• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання відповідних податкових пільг підприємствам, установам, організаціям - замовникам робітничих кадрів за умови участі у навчальному процесі

Міністерство освіти і науки України | Лист від 18.12.2007 № 1/9-761
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.12.2007
  • Номер: 1/9-761
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.12.2007
  • Номер: 1/9-761
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
18.12.2007 N 1/9-761
Міністерство освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
управління освіти і науки
обласних, Київської
та Севастопольської міських
державних адміністрацій
На виконання Плану заходів, спрямованих на задоволення потреб ринку праці у кваліфікованих робітничих кадрах, схвалених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. N 886-р, та відповідно до роз'яснень, наданих Міністерством фінансів та Міністерством економіки, інформуємо наступне.
Питання щодо надання відповідних податкових пільг підприємствам, установам, організаціям - замовникам робітничих кадрів за умови участі у навчальному процесі на даний час законодавчо врегульовано.
Так, у підпункті 5.2.2 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" визначено, що до складу валових витрат платника податку включаються суми коштів або вартість товарів (робіт, послуг) добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до неприбуткових організацій (у тому числі до професійно-технічних навчальних закладів державної та комунальної форми власності, якщо вони зареєстровані як неприбуткові установи) у розмірі, що перевищують два відсотки, але не більше п'яти відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
Абзацом третім підпункту 5.4.2 пункту 5.4 статті 5 зазначеного Закону України встановлено, що до валових витрат включаються:
витрати платника податку, пов'язані з професійною підготовкою, навчанням, перепідготовкою або підвищенням кваліфікації осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким платником податку;
витрати на навчання та (або) професійну підготовку у вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладах інших осіб, які не перебувають з таким платником податку у трудових відносинах, але уклали з ним письмову угоду (договір, контракт) про взяті ними зобов'язання відпрацювати у платника податку після закінчення вищого та (або) професійно-технічного навчального закладу та отримання спеціальності (кваліфікації) не менше трьох років;
витрати на організацію навчально-виробничої практики за профілем основної діяльності платника податку або в структурних підрозділах, що забезпечують його господарську діяльність, осіб, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах. Зазначені витрати включаються до валових витрат у розмірі до 3 відсотків фонду оплати праці звітного періоду.
Крім того, абзацом "а" пункту 7.11 статті 7 даного Закону встановлено, що професійно-технічні навчальні заклади державної та комунальної форми власності відносяться до неприбуткових організацій.
Водночас у проекті Податкового кодексу України вищезазначені податкові пільги суб'єктам господарювання передбачаються підпунктом 7.10.6 пункту 7.10 та підпунктом 7.14.3 пункту 7.14 статті 7 розділу III "Податок на прибуток підприємств".
Враховуючи викладене, Міністерство освіти і науки України рекомендує:
протягом січня-лютого 2008 року провести наради з керівниками професійно-технічних навчальних закладів із залученням широкого кола суб'єктів господарювання для роз'яснення можливостей надання відповідних податкових пільг роботодавцям за умови їх участі у навчальному процесі та формуванні державного замовлення починаючи з 2008 року, оновленню навчально-матеріальної бази навчальних закладів тощо;
при розробці регіональних програм підготовки кваліфікованих робітничих кадрів на 2008-2012 роки врахувати вище надані роз'яснення, як один із шляхів можливого додаткового фінансування цих програм;
сприяти подальшій участі роботодавців у навчально-виробничому процесі професійно-технічних навчальних закладів з урахуванням особливостей регіональних ринків праці та безпосередніх потреб конкретних замовників робітничих кадрів.
Інформацію з цього питання та про хід виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. N 886-р "Про схвалення плану заходів, спрямованих на задоволення потреб ринку праці у кваліфікованих робітничих кадрах" подати департаменту професійно-технічної освіти відповідно до наказу МОН України від 12.12.07 р. N 1121 "Про затвердження Плану дій Міністерства освіти і науки України щодо реалізації розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. N 886-р "Про схвалення плану заходів, спрямованих на задоволення потреб ринку праці у кваліфікованих робітничих кадрах".
Перший заступник Міністра Б.М.Жебровський