• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 N 2 "Про деякі питання практики застосування розділу XII-2 Господарського процесуального кодексу України"

Вищий господарський суд України  | Постанова від 26.12.2011 № 13
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 26.12.2011
  • Номер: 13
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 26.12.2011
  • Номер: 13
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
26.12.2011 N 13
Про внесення змін і доповнень до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 N 2 "Про деякі питання практики застосування розділу XII-2 Господарського процесуального кодексу України"
( Постанова фактично втратила чинність у зв'язку з втратою чинності Постанови Вищого господарського суду N 2 від 11.10.2010, до якої вносились зміни )
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 36 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" пленум Вищого господарського суду України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
У зв'язку зі змінами, що сталися в законодавстві України, та виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням розділу XII-2 Господарського процесуального кодексу України, пленум Вищого господарського суду України вважає за необхідне внести такі зміни і доповнення до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 11.10.2010 N 2 "Про деякі питання практики застосування розділу XII-2 Господарського процесуального кодексу України".
1. Абзац другий вступної частини після слова і цифри "пункту 6" доповнити словами "частини другої".
2. Пункт 2 доповнити абзацом такого змісту:
"За змістом частини першої статті 25 ГПК процесуальне правонаступництво можливе на будь-якій стадії судового процесу, а отже, й на стадії перегляду судових рішень господарських судів Верховним Судом України. Відтак, зокрема, із заявою про перегляд Верховним Судом України відповідних рішень можуть звертатися й правонаступники осіб та/або органів, зазначених у цьому пункті постанови".
3. В абзаці третьому пункту 3 слова "предмета спору, підстав позову" замінити словами "предмета і підстав позову".
4. В абзаці першому пункту 5 слова "одного місяця" замінити словами "трьох місяців".
5. Абзац перший пункту 6 викласти в такій редакції:
"6. Строки для подання заяви про перегляд судових рішень господарських судів, встановлені частинами першою і другою статті 111-17 ГПК, є процесуальними і можуть бути поновлені з причин, визнаних судом поважними, за клопотанням особи, яка подала відповідну заяву (частина третя тієї ж статті). Поновлення цих строків з ініціативи суду законом не передбачено. Про поновлення строку постановляється відповідна ухвала, зміст якої може бути викладено в ухвалі, постановленій про допуск справи до провадження (стаття 111-21 ГПК) . Що ж до річного строку з дня ухвалення судового рішення, про який ідеться в частині першій цієї ж статті, то він процесуальним не є, а має присічний характер і тому поновленню не підлягає".
6. Абзац другий пункту 9 викласти в такій редакції:
"Відсутність клопотання про поновлення пропущеного строку або відмова в його поновленні тягне за собою залишення заяви про перегляд судового рішення без розгляду, про що згідно з частиною третьою статті 111-17 ГПК постановляється ухвала".
7. Пункт 10 доповнити реченням такого змісту: "При цьому в разі коли питання про допуск до провадження заяви, яка надійшла першою, ще не вирішено, подані заяви може бути об'єднано в одне провадження, якщо вони подані з однієї й тієї ж підстави з числа зазначених у пунктах 1 і 2 статті 111-16 ГПК і якщо це не ускладнюватиме належного розгляду відповідних заяв".
8. Пункт 13 викласти в такій редакції:
"13. У розгляді питання про допуск справи до провадження з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 111-16 ГПК, Вищим господарським судом України може бути встановлено, що порушення Україною міжнародних зобов'язань є наслідком недотримання норм процесуального права. У такому разі названий суд згідно з частиною четвертою статті 111-21 ГПК своєю ухвалою:
- відкриває провадження у справі про перегляд судового рішення господарського суду, прийнятого з недотриманням зазначених норм, у порядку, передбаченому статтею 111-4 названого Кодексу;
- за необхідністю тією ж ухвалою витребовує відповідну справу з місцевого господарського суду;
- здійснює подальше провадження у справі за правилами розділу XII-1 ГПК;
- у разі скасування або зміни з підстав, зазначених у частині четвертій статті 111-21 ГПК, судового рішення (судових рішень) господарського суду, яке раніше вже було переглянуто в касаційному порядку, вирішує питання про визнання нечинною відповідної постанови касаційної інстанції, що приймалася за результатами такого перегляду.
Зазначені процесуальні дії вчиняються тим самим складом Вищого господарського суду України, який розглядав питання про допуск справи до провадження".
9. Доповнити постанову пунктом 14 такого змісту:
"14. Порядок і розміри справляння судового збору із заяв про перегляд судових рішень, а також повернення сплачених сум судового збору з цих заяв визначено Законом України "Про судовий збір", зокрема, абзацом третім частини першої, пунктом 1 частини другої статті 3, пунктом 11 частини другої статті 4, статтею 5, пунктами 2 і 4 частини першої статті 7 цього Закону. Розподіл зазначених сум між сторонами здійснюється за загальними правилами частин першої - четвертої статті 49 ГПК, а повернення їх у передбачених названим Законом випадках - у порядку, що встановлюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики, яким є Міністерство фінансів України".
Голова Вищого
господарського суду
України
Секретар пленуму
Вищого господарського
суду України


В.Татьков


Г.Кравчук