• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про хід антидемпінгового розслідування щодо експортних поставок електроенергії до Болгарії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі  | Рішення від 27.07.2000 № АД-5/2000/52-45
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі
  • Тип: Рішення
  • Дата: 27.07.2000
  • Номер: АД-5/2000/52-45
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі
  • Тип: Рішення
  • Дата: 27.07.2000
  • Номер: АД-5/2000/52-45
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
Р І Ш Е Н Н Я
N АД-5/2000/52-45 від 27.07.2000
м.Київ
Відповідно до абзацу другого частини сьомої статті 9 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі - Міжвідомча комісія) на своєму засіданні від 27 липня 2000 року розглянула "Звіт Міністерства економіки України про хід антидемпінгового розслідування щодо експортних поставок електроенергії до Болгарії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки".
1. На цьому засіданні було встановлено:
1.1. За поданням Генеральної прокуратури України 23 листопада 1999 року було порушено та проводиться антидемпінгове розслідування щодо експортних поставок електроенергії до Болгарії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки.
1.2. Під час проведення Міністерством економіки України антидемпінгового розслідування було встановлено, що:
1.2.1) демпінгові експортні поставки електроенергії здійснює ТОВ "Енергоальянс";
1.2.2) ДПЗД "Укрінтеренерго" не здійснює демпінгові експортні поставки електроенергії та є відсутнім факт демпінгу та заподіяння шкоди у зв'язку з експортними поставками електроенергії, що здійснює ДПЗД "Укрінтеренерго";
1.2.3) мають місце демпінгові поставки електроенергії до Республіки Молдова;
1.2.4) існує загроза нових демпінгових експортних поставок до Болгарії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки;
1.2.5) ці демпінгові експортні поставки зростають у значних обсягах протягом періоду розслідування та у процесі цього розслідування стосовно попередніх періодів;
1.2.6) ці демпінгові експортні поставки зростають у відносних або в абсолютних величинах стосовно обсягів виробництва чи споживання в Україні електроенергії;
1.2.7) внаслідок цих демпінгових експортних поставок заподіюється шкода українським експортерам;
1.2.8) ця шкода була визначена у двох з трьох її форм, а саме як істотна шкода та загроза заподіяння істотної шкоди;
1.2.9) існує істотна шкода і загроза її заподіяння українським експортерам;
1.2.10) існує причинно-наслідковий зв'язок між зазначеними демпінговими експортними поставками та заподіянням шкоди;
1.2.11) з метою запобігання подальшому заподіянню істотної шкоди та загрози її заподіяння Міністерство економіки України прийняло рішення про необхідність застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо експортних поставок електроенергії до Болгаргії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки.
1.3. З урахуванням висновків членів Міжвідомчої комісії саме в національних інтересах застосувати антидемпінгові заходи щодо експортних поставок електроенергії до Болгарії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки.
1.4. З урахуванням Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), угод світової організації торгівлі (зокрема Антидемпінгового кодексу СОТ і Антисубсидиційного кодексу СОТ) і практики ГАТТ/СОТ застосування антидемпінгових заходів щодо експортних поставок з країни експорту до країни імпорту суперечить положенням Статті VI ГАТТ та відповідним угодам про її імплементацію.
1.4.1) Відповідно до статті 2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" запроваджується принцип неприпустимості демпінгу при ввезенні та вивезенні товарів.
1.4.2) Відповідно до статті 13 Закону України "Про Єдиний митний тариф" встановлюється, що факт демпінгу має місце у разі вивезення за межі митної території України товарів за ціною, істотно нижчою за ціни інших експортерів подібних або безпосередньо конкуруючих товарів на момент цього вивезення, якщо таке вивезення заподіює шкоду.
1.4.3). Відповідно до статті 26 Закону України "Про Єдиний митний тариф" у разі, якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Законі та інших актах законодавства України про митний тариф, то застосовуються правила міжнародного договору.
1.4.4) У міжнародних договорах України з Естонською Республікою, Європейським Співтовариством, Канадою, Литовською Республікою, Королівством Норвегія, Республікою Словенія, Швейцарською Конфедерацією Україна взяла зобов'язання щодо застосування антидемпінгових і компенсаційних заходів відповідно до Статей VI, XVI, XXIII ГААТ та угод про їх застосування (зокрема Антидемпінгового кодексу СОТ і Антисубсидиційного кодексу СОТ).
1.4.5) Параграф 1 Статті VI ГАТТ запроваджує заборону демпінгування, якщо воно заподіює шкоду в одній з її форм, а параграф 2 Статті VI дозволяє запровадити справляння мита з товарів, що є об'єктом демпінгу або субсидування. Ця норма не вказує на дії країн-експорту. Тому Стаття VI ГАТТ не запроваджує обгрунтування для заходів, що обмежують експорт або продаж на експорт товару, всупереч параграфу 1 Статті XI ГАТТ. Таким чином, Стаття VI ГАТТ недвозначно забороняє будь-якій стороні, що домовляється, застосування щодо імпорту будь-яких інших заходів, за винятком антидемпінгових або компенсаційних, для нейтралізації демпінгування або субсидування.
1.4.6) У 1988 році питання застосування інших заходів, за винятком антидемпінгових або компенсаційних, для нейтралізації демпінгування або субсидування, було об'єктом розгляду Комітету ГАТТ з антидемпінгової практики. За висновками цього комітету була підтверджена заборона на застосування будь-яких інших заходів, за винятком антидемпінгових або компенсаційних, для нейтралізації демпінгування або субсидування.
1.4.7) Будь-які висновки Комітету ГАТТ з антидемпінгової практики є обов'язковими для всіх країн-членів СОТ.
1.4.8) В Антидемпінговому кодексі СОТ (параграф 18.1 статті 18 "Прикінцеві положення") і Антисубсидиційному кодексі СОТ (параграф 32.1 статті 32 "Інші прикінцеві положення") були запроваджені відповідні положення про заборону застосування до демпінгування або субсидування інших заходів, ніж антидемпінгові або компенсаційні. У виносках до цих параграфів відповідні норми також не дозволяють (без згоди СОТ) застосовувати інші заходи, ніж антидемпінгові або компенсаційні.
1.4.9) Положення Статей VI, XVI, XX ГАТТ та угод про їх застосування (зокрема Антидемпінгового кодексу СОТ і Антисубсидиційного кодексу СОТ) є обов'язковими для України у стосунках з Естонською Республікою, Європейським Співтовариством, Канадою, Литовською Республікою, Королівством Норвегія, Республікою Словенія, Швейцарською Конфедерацією.
1.4.10) Таким чином, у двосторонніх відносинах з Естонською Республікою, Європейським Співтовариством, Канадою, Литовською Республікою, Королівством Норвегія, Республікою Словенія, Швейцарською Конфедерацією забороняється застосування антидемпінгових і компенсаційних заходів щодо експортних поставок будь-яких товарів.
1.5. Відповідно до статті 2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та статті 13 Закону України "Про Єдиний митний тариф" не забороняється застосування антидемпінгових заходів щодо експортних поставок електроенергії до Болгарії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки.
1.6. Будь-які антидемпінгові заходи щодо експортних поставок з країни експорту до країни імпорту є надзвичайними заходами, що не заохочуються СОТ.
1.7. Будь-які антидемпінгові, компенсаційні та спеціальні заходи щодо експортних поставок з України можуть застосовуватися відповідно до чинного законодавства України (зокрема до статей 11-15 Закону України "Про Єдиний митний тариф") виключно до дати вступу України до СОТ та у перехідний період (якщо на це буде згода СОТ), а після цієї дати - щодо експорту до країни, що не є членами СОТ.
2. Беручи до уваги зазначене вище, на виконання Законів України "Про зовнішньоекономічну діяльність" та "Про Єдиний митний тариф" Міжвідомча комісія вирішила:
2.1. Звіт Міністерства економіки України про хід антидемпінгового розслідування щодо експортних поставок електроенергії до Болгарії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Румунії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Угорської Республіки прийняти до уваги;
2.2. Застосувати попередні антидемпінгові заходи щодо експортних поставок електроенергії до країн імпорту шляхом встановлення мінімальної ціни еквівалентної 0,019 долара США та попереднього антидемпінгового мита на експортні поставки електроенергії, у разі її поставки за ціною нижче мінімальної;
2.3. Міністерству економіки України поінформувати Кабінет Міністрів України та Генеральну прокуратуру України про хід проведення цього антидемпінгового розслідування;
2.4. Міністерству економіки України забезпечити публікацію цього Рішення у засобах масової інформації.
3. Це Рішення набирає чинності з дня його опублікування.
Перший заступник голови Комісії А.Гончарук