-зимовий період.
10. Контроль за виконанням цього рішення колегії покласти на заступника Державного секретаря Кроля С.С.
Головуючий Е.Абдуллаєв Секретар Колегії Т.Хмелевська
Приложение к информационному бюллетеню
"Весь транспорт Онлайн" N 185(497) от 14.10.2002 г.