ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЦІНОВОЇ ПОЛІТИКИ МІНЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
В К А З І В К И
N 16 від 30.04.92
м.Київ
Затверджено
постановою Головного управління
цінової політики Мінекономіки
України від 30 квітня 1992 р.
N 16
Вказівки про порядок оцінки шкоди від розкрадання, недостачі, знищення та зіпсування матеріальних цінностей
Міністерство економіки України повідомляє, що у випадках розкрадання, недостачі, знищення чи зіпсування майна, сировини, матеріалів, комплектуючих виробів і продукції оцінка заподіяної шкоди здійснюється в слідуючому порядку.
1. Вартість нових матеріальних цінностей, як вітчизняних так і імпортних (за винятком вказаних в пунктах 6,7,8), визначається виходячи з роздрібних цін на нову продукцію, діючих в торгівлі на момент розгляду питання про матеріальну відповідальність, а при їх відсутності - виходячи з діючих оптово-відпускних цін виробників з коефіцієнтом 1,5.
2. По продукції, знятій з виробництва до 01.01.92, вартість визначається виходячи з ціни її придбання, збільшеної пропорційно зростанню проти 1991 р. цін на нові види аналогічної продукції (за довідками виробників або торгівлі).
3. По майну, що було в експлуатації, на яке передбачені амортизаційні відрахування, розмір шкоди визначається виходячи з вказаних вище цін, зменшених пропорційно фактичному зносу цього майна, але не нижче ніж на 50 процентів.
4. Вартість вузлів, деталей, напівфабрикатів та іншої продукції, що виготовляється підприємствами для внутрішньовиробничих потреб, на які ціни не встановлюються, визначається виходячи із собівартості їх виробництва з нарахуванням середньої по підприємству норми прибутку.
5. По продукції, виробництво якої не закінчено, розмір шкоди визначається виходячи з цін на готову продукцію, зменшених на суму вартості матеріальних і трудових витрат, необхідних для доведення цієї продукції до готовності.
6. Вартість шкоди по всіх видах та марках етилового спирту, спирту етилового технічного, спирту етилового ректифікованого та коньячного спирту визначається виходячи з оптово-відпускної ціни підприємств-виготовлювачів з нарахування податку на добавлену вартість. До визначеної таким чином ціни застосовується коефіцієнт 8.
Виноматеріали для виготовлення вин, шампанського і коньячних спиртів оцінюються виходячи із оптово-відпускних цін з податком на добавлену вартість та акцизним збором (по встановлених ставках) з коефіцієнтом - 2, а оброблені коньяки - з коефіцієнтом 6.
Плодово-ягідні соки консервовані сірчистим ангідридом або бензокислим натрієм оцінюються виходячи з оптово-відпускних цін з податком на добавлену вартість з коефіцієнтом 3, а спиртовані, зброджено-спиртовані та спиртовані настої - з коефіцієнтом 6.
7. Продовольчі товари, роздрібні ціни на які дотуються, оцінюються з додаванням до вказаних роздрібних цін суми дотації.
8. При розкраданні чи загибелі худоби сума збитків визначається за закупівельними цінами, які склалися на момент виявлення факту загибелі чи розкрадання. При цьому розмір шкоди визначається з полуторної вартості худоби.
9. Дані про діючі ціни і розрахунки розміру шкоди, що підлягає покриттю, подаються судово-слідчим органам підприємствами, установами, організаціями-позивачами.
Начальник Зведеного відділумеханізму ціноутворення В.К.Гальчинський