КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 2392 від 19.12.2003
( Розпорядження втратило чинність на підставі Розпорядження КМДА N 304 ( ra0304017-13 ) від 12.03.2013 )
Про деякі питання функціонування офіційного
Веб-порталу Київської міської влади
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від04.01.2002 N 3 ( 3-2002-п ) "Про Порядок оприлюднення у мережіІнтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади",постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 N 1302( 1302-2002-п ) "Про заходи щодо подальшого забезпеченнявідкритості у діяльності органів виконавчої влади":
1. Затвердити Положення про функціонування офіційногоВеб-порталу Київської міської влади, що додається.
2. Визначити Головне управління з питань взаємодії з засобамимасової інформації та зв'язків з громадськістю виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державної адміністрації)замовником виконання робіт із забезпечення функціонування,наповнення та розвитку офіційного Веб-порталу Київської міськоївлади.
3. Головним управлінням, управлінням та іншим структурнимпідрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), районним у місті Києві державнимадміністраціям, організаціям, підприємствам, підпорядкованимвиконавчому органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації):
3.1. Забезпечувати розміщення і постійне оновлення інформаціїна офіційному Веб-порталі Київської міської влади у мережіІнтернет відповідно до Положення про функціонування офіційногоВебпорталу Київської міської влади, затвердженого цимрозпорядженням.
3.2. Щоквартально, до 5 числа місяця наступного за звітним,подавати до Головного управління з питань взаємодії з засобамимасової інформації та зв'язків з громадськістю виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державної адміністрації)звіти про хід виконання завдань, передбачених цим розпорядженням.
4. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядженняКиївської міської державної адміністрації від 25.09.2001 N 1996( ra1996017-01 ) "Про затвердження Тимчасового положення проподання міста Києва на офіційних ВЕБ-сторінках в мережі Інтернет".
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступника голови Київської міської державної адміністраціїДанькевича І.П.
Міський голова О.Омельченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 19.12.2003 N 2392
ПОЛОЖЕННЯ
про функціонування офіційного Веб-порталу
Київської міської влади
1. Загальні положення
Оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльністьКиївської міської влади здійснюється з метою підвищенняефективності висвітлення діяльності Київської міської влади шляхомвпровадження та використання сучасних інформаційних технологій длянадання інформаційних та інших послуг громадськості, забезпеченняїї впливу на процеси, що відбуваються у державі.
Постачальниками інформації є: головні управління, управліннята інші структурні підрозділи виконавчого органу Київської міськоїради (Київської міської державної адміністрації), Київська міськарада, районні у місті Києві державні адміністрації, районні умісті Києві ради, організації, підприємства, підпорядкованівиконавчому органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації).
2. Визначення термінів
2.1. Веб-портал - веб-сайт, організований як системнебагаторівневе об'єднання різних ресурсів та сервісів длязабезпечення максимальної можливості доступу до інформації тапослуг.
2.2. Веб-сайт - сукупність програмних та апаратних засобів зунікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційнимиресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб'єкта ізабезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цихінформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережуІнтернет.
3. Класифікація та структура інформаційного наповнення
офіційного Веб-порталу Київської міської влади
3.1. Класифікація інформаційних матеріалів.
3.1.2. Матеріали, що складають інформаційне наповненняофіційного Веб-порталу Київської міської влади (далі -Веб-портал), за своїм характером можуть бути розподілені на трикатегорії:
- статичні матеріали;
- динамічні матеріали;
- потокові матеріали.
3.1.3. До категорії статичних належать матеріали, які повиннізберігати свою актуальність значний проміжок часу.
3.1.4. До категорії динамічних належать матеріали,актуальність яких зберігається лише протягом обмеженого часу,через що вони повинні систематично оновлюватися. Характерною рисоюдинамічних матеріалів є те, що рішення про їх оновлення, навітьповністю зумовлене зовнішніми обставинами, приймається івиконується відповідальною особою, що виконує наповнення власноїчастини Веб-порталу.
3.1.5. До категорії потокових матеріалів належать такі, щовтрачають актуальність свого змісту за короткий час (кілька днів,а іноді і годин). Оновлення потокових матеріалів здійснюєтьсярегулярно, за порядком надходження. Ці матеріали надходять наВеб-портал зовнішніми каналами в автоматичному (абоавтоматизованому) режимі. Потокові матеріали зберігаються наВеб-порталі лише до чергового оновлення. Вони відображаються настатичних чи динамічних HTML-сторінках у вигляді одного з їхніхструктурних елементів.
3.2. Структура інформаційних матеріалів.
3.2.1. Організація інформаційних матеріалів на Веб-порталімає ієрархічну структуру, що передбачає розміщення даних надекількох рівнях в розділах порталу (на Веб-сторінках). УсерединіВеб-сторінок допускаються впорядковані або окремі перехресніпосилання на будь-які рівні ієрархії, у залежності від тематичногозв'язку між даними. Такий взаємозв'язок становить гіперструктурупорталу і забезпечує максимальну прозорість його структури.Контроль за актуальністю гіперпосилань здійснюється програмно тавізуально.
3.2.2. Визначення одиниць структури.
3.2.2.1. Частина - найбільша одиниця розподілу сайта, щовідповідає одному з головних об'єктів.
3.2.2.2. Розділ - сукупність даних та супутні їм елементиструктури і дизайну, що відповідають окремій темі. Розділ можевключати декілька сторінок.
3.2.2.3. Підрозділ - сукупність даних та супутні їм елементиструктури і дизайну, що відповідають окремій темі та упорядкованіу ієрархічну структуру певного розділу.
3.2.2.4. Сторінка - окрема сукупність даних HTML-структури.Елементи сторінки: текст, таблиця, зображення. Елементи сторінки єскладовими частинами або "одноосібними" носіями блоків (елементів)інформації.
3.2.2.5. Документ - файл відмінної від HTML-сторінкиструктури, на який є посилання зі сторінок сайта.
3.2.3. Типи розділів, сторінок та елементів сторінки.
3.2.3.1. Типи розділів:
- інформаційний - розділ, основне призначення якого надаватиінформацію; він містить усі дані, що стосуються відповідноїтематики, посилання на зовнішні Веб-ресурси та ресурси іншихрозділів;
- комунікаційний - розділ, основне призначення якого одержатиінформацію від користувача і після первинної її обробки надативідповідь у вигляді сторінки;
- обов'язковий - розділ, наявність якого обумовлена вимогаминормативно-правових актів, зокрема постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 04.01.2002 за N 3 ( 3-2002-п );
- необов'язковий - розділ, наявність якого обумовленаважливістю відповідної інформації та функцій для досягнення метита виконання завдання Веб-порталу. Технічна реалізація механізмустворення структури сайта передбачає можливість довільноговключення такого розділу до складу Веб-порталу.
3.2.3.2. Типи сторінок:
- за принципом необхідності:
обов'язкова;
необов'язкова;
за ознакою представлення державною, англійською та іншимимовами:
багатомовна - сторінка, що має примірник кожною мовою;
одномовна - сторінка, що має усталений зміст та не передбачаєперекладу;
- за місцем в ієрархії:
кінцева - сторінка, на якій відсутні упорядковані перелікипосилань;
перелікова - сторінка, яка має упорядковані переліки посиланьна інші сторінки сайта;
- за засобом відображення:
повна - сторінка, яка займає максимальне відведенепараметрами браузера вікно і заміщує попередню;
обмежена - сторінка, яка має додаткове значення, займаєзадану сервером площу при збереженні попередньо викликаноїсторінки;
- за включенням загального стилю:
стильова - сторінка, на якій присутні елементи загальногодизайну сайта;
унікальна - сторінка, яка має унікальний вигляд з метоюзбільшення інформативності, зручності для роздруку, підкресленняособливостей змісту;
- за механізмом їх створення:
статична - сторінка, яка зберігається на сервері у виглядіфайла;
динамічна - сторінка, яка створюється у відповідь на діїкористувача;
- за критерієм можливості їх тиражування:
примірник - сторінка, яка, маючи власний інформаційний зміст,може бути еталоном для створення сторінки такого типу шляхомкопіювання;
окрема - сторінка, яка створюється в одному примірнику длявідображення конкретної інформації унікальної структури;
- за призначенням:
блок-схема - карта частини сайта типу блок-схеми:
загальна - загальні дані теми та переліки посилань;
стаття - монолітний текст із зображеннями об'єктів, щорозглядаються на сторінці;
набір статей - структурований текст, що вміщує заголовкистатей, тексти статей, ілюстрації;
мапа - мапа регіону;
інтерактивна мапа - інтерактивна мапа регіону;
схема - схема проїзду;
вільна схема - схема умовно вільної структури;
презентація - таблиці, графіки та діаграми в супроводітексту;
текст для друку - текст для друку;
комунікаційна - сторінка, яка є лише місцем для розміщенняформи.
3.2.3.3. Типи елементів сторінки:
- за принципом необхідності:
обов'язковий;
необов'язковий;
- за принципом включення до атрибутів загального стилю сайта:атрибут загального стилю;
звичайний атрибут (можна не вказувати).
3.2.3.4. Типи тексту:
заголовок - короткий, певним чином виділений текст;
короткий опис - загальна інформація, скорочений викладтексту;
абзац - текст значного обсягу, відокремлений від іншихелементів сторінки;
перелік - структурований текст, кожен елемент якого являєсобою відокремлений заголовок або один з послідовності ординарнихрядків;
текстове меню - сукупність словосполучень, на кожне з якихпов'язано декілька посилань.
3.2.3.5. Типи таблиць:
зовнішня - таблиця, як правило, без рамок, для структурногорозміщення інших елементів, що включають тексти, зображення,таблиці;
внутрішня - таблиця, призначена для структурного відображеннятаблично орієнтованих даних.
3.2.3.6. Типи форм:
повна - багатоелементна форма для виконання великої кількостіоперацій введення та вибору даних для передачі на сервер, якправило, займає значну частину сторінки;
вбудована - форма, у складі якої лише декілька елементів, щопризначені для багаторазової передачі на сервер короткихповідомлень, наприклад, запитів для пошуку.
3.2.3.7. Типи зображень:
ілюстраційне - зображення, що не має елементівінтерактивності;
інтерактивне - зображення, з яким пов'язано посилання;
графічна мапа - зображення, з різними частинами якогопов'язано декілька посилань.
3.3. Інформаційна структура Веб-порталу.
3.3.1. Інформаційна структура частини Веб-порталу, занаповнення якої відповідає певний підрозділ, установа тощо,повинна бути адекватна відповідній предметній області.Інформаційне наповнення має бути, з одного боку, повним, а здругого - не містити зайвих відомостей, недоречних повторів тощо.
3.3.2. Класифікація матеріалів повинна мати ієрархічнубудову.
3.3.3. Ієрархічна підпорядкованість матеріалів різного рівняповинна відповідати рівню їх узагальнення та важливості.
3.3.4. Назви класифікаційних рівнів (розділів, підрозділів)повинні бути зрозумілі широкому колу користувачів.
3.3.5. Статичні, динамічні та потокові матеріали повинніподаватися окремими цілісними блоками відповідно до тематики.
3.3.6. Розміщення матеріалів на окремих сторінках Веб-порталуповинно визначатися ефективністю їх використання - одна сторінкаможе відповідати одній або декільком тематичним рубрикам, якщо цезабезпечує її цілісність і зручність доступу до даних.
3.4. Інформаційне наповнення Веб-порталу.
3.4.1. Інформаційне наповнення Веб-порталу здійснюєтьсяшляхом:
- представлення постачальниками інформації на власнихВеб-сайтах з наступною її інтеграцією до Веб-порталупрограмно-технічними засобами Веб-порталу;
- безпосереднього подання інформації постачальникамиінформації до Веб-порталу.
3.4.2. Склад інформації, яка представляється постачальникамиінформації на власних Веб-сайтах, її структура та оформленнявизначаються вимогами постанови Кабінету Міністрів України від04.01.2002 N 3 ( 3-2002-п ) "Про Порядок оприлюднення у мережіІнтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади".
3.4.3. Інформаційне наповнення власних частин Веб-порталупостачальниками інформації відбувається самостійно через системурозподіленого доступу користувачів.
3.4.4. Керівники Головних управлінь, управлінь та іншихструктурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), Київської міськоїради, районних у місті Києві державних адміністрацій, районних умісті Києві рад, організацій, підприємств, підпорядкованихвиконавчому органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), визначають особу, відповідальну заоперативність і своєчасність надання інформації до Веб-порталу.
3.4.5. Звернення до Головного управління з питань взаємодії ззасобами масової інформації та зв'язків з громадськістю щодовизначення способу надання інформації до Веб-порталу, надання чиотримання додаткової інформації, консультації, упровадження новихтехнологічних ідей, пропозицій тощо подаються у формі листа звикладенням проблеми чи питання і дублюються електронним листом наелектронну адресу (e-mail: info@kmv.gov.ua) з метою більш швидкогореагування.
3.5. Засіб надання інформації постачальниками інформації доВеб-порталу.
3.5.1. Розміщення інформації на Веб-порталі переважноздійснюється безпосередньо в інтерактивному режимі.
3.5.2. Якщо інформаційне наповнення власного Веб-сайтавідповідає цьому Положенню, розміщення інформації на Веб-порталіможе відбуватися автоматично при розміщенні інформації на власномуВеб-сайті.
У виняткових випадках інформація для розміщення наВеб-порталі може подаватися електронною поштою на адресуinfo@kmv.gov.ua.
3.6. Склад та періодичність подання інформації для розміщенняна Веб-порталі:------------------------------------------------------------------
| Тип інформації | Періодичність | Терміни |
| | подання | |
|----------------------+---------------+-------------------------|
|Офіційна хроніка та |Щодня | |
|новини | | |
|----------------------+---------------+-------------------------|
|Анонси зустрічей і |Відразу після |Не пізніше ніж за 2 дні, |
|візитів та їх |підготовки |у надзвичайних випадках -|
|результатів, анонси | |не пізніше ніж за |
|акцій та інших подій | |1 годину до початку події|
|----------------------+---------------+-------------------------|
|Прес-релізи |Відразу після |Не пізніше ніж через добу|
| |підготовки |після події, якій |
| | |присвячено прес-реліз |
|----------------------+---------------+-------------------------|
|Офіційні повідомлення,|Відразу після |Не пізніше доби з моменту|
|оголошення і заяви |підготовки |оприлюднення заяви |
|----------------------+---------------+-------------------------|
|Інтерв'ю і виступи |Відразу після |Не пізніше 3 днів після |
|керівників |підготовки |інтерв'ю |
|----------------------+---------------+-------------------------|
|Статистичні та |У визначені | |
|аналітичні матеріали |для відповідних| |
| |матеріалів | |
| |терміни | |
------------------------------------------------------------------
3.7. Перелік технічного та програмного забезпечення,необхідного для розміщення інформації до Веб-порталу.
3.7.1. Інтерактивний режим надання інформації на основіHTML-форм.
3.7.1.1. Вимоги до програмного забезпечення: графічнийІнтернет-браузер (рекомендовано використовувати браузер InternetExplorer версії не нижче 6.0) з підтримкою кирилиці.
3.7.1.2. Мінімальні вимоги до технічного забезпечення:
- комп'ютер від Pentium 100 або аналоги для інших платформ,наявність доступу до мережі Інтернет;
- джерело безперебійного електроживлення, яке забезпечуватимеживленням обладнання не менш ніж 10-15 хвилин з моменту аварійноговимкнення електроживлення.
3.7.2. Автоматичне надання інформації.
3.7.2.1. Вимоги до програмного забезпечення: Windows 2000 абоNT, XP, наявність спеціальної програми для автоматичної взаємодії.
3.7.2.2. Вимоги до технічного забезпечення:
- комп'ютер від Pentium PRO-300 з модемом, наявність каналу128 Кбіт для під'єднання до мережі Інтернет;
- джерело безперебійного електроживлення, яке забезпечуватимеживленням обладнання не менш ніж 20-30 хвилин з моменту аварійноговимкнення електроживлення та забезпечуватиме коректне завершенняроботи сервера в разі наближення батарей до розрядки при тривалійвідсутності електроживлення.
4. Організація робіт, що забезпечують
функціонування Веб-порталу
4.1. Оприлюднення у мережі Інтернет інформації здійснюєтьсяшляхом:
- розміщення і періодичного оновлення постачальникамиінформації відповідно до вимог цього Положення на власнихВеб-сайтах;
- розміщення інформації на Веб-порталі, який призначено дляреалізації частини електронної інформаційної системи "ЕлектроннийУряд".
4.2. Координація робіт із забезпечення функціонування тарозвитку Веб-порталу, його інформаційне наповнення, технічнапідтримка, супроводження та встановлення регламенту і стандартівобміну інформацією між його складовими частинами здійснюєтьсяГоловним управлінням з питань взаємодії з засобами масовоїінформації та зв'язків з громадськістю.
4.3. Інформаційне наповнення складових частин Веб-порталупостачальники інформації здійснюють самостійно.
4.4. Персональна відповідальність за інформаційне наповненняпокладається на керівника відповідного постачальника інформації.
5. Порядок інформаційного наповнення та актуалізації
змістовної частини Веб-порталу
5.1. Інформація, що повинна розміщуватися на Веб-порталіпостачальниками інформації:
- найменування органу;
- основні завдання та нормативно-правові засади діяльності;
- структура та керівництво;
- прізвища, імена, по батькові керівників та персоналу;
- місцезнаходження органу, його управлінь, відділів та іншихструктурних підрозділів (поштові адреси, номери телефонів, факсів,адреси електронної пошти та Веб-сайтів);
- основні функції структурних підрозділів, а також прізвища,імена, по батькові, номери телефонів, адреси електронної пошти їхкерівників та працівників;
- нормативно-правові акти з питань, що належать докомпетенції органу;
- порядок реєстрації, ліцензування окремих видів діяльності увідповідній сфері (зразки документів, розрахункові рахунки длясплати необхідних платежів, розмір цих платежів тощо);
- зразки документів та інших матеріалів, необхідних длязвернення громадян до органу;
- розклад роботи органу та години прийому керівництва;
- виконання бюджету відповідного рівня;
- показники виплати заробітної плати, пенсій, стипендій таінших соціальних виплат;
- показники розрахунків за енергоносії;
- відомості про сплату місцевих податків і зборів,комунальних платежів, у тому числі тарифи та пільги окремим групамплатників, розрахунки юридичних і фізичних осіб з бюджетомвідповідного рівня;
- установи і заклади соціальної сфери;
- підприємства, установи та організації, що належать до сфериуправління органу;
- цільові програми у відповідній сфері;
- відомості про проведення закупівлі товарів (робіт, послуг)за державні кошти;
- поточні та заплановані заходи і події у відповідній сфері; - оголошення про проведення ремонтних та будівельних робіт,що можуть стати перешкодою для стабільного функціонування міськоїінфраструктури;
- відомості про наявні вакансії;
- перелік комунальних підприємств, правоохоронних органів,лікувальних, оздоровчих, дошкільних та загальноосвітніх навчальнихзакладів, які знаходяться на території відповідноїадміністративно-територіальної одиниці, із зазначенням адреси,номерів телефонів, розпорядку роботи;
- порядок оскарження рішень, прийнятих органом відповідногорівня;
- державні інформаційні ресурси з питань, що належать докомпетенції органу.
5.2. Районними у місті Києві державними адміністраціями наВебпорталі додатково розміщується така інформація:
- сучасна територія та історія регіону,
адміністративнотериторіальний устрій, статистична інформація;
- загальний огляд економіки, відомості про транспортнуінфраструктуру, засоби комунікації, промисловість, створенняпривабливих інвестиційних умов, розвиток туризму тощо;
- відомості про розвиток науки і освіти, посилання на іншіІнтернет-ресурси району.
5.3. На Веб-порталі може розміщуватися інша інформація, якупостачальники інформації вважають за доцільне оприлюднити.
5.4. На Веб-порталі обов'язково розміщується уся інформація,яка вже оприлюднена у мережі Інтернет та на власних Веб-сайтахпостачальників інформації.
5.5. На Веб-порталі обов'язково розміщуються або дублюються,у разі наявності, усі бази даних та документів, що можуть бутиоприлюднені і не містять державних або службових таємниць. Недопускається розміщення інформації, розповсюдження чи оприлюдненняякої заборонено законодавством.
Контроль за дотриманням вимог цього пункту здійснюєтьсявідповідними структурними підрозділами виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації). Персональна відповідальність за дотримання цихвимог покладається на керівника відповідного постачальникаінформації.
5.6. Інформація, що розміщується на Веб-порталі, підлягаєлітературному редагуванню.
5.7. Інформація на Веб-порталі подається державною мовою.
Заступник голови -
керівник апарату Б.Стичинський