• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо оподаткування інвестиційного прибутку

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 04.01.2021 № 40/ІПК/99-00-04-03-03-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.01.2021
  • Номер: 40/ІПК/99-00-04-03-03-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.01.2021
  • Номер: 40/ІПК/99-00-04-03-03-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.01.2021 N 40/ІПК/99-00-04-03-03-06
Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування інвестиційного прибутку і в межах компетенції повідомляє.
Платник податків у своєму зверненні повідомив, що у & році за результатом продажу корпоративних прав було отримано інвестиційний збиток, який відображено в декларації про майновий стан і доходи.
Наразі планується отримання доходу від продажу цінних паперів, у зв'язку з чим виникли складності з визначенням загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами, з урахуванням інвестиційних збитків.
Таким чином платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
Чи зменшиться загальна сума фінансового результату операцій з інвестиційними активами, з урахуванням наявних інвестиційних збитків
Особливості оподаткування доходу у вигляді інвестиційного прибутку визначено п. 170.2 ст. 170 Кодексу.
Відповідно до пп. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Кодексу інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 - 170.2.6 цього пункту (крім операцій з деривативами).
Відповідно до пп. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 Кодексу облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік.
До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року (пп. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 Кодексу).
При цьому загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
Якщо загальний фінансовий результат операцій з інвестиційними активами має від'ємне значення, його сума переноситься у зменшення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами наступних років до його повного погашення.
Отже, загальна сума фінансового результату операцій з інвестиційними активами зменшується на суму інвестиційних збитків,які відображені Вами у податковій декларації.
Чи включається до складу річного оподатковуваного доходу фізичних осіб фінансовий результат операцій з інвестиційними активами з урахуванням наявних інвестиційних збитків
До складу річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року, який визначається як сума інвестиційних прибутків, отриманих платником податку протягом звітного (податкового) року, зменшена на суму інвестиційних збитків, понесених платником податку протягом такого року.
У Вашому випадку з урахуванням інвестиційних збитків,які зазначені у податковій декларації.
Чи застосовуються в даному випадку положення абзаців 1, 2 підрозділу 1 розділу ХХ Кодексу
Відповідно до абзацу першого підрозділу 1 розділу ХХ Кодексу податок на доходи фізичних осіб, нарахований, але не сплачений податковим агентом до бюджету всупереч порядку, що діяв до набрання чинності Кодексом, на дату набрання чинності Кодексом вважається податковим боргом за узгодженим податковим зобов'язанням та підлягає відображенню у податковому розрахунку за результатами першого звітного кварталу, протягом якого набирає чинності цей Кодекс, а також стягується з податкового агента із застосуванням заходів відповідальності, передбачених цим Кодексом.
Згідно з абзацом другим підрозділу 1 розділу ХХ Кодексу інвестиційний збиток, отриманий платником податку на доходи фізичних осіб на 1 січня року набрання чинності цим Кодексом, враховується при обчисленні інвестиційного прибутку, отриманого за операціями з цінними паперами чи деривативами, що перебувають в обігу на організованому ринку цінних паперів, починаючи з результатів за такий рік у частині збитків, понесених внаслідок продажу інвестиційних активів через професійних торговців цінними паперами. Обов'язок документального підтвердження розміру зазначених збитків покладається на платника податку.
Як зазначено у зверненні, інвестиційний збиток виник у Вас за результатом продажу корпоративних прав у &. році, водночас Кодекс набрав чинності з 01.01.2011 року, отже зазначені норми в даному випадку не застосовуються.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.