• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція про порядок декларування експорту послуг матеріального характеру

Державна митна служба України  | Інструкція, Витяг, Класифікатор від 12.02.1992 № 28 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Інструкція, Витяг, Класифікатор
  • Дата: 12.02.1992
  • Номер: 28
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Інструкція, Витяг, Класифікатор
  • Дата: 12.02.1992
  • Номер: 28
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 28 від 12.02.92
м.Київ
Затверджена наказом Державного
митного комітету України
N 28 від 12 лютого 1992 року
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 74 від 27.02.95 )
Інструкція про порядок декларування експорту послуг матеріального характеру
1. Загальні положення
1.1. Виходячи з того, що Законом України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та Митним кодексом України до товарів віднесені послуги, роботи, які є об'єктом купівлі-продажу або обміну, такі послуги та роботи матеріального характеру підлягають обов'язковому декларуванню при їх експорті українськими підприємствами.
1.2. Як перший етап здійснення контролю за наданням послуг та виконанням робіт у сфері зовнішньоекономічної діяльності вводиться обов'язкове декларування митницям транспортних послуг при переміщенні через митний кордон України транспортних засобів, що арендовані чи належать комерційним підприємствам, які виконують послуги по переміщенню вантажів, багажу та пасажирів через митний кордон України.
Всі рейси таких транспортних засобів українських підприємств, крім регулярних рейсів, що виконуються згідно з розкладом руху на підставі міжнародних договорів та угод, підлягають обов'язковому погодженню з місцевими митними органами або виконуються з дозволу Державного митного комітету України.
1.3. Обов'язковому декларуванню митницям підлягають також послуги у галузі іноземного туризму при переміщенні через митний кордон України туристичних груп незалежно від приналежності транспортного засобу, якими вони переміщуються.
1.4. До послуг та робіт матеріального характеру при їх переміщенні через митний кордон України застосовується порядок пропуску, передбачений розділом 2 "Тимчасового положення про порядок пропуску товарів , майна, транспортних засобів та інших предметів через митний кордон України", затвердженого Наказом Державного митного комітету України N 7 від 30 грудня 1991 року.
2. Об'єкти, що підлягають декларуванню
2.1. Декларуванню підлягають:
2.1.1. Транспортні послуги, що надаються з використанням будь-яких транспортних засобів, що арендовані чи належать комерційним підприємствам, які надають послуги чи виконують роботи по перевезенню вантажів, багажу та пасажирів при переміщенні через митний кордон України.
2.1.2. Послуги в галузі іноземного туризму при переміщенні груп туристів, що прямують через митний кордон України, незалежно від виду та приналежності транспортного засобу, на якому вони слідують.
Примітка: у випадку, коли туристична група прямує на транспортному засобі, що належить чи арендується комерційним підприємством, декларування транспортних послуг та послуг у галузі іноземного туризму здійснюється по одній вантажній митній декларації (ВМД) з використанням додаткового аркуша.
3. Процедура декларування
3.1. Декларування транспортних послуг по переміщенню через митний кордон України вантажів, багажу та пасажирів здійснюється безпосередньо цими підприємствами чи на підставі договору іншими підприємствами, які допущені митницею до декларування.
3.2. Декларування послуг у галузі іноземного туризму здійснюється підприємством, що є стороною зовнішньоекономічного контракту (договору) про надання послуг в галузі туризму безпосередньо або на підставі договору іншими підприємствами, які допущені митницею до декларування.
4. Порядок декларування
4.1. Декларування транспортних послуг та послуг у галузі іноземного туризму здійснюється шляхом заповнення вантажної митної декларації згідно з порядком заповнення ВМД, встановленим при експорті товарів з України.
5. Особливості заповнення вантажної митної декларації при декларуванні послуг та робіт матеріального характеру
5.1. Особливості заповнення ВМД при декларуванні транспортних послуг
5.1.1. Декларантом заповнюються такі графи декларації: 1, 2, 8, 11, 14, 17, 17а, 21, 22 ,23, 24, 25, 28, 29, 31, 33, 37, 42, 44, 46, 47, В і 54. Інші графи не заповнюються.
5.1.2. Заповнення окремих граф
Графа 1 "Тип декларації". В першому розділі вказується найменування операції: експорт- ЕК, в другому - 1(П)(послуги).
Графа 2 "Відправник/експортер". У графі вказується найменування та поштова адреса організації, яка надає транспортні послуги по переміщенню вантажу, багажу та пасажирів через митний кордон України на арендованому чи власному транспортному засобі.
У верхній частині графи після знаку "N" вказується восьмизначний код цієї організації у відповідності з Класифікатором підприємств та організацій. У нижній частині графи вказується реєстраційний номер організації, одержаний у МЗЗ України та дата видачі свідоцтва про реєстрацію.
Графа 21 "Транспортний засіб на кордоні". Вказується транспортний засіб, з допомогою якого надаються послуги по переміщенню вантажу, багажу та пасажирів через митний кордон України.
Графа 22 "Валюта та загальна фактурна вартість товарів". Вказується цифровий код валюти рахунку згідно з класифікатором валют. У правому підрозділі вказується цифрами загальна вартість декларованих послуг.
Графа 31 "Вантажні місця та опис товарів". Вказується найменування товару та вид транспорту (наприклад: "Транспортні послуги по переміщенню пасажирів в кількості 40 чоловік автомобільним транспортом").
Графа 33 "Код товару". Вказується семизначний код послуги згідно з Тимчасовим класифікатором послуг у зовнішньоекономічній діяльності (Додаток 1).
Графа 42 "Фактурна вартість товару". Вказується контрактна вартість транспортних послуг у карбованцях, перерахована по курсу, що застосовується для розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. У графі вказується вартість декларованих у графі 31 послуг, обчислена в цінах ФОБ або франко-кордон України в карбованцях. Якщо послуги надано на інших умовах, то перерахунок відповідної ціни у ціну ФОБ чи франко-кордон України, а також перерахунок вартості, вираженої в іноземній валюті, в карбованці здійснюється у відповідності з графою 46.
Графа 44 "Додаткова інформація/документи, що подаються". Крім інших відомостей, що передбачені інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації , зокрема, номеру і дати контракту про надання транспортних послуг, в цій графі вказується номер і дата контракту (договору) на оренду транспортного засобу, якщо він не належить підприємству, яке надає транспортні послуги, та найменування і поштова адреса власника транспортного засобу.
Графа 46 "Статистична вартість". Вказується загальна вартість транспортних послуг, що надаються, у цілих тисячах карбованців.
Графа 47 "Обчислення мита та митних зборів". Обчислення митних платежів здійснюється виходячи з суми, вказаної у графі 22.
5.2. Особливості заповнення ВМД при декларуванні послуг у галузі іноземного туризму.
5.2.1. Декларантом заповнюються такі графи декларації: 1,2,3,5,11,14,17,17а,21,22,24,28,29,31,33,37,42,44,46,47, В і 54. Інші графи не заповнюються.
Графа 1 "Тип декларації". В першому підрозділі вказується назва операції: експорт- ЕК, в другому- 1(П) (послуги).
Графа 2 "Відправник/експортер". У графі вказується найменування та поштова адреса підприємства, яке надає послуги у галузі іноземного туризму. У верхній частині графи після знаку "N" вказується восьмизначний код цієї організації у відповідності з класифікатором підприємств та організацій. У нижній частині графи вказується реєстраційний номер, одержаний у МЗЗ України, та дата видачі свідоцтва про реєстрацію.
Графа 21 "Транспортний засіб на кордоні". Вказується транспортний засіб, з допомогою якого туристи прямують через митний кордон України.
Графа 22 "Валюта та загальна фактурна вартість товарів". Вказується цифровий код валюти згідно з Класифікатором валют. В правому підрозділі вказується цифрами загальна вартість декларованих послуг. Загальна вартість декларованої партії послуг складається з вартостей послуг, вказаних у графах 42 декларації та додаткового аркуша.
Графа 31 "Вантажні місця та опис товарів". Вказується найменування товару (наприклад: "Послуги у галузі іноземного туризму для 40 туристів").
Графа 33 "Код товару". Вказується семизначний код послуги згідно з Тимчасовим класифікатором послуг у зовнішньоекономічній діяльності.
Графа 42 "Фактурна вартість товару". Вказується контрактна вартість послуг у галузі іноземного туризму, обчислена у карбованцях, перерахована по курсу, що застосовується для розрахунків за зовнішньоекономічними операціями.
Графа 44 "Додаткова інформація/документи, що подаються". Крім інших відомостей, передбачених Інструкцією про порядок заповнення вантажної митної декларації, у цій графі вказується номер і дата контракту на надання послуг у галузі іноземного туризму та найменування і поштова адреса іноземного контрагента.
Графа 46 "Статистична вартість". Вказується загальна вартість послуг, що надаються, в цілих тисячах карбованців.
Графа 47 "Обчислення мит та митних зборів". Обчислення митних платежів здійснюється виходячи з суми, вказаної у графі 22.
6. Заключні положення
6.1. Декларування експорту транспортних послуг та послуг у галузі іноземного туризму здійснюється у внутрішніх митницях, в зоні діяльності яких розташовані підприємства, що експортують послуги.
6.2. Митне оформлення здійснюється у порядку, передбаченому розділом 7 "Тимчасового положення про порядок пропуску товарів, майна, транспортних засобів та інших предметів через митний кордон України".
6.3. Сплата належних митних платежів здійснюється до завершення митного оформлення у порядку, передбаченому розділом 8 згаданого у пункті 6.2. Тимчасового положення.
6.4. Після проставлення відміток про результати митного контролю на всіх аркушах ВМД перший примірник її залишається у внутрішній митниці, яка здійснила митне оформлення послуг, другий примірник направляється органу державної статистики, третій примірник пред'являється прикордонній митниці при перетині митного кордону і залишається у неї, четвертий примірник залишається у декларанта.
6.5. Не підлягають пропуску через митний кордон України транспортні засоби та групи туристів, що прямують за кордон, якщо експорт транспортних послуг та послуг у галузі іноземного туризму не оформлені у митному відношенні у внутрішній митниці або за попередньою домовленістю та погодженням з Державним митним комітетом - у прикордонній митниці.
Додаток 1.
В И Т Я Г
з "Тимчасового класифікатора послуг у зовнішньоекономічній діяльності"
Тимчасовий класифікатор послуг - 99
-----------------------------------------------------------------
Код Найменування послуг
(5 зн.+ 2 зн.дод.)
-----------------------------------------------------------------
7000000 Послуги транспорту, складського господарства
та зв'язку
7100000 Послуги сухопутного транспорту
7110000 Послуги залізниць
7111000 Перевезення пасажирські
7112000 Перевезення вантажні
7120000 Послуги автодорожнього транспорту
7121000 Перевезення пасажирські регулярні
7122000 Перевезення пасажирські нерегулярні
7122900 Перевезення пасажирські нерегулярні інші
7123000 Вантажні перевезення
7200000 Послуги водного транспорту
7210000 Послуги морських суден
7211000 Перевезення пасажирські
7211100 Перевезення пасажирів паромами
7211900 Перевезення пасажирські інші
7212000 Перевезення вантажні
7220000 Послуги з використанням озерно-річкових суден
7221000 Перевезення пасажирські
7221100 Перевезення пасажирів паромами
7221900 Перевезення пасажирів інші
7222000 Перевезення вантажні
7300000 Послуги повітряного транспорту
7310000 Пасажирські перевезення повітряним транспортом
7320000 Вантажні повітряні перевезення
9600000 Послуги по організації відпочинку, культурних
та спортивних міроприємств
9619000 Інші послуги по організації розваг
9640000 Послуги по організації занять спортом та інших
видів відпочинку
9641000 Послуги по організації занять спортом
9649000 Послуги по організації відпочинку інші
Структура коду (загальна значність 9 знаків)
ХХ ХХХХХ ХХ
"99" З метою включення класифікатора послуг в
загальну систему кодування по Гармонізо-
ваній системі описання та кодування то-
варів використовується код групи "99", що
є у ГС резервним
код послуг (5 знаків)
два знаки для додаткової в подальшому
деталізації (в разі необхідності).
Приклад
99 71220 00 - перевезення пасажирів нерегулярні автодо-
рожнім транспортом.
99 96490 00 - послуги по організації відпочинку
(іноземний туризм)