ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВУ
Н А К А З
11.01.2010 N 2 |
Про пропуск льодоходу, повені і паводків у 2010 році
З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів, господарських об'єктів, сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод під час пропуску льодоходу, повені і паводків
НАКАЗУЮ:
1. Керівникам басейнових управлінь водних ресурсів, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим по водогосподарському будівництву та зрошуваному землеробству, облводгоспів та управлінь каналів:
1.1. Переглянути персональний склад аналітично-диспетчерських центрів водогосподарських організацій та відповідальних за підготовку до пропуску льодоходу, повені та паводків і у разі необхідності внести відповідні зміни.
1.2. Завчасно провести обстеження технічного стану водогосподарських систем і гідротехнічних споруд.
1.3. До початку льодоходу закінчити роботи з ремонту і підготовки споруд та об'єктів до пропуску високих вод, відновити аварійні запаси матеріалів та інвентарю.
1.4. Організувати і підготувати до роботи, у разі виникнення надзвичайних ситуацій, аварійні бригади робітників, плавзасоби, необхідні механізми і автотранспорт.
1.5. На період пропуску льодоходу, повені та паводків встановити цілодобове чергування працівників, відповідальних за прийняття оперативних рішень.
1.6. З метою оперативного прийняття рішень з питань пропуску льодоходу, повені та паводків, а також при виникненні надзвичайних ситуацій іншого характеру забезпечити інформування Кризового центру Держводгоспу (телефон/факс - (044-234-25-75) відповідно до Регламенту взаємодії в межах Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій (наказ від 10.12.99 N 170-ДСК) та доручення Комітету від 16 червня 2007 року N 2175/9/11-07 "Про порядок та зміст інформації, що надсилається до Кризового центру".
1.7. До 15 січня 2010 року поінформувати Кризовий центр щодо посадових осіб, відповідальних за інформаційне забезпечення, та їх контактні телефони.
1.8. До 15 березня 2010 року розробити та затвердити в установленому порядку режими роботи водосховищ, каскадів ставків і водогосподарських систем на весняний період, незалежно від відомчої приналежності, забезпечити контроль за їх дотриманням з урахуванням прогнозів повеней і паводків.
1.9. Уточнити схему взаємодії аналітично-диспетчерських центрів водогосподарських організацій з відповідними територіальними органами міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, а також порядок оповіщення населення та установ щодо загрози виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з водним фактором, відповідно до Положення про функціональну підсистему єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру Державного комітету України по водному господарству (ЄДС), затвердженого наказом Комітету від 12 жовтня 1999 року N 139, та Інструкції щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру на водогосподарських системах, захисних спорудах, водосховищах, затвердженої наказом Комітету від 30 жовтня 2001 року N 232.
2. На підставі Положення про Кризовий Центр Держводгоспу затвердити його персональний склад:
3. Кризовому центру (Бабич), упрводресурсів (Лисюк) забезпечити постійний аналіз та узагальнення інформації про гідрометеорологічну обстановку, хід формування повені та паводків на водних об'єктах України.
4. Кризовому центру, організаціям, що належать до сфери управління Держводгоспу, дотримуватися неухильного виконання Регламенту взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади у межах Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій (УІАС НС).
5. Упрводресурсів разом з басейновими управліннями водних ресурсів забезпечити розробку оптимальних режимів роботи і заповнення великих водосховищ на період повені.
6. Керівникам водогосподарських організацій до 20 січня 2010 року доповісти Комітету про виконані підготовчі роботи щодо пропуску льодоходу, повені та паводків.
7. Затвердити склад оперативної робочої групи Кризового центру:
8. Встановити, що відповідальним за:
- оперативну роботу з контролю за станом водогосподарських систем та гідротехнічних споруд під час пропуску льодоходу, повені та паводків є Розгон В.А.;
- оперативну роботу щодо контролю за якістю води в річках, водогосподарських системах та водосховищах України є Луценко Л.Ф.;
- контроль за дотриманням режимів роботи водосховищ і водогосподарських систем та їх коригування, у разі необхідності, ведення протоколу є Медвєдєва Н.Л.;
- оперативну інформацію про хід пропуску льодоходу, повені та паводків на водних об'єктах, а також підготовку пропозицій для прийняття управлінських оперативних рішень є Раздольська О.В.
9. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Комітету М.Бабича.
Виконувач обов'язків Голови Комітету | А.Кобринський |