КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
VII сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
від 20 грудня 2018 року N 481/6532
Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 01 червня 2000 року N 141/862 "Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови"
Відповідно до статті 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 5 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ", статті 6 Статуту територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28 березня 2002 року N 371/1805, зареєстрованого наказом Міністерства юстиції України від 02 лютого 2005 року N 14/5, з метою вдосконалення порядку присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" Київська міська рада вирішила:
1. Внести зміни до додатка 1 до рішення Київської міської ради від 01 червня 2000 року N 141/862 "Про встановлення звання "Почесний громадянин міста Києва" та заохочувальних відзнак Київського міського голови", виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Офіційно оприлюднити це рішення у газеті Київської міської ради "Хрещатик".
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.
Київський міський голова В. КличкоДодаток 1
до рішення Київської міської ради
01.06.2000 N 141/862
(в редакції рішення Київської міської ради
від 20.12.2018 N 481/6532)
Положення
про звання "Почесний громадянин міста Києва"
1. Загальні положення
1.1. Звання "Почесний громадянин міста Києва" є відзнакою територіальної громади міста Києва та присвоюється громадянам України, іноземцям, які зробили значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток міста Києва, у справу збагачення національної культурної та духовної спадщини міста, за видатні досягнення у розвитку науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, спорту, бізнесу та інших сфер діяльності, у зміцненні міжнародного авторитету столиці України - міста Києва та користуються загальною повагою і авторитетом у територіальної громади міста Києва.
1.2. Звання "Почесний громадянин міста Києва" присвоюється особі рішенням Київської міської ради один раз і є довічним.
Посмертно зазначене звання не присвоюється.
1.3. Щороку звання "Почесний громадянин міста Києва" присвоюється не більше ніж чотирьом особам.
1.4. Звання "Почесний громадянин міста Києва" не може бути присвоєно особам, які мають не зняту чи не погашену судимість.
2. Порядок висунення кандидатур до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва"
2.1. Право висунення кандидатур до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" належить:
Київському міському голові;
депутатам Київської міської ради;
заступнику міського голови - секретарю Київської міської ради;
трудовим колективам підприємств, установ та організацій незалежно від їх форм власності;
громадським та благодійним організаціям;
громадським та творчим спілкам.
2.2. Самовисунення до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" не розглядаються.
2.3. Подання про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" вноситься на ім'я Київського міського голови до 1 березня поточного року.
2.4. До подання подаються такі документи:
біографічна довідка;
фото 3 х 4;
обґрунтування особливого внеску кандидата у розвиток міста Києва;
відгуки - клопотання юридичних, фізичних осіб, трудових колективів, громадських та благодійних організацій, громадських та творчих спілок, які підтримують висування цієї кандидатури (за наявності).
2.5. Робота з узагальнення інформації, визначення відповідності наданих документів умовам цього Положення та підготовки їх до розгляду Київській міській раді здійснюється управлінням по роботі з персоналом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Управління по роботі з персоналом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) має право додаткового запиту інформації щодо особи, яка висувається до присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва".
2.6. Управління по роботі з персоналом апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) готує відповідний проект рішення Київської міської ради про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" з урахуванням п. 1.3 цього Положення та подає на розгляд Київській міській раді до 31 березня поточного року.
3. Порядок вручення атрибутів звання "Почесний громадянин міста Києва"
3.1. Вручення атрибутів звання "Почесний громадянин міста Києва" відбувається в урочистій обстановці за широкої участі громадськості та приурочується до Дня Києва.
3.2. Особам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", вручаються нагрудний знак "Почесний громадянин міста Києва" (опис наведено у додатку 2 до рішення), його мініатюра, посвідчення "Почесний громадянин міста Києва" (зразок наведено у додатку 12 до рішення), диплом та іменний годинник Київського міського голови.
3.3. Вручення провадиться Київським міським головою або за його дорученням заступником міського голови - секретарем Київської міської ради, першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, заступниками голови Київської міської державної адміністрації.
3.4. Повідомлення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Києва" оприлюднюється в місцевих засобах масової інформації та на єдиному веб-порталі територіальної громади міста Києва.
4. Права почесного громадянина міста Києва
4.1. Особи, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", запрошуються Київським міським головою до участі у заходах, присвячених державним та міським святам, іншим урочистостям, суспільно важливим подіям столиці України - міста Києва.
4.2. Особи, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", мають право:
при пред'явленні посвідчення "Почесний громадянин міста Києва" проходити в приміщення Київської міської ради, виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та їх структурних підрозділів, підприємств, установ, організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва (за винятком об'єктів зі спеціальним пропускним режимом);
першочергового прийому Київським міським головою, заступником міського голови - секретарем Київської міської ради, першим заступником голови Київської міської державної адміністрації, заступниками голови Київської міської державної адміністрації, керівниками та посадовими особами структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), підприємств, установ, організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва;
на отримання щомісячної матеріальної допомоги у розмірі п'яти прожиткових мінімумів, установлених законом для непрацездатних осіб на 01 січня календарного року, при досягненні пенсійного віку на підставі особистої заяви;
на першочергове медичне обстеження та госпіталізацію в комунальних закладах охорони здоров'я територіальної громади міста Києва;
на першочергове проведення діагностичних та лікувальних процедур із застосуванням дороговартісного обладнання та медичних виробів (коронарографія, встановлення штучних водіїв ритму серця, ендопротезування суглобів, слухових апаратів) в комунальних закладах охорони здоров'я територіальної громади міста Києва;
на безоплатне поховання на одному із міських кладовищ чи колумбарії, крім осіб, на яких поширюється дія статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу".
4.3. У разі смерті (загибелі) особи, якій присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", його дружина (чоловік) має право на одноразову допомогу у розмірі п'яти прожиткових мінімумів, установлених законом для непрацездатних осіб на 01 січня календарного року, в якому померла (загинула) особа.
5. Заключні положення
5.1. У разі втрати (псування) нагрудного знака "Почесний громадянин міста Києва", мініатюри нагрудного знака, посвідчення "Почесний громадянин міста Києва", диплома, іменного годинника Київського міського голови їх дублікати не видаються.
5.2. Особа, якій присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", може бути позбавлена звання за рішенням Київської міської ради у таких випадках:
у випадку вчинення особою умисного злочину, що підтверджено вироком суду;
у випадку, якщо особа була членом комуністичної партії у розумінні статті 1 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".
5.3. У разі позбавлення особи звання "Почесний громадянин міста Києва":
нагрудний знак "Почесний громадянин міста Києва" та інші нагородні атрибути підлягають поверненню до Київської міської ради;
особа позбавляється прав, встановлених цим Положенням.
5.4. Після смерті особи, якій присвоєно звання "Почесний громадянин міста Києва", вся атрибутика залишається його спадкоємцям для зберігання. У випадку відсутності спадкоємців або за бажанням спадкоємців атрибути звання "Почесний громадянин міста Києва" в установленому порядку передаються на зберігання в Музей історії міста Києва.
Київський міський голова В. Кличко