ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/1-176 від 10.01.99 м.Київ |
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
Головам державних податкових
адміністрацій
в Автономній Республіці Крим,
областях,
мм.Києві та Севастополі
Начальникам ДНІ в містах (районах)
Щодо застосування норм законодавства з питань оподаткування податком на додану вартість для окремих операцій з ввезення товарів на митну територію Україну
( Додатково див. Лист Комітету Верховної Ради N 06-10/529 від 16.07.99 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної служби N 15/1-2718-ЕП від 30.08.99 )
З метою однозначного тлумачення окремих положень Закону України від 03.04.97 N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" повідомляємо, що:
1. З 01.10.98 набув чинності Указ Президента України від 07.08.98 N 857/98 "Про деякі зміни в оподаткуванні" відповідно до пункту 5 якого тільки операції з продажу імпортованого газу населенню та бюджетним організаціям підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків бази оподаткування, визначеної згідно з законодавством. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.98 N 1755 "Про доповнення переліку товарів критичного імпорту", газ природний (код ТН ЗЕД 27.11 21000) включено до переліку товарів "критичного імпорту". Враховуючи зазначене, ввезення (транспортування) природного газу на митну територію України здійснюється без сплати податку на додану вартість. Ставка у розмірі 0 чи 20 відсотків для операцій з продажу імпортного газу застосовується в залежності від кінцевого споживача газу.
2. Відповідно до пункту 13 Указу Президента України від 07.08.98 N 857/98 "Про деякі зміни в оподаткуванні" оподаткування готової продукції, виробленої з давальницької сировини резидента, яка повертається (ввозиться) на митну територію України за умови, якщо за договорами з переробки давальницької сировини були проведені фактичні витрати до 1 жовтня 1997 року або якщо така давальницька сировина повністю чи частково була вивезена за межі митної території України до 1 жовтня 1997 року, здійснюється у порядку, встановленому Законом України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" до повного виконання таких договорів з переробки давальницької сировини.
Стосовно готової продукції товарних груп 1 - 24 Гармонізованої системи опису і кодування товарів, що вироблена з давальницької сировини резидента і ввезена на митну територію України, до 1 січня 1999 року норми Закону України "Про операції з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах" в частині звільнення від сплати податку на додану вартість поширюються тільки на готову продукцію, що ввезена за договорами, по яких давальницька сировина була повністю або частково вивезена за межі митної території України до 1 жовтня 1997 року.
3.
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 15/1-2718-ЕП від 30.08.99 )
Відповідно до статті 3 Закону України від 03.04.97 N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" об'єктом оподаткування є операції платників з ввезення (пересилання) товарів на митну територію України, в тому числі операції з ввезення (пересилання) майна за договорами оренди (лізингу), застави та іпотеки. Дія підпункту 3.2.8 статті 3, згідно якого не є об'єктом оподаткування операції з передачі основних фондів у якості внеску до статутних фондів юридичних осіб для формування їх цілісного майнового комплексу в обмін на їх корпоративні права, на операції з ввезення основних фондів у якості внеску до статутних фондів не розповсюджується. Операції платників податку з передачі основних фондів у якості внеску до статутних фондів юридичних осіб для формування їх цілісного майнового комплексу в обмін на їх корпоративні права не вважаються об'єктом оподаткування тільки при проведені таких операцій на митній території України.
4. Починаючи з 1 лютого 1998 року митне оформлення товарів походженням з митної території Російської Федерації, а з 16 лютого 1998 року товарів походженням з митної території Республіки Білорусь, і призначених для митної території України, у разі їх ввезення на територію України проводиться без справляння податку на додану вартість.
Зазначена пільга надається тільки під час митного оформлення ввезених з Російської Федерації та Республіки Білорусь імпортних товарів, що походять з території зазначених країн, і походження яких підтверджується відповідними сертифікатами.
При подальшому продажу товарів походженням з митної території Російської Федерації та Республіки Білорусь, незалежно від виду діяльності продавця, база оподаткування визначається згідно статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме виходячи з договірної (контрактної) вартості продажу, визначеної за вільними або регульованими цінами (тарифами) з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших податків та зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів (робіт, послуг) згідно з законами України з питань оподаткування.
5. Відповідно до п. 5.1.7 та п. 5.5 Закону України від 03.04.97 N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" від обкладення ПДВ звільняються операції з ввезення (пересилання) на митну територію України лікарських засобів та виробів медичного призначення, зареєстрованих в Україні у встановленому законодавством порядку.
До лікарських засобів, відповідно до ст. 2 Розділу I Закону України від 04.04.96 N 123/96-ВР "Про лікарські засоби" відносяться речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, які застосовуються для запобігання вагітності, профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану і функцій організму.
До виробів медичного призначення належать прилади медичні, пристрої вимірювальні точні, медичні матеріали тощо, номенклатура та відповідні коди яких за ТН ЗЕД вказані в Додатку 3 до Положення про Державний реєстр виробів медичного призначення в Україні, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я від 02.12.97 N 343.
Що стосується засобів ветеринарної медицини - призначених для ветеринарної діяльності матеріалів, обладнання, приладів, інструментів та засобів захисту тварин - імунобіологічних, біологічних, рослинних, хімічних, хіміко-фармацевтичних та інших ветеринарних апаратах, терміни та поняття яких викладені в Законі України "Про ветеринарну медицину", то податок на додану вартість під час ввезення таких засобів сплачується на загальних підставах.
Державна митна служба України | Голова Ю.П.Соловков |
N 11/1-176 від 10.01.99 |
Державна податкова адміністрація України | Голова М.Я.Азаров |
N 392/7/16-1321 від 10.01.99 |