• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про створення позашкільного навчального закладу "Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор"

Київська міська рада | Рішення від 02.04.2015 № 322/1187
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 02.04.2015
  • Номер: 322/1187
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 02.04.2015
  • Номер: 322/1187
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
III сесія VII скликання
РІШЕННЯ
02.04.2015 року N 322/1187
Про створення позашкільного навчального закладу "Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор"
Відповідно до статті 14 Закону України "Про позашкільну освіту", пункту 30 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Положення про дитячо-юнацьку спортивну школу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 N 993, з метою забезпечення розвитку фізичної культури та спорту серед інвалідів у місті Києві, Київська міська рада
вирішила:
1. Створити позашкільний навчальний заклад "Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор".
2. Підпорядкувати Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) позашкільний навчальний заклад "Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор".
3. Затвердити Статут позашкільного навчального закладу "Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор", що додається.
4. Доручити виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації):
4.1. Здійснити організаційно-правові заходи щодо створення позашкільного навчального закладу "Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор".
4.2. Передбачити кошти на функціонування дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор" в межах граничного обсягу видатків, доведених по галузі "Фізична культура і спорт" на 2015 рік.
5. Позашкільному навчальному закладу "Дитячо-юнацька спортивна школа для інвалідів з ігрових видів спорту "Метеор" зареєструвати статут у встановленому порядку.
6. Офіційно оприлюднити це рішення в газеті Київської міської ради "Хрещатик"
7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань сім'ї, молоді та спорту.
Київський міський головаВ. Кличко
Додаток
до рішення Київської міської ради
02.04.2015 N 322/1187
СТАТУТ
ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ДЛЯ ІНВАЛІДІВ З ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ "МЕТЕОР"
I. Загальні положення
1.1. ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ДЛЯ ІНВАЛІДІВ З ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ "МЕТЕОР" (далі - Спортшкола) є позашкільним навчальним закладом спортивного профілю, заснованим на комунальній власності територіальної громади міста Києва та підпорядкованим Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Департамент).
1.2. Спортшкола належить до закладів фізичної культури і спорту для інвалідів.
1.3. Спортшкола організовує роботу з дітьми та юнацтвом на принципі добровільності вибору фізкультурно-спортивної або спортивної діяльності, яка забезпечує розвиток здібностей вихованців, необхідні умови для повноцінного оздоровлення, загартування, повноцінного відпочинку та дозвілля, занять фізичною культурою і спортом, підготовку спортивного резерву для збірних команд міста Києва та України.
1.4. Діяльність Спортшколи спрямована на виконання соціально важливих функцій і не має на меті отримання прибутку.
1.5. Спортшкола у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативно-правовими актами та цим статутом.
1.6. Спортшкола є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахункові рахунки в органах Державної казначейської служби, банках, печатку, штампи, бланки зі своїм найменуванням, емблему, інші реквізити, необхідні для її діяльності, веде бухгалтерський облік в установленому порядку.
Повне найменування Спортшколи: ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА ДЛЯ ІНВАЛІДІВ З ІГРОВИХ ВИДІВ СПОРТУ "МЕТЕОР", скорочене найменування Спортшколи: ПНЗ ДЮСШІ "МЕТЕОР".
1.7. Спортшкола співпрацює з іншими навчально-виховними закладами, товариствами, клубами, фондами, трудовими колективами і окремими громадянами України.
1.8. Місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 12.
II. Мета та завдання діяльності Спортшколи
2.1. Метою діяльності Спортшколи є створення умов для соціальної адаптації в суспільстві дітей та юнацтва з особливими потребами для гармонійного виховання, повноцінного фізичного розвитку, змістовного відпочинку і дозвілля, набуття навичок здорового способу життя, підготовки спортсменів-інвалідів для резервного спорту.
2.2. Головними завданнями Спортшколи є:
пошук, виявлення, підтримка дітей та юнацтва, розвиток їх здібностей в обраному виді спорту з метою досягнення високих спортивних результатів;
сприяння в створенні умов для безперешкодного доступу інвалідів до фізкультурно-спортивних закладів;
формування у дітей та юнацтва національної свідомості, активної громадянської позиції;
створення умов для творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей та юнацтва;
формування у вихованців свідомого й відповідального ставлення до власного здоров'я та здоров'я оточуючих, навичок безпечної поведінки;
вдосконалення фізичного розвитку юних талантів, підготовка спортивного резерву для збірних команд міста Києва та України з різних видів спорту;
організація, пошук нових форм дозвілля дітей та юнацтва, профілактика бездоглядності, правопорушень;
пропаганда здорового способу життя.
III. Організаційні основи діяльності та права Спортшколи
3.1. Спортшкола працює за річним планом роботи, погодженим Департаментом, має свою програму діяльності відповідно до обраних напрямків роботи з урахуванням особливостей соціально-економічного розвитку міста Києва, інтересів дітей та юнацтва, потреб сім'ї, запитів молодіжних і громадських організацій.
3.2. Порядок комплектування та наповнення навчальних груп, режим навчально-тренувальної роботи встановлюються згідно з законодавством України. Відкриття (закриття) відділень з певних видів спорту в установленому порядку здійснюється Департаментом за поданням директора Спортшколи.
3.3. Навчальний рік у Спортшколі розпочинається 1 вересня поточного року і закінчується 25 травня наступного року. Заняття в групах початкової підготовки першого року навчання розпочинаються не пізніше 1 жовтня поточного року. Можливе доукомплектування груп протягом навчального року.
3.4. Навчально-виховний процес у Спортшколі здійснюється диференційовано, відповідно до індивідуальних можливостей вихованців з урахуванням їх вікових особливостей, стану здоров'я та спортивної підготовки.
3.5. Для забезпечення навчального процесу протягом року і в період канікул Спортшкола організовує та проводить спортивно-масову і культурно-виховну роботу з вихованцями згідно із затвердженим календарним планом.
Основними формами навчально-тренувальної роботи є групові навчально-тренувальні заняття, тренування за індивідуальними планами, виховні заходи, медико-відновні заходи, навчально-тренувальні збори, практика суддівства спортивних змагань.
3.6. На період проведення навчально-тренувальних зборів та роботи спортивно-оздоровчих таборів наповненість груп та режим їх навчально-тренувальної роботи може встановлюватись Спортшколою в залежності від рівня спортивної підготовки вихованців, запланованих завдань та інших факторів.
Спортшкола може на період проведення навчально-тренувального збору та роботи спортивного табору:
трансформувати різні учбові групи в загони, враховуючи статеві та інші особливості вихованців, виходячи з окремих умов;
встановлювати тренерам-викладачам пристосований, окремо для цих умов, режим робочого дня;
зобов'язувати тренерів-викладачів виконувати функції вихователя, плаврука та інших з оплатою у межах їх середньомісячного заробітку незалежно від кількості вихованців.
У канікулярні, святкові та неробочі дні Спортшкола працює за окремим планом, затвердженим директором.
3.7. У разі потреби Спортшкола разом із загальноосвітніми навчальними закладами (спеціалізованими школами-інтернатами) може відкривати спеціалізовані класи з видів спорту з продовженим днем навчання для проведення додаткової навчально-тренувальної та спортивної роботи за умови забезпечення вихованців харчуванням і додержання норм санітарно-гігієнічного законодавства на підставі відповідної угоди, укладеної між Спортшколою та загальноосвітнім навчальним закладом.
3.8. Спортшкола організовує роботу навчальних груп на спортивних базах, у приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів, орендованих спортивних базах підприємств та організацій відповідно до укладених угод.
3.9. З метою розвитку і підтримки інтересів вихованців, їх обдарувань і самовизначення щодо майбутньої професії Спортшкола може проводити роботу спільно з науково-дослідними, творчими організаціями, навчальними закладами, спортивними товариствами та іншими спортивними школами.
3.10. Спортшкола має право:
самостійно приймати рішення і здійснювати діяльність відповідно до законодавства України;
використовувати благодійні пожертви юридичних та фізичних осіб для забезпечення навчально-тренувального процесу, організацію навчально-тренувальних зборів та фізично-спортивних реабілітаційних таборів за рішенням адміністрації Спортшколи;
брати участь у змаганнях та навчально-тренувальних зборах із залученням коштів на ці цілі з різних джерел у встановленому порядку;
виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати майнових та немайнових прав;
залучати до трудової діяльності фізичних осіб на договірних засадах;
розвивати власну соціальну базу, мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних закладів;
залучати на договірних засадах і використовувати фінансові кошти, об'єкти інтелектуальної власності, майно юридичних і фізичних осіб у встановленому законодавством порядку;
проводити навчання, семінари, виставки, спортивні заходи;
користуватися пільгами, що передбачені для Спортшколи законодавством України;
відкривати в установленому порядку без права юридичної особи відділення з видів спорту, при умові наявності власної матеріально-технічної бази;
встановлювати зв'язки з міжнародними організаціями, укладати угоди про співробітництво для забезпечення навчально-тренувального процесу та для виконання завдань статуту.
IV. Управління Спортшколою, права та обов'язки директора
4.1. Управління Спортшколою здійснюється Департаментом.
4.2. Безпосереднє керівництво Спортшколою здійснює директор. Директор Спортшколи призначається на посаду та звільняється з посади наказом директора Департаменту за погодженням із заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків на контрактній основі.
4.3. На посаду директора Спортшколи призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" або "магістр", стаж роботи у закладах та організаціях фізкультурно-спортивної спрямованості не менше трьох років і яка пройшла підготовку та атестацію в порядку, встановленому Міністерством молоді та спорту України.
4.4. Директор Спортшколи:
керує діяльністю Спортшколи, представляє її без довіреності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та організаціях усіх форм власності і несе відповідальність перед Департаментом за результати діяльності Спортшколи;
вирішує всі питання, пов'язані з господарською діяльністю Спортшколи;
розпоряджається майном у межах наданих йому повноважень, складає та подає на затвердження Департаменту кошторис видатків Спортшколи, організовує його виконання, укладає угоди від імені Спортшколи із юридичними та фізичними особами, відкриває рахунки в установах банків;
має право першого підпису на всіх банківських документах Спортшколи;
встановлює в межах затвердженого фонду заробітної плати надбавки, доплати, премії працівникам Спортшколи відповідно до положень колективного договору;
видає у межах своєї компетенції накази, обов'язкові для виконання всіма працівниками і вихованцями Спортшколи;
приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Спортшколи;
затверджує функціональні обов'язки працівників Спортшколи;
є головою тренерської ради та керує її роботою;
готує та подає на затвердження Департаменту тарифікаційний список, визначає форми оплати праці тренерів-викладачів згідно з законодавством України;
визначає структуру, штатний розпис у межах фонду заробітної плати, виходячи із обсягу роботи та виробничої необхідності та подає їх на затвердження Департаменту;
забезпечує облік, збереження та примноження навчально-матеріальної бази, дотримання санітарних вимог, охорони праці, техніки безпеки та протипожежної безпеки;
організовує виконання рішень загальних зборів трудового колективу;
створює умови для підвищення професійної майстерності тренерсько-викладацького складу Спортшколи.
4.6. Заступники директора Спортшколи призначаються на посади та звільняються з посад директором Департаменту за поданням директора Спортшколи.
Заступник директора Спортшколи з навчально-тренувальної роботи повинен мати вищу освіту з фізичного виховання і спорту освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" чи "магістр", стаж роботи у сфері фізичної культури і спорту не менше трьох років.
Заступник директора Спортшколи з адміністративно-господарської роботи повинен мати вищу освіту освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст" чи "магістр" та досвід адміністративно-господарської роботи.
V. Трудовий колектив
5.1. Особи, які своєю працею беруть участь в діяльності Спортшколи на підставі трудового договору, за сумісництвом, а також на інших засадах, становлять трудовий колектив Спортшколи.
5.2. Органом громадського самоврядування Спортшколи є загальні збори колективу, в яких можуть брати участь наукові та інші працівники, які залучаються до навчально-тренувальної та спортивної роботи, і представники батьківського комітету. Загальні збори колективу Спортшколи скликаються не рідше одного разу на рік.
5.3. Загальні збори є правомочні, якщо в них бере участь не менше двох третин їх складу. Рішення загальних зборів приймається простою більшістю голосів присутніх на засіданні.
Загальні збори затверджують:
правила внутрішнього трудового розпорядку;
визначають стратегію розвитку Спортшколи;
визначають основний зміст і напрямки діяльності структурних підрозділів Спортшколи.
У період між загальними зборами може діяти рада Спортшколи.
5.4. Рада Спортшколи:
розглядає питання щодо перспективного розвитку Спортшколи,
надає допомогу керівництву в їх вирішенні, здійснює громадський контроль за діяльністю керівництва;
визначає форми співробітництва з іншими навчально-виховними закладами, товариствами, клубами, фондами, трудовими колективами і окремими громадянами;
вносить пропозиції директору щодо заохочення працівників Спортшколи.
5.5. У Спортшколі за рішенням її загальних зборів можуть утворюватись і діяти піклувальна рада та батьківський комітет.
5.6. У Спортшколі може створюватись та діяти профспілковий комітет або інший уповноважений трудовим колективом орган.
5.7. З метою прийняття колективних рішень з числа тренерів-викладачів утворюється тренерська рада. Очолює тренерську раду директор Спортшколи.
5.8. Тренерська рада Спортшколи:
вивчає плани, результати та актуальні питання навчально-тренувальної та спортивної роботи, а також питання щодо додержання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці;
розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності Спортшколи;
визначає заходи щодо підвищення кваліфікації кадрів, упровадження під час навчально-тренувальних занять досягнень науки і кращого досвіду роботи;
розробляє рекомендації з питань удосконалення навчально-тренувальної та спортивної роботи;
вносить керівництву Спортшколи пропозиції щодо налагодження міжнародних спортивних зв'язків;
захищає права працівників на виявлення ініціативи, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, аналізує форми, методи і засоби навчання та скасовує такі, що не придатні для використання під час проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи;
розглядає інші питання, пов'язані з діяльністю Спортшколи.
5.9. Засідання тренерської ради Спортшколи проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу на два місяці.
VI. Вихованці Спортшколи, їх права та обов'язки
6.1. Вихованцями Спортшколи можуть бути діти, підлітки, молодь, які мають вади слуху, зору, ураження опорно-рухового апарату, вади розумового та фізичного розвитку і не мають медичних протипоказань для занять спортом.
Вихованці зараховуються до Спортшколи наказом директора та за рішенням тренерської ради на підставі заяви батьків (або осіб, які їх замінюють), медичного висновку лікаря поліклініки за місцем проживання про відсутність медичних протипоказань для занять.
Мінімальний вік дитини, що підлягає зарахуванню до Спортшколи, залежить від специфіки виду спорту та визначається у встановленому порядку.
6.2. Вихованці Спортшколи мають право:
отримувати належні умови для якісної спортивної підготовки;
безкоштовно користуватися спортивними спорудами, інвентарем та обладнанням Спортшколи;
отримувати в установленому порядку спортивну форму та майно індивідуального призначення;
складати іспити для переводу на черговий етап спортивної підготовки;
одержувати після закінчення Спортшколи свідоцтво про закінчення та копію особистої картки спортсмена.
6.3. Вихованці школи зобов'язані:
виконувати правила внутрішнього розпорядку Спортшколи, затверджені в установленому порядку;
брати участь у змаганнях у складі збірної команди Спортшколи;
вдосконалювати та підвищувати свою спортивну майстерність;
дотримуватись спортивного режиму та особистої гігієни;
систематично проходити медичні огляди;
не брати участь в змаганнях у складі команд інших спортивних шкіл, клубів та організацій без дозволу адміністрації Спортшколи.
6.4. За невиконання вихованцями Спортшколи своїх обов'язків до них застосовуються міри дисциплінарного впливу, включаючи відрахування з числа вихованців Спортшколи.
6.5. Вихованці Спортшколи повинні знаходитись під постійним наглядом лікаря Спортшколи під час проведення навчально-тренувального процесу та проходити медичне обстеження в Українському медичному центрі спортивної медицини.
VII. Умови оплати праці працівників Спортшколи
7.1. Умови оплати праці працівників Спортшколи визначаються відповідно до законодавства України з урахуванням категорій працівників: педагогічні та медичні працівники, спеціалісти, інші працівники.
7.2. Обсяг навантаження тренерів-викладачів визначається згідно з тарифікаційним списком, який затверджується в установленому порядку.
Оплата праці тренерів-викладачів здійснюється відповідно до їх тарифікації.
7.3. Соціальні та трудові права працівників Спортшколи гарантуються законодавством України. В колективному договорі можуть бути передбачені додаткові трудові та соціально-побутові пільги для всіх працівників або їх окремих категорій.
VIII. Матеріально-технічна база і кошти Спортшколи
8.1. Майно Спортшколи належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплене за нею на праві оперативного управління.
8.2. Майно Спортшколи складають основні фонди, оборотні кошти, а також інші матеріальні цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Спортшколи.
8.3. Спортшкола користується майном, земельними ділянками та іншими природними ресурсами згідно із законодавством України.
8.4. Джерелами формування майна Спортшколи є:
кошти з міського бюджету;
кошти від надання в оренду спортивних споруд, приміщень, обладнання, іншого майна за погодженням з власником у встановленому порядку;
кредити, благодійні пожертви підприємств, установ, організацій та окремих громадян, іноземних юридичних і фізичних осіб;
гуманітарна допомога;
інші надходження, не заборонені законодавством України.
8.5. Спортшкола за рішенням власника або уповноваженого ним органу у встановленому законодавством України порядку має право відчужувати своє майно іншим підприємствам, установам, організаціям, здавати в оренду, надавати в безоплатне користування частини будників, споруд, обладнання, а також списувати їх з балансу, якщо вони зношені або морально застарілі.
8.6. Збитки, заподіяні Спортшколі в результаті порушення її майнових прав іншими юридичними чи фізичними особами, відшкодовуються в порядку, встановленому законодавством України.
8.7. Спортшкола не відповідає по зобов'язаннях територіальної громади міста Києва, як і громада не відповідає по зобов'язаннях Спортшколи.
8.8. Спортшкола відповідає за своїми зобов'язаннями в межах належного їй майна, на яке відповідно до законодавства України може бути звернено стягнення.
IX. Міжнародні зв'язки
9.1. Спортшкола за наявності належної матеріально-технічної бази, власних фінансових коштів має право підтримувати міжнародні спортивні контакти із спортивними організаціями інших країн, брати участь у міжнародних заходах, проводити обмін спортивними делегаціями з метою вивчення міжнародного досвіду роботи.
9.2. Спортшкола має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою, фізичною культурою і спортом, навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн в установленому законодавством порядку.
За наявності відповідних умов спортивна школа може здійснювати прийом іноземних делегацій.
X. Облік, звітність і контроль за діяльністю Спортшколи
10.1. Спортшкола безпосередньо підпорядкована і підзвітна Департаменту.
10.2. Фінансова звітність надається Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в установленому порядку.
10.3. Порядок ведення бухгалтерського обліку та звітності Спортшколи визначається законодавством України.
10.4. Спортшкола веде статистичну звітність відповідно до законодавства України. Директор Спортшколи несе особисту відповідальність за достовірність інформації, яка міститься в річних звітах.
10.5. Спортшкола щорічно надає Департаменту звіт державної статистичної звітності за формою 5-ФК та іншу необхідну інформацію, передбачену законодавством України.
10.6. Перевірка діяльності Спортшколи здійснюється уповноваженими органами в установленому законодавством порядку.
10.7. Спортшкола здійснює відрахування на соціальне страхування та пенсійне забезпечення, сплачує податки та інші обов'язкові платежі у встановленому порядку.
XI. Внесення змін до статуту
Всі зміни до цього статуту вносяться у тому ж порядку, яким затверджено статут, та є його невід'ємною частиною.
XII. Умови реорганізації та припинення діяльності Спортшколи
12.1. Припинення діяльності Спортшколи здійснюється шляхом реорганізації чи ліквідації за рішенням власника або уповноваженого ним органу, або за рішенням суду. При реорганізації права та обов'язки Спортшколи переходять до її правонаступника. Ліквідація Спортшколи здійснюється комісією, утвореною органом, що прийняв рішення про ліквідацію. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строки заяв претензій кредиторами визначаються власником, або уповноваженим органом, або судом.
12.2. У разі ліквідації Спортшколи її майно буде передано іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховане до доходу бюджету.
Київський міський головаВ. Кличко