• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про Науково-консультативну раду при Верховному Суді України

Верховний Суд України  | Положення від 14.01.2003 № 3 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Положення
  • Дата: 14.01.2003
  • Номер: 3
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховний Суд України
  • Тип: Положення
  • Дата: 14.01.2003
  • Номер: 3
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРЕЗИДІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Президії
Верховного Суду України
14.01.2003 N 3
( Положення втратило чинність на підставі Постанови Верховного Суду N 33 від 05.10.2007 )
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-консультативну раду при Верховному Суді України
1. Науково-консультативна рада при Верховному Суді України є дорадчим органом і утворюється з числа висококваліфікованих фахівців у галузі права для розроблення науково обгрунтованих рекомендацій з принципових питань судової практики, попереднього розгляду проектів постанов Пленуму Верховного Суду України щодо роз'яснення законодавства, надання висновків щодо проектів законодавчих актів та з інших питань діяльності Верховного Суду України, підготовка яких потребує наукового забезпечення.
2. Науково-консультативна рада утворюється строком на п'ять років з числа вчених, суддів та інших практичних працівників, які за характером своєї діяльності пов'язані з роботою судів.
3. Склад Науково-консультативної ради, до якого входять Голова Науково-консультативної ради, його заступники, члени ради та вчений секретар, затверджується Президією Верховного Суду України за поданням Голови Верховного Суду України.
4. Науково-консультативна рада при Верховному Суді України вивчає питання, що виникають у судовій діяльності, і на підставі вимог закону та наукового аналізу судової практики розробляє і подає Верховному Суду України рекомендації:
а) по проектах роз'яснень Пленуму Верховного Суду України;
б) по матеріалах узагальнень судової практики і даних судової статистики;
в) по проектах конституційних подань Верховного Суду України до Конституційного Суду України щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим або щодо необхідності офіційного тлумачення положень Конституції та законів України;
г) про відповідність Конституції та законам України актів органів державної виконавчої влади: міністерств, відомств, місцевих державних адміністрацій тощо, актів органів місцевого самоврядування;
д) по проектах інструкцій, методичних листів та інших документів, які розробляються Верховним Судом України;
е) з питань правового характеру, що виникають у судовій практиці.
На засіданнях ради можуть обговорюватися теоретичні праці та практичні посібники з питань права, судочинства та організації судової діяльності.
5. Голова Науково-консультативної ради керує її роботою у відповідності з цим Положенням, визначає коло питань, що підлягають розгляду на засіданнях ради, порядок розроблення та реалізації її рекомендацій, дає доручення вченому секретареві і членам ради.
6. Вчений секретар Науково-консультативної ради забезпечує організацію роботи ради: провадить підготовку засідань ради, розробляє план її роботи та організовує його виконання, готує документи ради. По можливості забезпечує членів Науково-консультативної ради офіційними виданнями Верховного Суду України та іншою юридичною літературою.
7. Члени Науково-консультативної ради беруть участь у вивченні та узагальненні судової практики, у роботі по підвищенню кваліфікації суддів та працівників судів, у вивченні питань загального характеру, які підлягають розгляду на засіданнях ради, в розробленні та обговоренні відповідних рекомендацій. За дорученням голови ради, його заступника або вченого секретаря члени ради готують письмові висновки з окремих питань судової діяльності.
Членам Науково-консультативної ради надається можливість:
бути присутніми на засіданнях Пленуму Верховного Суду України і брати участь в обговоренні загальних питань судової діяльності;
в установленому порядку ознайомлюватися з матеріалами судової практики і судової статистики Верховного Суду України та інших судів;
виявляти особисту ініціативу в порушенні перед Науково-консультативною радою та керівниками Верховного Суду України питань щодо поліпшення судової практики і вдосконалення законодавства, конституційності законів та інших правових актів, необхідності офіційного тлумачення положень Конституції та законів України.
8. З числа членів Науково-консультативної ради утворюються секції у складі: голови секції, його заступників і членів секції.
Голова кожної із секцій і його заступники обираються на пленарному засіданні Науково-консультативної ради.
Відповідальний секретар секції призначається головою відповідної судової палати Верховного Суду України з числа працівників цієї палати.
9. У разі необхідності члени Науково-консультативної ради можуть утворювати робочі групи для вивчення та обговорення окремих питань судової практики та організаційної діяльності судів.
10. Плани роботи Науково-консультативної ради затверджуються на пленарних засіданнях останньої.
11. Пленарні засідання Науково-консультативної ради скликаються в разі потреби, але не рідше одного разу на рік; засідання секцій - в разі потреби, але не рідше одного разу на півріччя.
До засідання ради або її секції членам ради (секції) надсилаються порядок денний і матеріали, що підлягають обговоренню.
Для участі в засіданні ради можуть бути запрошені наукові та практичні працівники, спеціалісти з різних галузей знань, які не є її членами.
12. На засіданнях Науково-консультативної ради забезпечується всебічне творче обговорення питань, що розглядаються.
За результатами розгляду правових і методичних питань Науково-консультативна рада приймає мотивовані рекомендації, з питань організації роботи ради або її секцій - рішення.
Голова ради повідомляє її членів про результати розгляду у Верховному Суді України підготовлених радою рекомендацій.
13. Про роботу Науково-консультативної ради її голова в разі потреби інформує Президію Верховного Суду України та Пленум Верховного Суду України.
14. Робота Науково-консультативної ради висвітлюється у журналі "Вісник Верховного Суду України", на веб-сайті Верховного Суду України та в інших засобах масової інформації.
15. Фінансове, матеріально-технічне забезпечення діяльності Науково-консультативної ради здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для забезпечення здійснення правосуддя Верховним Судом України, по коду економічної класифікації видатків "Оплата інших послуг та інші видатки" на підставі затвердженого кошторису.
"Вісник Верховного Суду України",
N 1 (35), січень - лютий 2003 р.