ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
N 11/3-186 від 29.01.92 м.Київ |
Міністерство зв'язку України
Начальникам митниць, Начальникам
Поштових відділів Одеської,
Київської та Харківської митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11/1-10/9108-ЕП від 28.07.2005 ) ( Лист втратив чинність на підставі Листа Державного митного комітету N 11/1-4039 від 12.06.1996 )
Щодо предметів, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях
( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби N 05/1125 від 20.04.95 N 198 від 21.04.95 )
На виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про порядок обкладення митом предметів, які вивозяться (пересилаються) громадянами за митний кордон України" та до затвердження і введення в дію нових правил митного контролю за предметами, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях пропонуємо користуватися таким тимчасовим порядком:
1. Предмети, що пересилаються в МПВ і загальна вартість яких не перевищує розміру двох МЗП (за винятком культурних цінностей, що пропускаються по дозволам Міністерства культури), приймаються до пересилання за кордон без дозволу митних органів, причому вартість таких предметів, визначається по товарним чекам. Вартість предметів, зазначених в чеках, має відповідати роздрібній ціні на такі предмети, встановленій в Україні на день подання предметів на пересилання.
2. Предмети, що пересилаються в МПВ і загальна вартість яких перевищує розмір двох МЗП приймаються до пересилання за умови пред'явлення громадянами переліку з відмітками митниць про сплату мита та квитанції форми МД-1, виписаної на сплату мита на предмети, що пересилаються в МПВ. На зворотньому боці квитанції форми МД-1 в графі службові відмітки поштова адміністрація проставляє відмітку "прийнято до пересилання", яку завіряє штампом і після цього повертає квитанцію власнику. Перелік і поштова митна декларація, заповнена громадянами разом з МПВ та іншими супровідними документами подаються поштовою адміністрацією митниці місця оформлення міжнародних поштових відправлень для контролю та оформлення.
3. Предмети, що пересилаються громадянами, які виїжджають на постійне місце проживання за кордон, приймаються до пересилання за умови подання громадянином паспорту з відміткою про його виїзд за кордон на ПМП. Предмети особистого користування (взуття, одяг, білизна, домашнє устаткування), що пересилаються такими громадянами не в товарних кількостях, пропускаються без дозволу митниці незалежно від їх загальної вартості.
Предмети, не призначені для особистого користування та такі, що пересилаються у товарній кількості приймаються від громадян, які виїжджають на ПМП, за умови сплати мита на ці предмети та подання документів передбачених пунктом 2.
4. В графі 7 "Примітки" поштової митної декларації (С2/СР3) громадяни повинні вказати до якої категорії відносяться предмети, що подаються до пересилання: подарунки сувеніри, товари, особисті речі.
5. При відправленні предметів, загальна вартість яких перевищує розмір 2 МЗП та при відправленні поряд з особистими речами товарів, сувенірів подарунків пропонувати громадянам для прискорення проходження митного контролю та оформлення при заповненні граф 12,13,14,15,16, поштової митної декларації (С2/СР3) спочатку записувати ті предмети, що пропускаються без сплати мита (сувеніри, подарунки, товари, загальна вартість яких не перевищує розміру двох МЗП та особисті речі), а потім предмети, за які було сплачено мито згідно переліку та квитанції форми МД-1.
6. Особисті речі приймаються до пересилання тільки від громадян, що виїжджають на ПМП за кордон. Визначення особистих речей проводиться по їх попередньому вживанню (бувші у вжитку) та по їх характеру.
( Пункт 7 втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 05/1125 від 20.04.95; N 198 від 21.04.95 )
7. Продовольчі товари, які традиційно пересилались в якості подарунків (цукерки, печиво, джеми, варення, сушка, сушені фрукти тощо) до вирішення питання пропуску таких предметів Кабінетом Міністрів України приймати до пересилання тільки в країни колишнього СРСР і загальною вагою не більше 1 кг брутто.
8. Пересиланню за межі України громадянами в МПВ не підлягають такі предмети:
- дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння (в тому числі перли і бурштин) та вироби з них;
- іноземна валюта готівкою, акції та інші платіжні документи в іноземній валюті (крім платіжних документів банків та фінансово кредитних установ, які мають ліцензії Нацбанку на здійснення операцій з валютними цінностями);
- предмети, заборонені до пересилання в МПВ поштовою адміністрацією;
- предмети, пересилання яких в МПВ заборонено Всесвітньою поштовою конвенцією;
- предмети заборонені до вивезення чинним законодавством;
- продукти харчування.
Перший Заступник Голови комітету | О.Б.Єгоров |