МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
10.01.2005 N 6 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 202 від 01.04.2009 )
Про внесення змін та доповнень до наказу МОЗ України від 15.11.2002 N 414
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 червня 2003 р. N 911 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 травня 2002 року N 685 "Про здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю" та на виконання наказу ГоловКРУ України від 13.07.2004 N 185 "Про затвердження Стандарту державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна", затвердженого в Мін'юсті України 28.07.2004 за N 940/9539,
НАКАЗУЮ:
Внести до наказу МОЗ України від 15.11.2002 р. N 414 "Про затвердження Порядку організації і проведення ревізій (перевірок) фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, підпорядкованих МОЗ України" зміни та доповнення, що додаються.
В. о. Міністра | В.В.Загородній |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
10.01.2005 N 6
ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ
до наказу МОЗ України від 15.11.2002 N 414 ( v0414282-02 ) "Про затвердження Порядку організації і проведення ревізій (перевірок) фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я України"
1. У наказі:
1) у пунктах 1 та 2 слова "ревізій (перевірок)" замінити словами "контрольних заходів".
2. У Порядку організації і проведення ревізій (перевірок) фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, підпорядкованих МОЗ України, затвердженому зазначеним наказом:
1) у тексті Порядку слова "контрольно-ревізійний відділ" замінити відповідно словами "контрольно-ревізійний сектор" у відповідному відмінку;
2) у тексті Порядку слова "ревізія" (перевірка)", "об'єкт контролю" в усіх відмінках та формах числа замінити відповідно словами "контрольні заходи", "суб'єкт господарювання, який підлягає контролю" у відповідному відмінку та числі;
3) доповнити Порядок пунктом 3.17 такого змісту:
"3.17. Результати контрольних заходів оформляються актом (довідкою) контрольного заходу за підписом керівника ревізійної групи (ревізора), керівника і головного бухгалтера (бухгалтера) суб'єкта господарювання, який підлягав контролю.
У разі наявності заперечень або зауважень до акта (довідки) контрольного заходу керівник і головний бухгалтер суб'єкта господарювання, який підлягав контролю, повинні у день передачі акта (довідки) контрольного заходу на ознайомлення підписати його із зауваженнями і не пізніше ніж через 5 днів подати свої письмові пояснення або зауваження";
4) доповнити Порядок пунктом 4 такого змісту:
"4. Взаємодія з правоохоронними органами
4.1. У разі виявлення контрольними заходами, що проводяться не за ініціативою правоохоронних органів, порушень чинного законодавства щодо використання бюджетних коштів, державного чи комунального майна, за які передбачена кримінальна відповідальність, контрольно-ревізійний сектор забезпечує, у межах своєї компетенції, усунення суб'єктами господарювання виявлених порушень, а у разі неможливості їх усунення в повному обсязі - передає матеріали до правоохоронних органів та включення їх до планів роботи та звітності.
4.2. Звернення правоохоронного органу щодо проведення контрольних заходів повинно містити: повну назву суб'єкта господарювання, його місцезнаходження; відомості, що свідчать про фінансові порушення на суб'єкті господарювання; перелік конкретних питань, за якими належить проводити контрольні заходи; період, за який слід перевірити діяльність суб'єкта господарювання з визначених питань; інформацію про одержання суб'єктом господарювання бюджетних коштів, використання державного чи комунального майна.
4.3. Контрольно-ревізійний сектор МОЗ України приймає до виконання звернення правоохоронних органів щодо проведення контрольних заходів на суб'єктах господарювання у відповідності до питань програми контрольних заходів, письмово узгодженої з відповідним правоохоронним органом.
Додаткові питання, порушені правоохоронним органом під час здійснення контрольного заходу, приймаються до виконання за рішенням керівника МОЗ України відповідно до розподілу функціональних повноважень.
4.4. У разі отримання від правоохоронного органу звернень стосовно проведення контрольних заходів з питань, що не належать до компетенції контрольно-ревізійного сектору, керівником сектору протягом 10 днів з дня отримання такого звернення дається обґрунтована письмова відповідь про неможливість проведення контрольного заходу.
4.5. Посадові особи контрольно-ревізійного сектору здійснюють документування контрольних заходів відповідно до положень Стандарту державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна - 4 "Документування результатів та формування матеріалів контрольних заходів, порядок їх опрацювання і використання", затвердженого наказом Головного контрольно-ревізійного управління України від 09.08.2002 N 168 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.09.2002 за N 759/7047.
4.6. Контрольні заходи проводяться за оригіналами або належним чином оформленими копіями первинних бухгалтерських документів, даними обліку і звітності, документами розпорядчого характеру та іншими документами, які відповідають вимогам наказу Міністерства фінансів України від 24.05.95 N 88 "Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.95 за N 168/704.
4.7. Офіційна і додаткова документація за результатами контрольних заходів складається на підставі наданих суб'єктом господарювання або вилучених у цього суб'єкта правоохоронним органом документів. Офіційна документація підписується керівником та посадовими особами, відповідальними за фінансово-господарську діяльність суб'єкта господарювання на дату її складання та/або протягом періоду, за який проводився контрольний захід.
У разі відсутності на суб'єкті господарювання осіб, які повинні підписати офіційну документацію або надати письмові пояснення, контрольно-ревізійний сектор письмово інформує про це правоохоронний орган.
4.8. У разі відмови керівника та посадових осіб суб'єкта господарювання від ознайомлення і підписання офіційної документації посадові особи контрольно-ревізійного сектору МОЗ України засвідчують це актом про відмову від підписання за своїми підписами в день передачі офіційної документації на ознайомлення й підписання. Водночас офіційна документація направляється рекомендованим листом керівнику суб'єкта господарювання для ознайомлення за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
4.9. У разі надходження від суб'єкта господарювання письмових зауважень (заперечень) до офіційної документації протягом 5 робочих днів після її підписання контрольно-ревізійний сектор МОЗ України повинен розглянути такі зауваження (заперечення) протягом 15 робочих днів та надати письмовий висновок щодо їх обґрунтованості.
4.10. У разі залучення посадових осіб контрольно-ревізійного сектору МОЗ України до участі в перевірках, що проводяться правоохоронними органами, результати таких контрольних заходів оформляються довідкою, яка складається та підписується спеціалістом із зазначенням посади та назви органу, у якому він працює.
4.11. При здійсненні контрольних заходів контрольно-ревізійний сектор в межах своєї компетенції може у встановленому порядку отримувати від правоохоронних органів необхідну допомогу та інформацію, що сприяє прискоренню виконання та забезпеченню належної якості здійснення цих заходів посадовими особами контрольно-ревізійного сектору."
Завідувач контрольно-ревізійним сектором | Т.О.Коваленко |