• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Зміни та доповнення до Галузевої угоди між Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2007-2009 рр.

Міністерство з питань житлово-комунального господарства України , Професійні спілки | Коефіцієнти від 28.01.2009 № 3
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань житлово-комунального господарства України , Професійні спілки
  • Тип: Коефіцієнти
  • Дата: 28.01.2009
  • Номер: 3
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство з питань житлово-комунального господарства України , Професійні спілки
  • Тип: Коефіцієнти
  • Дата: 28.01.2009
  • Номер: 3
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА, МІСЦЕВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ,
ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ
ЗАРЕЄСТРОВАНО
в Міністерство праці
та соціальної політики
України
28.01.2009 N 3
Зміни та доповнення до Галузевої угоди між Міністерством з питань житлово-комунального господарства України та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2007-2009 рр. ( n0003662-07 )
1. Внести зміни та доповнення до тексту угоди:
До розділу 2 "Реформування та розвиток житлово-комунального господарства"
Доповнити розділ пунктами такого змісту:
"Забезпечувати участь представників первинної профспілкової організації у заходах щодо:
- внесення змін та доповнень до статутів у частині захисту соціально-економічних та трудових прав працівників;
- розроблення внутрішніх документів підприємства (правила трудового розпорядку, програми розвитку персоналу тощо), а також внесення до них змін відповідно до законодавства.
Включати в установленому законодавством порядку представників профспілок до складу комісій з приватизації, реструктуризації, реорганізації та ліквідації суб'єктів господарювання та комісій з передачі об'єктів права державної власності у комунальну власність.
Вносити зміни до статутів та внутрішніх документів підприємств щодо повноважень профспілок представляти інтереси працівників в органах управління підприємством відповідно до законодавства.
Залучати представників первинної профспілкової організації:
- до розроблення фінансових планів у частині соціально-економічного розвитку підприємств;
- до підготовки пропозицій стосовно розподілу прибутку, що залишається у розпорядженні підприємств, на соціально-економічний розвиток у порядку, визначеному законодавством та колективним договором.
Надавати безоплатно на запит профспілкових організацій інформацію про виконання взятих суб'єктами господарської діяльності зобов'язань за договорами купівлі-продажу об'єктів приватизації (фіксованими умовами конкурсів), зокрема стосовно забезпечення зайнятості, оплати праці та інших питань соціально-трудових відносин."
До розділу 3 "Оплата та нормування праці"
Пункт 3.1.3 викласти в такій редакції:
"Мінімальна тарифна ставка (оклад) за просту некваліфіковану працю встановлюється у розмірі не нижче визначеної законодавством мінімальної заробітної плати, а мінімальна тарифна ставка робітника I розряду - у розмірі не менше 120 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
Встановити:
Єдину сітку міжрозрядних тарифних коефіцієнтів згідно з додатком N 1 до цієї угоди;
коефіцієнти співвідношення мінімальної тарифної ставки робітника I розряду (місячної тарифної ставки) за підгалузями, видами робіт та окремими професіями до встановленої угодою мінімальної тарифної ставки робітника I розряду згідно з додатком N 2 до цієї угоди;
коефіцієнти співвідношення розмірів мінімальних місячних посадових окладів керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців до мінімальної тарифної ставки робітника I розряду основного виробництва (мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії), встановлених в колективному договорі згідно з додатком N 3 до цієї угоди.
Зазначені коефіцієнти є мінімальними гарантіями в оплаті праці".
Доповнити підпункт 3.1.8 пункту 3.1 абзацом такого змісту:
"передбачити в колективних договорах здійснення заходів, спрямованих на збільшення витрат з оплати праці в операційних витратах з реалізованої продукції, робіт і послуг".
Пункт 3.3 доповнити абзацом такого змісту:
"вживати заходів щодо своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати на підприємствах галузі".
Доповнити розділ пунктом 3.4 такого змісту:
"ЦК профспілки зобов'язується:
здійснювати громадський контроль за додержанням на підприємствах законодавства про працю, в тому числі за виплатою заробітної плати. Передбачати відповідні зобов'язання у колективних договорах, угодах. Взаємодіяти у вирішенні питань реалізації права на своєчасну і повну оплату праці з органами виконавчої влади, органами державного нагляду;
надавати консультації та правову допомогу працівникам - членам профспілки у захисті їх прав з питань оплати праці, представляти їх інтереси у комісіях з трудових спорів і судах".
До розділу 4 "Трудові відносини, режим праці та відпочинку"
Доповнити п. 4.2 розділу підпунктом такого змісту:
"Тривалість робочої зміни понад 8 годин (крім працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці) встановлюється власниками лише в порядку, визначеному Правилами трудового розпорядку та колективним договором."
Доповнити розділ пунктами такого змісту:
"- рекомендувати передбачати в колективних договорах умови щодо запровадження тривалості робочого часу для осіб, які мають дітей віком до 14 років або дитину-інваліда, на одну годину на тиждень менше встановленої тривалості із збереженням розміру заробітної плати;
- визначити під час укладення колективних договорів перелік робіт, на яких за умовами виробництва працівник не має права відлучатися з робочого місця та використовувати час обідньої перерві на свій розсуд."
До розділу 5 "Зайнятість працівників"
Абзац 3 пункту 5.2 викласти в такій редакції:
"визначити у колективних договорах обсяги професійного навчання працівників, та загальних витрат коштів на цю мету відповідно до потреб виробництва та вимог законодавства. Передбачити здійснення підготовки кадрів в навчальних закладах на договірних умовах, навчання другим та суміжним професіям, підвищення кваліфікації працівників не рідше одного разу на 5 років."
Доповнити розділ пунктами такого змісту:
"Організовувати наставництво для молодих робітників.
ЦК профспілки зобов'язується надавати членам профспілки безкоштовну правову допомогу, проводити консультації з питань зайнятості, у разі потреби представляти інтереси членів профспілки для захисту їх трудових прав у судових органах."
До розділу 6 "Екологія, охорона праці та здоров'я працівників"
Доповнити п. 6.7 розділу підпунктами такого змісту:
- включати до колективних договорів зобов'язання щодо здійснення комплексних заходів, спрямованих на усунення шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища;
- збільшувати витрати на охорону праці на одного працюючого залежно від економічного стану підприємства в порядку, передбаченому колективним договором;
- створювати умови для своєчасного та організованого проходження працівниками, зайнятими на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці та осіб віком до 21 року, медоглядів;
- забезпечити систематичне підвищення рівня обізнаності працівників з проблемами, пов'язаними з ВІЛ/СНІДОМ, його впливом на здоров'я."
До розділу 7 "Соціальні гарантії"
Доповнити розділ пунктом такого змісту:
"Рекомендувати під час укладення колективних договорів передбачати питання:
- розвитку культури, фізичного виховання та спорту, дитячого оздоровлення, молодіжної та гендерної політики;
- страхування життя і здоров'я працівників та майна підприємств, придбання для працівників підприємств соціального пакету недержавного пенсійного забезпечення відповідно до чинного законодавства".
До розділу 8 "Зобов'язання ЦК профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України"
Пункт 8.1 викласти в такій редакції:
"Забезпечувати громадський контроль за додержанням трудового законодавства. Здійснювати надання безоплатної правової допомоги з питань законодавства про працю та проводити правороз'яснювальну роботу, зокрема через засоби масової інформації. Представляти у разі потребі трудові та соціально-економічні права та інтереси членів профспілки у судових та інших органах державної влади і місцевого самоврядування відповідно до законодавства.
Здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства з охорони праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту та вносити відповідні подання керівникам підприємств.
Здійснювати громадський контроль за реалізацією прав громадян у сфері охорони здоров'я, медико-соціальної допомоги та вносити відповідні пропозиції керівникам підприємств, державним контролюючим органам.
У разі відмови роботодавців усунути порушення трудового законодавства ініціювати розгляд цих питань відповідними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування з метою вжиття ними відповідних заходів реагування або звернення до суду".
Доповнити розділ пунктами такого змісту:
"Сприяти забезпеченню додержання трудової дисципліни на підприємствах, що перебувають у сфері дії сторін.
Сприяти розширенню представництва жінок на керівних посадах на підприємствах, у виборних органах профспілки та інших громадських організацій.
Проводити серед працівників та членів їх сімей активну роз'яснювальну роботу щодо шкідливості вживання алкогольних, наркотичних та аналогічних речовин, насамперед на робочому місці."
2. Внести зміни до додатків до угоди:
2.1. Назву додатка N 2 сформулювати таким чином:
"Коефіцієнти співвідношень мінімальної тарифної ставки робітника I розряду (місячної тарифної ставки) за підгалузями, видами робіт та окремими професіями до встановленої угодою мінімальної тарифної ставки робітника I розряду".
2.2. Назву останнього розділу додатка N 2 анулювати.
Додаток N 2
до Галузевої угоди
на 2007-2009 роки
КОЕФІЦІЄНТИ
співвідношень мінімальної тарифної ставки робітника I розряду (місячної тарифної ставки) за підгалузями, видами робіт та окремими професіями до встановленої угодою мінімальної тарифної ставки робітника I розряду
Основні підгалузі та види робітКоефіцієнти
співвідношень
Невиробничі види робіт і послуг, посадка, догляд
за зеленими насадженнями, їх захист
1,1
Ремонт, налагодження, обслуговування
електроенергетичного, санітарно-технічного і
іншого устаткування, контрольно-вимірювальних
приладів, автоматики, електро-обчислювальної
техніки, машин, механізмів, поточний ремонт
житлового фонду
1,2
Земляні роботи, роботи по утриманню автомобільних
шляхів і шляхових споруд, експлуатація обладнання
систем водозабезпечення та водовідведення
1,3
Будівельно-монтажні і ремонтно-будівельні роботи,
монтаж, технічне обслуговування та ремонт ліфтів
і диспетчерських систем
1,4
Експлуатація обладнання котелень, теплових та
електричних мереж
1,37
Протизсувні роботи, у т.ч.:
Підземні роботи2,03
Роботи на шахтній поверхні1,72
Робітники з благоустрою на протизсувних роботах1,79
Виробництво залізобетонних виробів1,3
Ремонт устаткування допоміжного виробництва1,4
Верстатні роботи з обробки металу і інших
матеріалів різанням на металообробних станках
1,36
Механізатори, які зайняті на
вантажно-розвантажувальних роботах
1,2
Коефіцієнти передбачають збільшення мінімальної
тарифної ставки робітника I розряду в підгалузях
житлово-комунального господарства з урахуванням
специфіки і складності робіт.
АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ:
- водії автотранспортних засобів;
МІСЬКИЙ ЕЛЕКТРОТРАНСПОРТ:1,43
- водії вантажних, службових, учбових,
спеціальних трамваїв;
1,43
- водії вантажних, службових, учбових,
спеціальних тролейбусів;
1,53
- водії пасажирських трамваїв;1,67
- водії пасажирських тролейбусів;1,85
- кондуктори1,26
Встановлені коефіцієнти для водіїв автомобільного
транспорту та міського електротранспорту є
мінімальними гарантіями в оплаті праці для цих
підгалузей. Коефіцієнти передбачають мінімальні
тарифні ставки для робітників, які виконують
найменш складні види робіт. Для водіїв
автомобілів та рухомого складу більшої складності
тарифні ставки збільшуються і їх розмір
визначається підприємствами в колективних
договорах.
Гардеробник, кур'єр, прибиральник службових
приміщень, швейцар, сторож, ліфтер, садівник
1,0
Покоївка, вагар, возій, кастелянка, двірник,
заправник поливально-мийних машин, носій,
робітник з благоустрою населених пунктів,
прибиральник виробничих приміщень, прибиральник
службових приміщень, який прибирає готелі,
гуртожитки, сходові клітки у житлових будинках,
пляжі, прибиральник території кладовища,
розклеювач оголошень, копіювальник
1,02
Приймальник замовлень, комірник, прибиральник
сміттєпроводів, укладач опису об'єктів населених
пунктів, прибиральник службових приміщень, який
прибирає громадські туалети в парках, садах, на
вулицях, машиніст з прання та ремонту спецодягу,
продавець, вимірювач об'єктів нерухомого майна
1,15
Возій при вивозі нечистот і твердих осадів з
вигрібних ям, лісник, приймальник трамваїв і
тролейбусів, робітник з комплексного прибирання
будинків з прилеглими територіями, покоївка, яка
виконує функції адміністратора, ловець
бездоглядних тварин, приймальник замовлень від
населення на поховальне обслуговування
1,25
Робітник ритуальних послуг, організатор ритуалу1,35
Машиніст ритуального устаткування2,3
Контролер квитків на міському електротранспорті1,5
2.3. Додаток N 3 анулювати.
2.4. Додаток N 4 зробити додатком N 3 і викласти в такій редакції:
Додаток N 3
до Галузевої угоди
на 2007-2009 рік
КОЕФІЦІЄНТИ
співвідношень розмірів мінімальних місячних посадових окладів керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців до мінімальної тарифної ставки робітника I розряду основного виробництва (мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії), встановлених в колективному договорі
Найменування посадКоефіцієнти
співвідношень
1. Керівники
Директор (генеральний директор,
начальник, інший керівник) об'єднання
підприємств, підприємства
Посадовий оклад
визначається власником у
контракті
Головний інженер3,6
Заступник директора, головний бухгалтер3,4
Головні: економіст, енергетик, механік,
технолог, диспетчер та інші, начальники
служб
2,9
Начальники виробничих, технічних,
планово-економічних та інших
функціональних відділів
2,8
Начальники інших відділів, лабораторій,
бюро, служб, районів
2,35
Начальники цехів, дільниць, виконавці
робіт
2,3
Майстри1,8
2. Професіонали1,8-2,2
3. Фахівці1,7-2,0
Техніки усіх спеціальностей, лаборанти1,23-1,47
4. Технічні службовці1,2-1,7
Назви професій та посад, віднесення до розділів кваліфікації професій, кваліфікаційні характеристики професій працівників встановлюються відповідно до Національного класифікатора України "Класифікатор професій", Довідників кваліфікаційних характеристик професій працівників.
2.5. Додатки N 5, 6, 7 зробити додатками 4, 5, 6.
Міністр з питань
житлово-комунального
господарства України
Голова ЦК профспілки
працівників
житлово-комунального
господарства, місцевої
промисловості, побутового
обслуговування населення
України


О.Ю.Кучеренко






О.І.Романюк