• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо підтримки проекту Молодіжного розвитку Корпусу Миру США

Міністерство освіти і науки України | Лист від 10.10.2006 № 1/9-630
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.10.2006
  • Номер: 1/9-630
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 10.10.2006
  • Номер: 1/9-630
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
10.10.2006 N 1/9-630
Міністру освіти і науки
Автономної Республіки Крим,
начальникам управлінь освіти
і науки обласних, Київської,
Севастопольської міських
держадміністрацій
Головам Рад директорів ВНЗ
I-II рівнів акредитації
Щодо підтримки проекту Молодіжного розвитку Корпусу Миру США
Добровольці Корпусу Миру працюють в Україні за запрошенням Уряду України, українських державних і приватних установ та організацій на всій території країни. Корпус Миру тісно співпрацює з Міністерством освіти і науки України, а також обласними органами самоврядування і місцевими адміністраціями. Фінансування Корпусу Миру здійснюється за рахунок податків, які сплачують американські громадяни.
З 2005 року у співпраці із Міністерством освіти та науки та Міністерством економіки України, Корпус Миру започаткував пілотний проект Молодіжного розвитку. Цей проект реалізується в рамках Меморандуму про співпрацю у галузі викладання англійської мови, економічної та екологічної освіти між Міністерством освіти і науки України та Корпусом Миру США в Україні від 20.05.2004 р. Проект має на меті сприяти вирішенню проблеми зростаючої диспропорції між рівнями розвитку молодих людей у більшості міських центрів та тих, що живуть у сільських та інших економічно менш розвинутих регіонах.
Добровольці Корпусу Миру працюють вчителями англійської мови і викладачами з підготовки вчителів англійської мови, викладачами підприємницької справи і консультантами з питань управління, а також вчителями з питань екології та захисту навколишнього середовища. Окрім виконання своїх першочергових завдань, добровольці також регулярно беруть участь у місцевих заходах, які розширюють сферу самоврядування і принцип добровільності, а також спрямовані на вирішення громадських проблем. Така громадська діяльність включає підвищення обізнаності громадськості у питаннях ВІЛ/СНІДу, кампанії з очищення навколишнього середовища, розвиток недержавних організацій, літні табори для молоді, класи для навчання дорослого населення англійській мові, навчання принципам управління і цивільному праву, допомогу сиротам і людям з фізичними та розумовими вадами, а також допомогу бібліотекам та інформаційним центрам для вчителів.
Всі добровольці вивчають українську культуру та українську або російську мову, перш ніж розпочати роботу в Україні. Після успішного завершення навчання добровольці беруть зобов'язання пропрацювати два роки на призначених місцях. За свою роботу добровольці не отримують зарплатні. Корпус Миру оплачує їх витрати на утримання, а, окрім цього, у більшості випадків, українська сторона забезпечує їх житлом.
Слід зазначити, що до цих пір Корпус Миру здебільшого співпрацював зі школами, які виступали в ролі приймаючих організацій. Водночас із цим, Корпус Миру зацікавлений в можливості залучення до співпраці технікумів та коледжів в рамках даного проекту.
Виходячи із зазначеного, просимо обговорити на черговому засіданні Рад" директорів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації кандидатури навчальних закладів та надіслати до 30.11.06 до департаменту вищої освіти міністерства список рекомендованих технікумів та коледжів (до трьох навчальних закладів від регіону). До списку можуть бути включені навчальні заклади незалежно від їх підпорядкування, крім недержавних.
Подання інформації просимо підтвердити за тел. (044) 236-12-97.
Координатор проекту Молодіжного розвитку Корпусу Миру США в Україні - Анатолій Сахно, тел. (044) 247-68-63, 247-68-40, e-mail: asakhnoi@ua.peacecorps.gov.
Заступник Міністра М.Ф.Степко
Додаток
Починаючи з 1992 року Міністерство освіти та науки України тісно співпрацює з Корпусом Миру Сполучених Штатів Америки в Україні. Корпус Миру є американською урядовою, неполітичною, нерелігійною та невійськовою організацією, яка сприяє зміцненню миру і дружби між людьми різних національностей і культур. Здійснюючи свою діяльність у понад 170 країнах світу. Корпус Миру протягом чотирьох десятиріч надає технічну допомогу шляхом втілення в життя програм у сфері освіти, розвитку бізнесу, захисту навколишнього середовища, сільського господарства та охорони здоров'я.
Корпус Миру почав налагоджувати партнерські зв'язки з Урядом України та приватними організаціями у травні 1992 року, коли тодішній Президент України Леонід Кравчук та тодішній Президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш-Старший підписали двосторонню угоду про започаткування програм Корпусу Миру в Україні.
Фінансування діяльності Корпусу Миру здійснюється за рішенням Конгресу Сполучених Штатів Америки з бюджету Федерального Уряду Сполучених Штатів і формується за рахунок податків, сплачених громадянами США. Всі добровольці є громадянами Сполучених Штатів Америки, різні за віком, освітою та досвідом роботи.
Всі добровольці проходять курс навчання українській або російській мові та вивчають українську культуру та навчальні методики протягом перших трьох місяців перебування в Україні. Після цього передбачається, що вони повинні відпрацювати протягом двох років в тих організаціях, до яких вони направляються на роботу. Добровольці Корпусу Миру не одержують зарплатні за свою роботу. Вони перебувають на повному утриманні Корпусу Миру, який несе всі витрати, включаючи житло.
У 2005 році Корпус Миру США в Україні в співпраці з Міністерством освіти та науки, Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту та Міністерством економіки розпочав пілотний проект Молодіжного розвитку. Проект Молодіжного розвитку створено на прохання Уряду України для сприяння вирішенню проблеми зростаючої диспропорції між рівнями розвитку молодих людей у більшості міських центрів та тих, що живуть у сільських та інших економічно менш розвинутих регіонах. Проект головним чином спрямований на молодь з сіл та малих міст віком від 12 до 22 років.
МЕТА ПРОЕКТУ: Допомогти молоді з менш економічно розвинутих громад підготуватися до активної участі у соціальному та економічному житті сучасної України, допомігши їй набути навички, необхідні для того, щоб вести здоровий спосіб життя, отримати успішну та прибуткову роботу і бути активними та відповідальними громадянами України.
ЦІЛІ ПРОЕКТУ:
1) Молодь отримає більше можливостей для досягнення успіху в соціальному та економічному житті.
2) Молодь відіграватиме активну роль у вирішенні проблем, пов'язаних з громадою та молодіжним розвитком.
3) Школи та громади розроблять та покращать методологію позакласної роботи, навчальний план та програми для роботи з молоддю.
Корпусу Миру провів аналіз цілого комплексу пріоритетів молодіжного розвитку, програм та ресурсів Міністерства освіти та науки. Міністерства економіки та Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту і визначив наступні фокусні сфери для роботи добровольців проекту Молодіжного розвитку:
1) Навчання здоровому способу життя - особисте здоров'я/ правильне харчування/ гарна фізична форма, безпека та травматизм/ запобігання насильству, запобігання ВІЛ/СНІД, зловживанню алкоголю, тютюну та наркотичних речовин, правильний спосіб життя, ефективне спілкування, тощо.
2) Розвиток навичок працевлаштування - отримання інформації про роботу, визначення можливостей отримання роботи, поради щодо кар'єри, написання резюме, механізми подання запиту про роботу, створення центрів розвитку кар'єри, проходження практики/ сезонні робочі програми, вивчення ділової англійської мови, тощо.
3) Розвиток навичок підприємництва - визначення перспективних бізнес можливостей, вивчення прикладної економіки та основ бізнесу, навички фандрейзингу та маркетингу, тощо.
4) Навчання навичкам використання інформаційних технологій - розвиток грамотності щодо інформаційних технологій, тобто використання MS Office, Інтернету, електронної пошти, веб-дизайну тощо.
5) Розвиток громадянської свідомості - тренінги з лідерства, гендерна рівність, дискусійні клуби, соціальні служби, заохочення до волонтерства та активної участі в громадському житті, клуби громадської моралі, тощо.
6) Екологічне виховання - заходи щодо захисту навколишнього середовища. День Землі, заходи з прибирання територій, тощо.
7) Відпочинок - драматичні гуртки, спорт, групи інтересів, мистецтво, культурні фестивалі, турпоходи, тощо.
Добровольці проекту Молодіжного розвитку прикріплюються при школах, технікумах та коледжах, а також співпрацюють з місцевими партнерами: відділами у справах сім'ї, молоді та спорту, центрами соціальних служб для молоді та службами у справах неповнолітніх, будинками культури, центрами творчості, неурядовими організаціями та школами-інтернатами. Ці добровольці пропонують молодим людям уроки, позакласні заходи та реалізують проекти в громадах, спрямовані на подолання алкогольної та наркотичної залежності, поширенню ВІЛ, пропагування здорового способу життя, розвиток навичок з інформаційних технологій, основ бізнесу, лідерства, громадянської освіти, екології та розвитку кар'єри. П'ятдесят вісім добровольців проекту Молодіжного розвитку працюють на даний момент в п'ятдесяти чотирьох населених пунктах України.
Міністерство запрошує всі зацікавлені школи, технікуми та коледжі до співпраці в ролі приймаючих організацій в рамках цього проекту. Міністерство також звертається до начальників відділів освіти з проханням порекомендувати потенційні для співпраці школи, технікуми та коледжі та сприяти в проведенні зустрічей з представниками громади на прохання координатора проекту Молодіжного розвитку Корпусу Миру під час відбору місць для роботи добровольців. Ваша подальша підтримка, співпраця та реалізація спільних проектів в громаді разом з добровольцями проекту Молодіжного розвитку сприятиме кращому задоволенню потреб молоді та вирішенню нагальних проблем в молодіжному середовищі.
Якщо Ви зацікавлені розпочати співпрацю і отримати більше інформації про проект Молодіжного розвитку, будь-ласка зв'яжіться з Анатолієм Володимировичем Сахном, координатором проекту Молодіжного розвитку, за телефонами: 8 (044) 247-6863 / 8-050-380-5839 або за допомогою електронної пошти: asakhno@ua.peacecorps.gov.