• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок використання річних норм витрати ресурсів ракетно-артилерійського озброєння в мирний час

Міністерство оборони України  | Наказ, Норми, Інструкція від 11.01.2013 № 18
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Норми, Інструкція
  • Дата: 11.01.2013
  • Номер: 18
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Норми, Інструкція
  • Дата: 11.01.2013
  • Номер: 18
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.01.2013 № 18
Про затвердження Інструкції про порядок використання річних норм витрати ресурсів ракетно-артилерійського озброєння в мирний час
З метою своєчасного забезпечення виконання завдань бойової підготовки військ (сил) та упорядкування використання ресурсів ракетно-артилерійського озброєння в мирний час
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок використання річних норм витрати ресурсів ракетно-артилерійського озброєння в мирний час, що додається.
2. Наказ Міністра оборони України від 14 липня 1993 року № 056 вважати таким, що втратив чинність.
3. Наказ розіслати згідно з розрахунком розсилки.
Міністр оборони УкраїниП.В. Лебедєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
11.01.2013 № 18
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок використання річних норм витрати ресурсів ракетно-артилерійського озброєння в мирний час
1. Ця Інструкція встановлює річні норми витрати ресурсів ракетно-артилерійського озброєння (далі - РАО) номенклатури Центрального ракетно-артилерійського управління Збройних Сил України Озброєння Збройних Сил України (далі - центральна служба забезпечення), а також визначає порядок використання цих норм під час штатної експлуатації РАО за прямим призначенням при виконанні завдань бойової підготовки військ (сил), підтримання бойової готовності озброєння, виконання робіт з ремонту і технічного обслуговування, виконання планів (етапів) науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (далі - НДДКР) та рівномірного (ступеневого) виводу зразків та систем (комплексів) РАО зі штатної експлуатації у середній, капітальний і регламентований ремонт в мирний час.
2. У цій Інструкції наведені нижче поняття вживаються в такому значенні:
ракетно-артилерійське озброєння - озброєння, ракети, боєприпаси та військово-технічне майно за номенклатурою центральної служби забезпечення;
зразок озброєння та військової техніки (далі - зразок ОВТ) - виріб озброєння та військової техніки, який представляє собою сукупність складових частин і комплектувальних виробів, з'єднаних загальним конструктивним (схемним) рішенням, та призначений для виконання завдань самостійно або у складі системи (комплексу) озброєння та військової техніки (ВСТ 01.310.001 - 2008 (01));
ресурс зразка ОВТ - сумарний наробіток зразка від початку його експлуатації чи його поновлення після ремонту до переходу в граничний стан (ДСТУ 2860-94);
норма - завдання на відведений проміжок часу, яке розраховано на підставі нормативів і показників.
Далі за текстом Інструкції поняття "зразок ОВТ" вживається у значенні як зразок РАО.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Державних стандартах України ДСТУ В 3576-97 "Експлуатація та ремонт військової техніки. Терміни та визначення", ДСТУ 2860-94 "Надійність техніки. Терміни та визначення" та у Військовому стандарті ВСТ 01.310.001-2008 (01) "Матеріально-технічне забезпечення військ (сил). Основні терміни та визначення".
3. Річні норми витрати ресурсів застосовуються на всі зразки РАО та їх модифікації, що знаходяться в експлуатації у військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях Міністерства оборони України і Збройних Сил України (далі - військові частини).
4. Центральній службі забезпечення спільно з іншими структурними підрозділами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України дозволяється встановлювати тимчасові річні норми витрати ресурсів на нові зразки РАО (які прийняті на озброєння) на час підконтрольної експлуатації.
5. Річні норми витрати ресурсів встановлюються для забезпечення виконання планів бойової підготовки та робіт з ремонту і технічного обслуговування РАО.
Річні норми витрати ресурсів є показниками для щорічного планування експлуатації зразків РАО у військових частинах.
6. Експлуатація РАО у військових частинах дозволяється в межах, що встановлені річними нормами витрати ресурсів РАО в мирний час (додаток до цієї Інструкції). Річна норма витрати ресурсів встановлюється на основні групи зразків РАО та на окремі складові частини, що входять до їх складу, відповідно до вимог керівних документів або експлуатаційної документації.
Експлуатацію артилерійських систем, мінометів, яким цією Інструкцією не визначені річні норми витрати ресурсів (живучості) стволів, дозволяється здійснювати відповідно до річних планів бойової підготовки на поточний рік. В умовах підвищеного використання (інтенсивного настрілу) цього РАО під час бойової підготовки, його загальна експлуатація до виходу у ремонт повинна здійснюватись та відповідати не менше половині міжремонтного строку експлуатації до капітального ремонту.
7. Військовим навчальним закладам (навчальним центрам) дозволяється планувати витрати ресурсів РАО в межах річних норм, що необхідні для забезпечення виконання навчальних програм підготовки слухачів (курсантів) та планів науково-дослідних робіт.
8. На РАО, що передається до підприємств (установ) оборонно-промислового комплексу України, для забезпечення виконання НДДКР з розробки або модернізації, річні норми витрати ресурсів встановлюються центральною службою забезпечення за погодженням з Департаментом розробок і закупівлі озброєння та військової техніки Міністерства оборони України на підставі тактико-технічного завдання на НДДКР в межах річних норм або норм, що повинні забезпечити виконання цих робіт.
9. Витрати ресурсів на зразки РАО, що знаходяться в експлуатації на складах, базах та арсеналах, встановлюються в залежності від кількості та технічного стану РАО, що надійшло на зберігання (або знаходиться на зберіганні), в межах норм, що необхідні для проведення технічного обслуговування та регламентних робіт.
10. Командувачам видів Збройних Сил України дозволяється (крім витрати ресурсів газотурбінних двигунів):
визначати порядок використання сумарних річних норм витрати ресурсів РАО кожного типу (групи) в залежності від бойового призначення військових частин (підрозділів) та зразків РАО;
збільшувати до 40% норми річних витрат ресурсів РАО для забезпечення виконання завдань бойової підготовки (бойового чергування), підготовки та проведення бойових пусків на полігонах та інших завдань, що пов'язані з підтриманням РАО у справному стані;
збільшувати річні норми витрати ресурсів радіотехнічних засобів розвідки у розмірах, що забезпечують виконання військовими частинами (підрозділами) оперативних завдань розвідки.
11. Ресурси РАО, що витрачені під час проведення інспекційних заходів та перевірок бойової готовності військ (сил) за планами та рішеннями Міністра оборони України або начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України, обліковують за рахунок витрат річних норм експлуатації та списуються командувачами видів Збройних Сил України на підставі актів, що затверджуються особами, які очолювали інспектування та перевірки або здійснювали керівництво цими заходами.
12. З метою забезпечення рівномірного (ступінчатого) виходу однотипного РАО у капітальний, середній та регламентований ремонт протягом міжремонтного строку експлуатації дозволяється збільшувати витрати ресурсів до двох річних норм одних зразків РАО за рахунок зменшення витрати ресурсів інших зразків РАО.
Загальні витрати ресурсів однотипного РАО у військовій частині не повинні перевищувати сумарної річної норми витрат.
13. Порядок експлуатації та річні норми витрати ресурсів (мотогодин) засобів рухомості озброєння та військової техніки, що входять до складу зразків РАО (у тому числі автомобільних двигунів агрегатів живлення), тяглових двигунів, що застосовуються як додаткові (запасні) силові установки для приведення РАО до використання за прямим призначенням, визначаються діючими нормативно-правовими актами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.
14. Річні норми сумарних витрат ресурсів електроагрегатів та рухомих електростанцій, що входять до складу зразків РАО, визначаються річними нормами витрат ресурсу цього РАО, а в окремих випадках, що визначені у пункті 10, встановлюються на 40% більше.
Річні норми витрати ресурсів електроагрегатів та рухомих електростанцій, що не входять до складу зразків РАО, визначаються діючими нормативно-правовими актами Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.
15. З метою збереження ресурсів електроагрегатів живлення, газотурбінних двигунів та тяглових двигунів, що входять до складу зразків РАО, і економного витрачання пально-мастильних матеріалів, електроживлення зразків РАО в місцях постійної дислокації військових частин здійснювати від зовнішніх джерел живлення, якщо це передбачено експлуатаційною документацією на зразок РАО.
У разі відсутності у військовій частині зовнішніх джерел живлення або неможливості підключення до них, витрату ресурсів електроагрегатів живлення, газотурбінних двигунів та тяглових двигунів здійснювати в межах норм, що визначені вимогами цієї Інструкції або відповідних нормативно-правових актів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.
16. Контроль за витратою ресурсів здійснюється:
особами зі складу інспекційних груп (комісій) під час інспектування (перевірки) військ (сил), у термін, передбачений планами інспектування (перевірки) військ (сил);
комісіями під керівництвом командирів (начальників) військових частин (закладів, установ, організацій), з'єднань, армійських корпусів, командувачів видів Збройних Сил України та їх заступників (у підпорядкованих військових частинах та підрозділах) не менше одного разу на рік.
17. За результатами перевірок витрат ресурсів складаються відповідні акти, а у випадках перевитрат ресурсів призначаються службові розслідування.
Начальник Озброєння
Збройних Сил України
генерал-майор

С.С. Котляр
Додаток
до Інструкції про порядок
використання річних норм
витрати ресурсів
ракетно-артилерійського
озброєння в мирний час
РІЧНІ НОРМИ
витрати ресурсів ракетно-артилерійського озброєння в мирний час
№ з/пНайменування озброєння та військової технікиІндексОдиниці виміруРічна норма витрати ресурсів на одиницю ОВТ
12345
1Пускові установки (механізми, пристрої), бойові машини, зенітні самохідні установки
2Самохідна пускова установка9П129 та модифікаціїциклів300
годин100
3Бойова машина9А33БМ2(3)годин500
4Бойові машини9А34, 9А35 та їх модифікаціїгодин300
5Зенітна самохідна установка2С6 та модифікаціїгодин500
6Зенітна самохідна установка ЗСУ-23-4 "Шилка"2А6 та модифікаціїгодин400
7Бойова машина9П149годин75
8Бойова машина9П148годин120
9Пускова установка9П135 та модифікаціїциклів100
годин1
10Пусковий пристрій9П151, 9П151Мциклів100
годин1
11Пускові механізми з вбудованими радіолокаційними запитувачами9П516, 9П519 та їх модифікаціїциклів60
12Транспортні, транспортно-заряджаючі машини
13Машини транспортні, транспортно-заряджаючі9Т450, 9Т238, 9Т222циклів300
годин100
14Машини транспортно-заряджаючі2Ф77, 9Т217БМ2годин75
15Машина транспортно-заряджаюча9Т218 та модифікаціїциклів300
годин100
16Машини транспортно-заряджаючі9Т234, 9Т452циклів300
годин100
17Машини випробувань та технічного обслуговування
18Автоматизована контрольно-випробувальна машина з електростанцією ЕСБ-12-ВС-400/М19В819 та модифікаціїциклів200
годин100
19Машина технічного обслуговування з електростанцією ЕСБ-12-ВС-400/М19В844 та модифікаціїциклів100
годин100
20Автоматизована контрольно-випробувальна рухома станція9В242 та модифікаціїгодин700
21Контрольно-випробувальна станція9В299 та модифікаціїгодин700
22Автоматизована контрольно-випробувальна рухома станція9В921 та модифікаціїгодин500
23Контрольно-перевірочна машина9В839 та модифікаціїгодин600
24Рухомі контрольні пункти9В866, 9В837 та їх модифікаціїгодин600
25Контрольно-перевірочні машини9В868, 9В863, 9В838, 9В871, 9В262 та їх модифікаціїгодин300
26Контрольно-перевірочні машини9В94, 9В862годин100
27Машина технічного обслуговування9В210 та модифікаціїгодин400
28Машини технічного обслуговування9В915, 2В110 та їх модифікаціїгодин400
29Машини ремонту та технічного обслуговування1Р10, 2Ф55 та їх модифікаціїгодин300
30Контрольно-ремонтна майстерня9Ф18Мгодин300
31Автомобільні крани
32Автокран9Т31 та модифікаціїгодин100
33Юстирувальні машини
34Юстирувальна машина9В914годин400
35Засоби автоматизації управління
36Рухомий пункт управління ПУ-129С482 та модифікаціїгодин600
37Рухомий пункт розвідки повітряних цілей та управління РПРУ-19С80 та модифікаціїгодин600
38Переносний електронний планшет ПЗРК "Игла-1"1Л15-1годин100
39Рухомі та стаціонарні тренувальні засоби
40Тренажери9Ф619 та їх модифікаціїгодин1000
41Комплексний тренажер обслуги СПУ 9П129 РК 9К799Ф625 та модифікаціїциклів1000
годин500
42Електронний тренажер операторів БМ 9А33БМ2(3) ЗРК 9К33М2(3)9Ф632годин400
43Уніфікований стаціонарний тренажер (стрільців-зенітників) ЗРК 9К359Ф624годин400
44Польовий тренажер стрільців-зенітників ПЗРК 9К3109Ф634пусків60
годин15
45Комплект контролю пуску9Ф628, 9Ф636пусків100
годин20
46Тренажер навідників ЗГРК 2К229Ф810 та модифікаціїгодин400
47Тренажер оператора РЛС ЗГРК 2К221РЛ912годин100 (в межах річних норм витрати ресурсу ЗСУ 2С6)
48Станції радіотехнічної розвідки
49Автоматизовані станції далекої радіотехнічної розвідки типу СРТР1РЛ242, 1РЛ253, 1РЛ254годин1000
50Автоматизовані станції далекої радіотехнічної розвідки типу СДР-21РЛ245, 1РЛ218 та модифікаціїгодин1000
51Мобільна автоматизована станція радіотехнічної розвідки МАСРР1РЛ243годин1000
52Розвідувальні рухомі станції типу РПС1РЛ234, 1РЛ217 та їх модифікаціїгодин700
53Автомобільні розвідувальні станції типу АРС1РЛ219, 1РЛ29 та їх модифікаціїгодин1000
54Рухомі станції радіотехнічної розвідки РЛС літаків типу ПОСТ1РЛ215, 1РЛ220 та їх модифікаціїгодин1000
55Станції артилерійської розвідки та управління вогнем
56Станція наземної артилерійської розвідки СНАР-101РЛ232 та модифікаціїгодин400
57Переносні радіолокаційні станції наземної розвідки типу ПСНР1РЛ125, 1РЛ133 та їх модифікаціїгодин400
58Радіолокаційна станція ближньої розвідки СБР-3, "Борсук"1РЛ136, 112L1годин500
59Артилерійський радіолокаційний комплекс розвідки та обслуговування стрільби наземної артилерії АРК-11РЛ239 та модифікаціїгодин300
60Радіолокаційний прицільний комплекс "Рута"1А31годин80
61Балістична станція АБС-11Б23 та модифікаціїгодин500
62Пункти управління силами та засобами розвідки
63Рухомий пункт прийому та обробки розвідувальної інформації ППРИ-51Т805годин500
64Рухомий радіоприймальний вузол для приймання розвідувальної інформації ПРУ-21Т806годин300
65Пости знімання та обробки радіолокаційної інформації типу ПОРИ-П9С467 та модифікаціїгодин650
66Радіолокаційні метеорологічні станції
67Автомобільна радіотехнічна метеорологічна станція АРМС-31Б20годин400
68Рухома радіолокаційна метеорологічна станція комплексного зондування атмосфери РМС-11РЛ36годин400
69Метеорологічні автоматизовані радіотехнічні станції "Шквал", "Улыбка"1Б27, 1Б44годин400
70Радіотехнічна система повітряного зондування атмосфери "Роза"9С82годин400
71Рухома радіотехнічна система повітряного зондування атмосфери "Проба"9С81годин400
72Контрольно-ремонтні автомобільні станції
73Контрольно-ремонтні автомобільні станції всіх типів та модифікацій-годин500
74Машини (майстерні) ремонту та технічного обслуговування всіх типів та модифікацій-годин650
75Апаратура систем розпізнавання
76Запитувачі середньої потужності, що змонтовані на автомобільних шасі "Урал-375" типу НРЗ-4п1Л22, 1Л23, 1Л24годин800
77Лазерні далекоміри
78Артилерійські квантові далекоміри ДАК-1, ДАК-2 та квантові далекоміри танкові КДТ-1, КДТ-21Д8, 1Д11, 1Д9, 1Д16імпульсів1000
79Лазерний цілепокажчик-далекомір1Д15циклів500
80Лазерні прилади розвідки ЛПР-1, "Сердолік-2"1Д13імпульсів1000
81Військові прилади загальновійськового призначення
82Переносні (автоматизовані) прилади візування типів ППВ та ПАПВ1Л1, 1Л2, 1К12імпульсів100 (500 для навчально-бойової групи)
83Засоби управління вогнем самохідної артилерії та артилерії, що буксируються
84Командно-штабні машини дивізіону1В111, 1В16 та їх модифікаціїгодин400
85Пункт управління вогнем дивізіону типу ПУ-3М9С77 та модифікаціїгодин400
86Машина управління вогнем артилерії повітряно-десантних військ1В119годин200
87Машини командира дивізіону1В19, 1В15 та їх модифікаціїгодин400
88Машини командира батареї1В18, 1В14 та їх модифікаціїгодин400
89Машини старшого офіцера батареї1В110, 1В13 та їх модифікаціїгодин400
90Рухомі розвідувальні пункти
91Рухомі розвідувальні пункти ПРП-3, ПРП-41Ж3, 1В121годин400
92Звукометричні станції
93Звукометричні станції далекої розвідки СЧЗ-6, СЧЗ-36-годин300
94Автоматизовані звукометричні комплекси типу АЗК1Б17, 1Б33годин350
95Батарейний та взводний рухомі звукометричні комплекси типу БПЗК та ВПЗК1Б13, 1Б22 та модифікаціїгодин300
96Апаратура управління та танкові стабілізатори
97Танкова апаратура управління комплексу озброєння 9К112-1, що управляється9С461-1годин120
98Наземна апаратура управління9С53циклів100
99Система управління вогнем1А33імпульсів500
годин20
Система управління вогнем (для танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 3000 км)1А33імпульсів5000
годин120
Система управління вогнем (для танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 1500 км)1А33імпульсів2500
годин60
100Стабілізатори озброєння для стабілізаторів та системи управління 1А33 танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 1500 км)51-ЭТ-412Д, 2Э11, 2Э12, 2Э15годин30
годин300
циклів200
101Стабілізатори озброєння (для стабілізаторів танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 3000 км)2Э12годин300
циклів200
102Стабілізатори озброєння для стабілізаторів танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 3000 км2Э18, 2Э23годин15
годин150
для стабілізаторів танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 1500 кмгодин75
103Стабілізатори озброєння2Э26М, 2Э28М, 2Э28М2, 2Э42годин25
для стабілізаторів танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 3000 кмгодин250
для стабілізаторів танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 1500 кмгодин125
104Стабілізатори гармати2Э36-1годин5
для стабілізаторів бойової машини піхоти навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 3000 кмгодин100
для стабілізаторів танків навчально-бойової групи з річною нормою витрат моторесурсу 1500 кмгодин75
105Топоприв'язники
106Топоприв'язники1Т12М-2, 1Т120годин120
107Топоприв'язники1Т12М-4годин50
108Рухомі артилерійські ремонтні майстерні
109Полкова артилерійська майстерня зразка 1970 року12У332годин200
110Дивізійна артилерійська майстерня12У418годин200
111Ремонтні майстерні ракетних військ12У210, 12У419годин200
112Армійський ремонтний комплекс АРК-112У646годин100
113Армійська артилерійська майстерня ААРМ-годин100
114Фронтовий ремонтний комплекс ФРК-312У647годин300
115Фронтова артилерійська майстерня ФАМ-годин150
116Фронтова радіолокаційна майстерня ФРМ-годин150
117Фронтова майстерня ракетного озброєння ФМРО12У639годин200
118Ремонтна майстерня озброєння повітряно-десантних військ12У330годин200
119Ремонтно-слюсарна майстерня артилерійського озброєння МРС-АР-годин100
120Майстерня технічного обслуговування озброєння МТО-В-годин200
121Спеціальні рухомі електростанції
122Рухома автоматизована електростанція ЭСДА-100-Т/230/4-400-РК-годин1100
123Рухома автоматизована електростанція ПЕС-100-Т/230-4-400-А1РК-годин1100
124Електростанція дизельна ЕСД-2-121Е13годин800
125Система зовнішнього електроживлення ЗРК 9К359И111годин900
126Джерела живленняАМ-4, АПД-8-4годин300
127Газотурбінні двигуни
128Газотурбінні двигуни2ПВ8, 2ПВ8-1годин170
129Газотурбінні двигуниДГ-4М, ГТД-5Мгодин120
130Газотурбінні двигуни9И56-3годин80
9И56-8годин70
131Газотурбінні двигуни9И56, 9И57годин50
( Текст взято з сайту Міноборони України http://www.mil.gov.ua/ )