• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про посилення профілактичних заходів щодо попередження заносу та розповсюдження "дикого" поліовірусу в Україні

Головний державний санітарний лікар України  | Постанова від 13.05.2010 № 15
Реквізити
  • Видавник: Головний державний санітарний лікар України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.05.2010
  • Номер: 15
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головний державний санітарний лікар України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.05.2010
  • Номер: 15
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СЛУЖБА
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
13.05.2010 N 15
Про посилення профілактичних заходів щодо попередження заносу та розповсюдження "дикого" поліовірусу в Україні
Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно повідомила про спалах гострих в'ялих паралічів (ГВП) в Таджикистані. Відповідно до оперативної інформації станом на 13 травня 2010 року в Таджикистані зареєстровано 293 випадки ГВП, з яких 15 летальних, в Російській Федерації зареєстровано 2 випадки ГВП. З метою попередження заносу та розповсюдження "дикого" поліовірусу в Україні та збереження стабільної епідемічної ситуації, відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Рекомендувати Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування:
1.1. Інформувати туристичні фірми та організації, які направляють туристів та працівників до Таджикистану та інших країн азіатського регіону, про епідемічну ситуацію у цій країні та інформування громадян, які планують виїзд до Таджикистану та інших країн азіатського регіону.
1.2. Постійно співпрацювати із засобами масової інформації щодо висвітлення питань профілактики поліомієліту.
2. Державній митній службі України, Міністерству транспорту та зв'язку України, Адміністрації державної прикордонної служби України:
2.1. У пунктах пропуску через державний кордон України спільно з Державною санітарно-епідеміологічною службою терміново організувати проведення інструктажу екіпажів літаків та робітників аеропортів про епідемічну ситуацію з поліомієліту в Таджикистані та інших країн азіатського регіону, заходах особистої профілактики цього захворювання, активне виявлення хворих з подальшим повідомленням співробітників санітарно-карантинних пунктів та медичних служб аеропортів.
3. Міністерству охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, Головним управлінням охорони здоров'я Дніпропетровської, Львівської, Луганської, Харківської, Управлінню охорони здоров'я та курортів Вінницької, Управлінню охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державних адміністрацій, головним державним санітарним лікарям Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, на водному, залізничному, повітряному транспорті, об'єктів з особливим режимом роботи:
3.1. Забезпечити в повному обсязі виконання Плану заходів щодо підтримки статусу країни, вільної від поліомієліту: 2008 - 2010 рр., Україна, затвердженого 21.04.2008 Головним державним санітарним лікарем України.
3.2. Посилити санітарно-карантинний контроль за пасажирами повітряних суден, залізничного та автомобільного транспорту, що прибувають з ендемічних з поліомієліту країн, з метою виявлення хворих на поліомієліт, особливо дітей до 15 років.
3.3. Посилити епідеміологічний нагляд за поліомієлітом/ГВП з дотриманням вимог щодо вірусологічного обстеження хворих.
3.4. Здійснювати активний епідеміологічний нагляд за поліомієлітом/ГВП згідно з наказом МОЗ від 14.07.98 р. за N 196 "Про посилення заходів щодо попередження захворювання на поліомієліт в Україні".
3.5. Підсилити контроль за безпечним зберіганням усіх матеріалів, що можуть бути потенційно інфіковані "диким" поліовірусом.
3.6. Продовжувати проведення вірусологічних досліджень проб стічних вод інфекційних лікарень та відділень.
3.7. Забезпечити підготовку працівників лікувально-профілактичних закладів з питань діагностики, клініки, лікування та профілактики поліомієліту протягом травня 2010 року.
3.8. Забезпечити рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей згідно з календарем щеплень не нижче 95 % на всіх адміністративних територіях.
3.9. Забезпечити інформування персоналу лікувально-профілактичних, дитячих та освітніх закладів щодо епідемічної ситуації з поліомієліту у світі та Республіці Таджикистан та заходи профілактики.
4. Головному лікарю Центральної санепідстанції МОЗ України, головним державним санітарним лікарям Донецької та Одеської області:
4.1. Забезпечити прийом біологічного матеріалу та подальше його направлення для ідентифікації відповідно до наказу МОЗ від 23.06.98 N 168 "Про створення лабораторної мережі з діагностики поліомієліту та гострих в'ялих паралічів".
4.2. У разі виділення "дикого" поліовірусу негайно інформувати МОЗ.
5. Головному лікарю Центральної санепідстанції МОЗ України:
5.1. Провести оперативний аналіз виконання Плану заходів щодо підтримки статусу країни, вільної від поліомієліту: 2008 - 2010 рр., Україна, а також стану охоплення населення профілактичними щепленнями проти поліомієліту та надати пропозиції щодо підвищення ефективності епідеміологічного моніторингу.
6. Головному лікарю Центральної санепідстанції МОЗ України, директору ДУ "Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України", директору ДП "Центр імунобіологічних препаратів" МОЗ України:
6.1. Надавати консультативну, методичну та практичну допомогу закладам охорони здоров'я з питань організації та здійснення заходів з профілактики поліомієліту.
6.2. У разі виявлення завозу "дикого" поліовірусу на територію країни та з урахуванням епідемічної ситуації з поліомієліту оперативно розробляти та здійснювати заходи щодо попередження його розповсюдження.
7. Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ цю постанову довести до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, закладів державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому порядку.
8. Контроль за виконанням постанови покласти на першого заступника Головного державного санітарного лікаря України Мухарську Л.М.
Головний державний
санітарний лікар України

Г.С.Рожков