• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Статуту спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з дзюдо "Юний Спартаківець"

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, Статут від 22.05.2003 № 871
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Статут
  • Дата: 22.05.2003
  • Номер: 871
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, Статут
  • Дата: 22.05.2003
  • Номер: 871
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 871 від 22.05.2003
Про затвердження Статуту спеціалізованої
дитячо-юнацької школи олімпійського резерву
з дзюдо "Юний Спартаківець"
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням КМДА N 1342 ( ra1342017-04 ) від 22.07.2004 )
З метою приведення у відповідність до вимог законодавстваУкраїни установчих документів дитячо-юнацької спортивної школи здзюдо "Юний Спартаківець":
1. Перейменувати дитячо-юнацьку спортивну школу з дзюдо "ЮнийСпартаківець" у спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійськогорезерву з дзюдо "Юний Спартаківець" та затвердити її статут(додається).
2. Покласти на Головне управління по фізичній культурі таспорту Київської міської державної адміністрації координаціюдіяльності спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійськогорезерву з дзюдо "Юний Спартаківець".
3. Головному управлінню комунальної власності м. КиєваКиївської міської державної адміністрації у встановленому порядкувирішити питання закріплення за спеціалізованою дитячо-юнацькоюшколою олімпійського резерву з дзюдо "Юний Спартаківець" на правіоперативного управління майна, необхідного для здійсненнястатутних завдань.
4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступника голови Київської міської державної адміністраціїПоживанова М.О.
Голова О.Омельченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Київської
міської державної
адміністрації
від 22.05.2003 р. N 871
СТАТУТ
Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського
резерву з дзюдо "Юний Спартаківець"
1. Загальні положення
1.1 Спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резервуз дзюдо "Юний Спартаківець" (в подальшому Спортшкола) єпозашкільним навчально-виховним закладом, заснованим накомунальній власності територіальної громади м. Києва тапідпорядкованим Головному управлінню по фізичній культурі таспорту Київської міської державної адміністрації.
1.2 Основною діяльністю Спортшколи є спортивна підготовкадітей, підлітків та молоді, підготовка спортивного резерву збірнихкоманд м. Києва та України.
1.3 Спортшкола у своїй діяльності керується КонституцієюУкраїни ( 254к/96-ВР ) і законами України, постановами ВерховноїРади України, указами і розпорядженнями Президента України,постановами, розпорядженнями, декретами Кабінету МіністрівУкраїни, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнямиКиївського міського голови, розпорядженнями Київської міськоїдержавної адміністрації та цим статутом.
1.4. Спортшкола є юридичною особою з дня її державноїреєстрації, має печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланквстановленого зразка та інші реквізити.
( Пункт 1.4 в редакціїРозпорядження КМДА N 1342 ( ra1342017-04 ) від 22.07.2004 )
1.5 Юридична адреса Спортшколи: 04210, м. Київ, просп. ГероївСталінграда, 27.
2. Завдання та права Спортшколи
2.1 Головними завданнями Спортшколи є:
- сприяння в реалізації державної політики у галузі освіти,фізичної культури і спорту;
- формування у дітей та юнацтва національної свідомості,активної громадської позиції;
- гармонійний розвиток особистості, фізична підготовка,зміцнення здоров'я дітей засобами фізичної культури і спорту;
- виявлення і підтримка юних талантів, розвиток їх здібностейв обраному виді спорту та досягнення високих спортивнихрезультатів;
- підготовка спортсменів (кандидатів, резерву) членівспортивних збірних команд м. Києва та України;
- забезпечення участі у змаганнях та навчально-тренувальнихзборах, створення спортивно-оздоровчих таборів, абонементних групоздоровчого направлення, а також залучення коштів на ці цілі зрізних джерел, включаючи бюджетні кошти та добровільні грошовівнески.
2.2 Спортшкола має право:
- використовувати добровільні грошові внески юридичних тафізичних осіб на забезпечення навчально-тренувального процесу,організовувати спортивно-оздоровчі табори за рішеннямадміністрації Спортшколи;
- виступати учасником цивільно-правових відносин, набуватимайнові і немайнові права;
- використовувати на договірній основі працю громадян;
- залучати на договірних засадах і використовувати фінансовікошти, об'єкти інтелектуальної власності, майно юридичних іфізичних осіб у встановленому законодавством України порядку;
- проводити навчання, семінари, виставки, спортивні та іншізаходи.
3. Організаційні основи діяльності Спортшколи
3.1 Порядок комплектування, наповнення навчальних груп, режимнавчально-тренувальної роботи встановлюється згідно ззаконодавством України.
На період проведення навчально-тренувальних зборів та роботиспортивно-оздоровчих таборів наповненість груп і режим їхнавчально-тренувальної роботи може встановлюватись керівництвомСпортшколи залежно від рівня спортивної підготовки спортсменів,запланованих завдань та інших факторів. При цьому керівництвоСпортшколи може окремим наказом (тільки на період проведеннянавчально-тренувального збору та роботи спортивного табору):
- трансформовувати різні навчальні групи в загони, враховуючистатеві та інші особливості учнів, виходячи з конкретних умов;
- встановлювати тренерам-викладачам пристосований, окремо дляцих умов, режим робочого дня;
- зобов'язувати в установленому порядку тренерів-викладачіввиконувати функції вихователя, плаврука та інших з оплатою у межахїх середньомісячного заробітку незалежно від кількості учнів.
У канікулярні, вихідні та святкові дні Спортшкола можепрацювати за окремим планом, затвердженим директором.
3.2 Спортшкола разом з іншими навчальними закладами можестворювати для перспективних у спортивному відношенні учнівспеціалізовані класи з подовженим днем навчання та поглибленимнавчально-тренувальним процесом. Створення спецкласів здійснюєтьсяна підставі укладеної угоди адміністрації Спортшколи і навчальногозакладу.
3.3 Навчальний рік розпочинається 1 вересня поточного року ізакінчується 25 травня наступного року. Можливе доукомплектуваннягруп протягом навчального року. Заняття в групах початковоїпідготовки розпочинаються 1 жовтня поточного року.
3.4 Учні Спортшколи, які направлені для підвищення спортивноїмайстерності в училища фізичного виховання, школи вищої спортивноїмайстерності, не входять до кількісного складу груп, алевважаються вихованцями Спортшколи і можуть виступати за неї. Длядоукомплектування групи до неї можуть бути зараховані учні зпопереднього року навчання. Режим навчально-тренувальної роботи танаповненість такої групи зберігаються до закінчення кожного етапунавчання.
3.5 Перехід спортсменів до іншого спортивного навчальногозакладу може здійснюватись до закінчення кожного етапу навчання.
3.6 Рішення про відкриття нового чи закриття існуючоговідділення приймається Головним управлінням по фізичній культуріта спорту Київської міської державної адміністрації.
3.7 Спортшкола працює за річним планом роботи, погодженим ізГоловним управлінням по фізичній культурі та спорту Київськоїміської державної адміністрації.
4. Управління Спортшколою, права та обов'язки
адміністрації, тренерів-викладачів, інших працівників
4.1 Органом громадського самоврядування трудового колективу уСпортшколі є загальні збори, що скликаються не менше одного разуна рік.
Рішення загальних зборів приймаються більшістю голосівприсутніх на зборах.
4.2 Рішенням загальних зборів створюється рада трудовогоколективу Спортшколи, що діє в період між загальними зборами. Радатрудового колективу:
- організовує виконання рішень загальних зборів;
- вносить пропозиції до адміністрації щодо перспективрозвитку Спортшколи, режиму її роботи, заходів щодо зміцнення їїматеріально-технічної бази та поліпшення умов діяльності;
- підтримує творчі ініціативи, новації позашкільної освіти;
- визначає форми співробітництва Спортшколи з творчимиспілками, науково-дослідними, виробничими, кооперативними,державними та громадськими організаціями;
- вносить пропозиції директору про стимулювання педагогічнихта інших працівників закладу.
4.3 З метою прийняття колективних рішень з питань організаціїнавчально-тренувального процесу з числа тренерів-викладачівутворюється тренерська рада, за умови наявності не менше трьохтренерів з дзюдо.
4.4 Очолює тренерську раду старший тренер-викладач, якийпризначається на посаду наказом директора школи із числа провіднихтренерів-викладачів, які мають стаж та досвідтренерсько-викладацької роботи не менше 4 років.
4.5 Тренерсько-викладацький склад спортивної школикомплектується з фахівців, які мають, як правило, фізкультурнуосвіту або тренерську категорію.
4.6 В Спортшколі на правах дорадчого органу створюєтьсябатьківський комітет. До складу батьківського комітету входять неменше трьох осіб з числа батьків спортсменів, що займаються вСпортшколі.
З метою розвитку та вдосконалення навчально-виховногопроцесу, підвищення кваліфікації педагогічних працівниківСпортшколи на правах дорадчого органу створюється педагогічнарада.
4.6.1 Педагогічна рада:
- розглядає питання організації та здійсненнянавчально-виховного процесу, масової та методичної роботи;
- обговорює і рекомендує до затвердження річний план роботиСпортшколи;
- сприяє розвитку творчої ініціативи педагогів, впровадженнюдосягнень науки і передового педагогічного досвіду в навчальнийпроцес;
- приймає рішення з інших питань професійної діяльностіпедагогічних працівників.
4.6.2 Члени педагогічної ради мають право вносити на розглядбудь-які питання, пов'язані з навчально-виховним процесом.Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністюі, як правило, становить не менше 4-х на рік.
4.6.3 Склад, функції та порядок роботи педагогічної радивизначаються директором Спортшколи. Головою ради є директорСпортшколи.
4.7 Безпосереднє керівництво Спортшколою здійснює директор.Директор призначається на контрактній основі та звільняєтьсяначальником Головного управління по фізичній культурі та спортуКиївської міської державної адміністрації за погодженням ззаступником голови Київської міської державної адміністраціїзгідно з розподілом обов'язків.
4.8 Директор Спортшколи:
- керує діяльністю Спортшколи, представляє її в усіх органахі установах, громадських організаціях і звітує перед Головнимуправлінням по фізичній культурі та спорту Київської міськоїдержавної адміністрації про результати діяльності Спортшколи;
- розпоряджається майном в межах наданих йому повноважень,складає та подає на затвердження Головному управлінню по фізичнійкультурі та спорту Київської міської державної адміністраціїкошторис, організовує його виконання, укладає угоди з юридичнимита фізичними особами, відкриває рахунки в установах банків;
- має право першого підпису на всіх банківських документахСпортшколи;
- встановлює надбавки, доплати, премії в межах фондузаробітної плати згідно з законодавством України, Положенням пропреміювання працівників Спортшколи, узгодженим з Головнимуправління по фізичній культурі та спорту Київської міськоїдержавної адміністрації, або за рахунок залучених коштів запогодженням з радою трудового колективу;
- видає у межах своєї компетенції накази і розпорядження,обов'язкові для виконання всіма працівниками і вихованцямиСпортшколи;
- керує роботою педагогічної ради;
- приймає на роботу і звільняє з роботи працівниківСпортшколи;
- затверджує функціональні обов'язки працівників Спортшколи; - готує та подає на затвердження Головному управлінню пофізичній культурі та спорту тарифікаційний список, визначає формиоплати праці тренерів-викладачів по спорту згідно з законодавствомУкраїни;
- визначає структуру, штатний розпис в межах фонду заробітноїплати, виходячи із обсягу роботи і виробничої необхідності, іподає їх на затвердження Головному управлінню по фізичній культуріта спорту Київської міської державної адміністрації.
4.9 Заступник директора Спортшколи призначається на посаду тазвільняється з посади директором Спортшколи. Він повинен мати вищуфізкультурну освіту та досвід тренерсько-викладацької роботи.
4.10 Учні Спортшколи повинні знаходитись під постійнимнаглядом лікаря Спортшколи під час занять та проходити медичнеобстеження в лікарсько-фізкультурному диспансері.
4.11 Питання організації праці колективу Спортшколи, права таобов'язки працівників та учнів регулюються Правилами внутрішньоготрудового розпорядку, затвердженими директором Спортшколи запогодженням з Головним управлінням по фізичній культурі та спортуКиївської міської державної адміністрації, та відповідно дозаконодавства України.
5. Учні Спортшколи, їх права та обов'язки
5.1 Учнями Спортшколи можуть бути діти, підлітки та молодь(які не мають медичних протипоказань для занять спортом), віковийценз яких визначений програмою з дзюдо, затвердженою Державнимкомітетом України з питань фізичної культури і спорту.
Учні зараховуються до Спортшколи наказом директора напідставі особистої заяви (заяви батьків) та за рішеннямтренерської ради відділення з дзюдо.
5.2 Учні школи мають право:
- отримувати належні умови для якісної спортивної підготовки; - безкоштовно користуватися спортивними спорудами, інвентаремта обладнанням Спортшколи;
- отримувати у встановленому порядку спортивну форму та майноіндивідуального призначення;
- займатися на оздоровчо-спортивному етапі підготовки;
- брати участь у конкурсному відборі на черговий етапспортивної підготовки;
- одержувати після закінчення Спортшколи свідоцтво прозакінчення Спортшколи або копію особистої картки спортсмена.
5.3 Учні Спортшколи зобов'язані:
- брати участь у змаганнях у складі збірної командиСпортшколи;
- вдосконалювати та підвищувати свою спортивну майстерність; - дотримуватись спортивного режиму;
- не виступати за інші спортклуби, організації без дозволуадміністрації Спортшколи.
5.4 За невиконання учнями Спортшколи своїх обов'язків до нихзастосовуються дисциплінарні стягнення, включаючи відрахування зчисла учнів Спортшколи.
6. Умови оплати праці працівників Спортшколи
6.1 Умови оплати праці працівників Спортшколи визначаютьсявідповідно до законодавства України з урахуванням категоріїпрацівників: педагогічні працівники, спеціалісти, інші працівники.
6.2 Оплата праці тренерів-викладачів здійснюється відповіднодо їх тарифікації.
7. Матеріально-технічна база і кошти Спортшколи
7.1 Майно Спортшколи належить до комунальної власностітериторіальної громади м. Києва і закріплене за нею на правіоперативного управління.
7.2 Майно Спортшколи складають основні фонди, оборотні кошти,а також інші матеріальні цінності, вартість яких відображається всамостійному балансі Спортшколи.
7.3 Спортшкола є закладом, діяльність якого спрямована навиконання соціально важливих функцій і не має на меті отриманняприбутків. Розмір і структура коштів, які виділяються на утриманняСпортшколи, повинні забезпечувати відшкодування матеріальних іприрівняних до них витрат на здійснення діяльності, формуваннякоштів на виплату заробітної плати в розмірах, не нижчевстановлених державою, відрахування на соціальне страхування, допенсійного фонду, розрахунки з організаціями, включаючи оренднуплату, створення та зміцнення матеріально-технічної бази,передбачені цим статутом.
Кошти, які надходять з інших, не бюджетних джерел,включаються в загальний фонд Спортшколи і складають єдиний фондфінансових коштів та використовуються на проведення заходів,пов'язаних з основною діяльністю Спортшколи, а також можутьспрямовуватись на вирішення різних соціальних потреб: преміювання,придбання путівок, оздоровлення співробітників, поліпшення умов їхпраці та інше за погодженням з Головним управлінням по фізичнійкультурі та спорту Київської міської державної адміністрації тарадою трудового колективу.
7.4 Джерелами формування майна Спортшколи є:
- кошти місцевого бюджету;
- кошти, отримані від надання спортивних послуг, щопередбачені законодавством України;
- кошти від надання платних послуг населенню в установленомузаконодавством порядку, в тому числі кошти від реалізаціїабонементів для занять у спортивно-оздоровчих групах;
- кошти від надання в оренду спортивних споруд, приміщень,обладнання та іншого майна у вільний від основних занять час запогодженням з власником у встановленому законодавством порядку;
- кредити;
- добровільні внески підприємств, установ, організацій таокремих громадян, іноземних юридичних і фізичних осіб;
- інші надходження, передбачені законодавством України.
7.5 Кошти витрачаються відповідно до кошторису, якийзатверджується в установленому порядку Головним управлінням пофізичній культурі та спорту Київської міської державноїадміністрації.
7.6 Порядок ведення бухгалтерського обліку та звітностіСпортшколи визначається законодавством України.
7.7 Спортшкола за згодою власника у встановленомузаконодавством України порядку має право відчужувати своє майноіншим підприємствам, установам, організаціям, здавати в оренду,надавати в тимчасове безоплатне користування частини будинків,споруд, обладнання, а також списувати їх з балансу.
7.8 Збитки, заподіяні Спортшколі в результаті порушення їїмайнових прав іншими юридичними чи фізичними особами,відшкодовуються відповідно до вимог законодавства України.
8. Міжнародні зв'язки
8.1 Спортшкола може у встановленому законодавством Українипорядку укладати міжнародні угоди про обмін спортивнимиделегаціями за погодженням з Головним управлінням по фізичнійкультурі та спорту Київської міської державної адміністрації.
8.2 Спортшкола має право укладати угоди про співробітництво знавчальними закладами, організаціями, фондами і товариствами,окремими громадянами зарубіжних країн.
9. Облік, звітність і контроль
за діяльністю Спортшколи
9.1 Спортшкола веде діловодство у встановленому порядку, якийпередбачений законодавством України.
9.2 Спортшкола щорічно надає Головному управлінню по фізичнійкультурі та спорту Київської міської державної адміністрації звітдержавної статистичної звітності за формою N 5-ФК ( v0160207-92 ).
9.3 Спортшкола безпосередньо підпорядкована і підзвітнаГоловному управлінню по фізичній культурі та спорту Київськоїміської державної адміністрації.
9.4 Перевірка діяльності Спортшколи здійснюється Головнимуправлінням по фізичній культурі та спорту Київської міськоїдержавної адміністрації не рідше одного разу на рік або іншимиуповноваженими органами у встановленому порядку.
10. Внесення змін та доповнень до статуту
10.1 Всі зміни та доповнення до цього статуту приймаються втому ж порядку, що й статут.
11. Умови реорганізації та припинення
діяльності Спортшколи
11.1 Ліквідація, реорганізація Спортшколи здійснюється зарішенням власника, рішенням суду або господарського суду.
11.2 У разі реорганізації чи ліквідації Спортшколипрацівникам, що звільняються, гарантується додержання їх прав іінтересів відповідно до вимог трудового законодавства України.
11.3 У випадку ліквідації Спортшколи майно, яке залишилосьпісля задоволення претензій кредиторів і розрахунків з членамитрудового колективу, використовується за рішенням власника.
Керівник апарату Б.Стичинський