• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування постанови КМУ "Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями" від 04.06.2003 р. N 848

Державна фінансова інспекція України | Лист, Витяг від 20.10.2011 № 25-14/79
Реквізити
  • Видавник: Державна фінансова інспекція України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 20.10.2011
  • Номер: 25-14/79
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фінансова інспекція України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 20.10.2011
  • Номер: 25-14/79
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
20.10.2011 N 25-14/79
Щодо застосування постанови КМУ "Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями" від 04.06.2003 р. N 848
(Витяг)
<...>
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. N 848 "Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями" керівників органів виконавчої влади зобов'язано вжити заходів щодо затвердження керівниками установ порядку використання легкових автомобілів для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб, розробленого виходячи із специфіки діяльності та вимог, що передбачені вказаною установою.
Отже, питання щодо використання легкових автомобілів окремо взятими бюджетними установами та організаціями повинно здійснюватися відповідно до порядків їх використання.
Щодо відповідальності за порушення порядку використання легкових автомобілів для поїздок, пов'язаних із службовою діяльністю посадових осіб, слід зазначити наступне.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2003 р. N 848 "Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями" обслуговування легковими автомобілями посадових осіб установ та організацій, які повністю утримуються за рахунок державного чи місцевих бюджетів (далі - установи), здійснюється в межах установлених лімітів та асигнувань, передбачених у їх кошторисах.
Водночас слід зазначити, що відповідно до ст. 48 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років, узятих на облік органами Державної казначейської служби України.
Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету.
Розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, за якими розпорядником бюджетних коштів взято зобов'язання без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, установлених Бюджетним кодексом України та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), є недійсними. За такими операціями не виникають бюджетні зобов'язання та не утворюється бюджетна заборгованість.
Зобов'язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, установлених Бюджетним кодексом України та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), не вважаються бюджетними зобов'язаннями (крім витрат, що здійснюються відповідно до частини шостої цієї статті) і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Узяття таких зобов'язань є порушенням бюджетного законодавства. Витрати бюджету на покриття таких зобов'язань не здійснюються.
Вимоги фізичних і юридичних осіб щодо відшкодування збитків та/або шкоди за зобов'язаннями! взятими розпорядниками бюджетних коштів без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, установлених Бюджетним кодексом України та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет), стягуються з осіб, винних у взятті таких зобов'язань, у судовому порядку.
Відповідальність за взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, установлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України передбачена ст. 117 вказаного Кодексу, а саме призупинення бюджетних асигнувань.
Слід зазначити, що порядками використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями може бути також передбачено й іншу відповідальність за їх порушення.
Перший заступник Голови В.Костюшко