ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про внесення змін і доповнень до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України
У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням норм матеріального і процесуального права, та з метою забезпечення однакового і правильного застосування
Господарського процесуального кодексу України внести такі зміни і доповнення до деяких постанов пленуму Вищого господарського суду України:
1. Постанову пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011
№ 11 "Про деякі питання практики застосування розділу XII-1 Господарського процесуального кодексу України" доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. За змістом частин першої, третьої і п'ятої статті
4-6 ГПК у сукупності та взаємозв'язку з частиною третьою статті
2-1 цього
Кодексу формування колегій суддів з розгляду конкретних справ здійснюється з використанням автоматизованої системи документообігу суду. При цьому згідно з підпунктом 3.1.7 пункту 3.1
Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (з подальшими змінами і доповненнями), засади формування колегій суддів визначаються зборами суддів відповідного суду.
Такі засади, з урахуванням норм
Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та названого
Положення, повинні визначатися в суді касаційної інстанції у формі рішення зборів цього суду, а їх вимоги мають неухильно дотримуватися у здійсненні правосуддя. При цьому не допускається визначення колегіального складу суду іншим складом цього ж суду".
2. Постанову пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011
№ 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. Склад суду
11.1. За змістом частин першої і п'ятої статті
4-6 ГПК у сукупності та взаємозв'язку з частиною третьою статті
2-1 цього
Кодексу формування колегій суддів з розгляду конкретних справ здійснюється з використанням автоматизованої системи документообігу суду. При цьому згідно з підпунктом 3.1.7 пункту 3.1 названого
Положення засади формування колегій суддів, у тому числі у призначенні колегіального складу суду першої інстанції, визначається зборами суддів відповідного суду.
Такі засади, з урахуванням норм
Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та названого
Положення, повинні визначатися в кожному місцевому господарському суді у формі рішення зборів цього суду, а їх вимоги мають неухильно дотримуватися у здійсненні правосуддя. При цьому не допускається визначення колегіального складу суду іншим складом цього ж суду (в тому числі суддею, який розглядав справу одноособово, діючи як суд)".
3. Перше речення абзацу другого пункту 1
постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" викласти у такій редакції: "Якщо судове рішення місцевого господарського суду переглядалося в суді апеляційної інстанції і наказ видається (надсилається) після здійснення такого перегляду, то дата видачі наказу має збігатися з датою повернення матеріалів справи (матеріалів апеляційного провадження) із суду відповідної інстанції до місцевого господарського суду".
Голова Вищого господарського суду України | Б. Львов |
Секретар пленуму Вищого господарського суду України | Л. Рогач |
( Текст взято з сайту Вищого господарського суду України http://vgsu.arbitr.gov.ua/ )