ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
N 11/3-605 від 09.03.94 м.Київ |
Начальника митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 25/2-9-16/2041-ЕП від 02.03.2005 )
Про недоліки, що мають місце в роботі митниць з питань діяльності митних ліцензійних складів на території України
З метою впорядкування діючого порядку функціонування митних ліцензійних складів, митного оформлення товарів та інших предметів, що надходять на склади та випускаються з них та в цілях роз'яснення окремих вимог "Положення про відкриття та діяльності митних ліцензійних складів на території України," затвердженого наказом ДМК України N 170 від 03.09.92 р., виходячи з аналізу результатів перевірок діяльності митних ліцензійних складів в Київській, Дніпропетровській, Криворізькій митницях, повідомляємо наступне:
1. Для одержання ліцензії на відкриття митного складу, власник складу звертається в митний орган, в зоні діяльності якого він знаходиться, з заявою, складеною за встановленою формою, згідно додатка N 1 і до якої додаються економічне обгрунтування необхідності відкриття митного складу, креслення складських приміщень з позначенням систем сигналізації та робочих місць, які передбачаються відвести на потреби митниці, список осіб, що мають право доступу на склад. На момент подання заяви складське приміщення має бути обладнане і оснащене як митний склад. Митний орган, який отримав таку заяву, здійснює перевірку зазначених відомостей на підставі копій установчих та реєстраційних документів власника складу (статуту, установчого договору, свідоцтва про реєстрацію і т.ін.), документів, що підтверджують право на володіння складським приміщенням, а також перевірку відповідності приміщення складу вимогам, що висуваються до митних складів.
2. У разі прийняття митним органом рішення про доцільність відкриття митного складу, цей митний орган, поряд з документами, що передбачаються пунктом 3.5 "Положення про порядок відкриття та діяльності митних ліцензійних складів на території України", затведженого наказом ДМК України N 170 від 03.09.92 р., направляє на адресу ДМК України супровідний лист з викладенням пропонованої форми організації митного контролю на даному складі та зазначенням кількості службовців митної установи, які мають залучатися до роботи на цьому складі. До листа додається копія платіжного доручення про перерахування на адресу ДМК України суми зборів у розмірі 500 доларів США чи еквівалент цієї суми за видачу ліцензії на право відкриття та експлуатації митного складу і за допущення до декларування товарів та інших предметів, що зберігаються на митному ліцензійному складі. При оплаті у національній валюті України сума, еквівалентна 500 доларам США, нараховується по курсу Національного Банку України, що діє на день сплати збору.
3. Надходження товарів та інших предметів для зберігання на митному ліцензійному складі (крім випадків перевезення з одного митного ліцензійного складу на інший) здійснюється лише за умови підтвердження такого надходження шляхом подання ВМД з заповненням граф, як це передбачено додатком N 2 до Інструкції "Про порядок заповнення вантажної митної декларації при транзиті вантажів на митний ліцензійний склад на території України", затвердженої наказом ДМК України N 170 від 03.09.92 р. та наказом ДМК України N 7 від 06.01.93 р. та сплати передбачених митних зборів. Одночасно з поданням ВМД в митний орган подаються наступні документи: вантажні та товаросупровідні документи на ввезені товари (накладні, коносаменти, специфікації, рахунки-фактури і т.п.), інші документи, які необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення.
4. Відомості про товари та інші предмети, що надійшли для зберігання на митному ліцензійному складі, мають бути внесені власником складу в журнал обліку, що ведеться за формою згідно додатку N 2. Власник митного ліцензійного складу повинен один раз в три місяці подавати до митного органу звіт про товари, що зберігаються на складі (додаток N 3). При наявності достатніх підстав митний орган має право зобов'язати власника складу представити позачерговий звіт. Такий звіт має подаватись на протязі 3 днів з моменту пред'явлення письмової вимоги про це начальника митниці або його заступника.
Для оперативної перевірки правильності ведення документації на митному складі та оперативної перевірки відповідності вмісту митного складу даним складського обліку митний орган самостійно здійснює реєстрацію та облік всіх вантажів, що надходять на склад та зі складу за формою, що визначається митним органом самостійно.
5. З митного ліцензійного складу товари та інші предмети можуть випускатися:
- у вільне використання на території України;
- за митний кордон України;
- для перевезення з одного митного складу на інший;
- тимчасово з наступним поверненням.
Вивезення товарів та інших предметів з митного ліцензійного складу, за винятком випадків перевезення з одного митного ліцензійного складу на інший, повернення товару власнику в країну експортера та вивезення товарів та інших предметів без зміни попереднього режиму транзиту, здійснюється за умови подання вантажної митної декларації.
Митне оформлення товарів та інших предметів, що перевозяться з одного митного ліцензійного складу на інший, чи повертаються власнику в країну експортера, чи прямують без зміни попереднього режиму транзиту, здійснюється шляхом складання "Провізної відомості" у трьох екземплярах, один з яких направляється поштою у митницю призначення, другий - разом з супровідними документами прямує з вантажем, третій залишається у справах митниці відправлення на контролі, сплата митних процедур в таких випадках не здійснюється.
Наголошуємо, що випуск з митного ліцензійного складу товарів та інших предметів у вільне використання на території України, дозволяється лише суб'єктам господарської діяльності.
Голова Комітету | А.Колос |
Додаток N 1
Форма заяви,
що надається митниці
для отримання ліцензії на право
відкриття митного ліцензійного складу
В ___________________________________________________________
(назва митниці)
від _________________________________________________________
(повна назва суб'єкта господарської діяльності)
Заява
Прошу видати ліцензію на відкриття митного ліцензійного складу
відкритого (закритого) типу. У зв'язку з цим повідомляю наступне:
1. __________________________________________________________
(повне та скорочене юридичне найменування, код ЗКПО,
_____________________________________________________________
юридична та фактична адреса, реєстраційний N свідоцтва
про реєстрацію
2. __________________________________________________________
(карб. та валют. рахунки, найменування, адреса і коди
ЗКПО банків, в яких відкриті ці рахунки)
3. __________________________________________________________
(місцезнаходження приміщень, призначених для складу)
4. __________________________________________________________
(площа приміщень, призначених для складу)
5. __________________________________________________________
(характеристика матеріально-технічного оснащення
приміщень складу)
6. __________________________________________________________
(забезпечення охорони, наявність сигналізації,
протипожежного обладнання)
7. __________________________________________________________
(перелік товарів, які планується зберігати на складі)
8. __________________________________________________________
(інша інформація, яка може бути використана для прийняття
рішення про видачу ліцензії)
П.І.Б. (від імені юридичної особи) Підпис Печатка
Додаток
_____________________________________________________________
(перелік документів до заяви, які надаються для перевірки
зазначених відомостей)
Додаток N 2
Форма обліку товарів, що зберігаються на складі
Додаток N 3
Звіт про товари, що зберігаються на митному ліцензійному складі
N N п/п | Дата надход- ження | N ВМД або Провізної відомості | Кількість при над- ходженні | Кількість на дату звіту | Кількість при випу- ску зі складу | N ВМД або Провізної відомості при випу- ску зі складу |