• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання розяснень

Федерація професійних спілок України  | Лист від 12.04.2005 № 05-30-513
Реквізити
  • Видавник: Федерація професійних спілок України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.04.2005
  • Номер: 05-30-513
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Федерація професійних спілок України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.04.2005
  • Номер: 05-30-513
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
Л И С Т
12.04.2005 N 05-30-513
Ваш лист <...> на прохання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто у Федерації професійних спілок України.
По суті піднятих у Вашому зверненні питань повідомляємо наступне.
Діючими нормативними та директивними документами органів виконавчої влади вік дітей, які можуть отримувати новорічний подарунок, не обмежується
Розпорядженням Президента України від 18 листопада 2004 року N 294/2004-рп (Кабінету Міністрів,) Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям доручалося забезпечити фінансування придбання подарунків для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та журналістів, які загинули під час виконання службових обов'язків, дітей загиблих шахтарів, дітей із малозабезпечених і багатодітних сімей, дітей, які залишилися без догляду.
Статтею 5 Закону України від 30.11.2000 N 2117-III "Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків" визначено, що під дитячими святковими подарунками слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше одного неоподатковуваного мініму доходів громадян.
Новорічні подарунки для дітей своїх працівників підприємство може придбавати різними способами. Найпоширеніші з них - придбання подарунків за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, за рахунок коштів профспілкової організації або власних коштів підприємства.
Відповідно до постанови Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 17 вересня 2004 року N 106 новорічними подарунками забезпечуються лише малолітні діти, які є членами сімей застрахованих осіб. Сімейним кодексом України (ст. 6, п. 2) визначено, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.
Підприємство на підставі заявки та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування отримує в регіональному відділенні Фонду подарунки та видає їх своїм працівникам.
Вартість новорічних подарунків і квитків на новорічно-різдвяні заходи може бути сплачена профспілковою організацією. Для цього вказані витрати необхідно передбачити у кошторисі доходів і видатків профспілки. Порядок видачі подарунків, придбаних за рахунок профспілкового бюджету, визначається відповідним рішенням профспілкового комітету або колективним договором.
Новорічні подарунки або квитки на новорічні заходи також можуть бути придбані підприємством за рахунок власних коштів. При цьому слід мати на увазі, що відповідно до Закону України від 22.05.2003 N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" отримання новорічного подарунку працівником від працедавця прирівнюється до додаткового блага і включається до складу загального оподатковуваного доходу працівника з обкладенням цього доходу податком з доходів.
Заступник Голови І.Луцишин