• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо підвищення ефективності організації роботи рефінансування банків

Національний банк України  | Лист від 13.01.2003 № 14-011/84-290 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.01.2003
  • Номер: 14-011/84-290
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.01.2003
  • Номер: 14-011/84-290
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент монетарної політики
Л И С Т
13.01.2003 N 14-011/84-290
Головам правлінь банків,
начальникам територіальних
управлінь Національного
банку України,
Операційному управлінню
Національного банку України
( Лист втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 40-0006/16290 від 22.03.2018 )
Щодо підвищення ефективності організації роботи рефінансування банків
Національний банк України проаналізувавши результати проведення операцій з рефінансування банків відповідно до Положення про механізми рефінансування банків України, затвердженого постановою Правління від 28.02.2002 р. N 82 (далі - Положення), вважає за необхідне звернути увагу на наступне.
Окремі банки несвоєчасно укладають генеральні кредитні договори на використання кредитної лінії "овернайт", що при необхідності не дає можливості користуватися підтримкою миттєвої ліквідності від Національного банку.
При наданні заявок на участь в короткострокових та середньострокових тендерах допускаються порушення хронологічних часових вимог, в забезпечення кредиту пропонується неоднорідна застава, невірно відображається балансова вартість державних цінних паперів, векселі та майнові права на кредитні угоди по раніше наданих кредитах, що пропонуються для забезпечення кредиту, не відповідають вимогам, передбачених Положенням.
Вищенаведені недоліки в підготовці банками документів для отримання підтримки ліквідності від Національного банку не дають можливості банкам своєчасно і в повному обсязі отримувати кошти для підтримки своєї ліквідності.
Відповідно до вищезазначеного Положення тендери з рефінансування банків проводяться Національним банком щосереди, з визначеною черговістю проведення короткострокових та середньострокових тендерів, що дає можливість банкам завчасно приймати рішення щодо їх участі в тендерах та здійснювати прогноз щодо підтримки потреби в ліквідності на різні терміни. Банк може подавати заявку на тендер відразу після отримання оголошення щодо проведення чергового тендеру, а термін вказаний у розділі II, глави 2 пункт 3 "у вівторок до 10 години", визначає кінцевий строк подачі заявки.
Проведення операцій з рефінансування банків повністю автоматизовано і здійснюється за допомогою програмного забезпечення, що вимагає чіткого дотримання регламенту проведення цих операцій. Тому, особливо звертаємо увагу на чітке виконання вимог та дотримання всіх хронологічних обмежень в часі при проведенні операцій з рефінансування банків, встановлених Положенням. Подання заявок банками на отримання кредитів здійснюється лише засобами програмного забезпечення АРМ "Тендер" і не потребує їх дублювання електронною поштою чи листами (направленими як завчасно, так і після подання заявки засобами АРМ "Тендер" у визначений час) від банків з проханням щодо надання кредитних ресурсів.
Наведені недоліки при підготовці банками документів для участі в рефінансуванні від Національного банку свідчать про недостатню підготовленість працівників, відповідальних за організацію проведення цих операцій та володіння ними нормативними документами Національного банку, послаблення вимог керівництва окремих банків до цього участку роботи.
Просимо врахувати зазначене в подальшій роботі.
Заступник Голови П.М.Сенищ