МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 32 від 21.02.92 м.Київ |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 174 від 05.06.97 )
Про затвердження "Положення про клінічну лікувально-профілактичну установу"
У зв'язку з переходом вищої медичної школи на нові принципи підготовки спеціалістів, а також лікувально-профілактичних установ республіки на новий господарський механізм З А Т В Е Р Д Ж У Ю:
1. Положення про клінічну лікувально-профілактичну установу (додаток 1).
2. Типовий договір про співробітництво між лікувально-профілактичною установою і учбовим закладом (науково-дослідним інститутом) додаток 2.
НАКАЗУЮ:
1. Вважати "Тимчасове положення про клінічну лікувально-профілактичну установу", затверджене наказом МОЗ СРСР N 583 від 24.10.89 р., таким, що втратило чинність на території України.
2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на начальників Головного управління лікпрофдопомоги Картиша А.П. та учбових закладів, кадрів і науки Бєлан С.М.
Заступник міністра | В.Г.Передрій |
Додаток 1
до наказу Міністерства
охорони здоров'я України
від 21 лютого 1992 р. N 32
Положення про клінічну лікувально-профілактичну установу
1.Загальні положення
1.1. Клінічна лікувально-профілактична установа є установою охорони здоров'я, яка здійснює поряд з наданням медичної допомоги населенню підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку медичних кадрів, проведення і впровадження в практику наукових розробок, нових форм і методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації хворих.
1.2. Статус клінічної установи надається вищестоящим органом охорони здоров'я установі, яка має кваліфіковані медичні кадри і високий рівень розвитку матеріально-технічної, науково-педагогічної, науково-дослідної роботи.
Підставою для надання статусу клінічної установи є підписання договору про співробітництво між лікувально-профілактичною установою і учбовим закладом (науково-дослідним інститутом), який закріплює форми взаємозв'язку і обов'язки кожної із сторін.
1.3. В структуру клінічної лікувально-профілактичної установи входять: лікарня (диспансер) з спеціалізованими відділеннями і різними службами; кафедри, відділи, лабораторії учбового закладу, науково-дослідного інституту.
В міру необхідності в структуру клінічної бази можна включити нові підрозділи і служби, в тому числі по наданню населенню додаткових платних послуг на договірних основах.
1.4. Структура, профіль і потужність клінічної лікувально-профілактичної установи визначається вищестоящим органом охорони здоров'я за погодженням з адміністрацією лікувально-профілактичної установи і учбового закладу (науково-дослідного інституту), виходячи з існуючої потреби населення регіону в загально-лікарняній і спеціалізованій медичній допомозі.
1.5. Висококваліфіковані спеціалісти клінічної лікувально-профілактичної установи можуть бути залучені до учбово-педагогічного процесу, виконання наукових досліджень по госпдоговірній тематиці, працюючи на відповідних посадах, на умовах штатного сумісництва або погодинної оплати.
1.6. Об'єднуючи однопрофільні кафедри (відділи), лабораторії, учбові заклади (науково-дослідні інститути) і спеціалізовані відділення багатопрофільної лікувально-профілактичної установи, може створюватись учбово-науково-практичне об'єднання (на умовах угоди).
1.7. Клінічна лікувально-профілактична установа (об'єднання) на основі діючого законодавства і цього Положення розробляє регламентуючий її діяльність статут, правила внутрішнього трудового розпорядку та посадові інструкції її працівників.
2. Завдання, права і функції клінічної лікувально-профілактичної установи
2.1. Основні завдання, права і функції клінічної лікувально-профілактичної установи визначаються законодавством України про охорону здоров'я населення, нормативними документами Міністерства охорони здоров'я України та умовами укладеного договору.
2.2. Завданнями та функціями клінічної лікувально-профілактичної установи насамперед є:
2.2.1. Надання висококваліфікованої лікувальної і консультативної допомоги, впровадження нових методів профілактики, лікування і реабілітації хворих.
2.2.2. Проведення учбово-педагогічного процесу з використанням сучасних методів навчання, досягнень медичної науки і практики охорони здоров'я.
2.2.3. Підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка медичних кадрів, у тому числі співробітників клінічної лікувально-профілактичної установи.
2.2.4. Організація і проведення спільних клінічних і патолого-анатомічних конференцій, семінарів, науково-практичних конференцій, консиліумів, ЛКК та інших заходів по контролю за якістю лікувально-профілактичного процесу.
2.2.5. Розробка нових ефективних методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації хворих (в тому числі за спільними з учбовим закладом, науково-дослідним інститутом планами) і проведення експертної оцінки. Публікація сумісних учбово-методичних розробок, посібників і наукових праць.
2.3. Клінічна лікувально-профілактична установа має право:
2.3.1. Формувати разом з учбовим закладом, науково-дослідним інститутом плани науково-дослідної роботи, підготовки підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів.
2.3.2. Спільно використовувати наявну апаратуру, медичне обладнання, клінічні засоби навчання, наочне приладдя, медикаменти та інші засоби медичного та господарського призначення, придбані за рахунок коштів учбового закладу (науково-дослідного інституту).
3. Керування клінічною лікувально-профілактичною установою
3.1. Керування клінічною лікувально-профілактичною установою здійснюється її керівником (головним лікарем, директором, генеральним директором).
3.2. На посаду керівника (головного лікаря, директора, генерального директора) клінічної лікувально-профілактичної установи призначається висококваліфікований спеціаліст вищестоящим органом.
3.3. Керівнику клінічної установи, за поданням Вченої Ради вищого учбового закладу (науково-дослідного інституту) та за погодженням з вищестоящим органом охорони здоров'я призначається надбавка у розмірі проц. посадового окладу (повинно бути зазначено в договорі) за рахунок фондів учбового закладу за створення необхідних умов якісного проведення науково-педагогічної, науково-дослідної і лікувально-діагностичної роботи.
4. Завідуючий відділенням
4.1. Призначається наказом головного лікаря (директора) клінічної лікувально-профілактичної установи за узгодженням з керівником клініки з числа найбільш кваліфікованих спеціалістів даної установи або співробіників кафедри: професор, доцент, асистент, науковий співробітник. В останньому випадку вони виконують обов'язки завідуючого відділенням з виплатою додаткової заробітної плати згідно з контрактом за рахунок коштів лікувально-профілактичної установи.
4.2. Працює під керівництвом заступника керівника клінічної лікувально-профілактичної установи по медичній частині і керівника клініки.
4.3. Професорсько-викладацький склад (обумовлюється в договорі).
4.4. Проводить планові обходи, консультації хворих надогоспітальному і госпітальному етапах і визначає плани і тактику подальшого їх обстеження і лікування, бере участь в роботі ЛКК, комісії по вивченню причин смертності хворих.
4.5. Організовує науково-практичні конференції лікарів із залученням спеціалістів інших лікувально-профілактичних, учбових і наукових установ.
4.6. Асистенти клініки поряд з проведенням науково-педагогічної і науково-дослідної роботи можуть виконувати лікувально-профілактичну роботу лікарів в обсязі, вказаному в договорі.
4.7. Лікувально-профілактична установа проводить оплату праці професорам, доцентам, асистентам та іншим співробітникам клініки за лікувально-консультативну роботу, виконану понад норму робочого тижня (згідно з договором).
5. Фінансово-господарська діяльність
5.1. Фінансово-господарська діяльність клінічних лікувально-профілактичних закладів передбачає:
5.2. Фінансування діяльності установи охорони здоров'я і вищого учбового закладу (науково-дослідного інституту) здійснюється із державних бюджетних/госпрозрахункових, страхових та інших джерел.
5.3. Штати клінічної лікувально-профілактичної установи і фонд заробітної плати її співробітників затверджується в установленому порядку керівником клінічної лікувально-профілактичної установи. В кошторисі видатків клінічної лікувально-профілактичної установи передбачаються витрати по фонду оплати праці для забезпечення діяльності клініки на час відсутності співробітника.
5.4. Оплата за медичні послуги здійснюється по цінах, які встановлюються відповідним відділом охорони здоров'я за погодженням з місцевими Радами народних депутатів.
5.5. Планування підвищення витрат на отримання клінічних установ, за винятком норм витрат, передбачених у встановленому порядку.
Начальник Головного управління лікпрофдопомоги Начальник Головного управління учбових закладів, кадрів та науки | А.П.Картиш С.М.Бєлан |
Додаток 2
до наказу МЗС України
від 21 лютого 1992 р. N 32
Типовий договір про співробітництво між лікувально-профілактичною установою і учбовим закладом (науково-дослідним інститутом)
"_____" 1992 р. N ________
______________________
місце укладання
__________________________________________________________________
установа охорони здоров'я
в особі керівника (головного лікаря, директора) __________________
з однієї сторони та інститут в особі ректора (директора) _________
з другої сторони відповідно до Положення про
клінічно-профілактичну установу, діючи на підставі статутів
установи охорони здоров'я і інституту, уклали договір про
нижченаведене:
1. Загальні положення
1.1. Обидві сторони приймають на себе взаємні обов'язки по спільній організації, удосконаленню і забезпеченню медичною допомогою населення регіону, що обслуговується, ефективному використанню матеріальних, кадрових, фінансових ресурсів і наукового потенціалу інституту установи охорони здоров'я, які спрямовані на поліпшення здоров'я населення.
1.2. Робота по наданню медичної допомоги проводиться на площах установи охорони здоров'я (перерахувати) _________________, які спільно використовуються і знаходяться в робочому стані, укомплектовані у відповідності з табельним переліком.
2.3. Спільному використанню підлягають тільки площі і медична техніка, оснащення і апаратура, вказані в переліку, який додається до даного договору.
2. Обов'язки, права та відповідальність сторін
2.1. Установа охорони здоров'я зобов'язується:
2.2. Закріпити за інститутом ____________ кв.м площі, право спільно використовувати медичну техніку, яка належить установі охорони здоров'я, у відповідності з переліком, що додається до даного договору.
2.3. Забезпечити працівників медичним інструментарієм, приладами, необхідними для проведення лікувально-діагностичного процесу.
3. Інститут зобов'язується:
3.1. Забезпечувати виконання технічних умов експлуатації медичної техніки (додаток), не допускати до роботи з нею осіб, які не мають спеціальної підготовки.
3.2. Виконувати графік експлуатації і профілактичного огляду техніки, яка спільно використовується, вести реєстрацію її неполадок в журналах технічного обслуговування і експлуатації.
3.3. Використовувати медичну техніку, надану в розпорядження лікувальною установою, тільки за прямим призначенням.
3.4. Утримувати приміщення, які спільно використовуються в чистоті і порядку, не допускати пошкодження майна, виконувати правила протипожежної безпеки.
3.5. Надавати в спільне користування лікувально-діагностичну апаратуру, яка придбана за рахунок інституту.
4. Організація та оплата праці, матеріальне стимулювання,
соціальна захищеність
4.1. Відповідно до постанови Міністерства праці України від 29.03.91 р. N 25 (положення 9 пункт 6) викладацькому складу кафедри встановлено 36-годинний тиждень, всі інші види лікувальної роботи (консультації поза робочий час, нічні чергування в клініці та на дому) підлягають додатковій оплаті за рахунок ЛПУ згідно з контрактом.
4.2. Кількість лікарняних ліжок для тематичних хворих встановлюється не більше 15 проц.
4.3. Ціни на медичні послуги, які надаються в установах охорони здоров'я, безпосередньо підпорядкованих МОЗ України, затверджуються Міністерством, інших лікувально-профілактичних установ - відділами охорони здоров'я виконкомів місцевих Рад народних депутатів за узгодженням з відділами цін відповідних обласних і міських виконкомів (лист Мінекономіки України від 21.11.90 року N 28-19 (1948-10)).
4.4. При переході установ охорони здоров'я на нові умови господарювання організовується система контролю за якістю і ефективність їх роботи, включаючи:
4.4.1. Оцінку діяльності установ охорони здоров'я, засновану на використанні системи показників (моделей) кінцевих результатів діяльності установ, розміщених в даному районі.
4.4.2. Систему загально-державного контролю за діяльністю установ охорони здоров'я.
4.5. Даний договір діє з "___" 199__ р. по "___" 199__ р.
4.6. Зміни та доповнення до даного договору приймаються шляхом підписання сторонами додаткових угод.
4.7. Дія даного договору припиняється по закінченні його строку.
4.8. Даний договір може бути розірваний достроково:
- за згодою сторін;
- на підставах, встановлених діючим законодавством;
- зазначити інші підстави для дострокового розірвання контракту.
5. Спори, які виникають між сторонами договору, вирішуються у порядку, встановленому діючим законодавством.
6. Адреса сторін та інші відомості:
- установа охорони здоров'я, поштовий індекс, адреса, рахунок
- інститут, поштовий індекс, адреса, рахунок
7. Даний договір укладений у двох примірниках - по одному для кожної сторони.
Підпис Підпис
м.п. м.п.
Начальник Головного управління лікпрофдопомоги Начальник Головного управління учбових закладів, кадрів і науки | А.П.Картиш С.М.Бєлан |