• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Державним комітетом архівів України та ЦК профспілки працівників державних установ України на 2006-2008 роки

Державний комітет архівів України  | Угода, Перелік від 20.02.2006
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет архівів України
  • Тип: Угода, Перелік
  • Дата: 20.02.2006
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет архівів України
  • Тип: Угода, Перелік
  • Дата: 20.02.2006
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ АРХІВІВ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ
20.02.2006
УГОДА
між Державним комітетом архівів України та ЦК профспілки працівників державних установ України на 2006-2008 роки
1. Загальні положення
1.1. Ця галузева угода (далі - Угода) укладена терміном на три роки.
Угода набирає чинності з дня її підписання.
1.2. Сторонами Угоди є:
з одного боку - Державний комітет архівів України (Держкомархів);
з другого боку - ЦК профспілки працівників державних установ України.
1.3. Угода є правовим актом, що містить у собі взаємні обов'язки сторін у сфері праці й соціальної захищеності працівників системи Держкомархіву. Угоду укладено згідно з чинним законодавством.
1.4. Угода складається із зобов'язань сторін та норм у сфері соціально-трудових відносин, дія яких поширюється на всіх працівників, яких прийнято на умовах найму до державних архівних установ (далі - роботодавців) системи Держкомархіву.
1.5. Сторони домовилися, що професійна спілка працівників держустанов з питань, що входять до її компетенції, представляє інтереси працівників державних архівних установ у всіх органах влади і державних закладах.
1.6. Після закінчення терміну дії Угоди її дія продовжується до того моменту, поки Сторони не укладуть нову Угоду або не продовжать дію чинної.
1.7. У разі реорганізації суб'єктів цієї Угоди, її дія продовжується стосовно всіх роботодавців, що підпадали під дію до реорганізації на весь термін її дії, але не більше одного року. Зобов'язання Сторін, що випливають з Угоди, виконують їх правонаступники. У цей період Сторони розпочинають переговори щодо укладання нової або продовження чинної Угоди.
1.8. Норми Угоди діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів в державних архівних установах.
1.9. Сторони починають переговори з укладення нової Угоди не пізніше як за три місяці до закінчення дії чинної Угоди.
1.10. Держкомархів у десятиденний термін з дня підписання Угоди подає її на повідомну реєстрацію та в місячний термін з дня реєстрації надсилає копії Угоди державним архівним установам. Роботодавці протягом двох тижнів з дня отримання Угоди доводять її зміст до відома працівників.
1.11. Роботодавці, профспілкові органи у місячний термін від дня підписання Угоди вносять відповідні зміни до колективних договорів згідно з положеннями Угоди.
1.12. Сторони сприяють роботодавцям, профспілковим органам у проведенні колективних переговорів, укладанні колективних договорів, внесенні до них змін.
Зміни і доповнення до колективного договору протягом строку його дії можуть вноситися тільки за взаємною згодою сторін в порядку, визначеному колективним договором.
Умови колективних договорів, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними, і забороняється включати їх до договорів і угод.
1.13. Пропозиції однієї із Сторін щодо внесення змін та доповнень до Угоди або щодо дострокового призупинення її дії є обов'язковими для розгляду другою Стороною. Рішення щодо них приймаються за згодою Сторін у 10-денний термін.
1.14. Зміни, що випливають із змін до чинного законодавства та Генеральної угоди, вносяться без проведення переговорів, інші зміни та доповнення або припинення дії Угоди - тільки після переговорів Сторін у встановленому порядку.
Зміни вносяться у такому порядку:
- одна із Сторін повідомляє іншу сторону і вносить сформульовані пропозиції щодо внесення зміни до Угоди;
- у семиденний строк Сторони утворюють робочу комісію і розпочинають переговори;
- після закінчення переговорів протокол та зміни до Угоди підписуються представниками сторін і передаються на повідомну реєстрацію.
1.15. Кожна із Сторін щорічно аналізує хід виконання Угоди та надає відповідну інформацію іншій Стороні.
1.16. Для ведення переговорів щодо укладення Угоди і підбиття підсумків її виконання, а також розгляду конфліктних ситуацій і спорів по колективних договорах у системі Держкомархіву утворюється двостороння комісія, склад якої передбачено додатком до Угоди.
Комісія на підставі інформації Сторін один раз на рік підводить підсумки і оцінює виконання Угоди та передає висновки Сторонам для вжиття відповідних заходів.
1.17. Стан виконання Угоди висвітлюється в газетах, журналах, інших засобах масової інформації за домовленістю Сторін не рідше як раз за квартал.
1.18. Сторони домовились під час дії Угоди вживати заходів щодо усунення передумов виникнення колективних трудових конфліктів, а у разі виникнення прагнути до їх вирішення із застосуванням примирних процедур.
2. Зобов'язання Держкомархіву
2.1. У сфері виробництва
2.1.1. Сприяти забезпеченню стабільної роботи і соціальних гарантій працівників державних архівних установ системи Держкомархіву.
2.1.2. Вносити до Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади, до проектів державних програм соціально-економічного розвитку пропозиції щодо вирішення проблем галузі, окремих установ.
2.1.3. Сприяти реалізації державними архівними установами державних та регіональних програм.
2.1.4. Забезпечувати участь представників профспілки у розгляді колегіальними органами, робочими групами, комісіями тощо пропозицій профспілки, які стосуються економічних та соціально-трудових відносин та можливість вільно аргументувати подані пропозиції.
2.1.5. При укладенні колективних договорів передбачити та забезпечити виконання встановлених цією Угодою соціальних гарантій.
2.1.6. Забезпечити в межах можливостей державного бюджету своєчасне фінансування діяльності підвідомчих установ.
2.2. У сфері зайнятості
2.2.1. Сторони домовились спільними діями домагатися розширення можливостей для повної та продуктивної зайнятості, попередження безробіття.
2.2.2. Розробляти і запроваджувати заходи щодо запобігання в державній архівній установі масовим звільненням працюючих з ініціативи роботодавця або уповноваженого ним органу. У разі виникнення об'єктивних причин (ліквідація, реорганізація державної архівної установи, скорочення штату працівників тощо), які зумовлюють масове вивільнення працівників з ініціативи роботодавця, здійснювати такий захід лише за умови попереднього (не пізніше ніж за три місяці) письмового повідомлення відповідного профоргану про причини, обсяги і терміни звільнення працівників із зазначенням їх спеціальностей та кваліфікації, а також попередньої його згоди на вивільнення працівників (крім випадку ліквідації підприємства). Тримісячний період використовувати для проведення спільних консультацій щодо заходів, спрямованих на зменшення обсягів звільнення працівників та пом'якшення його соціальних наслідків.
2.2.3. Сторони організують співпрацю з органами державної служби зайнятості з метою підбору на роботу кваліфікованих кадрів.
2.2.4. Надавати працівникам (на їх прохання), які попереджені в установленому порядку про звільнення на підставах, передбачених пунктом 1 статті 40 КЗпП України, можливість здійснювати в робочий час пошук нового місця роботи у порядку і на умовах, встановлених колективним договором.
2.2.5. Держкомархів забезпечує періодичність підвищення кваліфікації працівників державних архівних установ не рідше ніж один раз на 5 років.
2.3. Трудові відносини
2.3.1. Питання трудових відносин працівників державних архівних установ регулюються згідно з КЗпП України та іншими законодавчими та нормативно-правовими актами.
2.3.2. Сторони домовилися всіма наявними засобами сприяти дотриманню в державних архівних установах законодавства про працю, встановлення договірним шляхом додаткових норм, спрямованих на продуктивну працю, створення достатніх умов для повноцінного відпочинку працівників як необхідного фактора відтворення працездатності.
2.3.3. Умови, що включаються до трудового договору, не повинні погіршувати становища працівників порівняно із законодавством, даною Угодою та колективними договорами.
2.3.4. Про прийняття відомчих нормативних актів, що зачіпають права та інтереси працівників системи, Держкомархів попередньо повідомляє ЦК профспілки.
2.3.5. Згідно з чинним законодавством у державних архівних установах системи Держкомархіву тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
2.3.6. Працівникам з ненормованим робочим днем надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад та професій, визначених колективними договорами державних архівних установ, за орієнтовним переліком, що додається до цієї Угоди.
2.3.7. За угодою між працівником і роботодавцем, відповідно до ст. 56 Кодексу законів про працю України, може встановлюватися як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу.
2.3.8. Рішення щодо запровадження неповного робочого дня (тижня) приймаються роботодавцем після попередніх переговорів з профспілковою стороною колективного договору. Результат переговорів оформлюється протоколом і є підставою для прийняття рішення на обумовлених умовах та порядку.
2.4. Нормування і оплата праці
2.4.1. Сторони здійснюють заходи, спрямовані на підвищення зацікавленості працівників у збереженості, поповненні та використанні Національного архівного фонду, поліпшення якості роботи.
2.4.2. Роботодавці повинні проаналізувати наявність діючих галузевих норм і нормативів праці, їх придатність до застосування, організувати розроблення нових, а у разі необхідності, перегляд діючих галузевих норм і нормативів та затвердити їх у встановленому порядку за погодженням з профспілкою. Визначити переліки міжгалузевих і галузевих норм і нормативів праці, що рекомендуються для застосування в державних архівних установах.
2.4.3. Оплата праці працівників державних архівних установ, що знаходяться на бюджетному фінансуванні, здійснюється відповідно до встановлених законодавчими актами умов оплати праці.
2.4.4. Сторони забезпечують контроль за дотриманням законодавства та норм галузевої Угоди з питань оплати праці і щокварталу обмінюються інформацією про здійснювані з цією метою заходи.
Керівники державних архівних установ надають інформацію про фінансове становище архівних установ профспілковим комітетам на їх вимогу.
2.4.5. При формуванні фондів оплати праці передбачаються кошти на виплачування премій, надання матеріальної допомоги, встановлення доплат і надбавок згідно з чинним законодавством.
2.4.6. Передбачити, що оплата праці працівників державних архівних установ здійснюється в першочерговому порядку у строки, визначені в колективному договорі, але не рідше як 2 рази на місяць. Всі інші платежі здійснюються після виконання зобов'язань щодо оплати праці.
У разі затримки виплати заробітної плати працівникам нараховувати компенсацію втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати відповідно до Закону України "Про компенсацію громадянам частини втрати доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати".
У періоди між підвищенням розмірів заробітної плати здійснюється індексація заробітної плати відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
2.4.7. Заробітна плата працівникам за весь період оплачуваної відпустки повинна виплачуватися не пізніше як за 3 дні до її початку.
2.4.8. При звільненні працівника всі належні до виплати суми повинні виплачуватися йому в день звільнення.
2.4.9. При кожній виплаті заробітної плати в розрахунку за місяць роботодавець повинен повідомляти працівника в письмовій формі про загальну суму нарахованої заробітної плати, розміри і підстави утримань, суму до виплати. Утримання із заробітної плати можуть провадитися лише у випадках, передбачених законодавством.
2.4.10. Забезпечувати своєчасну виплату поточної заробітної плати працівникам підвідомчих установ.
2.4.11. Сприяти погашенню заборгованості із заробітної плати працівникам державних архівних установ, що фінансуються з державного бюджету. Не допускати утворення нової заборгованості.
2.4.12. Оплата простоїв не з вини працівника в державних архівних установах здійснюється відповідно до чинного законодавства.
2.4.13. За працівниками на час зупинення роботи підрозділів для усунення порушень, що створюють загрозу для здоров'я та життя працюючих, зберігаються місце роботи і середня заробітна плата. Рішення про зупинення роботи приймається в установленому порядку.
2.4.14. Перегляд у бік збільшення норм виробітку або зміна тарифних ставок і посадових окладів проводяться керівником із обов'язковим офіційним повідомленням відповідного профспілкового комітету не менше ніж за два місяці до їх передбачуваного введення. При цьому обов'язковим є економічне обґрунтування передбачених змін норм виробітку та умов оплати праці.
Якщо після закінчення вказаного строку з дня офіційного повідомлення профспілковий комітет не подасть зауважень і заперечень, то керівник має право запроваджувати нові норми виробітку та умови оплати праці.
Наявність зауважень з боку профспілкового комітету унеможливлює запровадження нових норм виробітку та умов оплати праці і зобов'язує керівника виносити ці питання на розгляд профспілкових органів вищого рівня для прийняття остаточного рішення.
2.4.15. Витрати на відрядження членів Центральної галузевої комісії, пов'язані з відпрацюванням проекту Угоди, здійсненням контролю за її виконанням, урегулюванням колективних трудових спорів, компенсуються за місцем роботи члена комісії.
2.4.16. Керівники державних архівних установ можуть проводити виплачування одноразової допомоги при виході на пенсію працівникам, які мають особливі заслуги в архівній справі, в межах наявних коштів та відповідно до чинного законодавства.
2.5. Охорона праці і здоров'я
2.5.1. Забезпечити своєчасність та повноту сплати в установленому порядку страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків та дотримання інших обов'язків страхувальника відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
2.5.2. Керівники державних архівних установ проводять не рідше одного разу в п'ять років атестацію робочих місць з метою надання доплат за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та щорічних додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці; тривалість щорічної додаткової відпустки за роботу в шкідливих і важких умовах праці та за особливий характер праці конкретних працівників у державних архівних установах встановлюється залежно від часу зайнятості в цих умовах колективним договором чи трудовим договором.
2.5.3. Керівники державних архівних установ забезпечують розробку необхідної нормативно-технічної документації і заходів з охорони праці.
2.5.4. Заходи з охорони праці є невід'ємною частиною колективних договорів.
2.5.5. Керівники державних архівних установ за участю профспілкових органів, представників органів державного нагляду за охороною праці, служб охорони праці місцевих органів виконавчої влади організовують розгляд стану охорони праці і протипожежної безпеки на засіданнях колегій (дирекцій).
2.5.6. Керівники державних архівних установ проводять паспортизацію санітарно-гігієнічного стану архівосховищ, виробничих ділянок, робочих приміщень, систем кондиціювання і вентиляції повітря, охоронно-пожежної сигналізації та за її результатами здійснюють заходи щодо приведення технологічного обладнання у відповідність з вимогами нормативних актів з охорони праці.
2.5.7. Профспілкові органи на всіх рівнях здійснюють контроль за станом охорони праці і виконанням керівництвом державних архівних установ своїх обов'язків у цих питаннях. Постанови профспілкового органу з питань охорони праці є обов'язковими для розгляду керівниками державних архівних установ.
2.5.8. Керівники державних архівних установ забезпечують збереження за працівниками місця роботи та середньої заробітної плати на час зупинення робіт на ділянках (робочих місцях) внаслідок порушення правил безпеки і охорони праці не з вини працівників.
2.5.9. На роботах із шкідливими умовами праці, а також пов'язаних із забрудненням працівники повинні забезпечуватися спеціальним одягом, спеціальним взуттям, іншими засобами індивідуального захисту та спецхарчуванням за нормами, не нижчими за передбачені чинним законодавством.
2.5.10. Забезпечити постійний контроль за наданням в повному обсязі пільг і компенсацій, встановлених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
2.6. Соціальний захист
2.6.1. Держкомархів та місцеві державні архівні установи беруть на себе зобов'язання:
2.6.1.1. Разом із місцевими органами виконавчої влади в установленому законодавством порядку вирішувати питання поліпшення житлових умов працівників.
2.6.1.2. Надавати працівникам матеріальну допомогу на оздоровлення у зв'язку із щорічною відпусткою в сумі не більше ніж один посадовий оклад на рік у межах фонду оплати праці, затвердженого кошторисом доходів і видатків.
Конкретні заходи соціально-побутового обслуговування працівників обумовлюються в колективних договорах з урахуванням місцевих можливостей.
2.6.2. У колективних договорах, при наявності власних коштів, може бути передбачено надання додаткових відпусток із збереженням заробітної плати; матеріальної допомоги - в разі одруження; при народженні дитини; у разі смерті родичів.
2.6.3. Забезпечити відрахування профкому в розмірі 0,3 % від фонду оплати праці на проведення культурно-масової та оздоровчої роботи в колективах відповідно до ст. 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".
3. Зобов'язання Держкомархіву та ЦК профспілки
3.1. Держкомархів і ЦК профспілки забезпечують укладення в державних архівних установах системи Держкомархіву колективних договорів згідно із Законом України "Про колективні договори і угоди".
4. Зобов'язання ЦК профспілки
4.1. Центральний комітет профспілки всебічно сприяє реалізації цієї Угоди, зниженню соціальної напруженості в трудових колективах, попередженню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).
4.2. Домагатися укладання в державних архівних установах системи Держкомархіву, де діють профспілкові організації, колективних договорів та внесення до них конкретних зобов'язань власників щодо обсягів та строків погашення заборгованості із заробітної плати та здійснювати контроль за їх виконанням, зокрема, в частині своєчасної виплати заробітної плати. Складати графіки погашення.
4.3. Проводити силами правових інспекторів праці профспілок разом з органами Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю Міністерства праці та соціальної політики перевірки установ системи Держкомархіву, на яких допущено порушення строків виплати заробітної плати.
4.4. Керуючись вимогами Статуту профспілки і відповідно до чинного законодавства, ЦК профспілки і відповідні профспілкові органи:
- зобов'язуються здійснювати громадський контроль за додержанням в державних архівних установах системи Держкомархіву законодавства про оплату праці, зобов'язань за колективними договорами, вживати заходів до усунення порушень в межах своїх прав і повноважень;
- забезпечують:
розроблення і реалізацію державними архівними установами заходів щодо поліпшення умов праці і побуту;
проведення нагляду за ходом будівництва, реконструкції і технічного переобладнання об'єктів у частині додержання правил і норм охорони праці, здоров'я і навколишнього середовища та участь в прийнятті цих об'єктів до експлуатації;
додержання соціальних гарантій трудових колективів в організації і оплаті праці; участь у розробці та погодженні проектів нормативно-правових актів та організаційно-розпорядчих актів, що стосуються питань оплати і охорони праці, соціальних гарантій та інших інтересів працівників щодо трудових відносин;
здійснення контролю за виконанням власниками зобов'язань у сфері оплати праці, зокрема, стосовно примусового стягнення заробітної плати та розірвання на вимогу профспілкового органу трудового договору з керівником у разі невиконання з його вини умов колективного договору та порушення законодавства про працю.
5. Гарантії прав профспілкових органів і працівників
5.1. Держкомархів, керівники державних архівних установ беруть на себе зобов'язання:
5.1.1. Забезпечити статутну діяльність організацій і виборних органів профспілки працівників державних установ України в державних архівних установах системи Держкомархіву.
5.1.2. Надавати ЦК профспілки згідно з установленою державною і відомчою статзвітністю необхідну інформацію з питань соціально-економічного розвитку трудових колективів.
5.1.3. Не перешкоджати представникам організацій і органів профспілки працівників держустанов відвідувати державні архівні установи, на яких працюють члени профспілки, для реалізації установлених законодавством і цією Угодою прав і статутних завдань профспілки.
5.1.4. Проводити безготівкове утримання і перерахування через бухгалтерію на рахунок відповідних профспілкових органів членських профспілкових внесків на основі особистої письмової заяви члена профспілки.
5.2. Надавати незвільненому профспілковому працівникові час із збереженням середнього заробітку для виконання громадських обов'язків у інтересах колективу, а також для профспілкового навчання.
6. Заключні положення
6.1. Зміни і доповнення до цієї Угоди на термін її дії вносити за взаємною згодою Сторін після попередніх переговорів.
6.2. При змінах в структурі Держкомархіву, а також підвідомчих державних архівних установ Угода має чинність з урахуванням внесених змін.
6.3. Контроль за реалізацією цієї Угоди здійснюється двосторонньою комісією. У разі порушення виконання умов Угоди комісія в письмовій формі інформує про це осіб, які підписали Угоду. Сторони проводять взаємні консультації по суті подання комісії і приймають рішення, що додається до Угоди.
Крім двосторонньої комісії контрольні функції за виконанням Угоди здійснюють керівники державних архівних установ та відповідні виборні органи профспілки, які мають право звернутися по суті питання на адресу двосторонньої комісії або безпосередньо до осіб, які підписали Угоду.
Голова Державного комітету
архівів України
Голова ЦК профспілки працівників
державних установ України

Т.В.Боряк

Т.В.Нікітіна
Додаток
до пункту 2.5.2
ПЕРЕЛІК
видів робіт із шкідливими і важкими умовами праці в державних архівних установах(1)
---------------
(1) Розроблений відповідно до постанови Державного комітету СРСР по праці і соціальних питаннях і Секретаріату ВЦСПС від 5 січня 1990 р. N 5/1-2.
1. Роботи з документами з паперовою основою, плівковими носіями, ураженими пліснявими грибами, актиноміцетами та патогенними бактеріями.
2. Знепилювання архівних коробок і стелажів в архівосховищах та книгосховищах вручну.
3. Знепилювання документів вручну.
4. Роботи в архівосховищах і книгосховищах(2).
---------------
(2) За умови перебування постійного робочого місця конкретного працівника в архівосховищі чи книгосховищі.
5. Проведення суцільного постелажного перевіряння наявності і стану документів і справ з паперовою основою, плівковими носіями або друкованих видань.
6. Виявлення інформації щодо документів зі слабоконтрасним і згасаючим текстом.
7. Оброблення документів з паперовою основою, плівковими носіями, архівних коробок антисептиками, стелажів вогнезахисними засобами або антисептиками вручну.
8. Реставрація документів з паперовою основою із застосуванням хлороформу, формаліну, дихлоретану, антисептиків, аміаку, толуолу, сірчаної кислоти, ацетону, клеїв та інших шкідливих хімічних речовин вручну.
9. Камерна пароформалінова або газова дезінфекція документів з паперовою основою.
10. Камерна газова дезінсекція документів з паперовою основою.
11. Готування клейових розчинів з антисептиками для консерваційно-профілактичного оброблення документів з паперовою основою або плівковими носіями.
12. Дезінсекція документів з паперовою основою із застосуванням інсектицидних розчинів вручну.
13. Камерна дезінфекція документів з паперовою основою на Вч-установці.
14. Просушування документів з паперовою основою на Вч-установці.
15. Роботи з документами з паперовою основою, просоченими антисептиками.
16. Виготовлення форм на селенових пластинах.
17. Закріплення зображення на алюмінієвій фользі на Вч-установці.
18. Хімічне закріплення тексту на папері в камері з застосуванням ацетону на електрографічному устаткуванні.
19. Готування розчинів для проявлення кіноплівки або фотоплівки, синтетичних клеїв, антисептиків інших хімікатів.
20. Здійснення контролю технічного, фізико-хімічного стану та фотографічної якості документів з плівковими носіями під час приймання на зберігання, зберігання, видавання в тимчасове користування поза архівними установами, після копіювання чи консерваційно-профілактичного оброблення.
21. Копіювання документів з плівковими носіями.
22. Консерваційно-профілактичне оброблення документів з плівковими носіями із застосуванням антисептиків та інших шкідливих хімічних речовин.
23. Реставрація документів з плівковими носіями із застосуванням антисептиків та інших шкідливих хімічних речовин вручну.
24. Реставрація кіноплівки із застосуванням перхлоретилену або на машинах Уф-випромінювання, машинах ультразвукового чищення.
25. Усунення плісняви з поверхні документів з паперовою основою, документів з плівковими носіями із застосуванням антисептиків вручну.
26. Протирання поверхні фото- і кіноплівки розчинами антисептиків (формальдегіду, оксіхінону чи оксідифенілу) для усунення залишків знищеної плісняви (після проведення дезінфекції).
27. Проявлення кіноплівки або фотоплівки вручну.
28. Фунгіцидне оброблення кінодокументів шляхом закладання параформу (вручну) в коробки для зберігання кінодокументів.
29. Проявлення кіноплівки або фотоплівки на проявочній машині.
30. Регенерація срібла з відпрацьованого в проявочних машинах фіксажу.
31. Контролювання збору вторинного срібла з відпрацьованого в проявочних машинах фіксажу.
32. Промивання проявочних і реставраційних машин кислотою, спеціальними розчинами, іншими шкідливими хімічними речовинами вручну.
33. Маркування металевих коробок нітрофарбою в закритих приміщеннях.
34. Роботи на мікрофільмуючих установках і апаратах.
35. Роботи з кінодокументами, що проводяться на фільмоперевірних або звукомонтажних столах.
36. Роботи на відео- та звукозаписній і відтворюючій апаратурі.
37. Виконання робіт, пов'язаних із транспортуванням вручну чи на ручних візках справ і документів з паперовою основою, плівковими носіями, архівних картонних, дерев'яних, металевих коробок у процесі переміщення фондів.
38. Комплектування аркушів паперу добіркою вручну.
39. Припудрювання друкованих відбитків металевими порошками з бронзи або алюмінію вручну.
40. Виготовлення (розтирання, коректування), складання фарб, що містять свинцеві, хромові з'єднання, анілінові барвники, бензол, толуол, ксилол для друкування тиражу.
41. Комплектування шрифтової продукції.
42. Здійснення контролю шрифтової продукції, матриць, пуансонів (крім шрифтової продукції з дерева і пластмаси).
43. Виготовлення, оброблення копій або друкованих форм для усіх видів друку.
44. Розрізування, підрізування, розкрій паперу, технічних тканин, картону, видрукуваної продукції на одноножових, листорізальних, картонорізальних, бобінорізальних машинах, ручних або механізованих листорізальних верстатах.
45. Набір і виправлення тексту вручну, набір і виправлення на машинах брайлівського набору, на строковідливних, що набірно-програмують і набірно-друкують, машинках; розкомплектування набору, комплектування гранок.
46. Налагодження і регулювання поліграфічного устаткування.
47. Підсобні і транспортні роботи, виконувані на дільницях (цехах) поліграфічного виробництва.
48. Підготовка форм високого друку і друкування на друкарських машинах усіх видів.
49. Фальцювання видрукованої продукції.
50. Тиснення і друкування на палітурних кришках, виробах чистового і картонажного виробництва, етикетках.
51. Приймання шрифтової продукції (крім шрифтової продукції з дерева і пластмаси).
52. Зняття коректурних відбитків з набору, нотних дощок, комплектів шрифту і стереотипів; зняття пробних відбитків з кліше, одержання відбитків на крейдованому папері і прозорих плівках, друкування на коректурнопечатних верстатах.
53. Одержання пробних відбитків з форм плоского друку, друку малотиражних робіт, виготовлення литоофсетних машинних форм.
54. Роботи з типографським сплавом.
55. Виливок набору і шрифтової продукції з типографського сплаву.
56. Роботи з травлення кислотами форм офсетного друку.
57. Миття і сушіння деталей та агрегатів виробничого устаткування, пофарбованих нітрофарбою, нітролаками, свинцевими фарбами вручну, зняття лакофарбових покриттів деталей і агрегатів за допомогою різних змивок та розчинників.
58. Виконання такелажних робіт.
59. Заповнення бункерів копіювальних машин сипучими матеріалами.
60. Різання паперу та картону на різальних верстатах і стопорізах.
61. Знімання з машин, агрегатів нарізаних аркушів паперу, картону усіх видів, заготовок коробок з картону.
62. Оправлення справ і книг вручну з використанням синтетичних клеїв.
63. Роботи з використанням шкідливих хімічних речовин (хлороформ, дихлоретан, бензол, толуол, аміак, формалін, хладон, перхлоретилен, інші шкідливі хімічні речовини та їхні з'єднання), із визначення стану документів з паперовою основою та їхній реставрації, регулювання вологості повітря в архівосховищах АБО книгосховищах і виміру вологості паперу й інших спеціальних технологічних процесів.
64. Миття вручну деталей (вузлів) виробничих установок і апаратури, ємкостей, виробів, посуду, тари, матеріалів у бензині, дихлоретані, ацетоні, ефірі і лужних розчинах.
65. Наливання і зливання кислот, лугів, інших шкідливих хімічних речовин вручну, а також очищення ємкостей і тари від зазначених речовин вручну.
66. Приймання, видавання, транспортування, розвантаження і навантаження концентрованих кислот, лугів, інших шкідливих хімічних речовин вручну.
67. Обслуговування водогрійних і парових казанів, що працюють на твердому та рідкому паливі, виконання робіт із видалення золи і шлаку.
68. Обслуговування устаткування в котельнях.
69. Підвезення палива для котелень вручну і підготовка його до спалювання.
70. Обслуговування і ремонт холодильних установок та агрегатів, що працюють на фреоні.
71. Газозварювальні і газорізальні роботи.
72. Контроль при провадженні робіт, передбачених у цьому переліку.