• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок переказу за кордон доходів, прибутків та інших коштів, одержаних іноземними інвесторами

Національний банк України  | Лист від 06.07.1992 № 19040-527 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.07.1992
  • Номер: 19040-527
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.07.1992
  • Номер: 19040-527
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
N 19040/527 від 6.07.92
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним та по м.Києву і
області управлінням
Національного банку України
Комерційним банкам
Кабінету Міністрів України
Міністерствам і відомствам
(за списком)
( Лист скасовано на підставі Постанови Нацбанку N 356 від 20.07.99 )
Про порядок переказу за кордон доходів, прибутків та інших коштів, одержаних іноземними інвесторами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 121 від 27.05.96 ) ( Додатково див. Лист Нацбанку N 13-111/1151 від 25.07.96 ) ( Документ втратив чинність в частині в частині порядку відкриття і закриття рахунків та їх загального призначення на підставі Постанови Нацбанку N 121 від 27.05.96 )
Верховна Рада України 13 березня 1992 року прийняла Закон "Про іноземні інвестиції", введений в дію з 31 березня 1992 року.
Відповідно до Закону іноземним інвесторам після сплати податків та обов'язкових зборів гарантується безперешкодний і без затримки переказ за кордон їх доходів, прибутків та інших коштів в іноземній валюті, одержаних на законній підставі у зв'язку з інвестиціями.
При цьому переказ за кордон частини прибутку, що належить іноземному інвестору, повинен забезпечуватися за рахунок його власної валютної виручки від такої діяльності, а також за рахунок інших дозволених законодавством джерел одержання іноземної валюти.
При переказі (вивезені) за кордон частини прибутку, що належить іноземному інвестору в результаті діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, сплачується податок за ставкою 15 відсотків від суми, що переказується або вивозиться.
Іноземний інвестор може відкривати в уповноважених банках рахунки як в іноземній валюті, так і у валюті, діючій на території України. Кожен іноземний інвестор може мати один рахунок в іноземній валюті і один рахунок у валюті України.
На поточний рахунок, відкритий в іноземній валюті, (умовно поіменований - типу "А") зараховуються валютні кошти для інвестицій в економіку України, а також дивіденди в іноземній валюті, одержані від інвестицій на території України.
Іноземна валюта з цього рахунку може вільно переказуватися за кордон, або продаватися уповноваженому банку з додержанням вимог законодавства.
При вивезенні за кордон іноземної валюти, одержаної від інвестицій на території України в формі готівки, іноземному інвестору необхідно одержати дозвіл уповноваженого банку, де відкритий валютний рахунок інвестора, незалежно від розміру валютних коштів.
Іноземна валюта з вказаного рахунку може реінвестуватися на території України без обмежень.
Для відкриття поточного рахунку в іноземній валюті іноземний інвестор повинен надати уповноваженому банку такі документи:
а) заяву на відкриття рахунку, завірену в посольстві (консульстві) України за кордоном чи в посольстві (консульстві) відповідної іноземної держави в Україні;
б) нотаріально завірену копію установчого документу;
в) картку із зразками підписів осіб, уповноважених розпоряджатися рахунком;
г) виписку із торгового реєстру країни перебування про реєстрацію фірми, як юридичної особи;
д) копію свідоцтва про реєстрацію в Міністерстві зовнішньо-економічної діяльності і торгівлі України;
є) копію інвестиційного свідоцтва Міністерства фінансів України:
Рахунки, як правило, відкриваються і ведуться в одній іноземній валюті.
У випадку, коли іноземним інвестором виступає фізична особа, в банк для відкриття рахунку надаються вказані вище документи, крім вказаних в п. б) і г), а також підтвердження іноземного банку, про відкритий в ньому рахунок фізичної особи інвестора.
Валюта, що діє в Україні, одержана іноземним інвестором у вигляді частини доходів, прибутків та інших коштів від діяльності спільних підприємств, а також підприємств із 100% іноземною участю, зараховується на поточні рахунки і вклади типу "Л". На вказаний рахунок надходять також дивіденди по цінних паперах у валюті, що діє на території України, а також кошти від їх реалізації нерезидентом в Україні.
Кошти з рахунку типу "Л" по розпорядженню власників можуть використовуватись:
- для здійснення любих платежів на території України, включаючи витрати на цілі приватизації (ст. 41 Закону);
- для купівлі іноземної валюти в уповноважених банках і в Національному банку України (по курсу, встановленому банком) і переказу її за кордон з додержанням законодавства;
- для купівлі товарно-матеріальних цінностей і їх вивозу за кордон з додержанням вимог ст. 29 Закону "Про іноземні інвестиції".
Рахунки типу "Л" відкриваються уповноваженими банками, незалежно від розміру надходжень, при наданні іноземним інвестором таких документів:
а) заяви про відкриття рахунку з вказівкою його виду, передбачаємих джерел надходження валюти, що діє на території України, і можливих направлень її використання. Заява повинна бути завірена в посольстві (консульстві) України за кордоном, чи в посольстві (консульстві) відповідної іноземної держави в Україні;
б) нотаріально завіреної копії статуту;
в) картки із зразками підписів осіб, уповноважених розпоряджатися рахунком;
г) виписки із торгового реєстру країни перебування про реєстрацію фірми як юридичної особи;
д) копію свідоцтва про реєстрацію фірми в Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України;
є) копія інвестиційного повідомлення (свідоцтва) Міністерства фінансів України:
Іноземними учасниками спільних підприємств і акціонерних товариств при зарахуванні дивідендів надаються також (для підтвердження належної їм частини):
- копія завіреного аудитором річного звіту і рахунку прибутків і збитків;
- рішення зборів вищого органу спільного підприємства чи підприємства із 100% іноземною участю про розподіл і перерахунок дивідендів учасникам спільних підприємств і акціонерам.
В разі надходження коштів від продажі цінних паперів, емітованих в Україні, необхідна справка органів Мінфіну України, яка підтверджує факт продажі нерезидентом цінних паперів у валюті, що діє на території України (акцій, облігацій) і їх вартість.
Якщо рахунок типу "Л" відкриває іноземний інвестор - фізична особа, в банк надаються всі вказані вище документи, крім тих, що передбачені в п.б) і г), а також лист іноземного банку про відкритий в ньому рахунок фізичної особи.
Платежі по рахунках типу "Л" здійснюються в межах залишків коштів на рахунку.
Уповноважені банки зобов'язані надавати в Національний банк України звітність про відкриті нерезидентами рахунки у валюті, що діє на території України та іноземній валюті. Форму і строки звітності визначає Національний банк України.
Заступник Голови О.М.Шаров