НАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ
РІШЕННЯ
20.03.2014 № 26 |
Заслухавши звернення Національної комісії до представників неурядових організацій щодо реагування на ситуацію, яка склалася в інформаційному просторі, та до членів громадських колегій (регіональних комісій) з питань захисту суспільної моралі в областях і власників медіа-бізнесу щодо негайного реагування на ситуацію, яка склалася в державі (додаються), Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити звернення Національної комісії до представників неурядових організацій, членів громадських колегій (регіональних комісій) з питань захисту суспільної моралі в областях і власників медіа-бізнесу.
2. Надіслати звернення Національної комісії до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, неурядових організацій (додаються), громадських колегій (регіональних комісій) з питань захисту суспільної моралі та розмістити звернення на сайті Національної комісії.
Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі | В.В. Костицький |
Додаток
ЗВЕРНЕННЯ
Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до представників неурядових організацій щодо реагування на ситуацію, яка склалася в інформаційному просторі
Одним із завдань Національної комісії є створення необхідних правових, економічних і організаційних умов, які сприяють реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, морально-психологічному стану населення. Це завдання, у тому числі, реалізується шляхом здійснення моніторингу інформаційного простору, сприяння конструктивного діалогу між владою, суспільством і представниками медіа-бізнесу та заклику до саморегуляції їхньої діяльності.
Результати численних соціологічних опитувань неодноразово доводили: громадяни України невдоволені поширенням насильства в житті та інформаційному просторі. Вони хочуть жити у морального здоровому і безпечному для своїх дітей суспільстві. Це можна забезпечити, реалізуючи дієві правові механізми у сфері захисту суспільної моралі без застосування цензури.
Інформація про події останніх місяців була викривлена провідними ЗМІ Російської Федерації, а відключення на території держави українських телеканалів зробило російські ЗМІ в АР Крим практично єдиним медійним джерелом. Інформаційна агресія захопила й південно-східні регіони України, спровокувала протистояння, скероване на розкол українського суспільства.
Ця агресія готувалася давно. Вже стало звичним бачити непривабливий образ українця на телеекранах. У багатьох сюжетах уже традиційно негативний персонаж розмовляє українською мовою, злодій має українське прізвище, а позитивний герой пиячить, убиває, бере хабарі. Тривалий час на теренах України нав'язувався певний стандарт поведінки. Наслідками є: асоціальні прояви, загострення криміногенної обстановки, тотальна алкоголізація молодіжного середовища, а тепер - посягання на конституційний лад та територіальну цілісність України, розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Для відкритої інформаційної війни, розпочатої Російською Федерацією, було вдало обрано час. Зміна уряду та кадрові зміни в Україні перешкодили миттєвій реакції на агресію. Тим часом вона набула глобального масштабу і розгорнулася, у тому числі, на території російської держави. Теле-, радіоефір, Інтернет-простір переповнилися відвертою брехнею. Російському споживачеві запропонували інформаційну продукцію, в якій спаплюжено образ сучасної України, а борців за національну ідею представлено як фашистів і націоналістів. Громадяни сусідньої держави не розуміють, що в Україні відбулася революція гідності, що Український народ повстав проти корумпованої влади, на захист своєї незалежності, справедливий розподіл суспільних благ, за демократичні права і свободи для нинішнього і майбутнього поколінь.
В такій ситуації особливі вимоги висуваються не тільки до тих, від кого залежить якість інформаційної продукції, що пропонується суспільству, - підвищується відповідальність кожного громадянина. Інформаційний простір потребує очищення від антиукраїнських настроїв, і сприяти цьому може кожен, хто усвідомлює себе патріотом України.
Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі звертається до представників неурядових організацій із закликом до громадянської співпраці, спрямованої на захист інформаційного простору, виявлення матеріалів, що становлять загрозу моральності суспільства і роблять небезпечним інформаційний простір, та інформувати про таку продукцію. Національна комісія, представники неурядових організацій в змозі поширювати інформацію, спрямовану на забезпечення суспільної злагоди, й у цьому - їх громадянська позиція.
ЗВЕРНЕННЯ
Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі до членів громадських колегій (регіональних комісій) з питань захисту суспільної моралі та власників медіа-бізнесу щодо негайного реагування на ситуацію, яка склалася в державі
Події останніх місяців змінили усі сфери життя в Україні. Найбільших змін зазнала суспільна свідомість. Чітко виокремилася і позиція ЗМІ - державницька й особистісна. Відключення на території держави українських телеканалів зробило в АР Крим основним джерелом інформації провідні ЗМІ Російської Федерації. Інформаційна агресія захопила й південно-східні регіони України, спровокувала протистояння, реалізуючи спроби розділити суспільство.
Сьогодні, як ніколи, підвищується відповідальність кожного громадянина України. Особливі вимоги ситуація висуває до тих, від кого залежить рівень поінформованості суспільства. Стає нагальним процес очищення інформаційного простору від антиукраїнських настроїв.
Україна оновлюється. Цей шлях надзвичайно важливий для нашої історії. І влада, і народ складають екзамен на моральну зрілість і мають зробити це достойно.
Україна - на вустах і в роздумах усього світу, який надає нам підтримку. Ми прагнемо вибудувати чесну країну - з рівними для всіх громадян правами і свободами.
Революція гідності відбулася. Це, перш за все, - революція в свідомості українців. На зміну минулому прийшло нове, соціально відповідальне суспільство.
Закликаємо членів громадських колегій (регіональних комісій) з питань захисту суспільної моралі поєднати зусилля з регіональними засобами масової інформації, власниками медіа-бізнесу з метою правдивого й об'єктивного висвітлення подій, що відбуваються в Україні, вжити відповідно до законодавства України заходів громадянського впливу для припинення потоку дезінформації і розгортання чесної та неупередженої контрпропаганди, спрямованої на захист національних інтересів.
Слово - потужна зброя. Користатися ним треба з думкою про завтрашній день нашої держави, благополуччя наших дітей. Немає величі там, де немає добра і правди.
( Текст взято з сайту НК захисту суспільної моралі http://www.moral.goua )