ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ
Н А К А З
24.01.2009 N 19 |
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної служби автомобільних доріг N 114 від 19.04.2010 )
Про порядок укладання договорів з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення загального користування України
З метою належного виконання завдань Укравтодору щодо утримання та відповідного інженерного облаштування автомобільних доріг державного та місцевого значення загального користування
НАКАЗУЮ:
1. Службам автомобільних доріг у областях, АР Крим, м. Севастополі при укладанні підрядних договорів з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення загального користування України включати обов'язкові умови, викладені в Додатку 1 до цього наказу.
2. Керівники Служб автомобільних доріг у областях, АР Крим, м. Севастополі несуть особисту відповідальність за невключення до підрядних договорів обов'язкових умов, викладених в додатку до цього договору.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова | В.М.Гуржос |
Додаток 1
до наказу Державної служби
автомобільних доріг України
24.01.2009 N 19
ПЕРЕЛІК
обов'язкових умов, що мають бути включені до підрядних договорів з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг державного та місцевого значення загального користування України
Відповідальність сторін за порушення зобов'язань за Договором та порядок урегулювання спорів
Спори, які виникають із цього Договору, вирішуються Сторонами шляхом переговорів та прийняттям відповідних рішень. При неможливості досягнення згоди між Сторонами Договору стосовно спірного питання, спір вирішується відповідно до чинного законодавства України.
За несвоєчасне або неналежне виконання сторонами своїх зобов'язань за договором, винна сторона сплачує пеню в розмірі облікової ставки НБУ від суми невиконаного або неналежним чином виконаного зобов'язання за кожний день прострочення.
Крім сплати неустойки винна сторона компенсує іншій стороні збитки, зумовлені невиконанням або неналежним виконанням своїх зобов'язань за договором.
Відповідальність за відшкодування збитків, заподіяних фізичним або юридичним особам при виникненні дорожньо-транспортних пригод, пов'язаних з незадовільними дорожніми умовами, визначається згідно з чинним законодавством, при цьому Підрядник несе відповідальність за:
- незабезпечення безпеки дорожнього руху згідно діючих нормативів при виконанні підрядних робіт, якщо ці порушення виникли з вини Підрядника та призвели до дорожньо-транспортної пригоди.
- невиконання або неналежне виконання робіт, в межах виділених коштів на фінансування та відповідних Планів-завдань Замовника.
Підрядник бере на себе зобов'язання з врегулювання спорів при виникненні ДТП, розгляд справ у судових органах, відшкодування завданих збитків. Замовник з Підрядником ведуть облік ДТП, беруть участь у розслідуванні ДТП, в тому числі з матеріальними збитками, які виникли на автомобільних дорогах, що знаходяться на експлуатаційному утриманні у Підрядника.
Замовник з Підрядником аналізують причини ДТП, пов'язані з незадовільним експлуатаційним станом доріг, виявляють недоліки в організації дорожнього руху, які впливають або сприяють скоєнню ДТП, та вживають заходи щодо їх усунення. У випадку ДТП, що спричинене неналежним утриманням автомобільної дороги, на місце події запрошується представник Замовника.
Підрядник несе відповідальність за дотримання всіх необхідних природоохоронних заходів, правил санітарної та протипожежної безпеки, правил охорони праці, експлуатації будівельної техніки, складування будівельних матеріалів і конструкцій, а також за техніку безпеки під час виконання робіт.
Сторони звільняються від відповідальності за невиконання умов цього Договору, якщо це невиконання або неналежне виконання є наслідком причин, що знаходяться поза контролем виконавчої Сторони, таких як пожежі, стихійні лиха, воєнні дії, торгове ембарго, протиправні дії третіх осіб (далі "форс-мажорні обставини"). У цьому випадку виконання умов цього Договору відкладається на термін, протягом якого будуть діяти такі умови.
У випадках, не передбачених цим Договором, Сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.
Гарантійні терміни експлуатації об'єкта
Підрядник гарантує якість та можливість експлуатації об'єкта відповідно до умов затвердженої кошторисної документації з наступними гарантійними термінами:
1. Дорожній одяг та покриття за видами робіт, визначених пунктом 3.1.2 ВБН Г.1-218 - 182:2006:
- влаштування поверхневих обробок та інших шарів зносу для підвищення шорсткості, поліпшення рівності покриттів і вирівнювання поперечного профілю у тому числі на мостах - 3 роки
- ремонт та відновлення зношених верхніх шарів цементобетонних, асфальтобетонних та інших покриттів, у тому числі за технологією регенерації та профілювання - 3 роки
- влаштування тонкошарових покриттів з емульсійно-мінеральних та асфальтобетонних сумішей поверх існуючих дорожніх одягів - 3 роки
- суцільний ремонт окремих ділянок дорожнього покриття - 3 роки
2. Штучні споруди за видами робіт, визначеними пунктом 3.1.3 ВБН Г.1-218 - 182:2006 - 5 років.
3. Організація та безпека дорожнього руху, визначених пунктом 3.1.5 ВБН Г.1-218 - 182:2006:
- відновлення або нанесення нової вертикальної та горизонтальної розмітки:
- фарбою - 6 міс.;
- пластиком - 3 роки;
- полімерною стрічкою - 5 років.
4. Інші роботи передбачені класифікаціями з поточного (планово-попереджувального) ремонту та експлуатаційного утримання - 1 рік.
Перебіг гарантійного терміну експлуатації об'єкта розпочинається з дати прийняття об'єкта і продовжується на строк, впродовж якого об'єкт не міг експлуатуватися внаслідок недоліків, відповідальність за які несе Підрядник.
Замовник у разі виявлення впродовж гарантійного терміну експлуатації об'єкта недоліків, відповідальність за які несе Підрядник, зобов'язаний без затримки сповістити про це Підрядника і запросити його для складання відповідного Акта з визначенням в ньому термінів усунення виявлених вад (недоліків).
У випадку відмови Підрядника взяти участь у складанні вищевказаного Акта, Замовник має право зробити це за участю третьої сторони і надати Акт Підряднику для усунення ним недоліків. Якщо Підрядник не забезпечить усунення встановлених недоліків у визначені Актом терміни, Замовник може зробити це в односторонньому порядку або запросити іншого виконавця із компенсацією витрат на виконання цієї роботи за рахунок Підрядника.
Підрядник не нестиме відповідальності за вади об'єкта, що сталися внаслідок прорахунків проекту, природного зносу об'єкта чи його частин, неправильної експлуатації об'єкта, а також неналежного його ремонту, здійсненого без участі Підрядника, інших не залежних від нього обставин, а також за вади, відомі на момент початку надання послуг.
Підрядник гарантує можливість експлуатації об'єкта відповідно до договору протягом гарантійного строку від дня прийняття об'єкта замовником, якщо більший гарантійний строк не встановлений договором або законом.
Підрядник відповідає за дефекти, виявлені у межах гарантійного строку.
Порядок залучення до виконання робіт субпідрядників
Підрядник залучає до виконання робіт Субпідрядників за погодженням із Замовником у порядку, встановленому чинним законодавством. Укладання субпідрядних договорів не створює будь-яких правових відносин між Замовником і Субпідрядниками.
Субпідрядники, що залучаються до виконання робіт, повинні відповідати таким вимогам:
- наявність ліцензії (дозволу) на виконання робіт;
- наявність ресурсів (матеріальних, технічних, фінансових), які забезпечують якісне та своєчасне виконання договорів підряду;
- наявність досвіду виконання аналогічних договорів.