ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 32 від 17.02.92 м.Київ |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 826 від 16.11.2004 )
Про організацію роботи по прийманню та розподілу міжнародної гуманітарної допомоги на території України
Розпорядженням КМ України N 75 від 6 лютого 1992 року при Кабінеті Міністрів України затверджено Комісію з питань координації приймання, транспортування, охорони та розподілу гуманітарної допомоги, що надходить із зарубіжних країн, у складі тт. Комісаренко С.В. (голова комісії), Понаморенка В.М., Недригайла В.М., Тертишника Ю.Г., Ліпатова В.М., Тентюка В.П., Ситника К.М., Усенко В.В., Герасимова І.О., Погребняка Л.В., Авдєєва Г.Г., Ринки А.А., Чепака В.Г., Андрєєва Ю.П., Ходоровського Г.І. (за його згодою), Віцяка П.І. (за його згодою).
Зазначено вважати за доцільну участь у роботі Комісії на правах спостерігачів представників урядів закордонних держав, а також громадських та благодійних організацій, фірм та ділових кіл, які надають гуманітарну допомогу Україні.
Для забезпечення оперативного вирішення питань, пов'язаних з доставкою і розподілом гуманітарної допомоги, утворено постійно діючу групу у складі: тт. Петренка А.Г. (керівник групи), Єненка Б.І., Крепака В.В. (заступники керівника робочої групи), Батківського В.В., Устименка І.І. (Київська митниця), Мельниченка П.С., Ратушняка Ю.В., Пашковського П.С., Гудими Б.С., Скрипця І.В., Лісогора Ю.М.
Встановлено, що витрати, пов'язані з доставкою, отриманням і складуванням гуманітарної допомоги на місцях, провадяться за рахунок коштів місцевих бюджетів.
На виконання вказаного розпорядження КМ України
НАКАЗУЮ:
1. З метою своєчасного одержання та розподілу міжнародної гуманітарної допомоги вжити необхідних заходів щодо оперативного митного оформлення прибуваючих вантажів (продуктів харчування; медикаментів; медичного обладнання, в т. ч. радіоелектронної і обчислювальної техніки, якщо вона входить до складу такого обладнання; транспортних засобів медичного призначення; взуття; одягу; спідньої білизни; постільних речей; предметів санітарії та гігієни).
2. Вважати такими, що мають чинність для ввезення в Україну вищезазначених предметів, адміністративні документи, звичайні товаросупровідні та інші документи з переліком речей. При цьому документи чи партія товарів повинні мати напис: "Гуманітарна допомога". Митне оформлення документів може здійснюватися мовою відправника.
3. Вказані предмети звільнити від заповнення вантажної митної декларації та сплати мита, митних платежів, плати за проведення митних процедур.
4. Якщо в рамках гуманітарної допомоги ввозяться речі іншого найменування, ніж зазначені у пункті 1 цього наказу, митне оформлення здійснювати у загальному порядку згідно з діючими правилами. В таких випадках порядок оформлення визначається рішенням начальника митниці або особи, яка його заміщує.
5. Якщо є підстави вважати, що предмети, відправлені на адресу окремих громадян, перевищують кількість, необхідну для особистого користування, такі предмети підлягають митному оформленню у загальному порядку.
Голова комітету | О.М.Коваль |
"Збірник наказів та розпоряджень
Державного митного комітету України",
випуск 1, Київ, 1994.