МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ПО ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 10-08 від 11.07.94
м.Київ
Про порядок надання бюджетної позички для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільськогосподарської продукції і сировини
Додаток
до Положення про порядок надання бюджетної позички
для фінансування державного контракту на поставку
до державних ресурсів сільськогосподарської
продукції і сировини, затвердженого наказом Мінфіну,
Мінекономіки, Мінсільгосппроду і Держхарчопрому
15.06.94 NN 51/64/180/59 ( z0141-94 )
На часткову зміну п.1 зазначеного Положення Мінфін, починаючи з 1 липня 1994 року, з урахуванням обсягу коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 1994 рік для фінансування державного контракту на поставку до державних ресурсів сільгосппродукції і сировини, за поданням Мінсільгосппроду і Держхарчопрому даних про кількість законтрактованої продукції, її вартості та потребу коштів у розрізі обласних виробничих об'єднань елеваторної і зернопереробної промисловості, облплемоб'єднань та підприємств і організацій, які здійснюють закупку насіння сільськогосподарських культур, і обласних асоціацій цукрової промисловості, розподіляє ці кошти та перераховує їх Міністерству фінансів Республіки Крим, обласним фінансовим управлінням на поточні рахунки по державному бюджету.
Ці кошти цільові і, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 року N 929, повинні використовуватись тільки для фінансування державного контракту сільгосппродукції і сировини (на зерно, цукрові буряки, олійні культури, насіння сільськогосподарських культур та племінну худобу). При цьому 70 відсотків вартості продукції, яка надходить по держконтракту, зараховується в погашення раніше наданих грошових і матеріальних авансів до повного їх повернення. За рахунок бюджетної позички також відшкодовуються витрати по транспортуванню зерна, насіння олійних культур та цукрових буряків, що зараховуються у виконання державного контракту.
Плата за сушіння та очищення зерна і насіння олійних культур до базисних кондицій, що стягується з сільськогосподарських товаровиробників, перераховується на підставі реєстрів форми ЗХС-3 "Реєстр накладних на прийняте зерно з визначенням якості по середньодобовому зразку" з бюджетного рахунку на розрахунковий рахунок хлібоприймального підприємства.
Бюджетна позичка на зазначені цілі Міністерством фінансів Республіки Крим, облфінуправлінням надається обласним виробничим об'єднанням елеваторної і зернообробної промисловості, обласним асоціаціям цукрової промисловості і насінницьким заводам Держхарчопрому для заготівельних та переробних підприємств і організацій, а також іншим підприємствам і організаціям, які додатково наділені облдержадміністраціями правом заготівельників та здійснюють закупки племінної худоби і насіння сільськогосподарських культур.
При переміщенні зерна, насіння олійних культур та цукрових буряків з одного підприємства на інше в межах області одночасно передається заборгованість по бюджетній позичці, виходячи з їх облікової вартості. У разі міжобласних поставок зерна заборгованість по бюджетній позичці передається виробничим об'єднанням через облфінуправління на підставі реєстру актів передачі її від підприємств-постачальників на підприємства-одержувачі з відповідним переоформленням договорів. Копії реєстрів в облфінуправління надсилають Міністерству фінансів України.
Кредитні відносини між Міністерством фінансів Республіки Крим, обласними фінансовими управліннями і виробничими об'єднаннями та обласними асоціаціями оформляються договорами, в яких визначаються: мета надання бюджетної позички, її сума та терміни повернення, відсоткові ставки за користування позичкою, економічні санкції за порушення виконання укладених угод та особливі умови надання позички (примірний проект договору додається).
Виробничі об'єднання і асоціації укладають з відповідними заготівельними організаціями та переробними підприємствами аналогічні угоди, в яких передбачають також заходи щодо забезпечення повернення в установлений термін сум одержаної позички. В договорі із заготівельними організаціями та переробними підприємствами укладаються договори на заставу продукції на відповідну суму одержаної бюджетної позички і відсотків за її використання.
Плата за використання бюджетної позички в 1994 році встановлюється в розмірі 30 відсотків річних з дня надходження коштів на рахунок виробничих об'єднань і асоціацій.
Для обліку коштів державного бюджету, спрямованих для надання бюджетних позичок по фінансуванню державного контракту на поставку до державних ресурсів сільгосппродукції, бюджетним установам, об'єднанням хлібопродуктів (асоціаціям) установами банків відкриваються бюджетні рахунки по балансовому рахунку N 126 за класифікацією доходів видатків Державного бюджету України, відносяться по виробничих об'єднаннях елеваторної і зернопереробної промисловості - розділ 160, глава 82, параграф 4, стаття 32, символ звітності банку 41; по асоціаціях цукрової промисловості - розділ 160, глава 70, параграф 4, стаття 32, символ звітності банку 41.
Виробничі об'єднання та асоціації складають і подають Міністерству фінансів Республіки Крим та облфінуправлінням графіки повернення бюджетних коштів, виходячи з укладених договорів та обсягів реалізації продукції, але не пізніше 1 серпня 1995 року.
Договір N __________
про надання ________________ обласним фінансовим управлінням
бюджетної позички __________________ виробничому об'єднанню
елеваторної і зернопереробної промисловості
м.______________ ______________ 1994 року
______________ обласне фінансове управління в особі __________, з
одного боку, та ________________ виробниче об'єднання елеваторної
і зернопереробної промисловості в особі ______________________, з
другого боку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України
від 12 листопада 1993 р. N 929 "Про державний контракт і державне
замовлення на сільськогосподарську продукцію, сировину і
продовольство на 1994 рік" уклали цей договір про таке:
1. Предмет договору
1.1. _________________________ обласне фінансове управління надає ____________ виробничому об'єднанню елеваторної і зернопереробної промисловості бюджетну позичку для фінансування державного контракту на поставку в державні ресурси сільськогосподарської продукції і сировини.
2. ________________ обласне
фінансове управління зобов'язується:
2.1. Надати _____________________________________ виробничому об'єднанню елеваторної і зернопереробної промисловості бюджетну позичку в сумі ________ млрд.крб. для видачі сільськогосподарським товаровиробникам на придбання матеріально-технічних ресурсів та видачі авансів під державний контракт на поставку сільськогосподарської продукції до державних ресурсів в 1994 році і перерахувати кошти на рахунок ______________________ виробничого об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості N __________ в ОПЕРУ _____________________ банку України.
Бюджетна позичка надається за плату 30 відсотків річних строком до _______________ 1994 року.
3. ________________ виробниче управління
елеваторної і зернопереробної промисловості зобов'язується:
3.1. Оформити отримані бюджетні позички строковими зобов'язаннями.
3.2. Спрямувати кошти отриманої бюджетної позички на фінансування державного контракту на поставку в державні ресурси сільськогосподарської продукції і сировини.
Забезпечити укладання з відповідними заготівельними організаціями і переробними підприємствами аналогічних договорів, а також договорів про заставу продукції (товарів) на суму одержаних бюджетних позичок та відсотків за їх користування. В договорах з підприємствами передбачити заходи по поверненню в установлений строк сум одержаної позички та процентів.
3.3. Забезпечити повне нарахування відсотків за користування кредитом у розмірі 30 відсотків річних та перерахування сум нарахованих відсотків у строки, встановлені для повернення позичок на рахунок обласного фінансового управління N ___________ в ОПЕРУ ________________ банку України, МФО ______________.
3.4. Забезпечити повне повернення одержаної позички в сумі ______ млрд.крб. до _____________ 1994 року, в тому числі: до ________ - _______ млрд.крб., до _________ - ______ млрд.крб.
3.5. Установити контроль за цільовим використанням одержаних коштів.
4. Відповідальність сторін.
4.1. У разі невиконання чи несвоєчасного виконання ______________ виробничим об'єднанням елеваторної і зернопереробної промисловості своїх зобов'язань, зазначених у пунктах 3.3. та 3.4. цього Договору __________, обласне фінансове управління має право у безспірному порядку стягнути відповідні кошти з рахунків _________ виробничого об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості у банках України або зменшити на відповідну суму перерахування коштів, передбачених у державному бюджеті _________ виробничому об'єднанню елеваторної і зернопереробної промисловості.
До погашення бюджетної позички та нарахованих відсотків після настання строку повернення бюджетної позички всі надходження на рахунки ____________ виробничого об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості в банках України перераховуються на рахунок ____________ обласного фінансового управління N ____ в ОПЕРУ ________________ банку України, м.__________ МФО __________.
5. Умови зміни договору
5.1. Умови цього договору можуть бути переглянуті за взаємним погодженням сторін з урахуванням змін чинного законодавства, що регулює діяльність обласного фінансового управління та надання бюджетної позички під державний контракт на поставку сільськогосподарської продукції до державних ресурсів в 1994 році.
6. Термін дії договору
6.1. Термін дії цього договору встановлюється з дня його підписання і до ________________ 1994 року.
7. Юридичні адреси та банківські реквізити сторін
_____________________ виробниче _________________ фінансове
управління елеваторної і управління
зернопереробної промисловості ___________________________
_______________________________ (адреса)
(адреса)
Генеральний
директор ______________________ Начальник _________________
___________________ виробничого фінансового управління
об'єднання елеваторної і
зернопереробної промисловості
(підпис) (підпис)
(печатка) (печатка)
Міністерство фінансів Республіки Крим, обласні та Севастопольське міські фінансові управління подають Міністерству фінансів України щомісячно до 8 числа звіт про використання бюджетних коштів за формою N 2-МДБ.
За станом на 1 число кожного місяця, починаючи з 1 серпня, виробничі об'єднання та асоціації подають Міністерству фінансів Республіки Крим і облфінуправлінням, Мінсільгосппроду і Держхарчопрому звіт про використання бюджетної позички, виходячи з фактичного надходження зерна, цукрових буряків, олійних культур, насіння сільськогосподарських культур та племінної худоби, що зараховані у виконання держконтракту.
За станом на 1 січня 1995 року виробничі об'єднання елеваторної і зернопереробної промисловості та асоціації цукрової промисловості проводять звірку розрахунків про надання та використання бюджетної позички в розрізі окремих заготівельних організацій та переробних підприємств.
Заступник Міністра фінансів України В.М.Матвійчук Заступник Міністра економіки України В.П.Попов Заступник Міністра сільського господарства України В.Д.Гревцов Заступник Голови державногокомітету України по харчовійпромисловості Ю.В.Жихарєв